Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb módszer teljes test méregtelenítésre? fórum

Melyik a legjobb módszer teljes test méregtelenítésre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Zoli74 (válaszként erre: 34. - 5fd0bd70c7)
2017. máj. 23. 19:41

Én ezt nem tudom, de akkor vajon miért éreztem a víz csobogását gyomortájon?

A vastagbélmosáson volt a lényeg, nem is emlékszem, hogy előtte mondták volna, hogy a gyomrot is érinteni fogja a kezelés. Csak a 4. kezelésen mondták, hogy most megpróbálják feljuttatni nekem a vizet a gyomromba is.

34. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 33. - Zoli74)
2017. máj. 23. 19:36
A gyomrod és a végbeled között kb. 8-8,5 m kanyargó bélrendszer van. Hogy a jó istenbe megy át a gyomrodba a víz? Aki tisztában van az anatómiával az tudja, hogy iszonyat nagy nyomás kell ahhoz, hogy oda feljusson a víz, ami viszont súlyos károsodás nélkül szerintem kizárt. Amúgy a gyomrot miért is kell átmosni?
33. Zoli74 (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2017. máj. 23. 19:25

Mire érted a hülyeséget?

Akkor szerinted a gyomrot nem érinthette ez a kezelés?

Az viszont igaz, hogy állításuk szerint csak az utolsó kezelés alkalmával érte el a víz a gyomrot, és valóban csak akkor éreztem a víz bugyborékolását gyomortájon, az első 3 kezelés alatt nem.

32. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - Zoli74)
2017. máj. 23. 19:16

Jó, azért hülyeséget ne beszéljünk:)

A gyomor és a vastagbél között ott van még a több méter hosszú vékony bél is.


Egyébként én is azt gondolom, hogy jó és hasznos a méregtelenítés. Ez nem kérdés. A kérdés inkább az, hogy ki, hogyan, milyen módon és milyen gyakran végzi.

31. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2017. máj. 23. 19:12
Beöntésért súlyos pénzeket fizetni? :-)
30. Zoli74 (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2017. máj. 23. 18:58

Hát én nem tudom, Antal Vali lebegtette azt a papírt, amin állítólag az szerepelt, hogy Zacher doktor 2001-ben mást állított, mint most, de sajnos nem tudta bemutatni, mert lejárt a műsoridő...

De amúgy nehéz igazságot tenni, hogy vajon ki mond igazat, de mivel én kipróbáltam többféle méregtelenítési kúrát is, így inkább Antal Valinak hiszek. :)

2017. máj. 23. 18:52

Ez egy tegnapi cikk:

[link]

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Zoli74)
2017. máj. 23. 18:50

:) Persze, mert a vastagbél a gyomor előtt vízszintesen van. Hossza kb. 1,5 m.

A terápia a beöntés modern formája...

27. Zoli74 (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2017. máj. 23. 18:32

Hát nem tudom, nekem azt mondták, hogy a víz felment a gyomromba is, de éreztem is ott is a bugyborékolást. :)

De valóban elsősorban a vastagbelet mossák át egy ilyen kezelés alkalmával.

Igen, probiotikumot én is szedtem utána kb. 2hétig, meg kefírt is eszem azóta is néha.

26. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Zoli74)
2017. máj. 23. 18:22

Colon- vagyis vastagbél.

Szép is lenne, ha alulról mosnák át a gyomrot!

Semmiféle lerakódás nem létezik itt. Baktérium viszont annál több van. Ha valakinek gondjai vannak, a bélflórát kell helyreállítani. Pl. probiotikumokkal.(kefir, joghurt)

A bélrendszer a legfontosabb immunszervünk.

25. Zoli74 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. máj. 23. 17:45

Hát igen, akár ez is előfordulhat sajnos.

Nálam is csak egy viszonylag gyors és egyszerű orvosi vizsgálat volt előtte.

Igaz előtte pár hónappal voltam hasi ultrahangon a gyakori hasfájásaim miatt, de nem találtak semmit. Ezután jobban bele mertem vágni a colon kezelésbe. Érdekes, azóta mintha nem fájdogálna annyit a hasam...

24. Zoli74 (válaszként erre: 21. - Life14)
2017. máj. 23. 17:41

A Colon hydroterápiával kapcsolatban is erősen megoszlanak a vélemények. Rajtam 2 hete végezték el ezt a kezelést. Nem hiszem, hogy veszélyes lenne, hiszen csak egy cső kerül az ember végbelébe néhány cm mélyre, és a vízzel átmossák a a beleket ill. a gyomrot. Ebben nem tudom mi lehet káros, bár hallottam már olyat, hogy egy ilyen kezelés után valaki a műtőasztalon kötött ki.

Egy kicsit felszabadultabbnak érzem magam azóta, bár azt a bizonyos 20 év fiatalodást nem éreztem utána.

23. Zoli74 (válaszként erre: 15. - 5fd0bd70c7)
2017. máj. 23. 17:34

Zacher doktor fura egy ember, hiszen Antal Vali szerint 2001-ben még azt állította, hogy a méregtelenítés hasznos dolog, most meg már pont az ellenkezőjét állítja.

Azért mert ő ezt mondja, attól még igenis létezik a méregtelenítés, mégpedig nagyon sok formában.

Én is a méregtelenítési kúráktól vagyok kicsit jobban, arra várhattam volna, hogy majd a saját szervezetem megoldja helyettem ezeket a dolgokat.

Ha nagyon odafigyelek magamra, akkor sem érek el olyan jó eredményeket magamon, mint a méregtelenítési kúráimmal.

Azért mert valakit sokat mutatnak a tv-ben ilyen témákban, az messze nem biztos, hogy igazat beszél, sőt...

De egyébként a doktor úrra is ráférne már egy jó alapos méregtelenítés, annyi cigit elszív nap mint nap... :)

22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Life14)
2017. máj. 22. 18:18
Nem tőlem kérdezted, de ha a kolónterápia előtt nincs egy komplett proktológiai vizsgálat, akkor egy esetleg már ott lévő pici vastagbéldaganatot(vagyis az abból leváló darabkákat, stb) szépen feljuttatja felsőbb rétegekbe. Szerintem ez akkora rizikó, főleg, hogy még így sem mindig találják meg ezeket a daganatokat időben, hogy még előzetes vizsgálattal együtt is para. De a gáz az, hogy a legtöbb helyen nem kérnek hozzá semmilyen papîrt, sem vizsgálatot.
21. life14 (válaszként erre: 5. - Zoli74)
2017. máj. 22. 15:49

A szervezet tisztitasara, immunerosites vegett kerdeztem.


Ezek kozul en is probaltam parat.


A Colon hidroterapiarol mi a velemenyed?

Nem veszelyes eljaras?

20. life14
2017. máj. 22. 15:46
Koszonom mindenkinek a hasznos tanacsokat.
19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2017. máj. 22. 07:02

Meg lehet szokni, de persze nem egyik napròl a másikra, mert akkor tényleg nagyon sokkoló, egyszerre csak egy dolgot vezetnék be a helyedben, pl megváltoztatni a vacsorát, aztán az ebédet, aztán a reggelit. Vagy saját ritmusodban, a legkönnyebb dologgal kezdd! Ha neked az a könnyebb, hogy a reggelidet ütemezed át először, akkor az.


Ja, és elfelejtettem ìrni, de gyümölcslevet sem iszom, akkor már inkább a smoothie, de ne a gyümilé mert abban nincs rost vagy minimális és akkor már nem érvényes, hogy nem viszi fel a vèrcukrot, az alacsony GI-s gyümiből ha a levét innád, akkor az már egy magas GI-s dolog, éhgyomorra ez nagyon megdobja a vèrcukrot.

18. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. máj. 21. 10:49

Köszi:)

Ügyes vagy és céltudatos ez látszik:)

Azért kérdeztem mert én is próbálok az étkezés területén váltani...hááát nem könnyű, de remélem lesz sikerem:)

17. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 31bc25d879)
2017. máj. 21. 07:57

Ez sok mindentől függ, hogy mennyit izzadsz, milyen zöldség/gyümölcsöt ettèl, lédúsabbat vagy kevésbé, úgy átlag minden 30g plusz rosthoz illene plusz egy liter vizet inni de ismétlem, sok dologtól függ. Alapjáraton megvan a 3 liter de gyümölcsnapon nincs, mert lédús gyümiket választok direkt.


Meg mindig változtatok valamit, idèny szerint is. Gyümölcsnapon vagy egész nap gyümölcsöt eszem (ami alacsonyabb GI-s 25-30 közötti) 40-50dkg reggeli/ebéd/vacsi, eleinte több kicsi étkezésre bontva mert nem boldogultam a mennyiségekkel. Vagy 2x gyümi és a vacsi saláta, 1 fej sali+uborka, répa, paradicsom. Vagy káposztafélék.


Nyers napon hozzácsapok ehhez még egy marék olajos magot is vagy avokádót, de nagyjából ugyanez.


A többi napokon pedig ebédre tuti, hogy van lencse vagy csicseri vagy bab, zöldborsó, főzelék vagy saláta formában és vacsora pl tofu vagy tempeh, vagy gomba, zöldségekkel (akár gőzölt, akár nyers, cukkini, spenót, kelbimbó, stb) Reggeli zabkása (kókusztejjel) vagy zabos palacsinta, vagy müzliszelet(ek). Rizst, tésztát heti 1x szoktam enni, pl zöldséges rizottó vagy zöldséges tésztaétel.


Nem írok mennyiségeket mert szerintem a szokáson van a hangsúly az elején, persze, hogy a mennyiség is fontos, de ha valaki először megtanulja figyelni a testét és visszaszoktatja a beleit a rendszerességhez, nem lesz gond, a mennyiségek is ki fognak alakulni.


Eleve, ha elkezd mindennap hüvelyeseket enni, az tartósan leviszi a vércukrot normális határok közé még 2-3 étkezés erejéig, a rostok pedig lejjebb viszik a koleszterinszintet, stb. És így nem lesznek éhségrohamok az ingadozó vércukor miatt sem. Kell azért fél év az átálláshoz de a közérzet mindenért kárpótol.


Nagyjából ez, de nem szeretném nagyon behatárolni, van, aki vacsorára jobban szereti a gyümölcsöt, vagy reggelire inkább, nem vagyunk egyformàk, van, aki este enne egy nagy tányér főzeléket és nem délben, szerintem ebben is jobb a rugalmasság (régebben nem így láttam, de most már igen)

16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 5fd0bd70c7)
2017. máj. 21. 07:34

Igen, ez a lényeg, hogy segítsük a mi önálló kiválasztórendszerünket, de én mérgek alatt azt êrtem, hogy vannak táplálékok, amelyekkel nehezebben boldogul a szervezet és több olyan bomlástermék képződik, amit nehéz eltávolítani, sőt, nemcsak terheli a szerveket, hanem még eközben keletkeznek oda nem való gàzok, anyagok.


Nem mindegy, hogy valami erjed, vagy hogy rohad. Az erjedés egy termèszetesebb folyamat. Ès nem mindegy, hogy a bevitt táplálékok mennyi ideig maradnak bennünk. Meg hogy egyáltalán megkapjuk-e azt, ami miatt eszünk? Mert a táplálkozás célja a test fenntartása és jól.

2017. máj. 20. 18:58
Zacher Gábor toxikológus szerint az összes ma divatos méregtelenítő kúra hatalmas átverés, méregtelenítés ugyanis nem létezik. Egyre több olyan tanulmány jelenik meg, amely alátámasztva a toxikológus véleményét, aki szerint a méregtelenítés csak a fitneszipar találmánya. Zacher szerint ő a szakmájából kifolyólag tudja, mitől érdemes félni, és még ebben a kemikalizált világban sem kell rettegni a méreganyagoktól, ha az ember egy kicsit odafigyel magára.
14. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. máj. 20. 13:34
a rostoknak utána fogok nézni, mert szerintem én kevés ilyesmit eszem. Gyümölcsöt persze sokat aminek szintén van rosttartalma de szerintem az az egészséghez kevés.
13. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. máj. 20. 13:24

Igazad van a méregtelenítést illetően. Kevés az a pár nap, főleg ha utána ugyanolyan módon tovább eszünk egészségtelenül.


Az étrended nagyon tetszik. Leírnád nekem, hogy miket eszel és mennyi folyadékot fogyasztasz?


Kösz:)

2017. máj. 20. 08:45
Ja, és a 30g rost, az a minimum. Ez lehet egy kezdeti cél de fel kellene tornázni 60-100g-ra és fontos, hogy kajából jöjjön, ne étrendkiegészítőből, mert a kajában együtt van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, de ha valaki csak egy kiegészítőből akarja bevinni (korpatabletta, pektin, psyllio), akkor az csak rost, ami mellett se vitamin, se semmi és ez így igen, elvon sok dolgot a szervezettől vagy megakadályozza a felszívódást.
2017. máj. 20. 08:40

Nem szeretem a mèregtelenítés szót, de végülis pár nap nem elég semmire. Vannak sejtjeink, amelyek rövidebb életűek és vannak hosszabb életűek (van,ami meg egy egész életre szól és csak pusztul). Ígyegy komplett "csere" vagy átállás legalább egy évbe telik, és utána is meg kell őrizni azt a szokást, hogy ne vigyünk be mérgeket. Teljesen felesleges úgy élni, hogy valaki pár napig tisztít, aztán újra a régi.


Amit linkeltem, azt 14 hétig tanácsolják de végülis ez a minimum, vagyis inkább egy bevezető egy későbbi kímélő életmódhoz.


Én heti 2 nap gyümölcsnapot tartok (de ez nem mindenkinek ajánlott), plusz heti 2 nyers napot (gyümölcs, zöldség, kevés olajos mag is), és a többi napokon eszem főtt és nyers zöldségeket vegyesen, hüvelyeseket, gabonát is itt-ott.


Ez teljesen tartható hosszútávon is.


Lejjeb írta demediná a hashajtást. Egyetértek, akinek gyenge a béltraktusa, jobb, ha hashajtóval kezd és mondjuk eleinte fōtt állapotban egye a zöldséget és a gyümölcsöt is kompótként, mert kell olyan 3 hét, mire hozzászokik a szervezet a rostokhoz, ha az illető nem szokott rostosan enni.


Ma a minimum 30g napi rost helyett a többség kb napi 10g-ot visz be. Mert mindenki fél a gyümölcstől, a zöldségekből meg nem eszik meg 1 kilót, hogy fedezze a rost igényét. Ha el is kezd egészségesebben enni, nem iszik mellé annyi vizet, amennyi a többlet rosthoz kell, így székrekedése lesz és hagyja a francba, mondván, hogy ezt nem neki találták ki.a rost mellé inni is kell.

2017. máj. 20. 08:25
2017. máj. 20. 01:29
Azt gondolom, hogy kb. negyed évente jó lenne:)
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2017. máj. 19. 19:02
ez jól hangzik. És milyen időközönként van szüksége az ember szervezetének egy-egy ilyen méregtelenítő kúrára?
2017. máj. 18. 20:19
Szerintem egy alapos hashajtás után pár nap null kalória csak víz ívás 2-2,5 liter, esetleg gyümölcs, nyers zöldség. Számomra ez a méregtelenítés.
2017. máj. 18. 19:56
hallottam a moszatokról, zöld algáról illetve sokan dícsérik a búzacsírát is. ilyenek sem lehetnek rosszak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook