Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítenétek kitalálni valami finomat? fórum

Segítenétek kitalálni valami finomat? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Noricica1987 (válaszként erre: 21. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 18:15
Habmester=Hulala,Megle,Oké növény tejszín.
30. Noricica1987 (válaszként erre: 25. - Nyulacska88)
2012. okt. 6. 18:14
Váltsd ki a vajat Hulalára,sokkal sokkal finomabb és könnyebb a krémje.
2012. okt. 6. 18:10

12 tojás

12 ek liszt

12 ek kristálycukor

piros, kék, zöld, lila, narancs és citromsárga Ételszínező

Elkészítjük a 2 tojásos piskótákat. A narancs, citrom, lila és piros piskótákat sütjük ki először.

Piskóta: 2 tojásfehérjét habbá verjük egy csipet sóval. Majd a két tojássárgáját 2 kanál kristálycukorral habbá verjük, és hozzáadunk 2 kanál lisztet, majd óvatosan hozzáadjuk a habbá vert fehérjét. Végül a színezőt öntjük bele, amíg el nem érjük a tetszés szerinti színt.

Kivajazott-lisztezett tortaformába öntjük és megsütjük. Így sütjük ki a piskótákat egyenként, szín szerint. A kék és zöld színű piskótáknál a tojások sárgáját kihagyjuk a szebb szín érdekében.

Ha megsültek a piskóták, hagyjuk kihűlni őket, és közben elkészítjük a krémet.


Hozzávalók a trüffel krémhez:


900 ml tejszín

650 gr étcsokoládé (én Milka tejcsokoládét használtam)

90-100 gr cukor


A csokoládét vízgőz felett folyamatos kevergetés közben felolvasztom és egy másik edényben a tejszínt a cukorral együtt felforralom.

A felolvadt csokoládéhoz fokozatosan hozzákeverjük a tejszínt, majd lehűtjük és hűtőbe tesszük. Elvileg 1 éjszakára kellene a hűtőbe tenni, de én második alkalommal a mélyhűtőben hagytam legalább 2 órára és így is szuper lett.

Habverő géppel először a legkisebb fokozaton kezdjük el felverni a krémet, majd amikor már kezd egy kis tartása lenni, akkor emeljük a fordulatot. Figyelni kell rá, hogy ne verjük túl, mert akkor kicsapódhat.


A torta összeállítása:


A kihült piskótát késsel körbevágjuk a forma oldalán. Levesszük a peremet, az aljáról lehúzzuk a sütőpapírt. A piskótalapot megfordítjuk, hogy az alja legyen felül, így szép egyenes felületet kapunk. A piskótát recés késsel 3 lapra vágjuk. A krém harmadát az alsó lapra kenjük, rátesszük a középső lapot, erre rákenjük a krém újabb harmadát, majd a felső lapot is ráborítjuk. Az utolsó harmad krémmel bevonjuk a torta tetejét és az oldalát. (Egy kevés krémet hagyhatunk díszítéshez is, de ez el is maradhat). Vágott mandulaforgáccsal az oldalát körbetapasztjuk, és ha díszítünk, akkor a meghagyott krémet nyomózsákba tesszük, és tetszés szerint mintát készítünk a tetejére. A szabad felületeken a tetejét is megszórjuk mandulaforgáccsal. Hűtőben tároljuk, recés késsel szeleteljük.

2012. okt. 6. 16:27
2012. okt. 6. 16:19
Nekem szerencsém van, a fiúknak mindegy, megmondták, bármilyen sütinek szívesen lesznek kóstolói, csak próbálkozzak nyugodtan a netről. :) A lényeg, elég legyen kettőjüknek, és ez utóbbi okoz nehézséget, mert iszonyat mennyiséget meg tudnak enni. A múltkor csináltam csokis profitelor-t, 60 db lett. Azt hittem reggelre marad belőle, tévedtem.
26. 34c48a3825 (válaszként erre: 25. - Nyulacska88)
2012. okt. 6. 16:11
Ó, így már tudom melyik az, köszi! Ez nálam csak a zselé és a fanta miatt nem játszik :)
25. Nyulacska88 (válaszként erre: 21. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 16:09

Az üdítős szeletet Fanta szeletnek is hívják, így keress rá.


Csokis tésztaalap, azon túrós krém, majd az egész tetején Fanta üdítős pudingos zselé-réteg. Isteni finom, bár a krémben a vaj sok, de a férjem és a fiam két adaggal tud bepuszilni egy este.

2012. okt. 6. 16:02

De van!!!!!!!!!!!!


8-10 db piskóta tallér, egy fél adag feketekávét öntsd rá és tejszínhabot nyomj rá.


És élvezd!!!!!!!!!!!


De ha kávét nem szereted akkor nesz kakaót old fel pici vízben.

2012. okt. 6. 15:56

Csihiro 11, készíts egy bögrés süteményt, mandulával, szív formában. Azt nem lehet elrontani :)

Vágd ketté hosszában, kend le lekvárral, majd a tetejét vond be csokoládéval.


Ennél egyszerűbb torta szerintem nem létezik :)

2012. okt. 6. 15:54
A kráter-sütemény nem lenne egyszerűbb tortának??
21. 34c48a3825 (válaszként erre: 20. - Noricica1987)
2012. okt. 6. 15:47

Nem tudom, mi az a habmester, nem használok adalékokat.

Az üdítő szelet az micsoda? Nem ismerem.

A pudingos tejszín nekem annyira nem ízlik, nem túl finom.

20. Noricica1987 (válaszként erre: 19. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 15:46

Pedig nagyon finom és könnyű.Lehet finom de nekem habmesterrel finomabb.

Az üdítő szeletett is azzal csinálom vajas krémmel meg sem eszük már.

19. 34c48a3825 (válaszként erre: 17. - Noricica1987)
2012. okt. 6. 15:44

A megfelelően elkészített vajas krémek a maguk helyén nagyon finomak. A margarinos krémek a szörnyűek, ráadásul károsak is.


Én a pudingos tejszínt sem nagyon szeretem piskótán.

2012. okt. 6. 15:42

ha még az alapoknál vagy, akkor ne variálj, mert rosszul sülhet el

csinálsz egy piskótát, és egy egyszerű csokikrémmel vagy vaníliakrémmel megtöltöd, de úgy, hogy még a tetejére is maradjon, hogy azzal kend le.

17. Noricica1987 (válaszként erre: 7. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 15:41

Egyetértek,a vajas krémnek borzasztó az íze,én már minden vajas krémet habmesterrel váltok ki.

És isteni könnyű krém lesz belőlük.

16. 34c48a3825 (válaszként erre: 14. - Nyulacska88)
2012. okt. 6. 15:41

Valóban, ha kezdőről van szó, elég, ha darált mandulát használ díszítéshez grillázskészítés vagy krokant helyett.


A dicséretet köszönöm :)

2012. okt. 6. 15:40
A fondant nagyon tetszik de félek hogy nehéz elkészíteni.
2012. okt. 6. 15:39

Szia csihiro11,


Ettél már tiramisut? Mert ha igen, akkor észrevétlenül is, de ettél mascarpone-t mégpedig édességként és nem sajtként:)


A tiramisu krémjében ugyanis az az alap.


Jukiro receptje isteni, azt csináld meg, azzal tökéletes meglepetést okozhatnál anyudnak. A grillázs készítésének azonban olvass utána, több helyen is találsz folyamatábrákat, mert van pár fortély, amit, ha nem tudsz, kellemetlen meglepi lehet a vége.

2012. okt. 6. 15:39
Ki sütöd a piskótát,meg főzöl bármilyen ízű,pudingot 2 csomaggal,én általában csokisat szoktam,de bármilyen lehet,aztán kavargatás mellet jól ki hűtöd,fel versz fél liter habmestert általában Hulalát szoktam,össze keverem a kihűlt pudinggal,rá kenem a piskótára tetejére csoki mást csurgatok össze vissza jól néz ki mutatós,egyszerű el készíteni,és ISTENI finom könnyű krém. Érdemes ki próbálnod.
2012. okt. 6. 15:39
Ez esetben ne szívtortákat sütögess fehér csokoládéval, hanem szépen tanuld meg az alapokat: piskótatekercs, bögrés sütemény, habverés stb. Onnan lehet építkezni fölfelé.
2012. okt. 6. 15:36
Nem nagyon tudom mi hogy néz ki és milyen az íze:$ Még csak mostanában kezdtem el sütögetni. Igaz eddig sok mindent nem csináltam.
2012. okt. 6. 15:34
Mondom nekem csak azért furcsa mert én úgy szoktam meg hogy főtételhez használnak sajtot. A trüffel krém milyen ízre?
9. d550c57e19 (válaszként erre: 6. - Csihiro11)
2012. okt. 6. 15:33
igaz hogy sajt de egyáltalán ne egy mizo trapistát képzelj el:) olyan mint egy sűrű igazi tejszín izre Tehát nem édes de nem is sós vagy sajt ízű. én nagyon szeretem..
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 6. - Csihiro11)
2012. okt. 6. 15:30
Semleges íze van, nagyon gyakran használják tortákhoz. Miért ne lenne torta ettől?!
2012. okt. 6. 15:29

Csokoládés piskóta lap az hagyományos piskóta, de egy kanál liszt helyett kakaóport tégy bele.


Krém: ha leöntöd az egészet olvasztott fehér csokoládéval, egy ronda, töredezett, repedező cuccot fogsz kapni, azt ne tedd.


Krém (és ezzel be is vonhatod): Felversz tejszínhabot, belkevered az olvasztott fehér csokit, majd tedd hűtőbe pár órára. Amikor kiveszed, újra verd fel, ez a fehércsokoládés ganache. Ebbe vegyíthetsz mascarponét is ez után, nagyon könnyű és ízletes krémet fogsz kapni, vaj nélkül. Margarint pedig ne tégy krémbe, borzasztó az az íz.


Díszítés gyanánt én mandulakrokanttal vonnám be az oldalát és mandulaszemeket tennék rá díszítésképpen.


(Mandulakrokant: grillázst készítesz, azaz karamellizált cukorba szórod az őrölt pirított (!) mandulát, majd egy sütőpapírra terítve kihűtöd. Ezután törd össze aprítógépben.)


Nem nehéz :)

2012. okt. 6. 15:29
Azt olvastam hogy a mascarpone az sajt. Lehet hogy hülyén hangzik de ha a tortába sajtot teszek akkor az más nem is mondható tortának. Hisz sajtot főtételhez szoktak használni. Amúgy milyen íze van?
2012. okt. 6. 15:28
vagy a másik régebben csináltam mandulas fehércsoki tortát ott a krémben tejszín es fehér csoki volt egy kis vaj társaságában :) és a tészta volt mandulas.
2012. okt. 6. 15:27
De a pudingos torta az nekem furcsának tűnik. De csak azért mert én pudingot eddig csak simán ettem.
2012. okt. 6. 15:26
én még számításba venném a mascarpones krémet. Ha beirod googleba :Limara péksége születésnapi torta megtalálod a receptet. Mascarpones tejszínes -én jobban szeretem mint a pudingos vajas krémet.
2012. okt. 6. 15:19

na akkor kész is vagy

megsütöd a kakaós piskótát, csinálsz főzött krémet a szokásos módon vagy főzöl vaníliapudingot, bele teszed a margarint és a darált mandulát, bele és rákened a krémet, majd nyakon öntöd olvasztott fehércsokival.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook