Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A zsebpénzről fórum

A zsebpénzről (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2015. szept. 17. 15:59
Én is a bélyeggyűjtés híve vagyok. Jobb híján készítettem a gyereknek egy nyomdás füzetet, amiben 200 forintjával gyűjti a nyomdákat, és 10 ezer forintnál beválthatja. 9 ezer körül már kinézzük a játékot. Hülyeséget is joga van belőle venni, elvégre ő kereste meg az árát. A blogomban erről fogok írni, az első rész már fenn van, csak nem illik idelinkelni. Akit érdekel, írja be a keresőbe az antikaotika és a zsebpénz szót. :-)
54. syria (válaszként erre: 53. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 7. 13:26
Szerintem meg van, akinek 3 élet is kevés lenne, hogy megtanulja. Tipikus példa a nemrég megözvegyült sógornőm, aki lassan 60 éves lesz, a házán jelzálog van, mert nem tudott számlákat befizetni. De új ruhát, új bundát, új cipőt, új táskát mindig tudott venni. Most meg sír, hogy mi lesz vele a férje keresete nélkül.
53. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 52. - Syria)
2011. jan. 6. 09:51

Szerintem előbb-utóbb mindenki megtanulja. Kérdés, hányszor kell közben pofára esni :o)).

Te legalább megpróbáltad, a te szemedre már nem hányhat :)

52. syria (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 6. 09:11

Nagy igazságot mondtál!

Csak sajnos nem mindenkinél működik. A fiaimnak koruknak megfelelően egyformán adtam zsebpénzt. (Már nagyok, nem emlékszem, hogy kisiskolás korukban mennyit adtam.) A nagyobbik tudott vele gazdálkodni, a kisebbik rögtön a seggére vert. Ha elfogyott, akor kölcsönkért, és nem tanult belőle!

Pedig tőlem is azt látta, hogy nem szabad szórni a pénzt, akkor sem ha van, ha meg szűkösen, akkor pláne meg kell gondolni a kiadásokat. Na a kisebbik tojt erre. Alig bírtam lebeszélni arról, hogy diákhitelt vegyen fel.

51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 50. - 111e183830)
2011. jan. 5. 15:02
6 éves kortól már tudja tanulni. Szerintem mindkettőnek, nyugodtan. És nem muszáj hogy egyformán, azt is meg kell érteniük, hogy nem kell mindenből teljesen egyformán kapniuk, ki ki az igényei, a lehetőségek szerinte.
2011. jan. 5. 14:59

jajj anyám,nyugi lányok!

köszönöm a pro és kontra válaszokat

mégegyszer a kérdés:


egyik 2-os , a másik 5-es

eddig egyik sem kapott,

egyszerre vezessem be vagy csak a nagynak és a kicsinek majd ha felsős lesz?

49. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 48. - Lliinnddaa)
2011. jan. 5. 14:46

Nem azt mondtam, hogy a kisiskolás gyereked tartsa el magát :))).

Spórolni csak abból tud, ha van neki. De az szerintem jó, ha megtanul mérlegelni, hogy most csokira költi, vagy két hónap múlva egy új játékra. Mire felnő megtanulja felelősséggel kezelni.

48. lliinnddaa (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 5. 14:37
Jó jó, persze. De az, hogy neki busszal kell iskolába mennie, meg ennie kell a büfében, mert éhes és nincs nála éppen szendvics, vagy nem elég, az az én kutya kötelességem, hogy biztosítsam a számára. Ezeken az alapvető dolgokon felül vannak az extra igények, játékok, csokik, amire persze spóroljon.
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - Lliinnddaa)
2011. jan. 5. 14:26

Pont ez lenne a lényege, hogy gazdálkodja ki a saját költségeit, s ha nem elég akkor pótold ki neki!

Honnan tanulja meg nagykorára hogy kell bánnia a pénzzel, ha nem mutatod meg neki korábban?


A fél ország azért van most ekkora bajban, mert senki nem tanította meg, hogy a pénzt nem elkölteni kell, hanem gazdálkodni, megtervezni, hogy valóban szükséges-e vagy egy újabb felesleges kacat. A pénztudatosság nem veleszületett dolog, azt tanítani kell. Egy pénztudatos ember soha nem kerül hitelcsapdába és nem lehet megetetni "jobbnál jobb" ajánlatokkal.

2011. jan. 5. 09:55
Nálunk még nem aktuális, de kisiskolásként még nem adnék zsebpénzt. Adok majd, ha kell valami, kér valamit, de nem rendszeresen x Ft-ot. Később, ha már eljárkál barátokkal, komolyabban tud a pénzzel bánni, és nem csak csokira akar gyűjteni, majd adok valamennyit, de ez szerintem felső tagozatos kor. A költségeit, mint pl. busz, büfé, iskolai kirándulási pluszpénz, ne a zsebpénzéből kelljen már fizetnie!
2011. jan. 5. 09:50

5-ösre nem merek,mert mindkettő kitűnő tanuló és rámenne a gyes-em + a gatyám:-)


az összeg már körvonalazódik,de még egy kérdésben segítsetek:

egyik 2-os ,a másik 5-es

eddig egyik sem kapott,

egyszerre vezessem be vagy csak a nagynak és a kicsinek majd ha felsős lesz?

44. HLivia
2011. jan. 5. 09:30
8 éves és heti 500 ft a zsebpénze
43. cicaanya (válaszként erre: 42. - Cicaanya)
2011. jan. 5. 09:30
gáz mert jól tanul :DDD
42. cicaanya (válaszként erre: 35. - 111e183830)
2011. jan. 5. 09:29
8-9éves kora óta(?már nem is tudom pontosan)HAVI 500FT INDULT...most havi 800ft(2éve emeltem neki) szerencsére gyűjti,vagy ritkán költ belőle.Mama szokott adni 5-ért xft adni nyugdíjkor neki(ahány van annyi 300-200ft amiben kiegyeznek :) )
41. syria (válaszként erre: 37. - 6048dc6b87)
2011. jan. 5. 09:24
Nem korai egy 3 éves gyereknek zsebpénz? Erre előírás van?
2011. jan. 5. 09:22
én azt tapasztaltam, hogy amíg számolni nem tud, addig nem érzi a pénz értékét. Már első osztálytól vásárolnak (egy tejföl egy kg kenyér), de a visszajárót és egyebeket csak harmagiktól értette meg. (pedig nem buták!)
2011. jan. 5. 09:21
Húú, ez örökzöld, sokféleképpen megítélt téma :)Neked mekkora a gyerkőcöd? Ha jól emlékszem, nálunk kisiskolás kora óta volt zsebpénz, saját kis pénz, de soha nem ugyanannyi, mindig ahogy épp adódott - na és nem sok. Zsebpénz például összejött a kisfiamnak úgy is, hogy eljött velem börzézni és a kis megunt játékait eladta. Most hogy már kamasz (16), egy idő óta a saját junior számlájára gyűjtöget. Én ehhez úgy járultam hozzá, hogy az én számlámról átutaltattam neki a családi pótlékot. (most bajban van, mert lusta tanulni, a félév meg vészesen közeleg... Így most a saját zsebpénzéből fizeti a különórákat, hogy kapjon a fejéhez és igyekezzen)
2011. jan. 5. 09:21
Ebben,illetve az idei tanévben kezdtük el adni az iskolásoknak heti zsebpénzt.
2011. jan. 5. 09:20
Nekünk 3 éves kortól kell adni, mivel nevelőszülők vagyunk. De mivel abszolut nem érzi még a pénz értékét(4 éves lesz) igy 1-2 havit összegyüjtünk és elmegyünk játékboltba.
2011. jan. 5. 09:16

hoppá:-)

gyereketeknek

2011. jan. 5. 09:15
mikortól és mennyi zsebpénzt adtok a gereketeknek?
34. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - 63efff35c3)
2010. szept. 26. 12:02

Még nem olvastam a cikkedet, de el fogok. Viszont már most van véleményem a zsebpénzről.

1. A zsebpénz olyan szempontból jó lehet, hogy megtanítja a gyereket a takarékosságra, a pénz értékére, saját költségvetést készíthet. Feltéve, ha tényleg be kell osztania.

2. Olyan szempontból szerintem ellentétes is lehet, már amit a gyerekek közötti versengésről írsz. És mi van azokkal a gyerekekkel, akiknek a szülei nem tudnak zsebpénzt adni, mert nincs annyi pénzük?

3. Sokan ma azért adnak zsebpénzt, jutalompénzt a gyereknek, hogy "lekenyerezzék". Ha tanulsz, kapsz pénzt. Ez szerintem rendkívül káros. A gyerek azért nem dolgozik, mert tanulnia kell. Ez a kötelessége. Ez olyan, mint az automata. Ha pénzt dobsz be, kapsz valamit. Na most a gyereknek pont nem ezt kéne megtanulnia. Legalábbis szerintem.

33. stokimagdi (válaszként erre: 21. - Tgabi80)
2010. szept. 25. 20:27
Érdemes bizony !
32. viva70
2010. szept. 25. 19:19
Az én lányom már a középiskola végén jár, de neki heti 700 ft a zsebpénze. Igaz ezt teljes mértékben magára költheti. Kaját hazulról visz, utazásra nem kell költeni, mert közel van az iskola. Az egyéb költségeket szintén mi álljuk.
31. 240309c047 (válaszként erre: 30. - Kisj)
2010. szept. 25. 19:02
:))
30. kisj
2010. szept. 25. 19:01

Nekem a spórolás megtanítása spéci nem sikerült.

Egyébként az a véleményem, hogy egyéni habitus kérdése, hogy valaki spórolós hangya lesz-e, vagy pedig tékozló tücsök.

2010. szept. 25. 19:00
Dilemmázunk a párommal,hogy mit tegyünk. 12 éves fiunknak mennyi pénzt adjunk 1 hónapban,hogy ne legyen túl sok se,de túl kevés se. Tudja kifizetni belőle a fix költségeit,pl: busz,büfé,stb..plusz maradjon is valamennyi ha gyüjteni szeretne valamire. Tihogy csináljátok? Jó, bevált ötleteket várok. :)
2010. szept. 25. 18:57
Ki mennyi zsebpénzt ad iskolás gyermekének,és milyen feltételekkel,szabályokkal. hogyan tanítsuk meg a gyermeket,hogy spóroljon,vagy beossza a pénzét??
2010. jan. 4. 14:32

Én 6. osztályos vagyok. Mindig Vasárnap kapom a zsebpénzt, de csak akkor ha jól tanultam.


Csak ötösök: 100 Ft

Egy négyes, többi ötös: 50 Ft

Két négyes, többi ötös: Semmi


Ha kapok egy négyest és a többi ötös, megkapom a zsebpénzem, de büntetést is kapok. Például plusz 5-6 óra tanulás hétvégén, majd felmondani. . . Ha nem tudom 100%-ra, a büntetés megismélődik.

2008. máj. 14. 10:36
Nálunk a két "nagy"fiú 1.osztályos és 5.osztályos nem kapnak zsebpénzt,hanem az ötösökért kapnak 500ft-ot.Azzal gazdálkodhatnak.Sajnos kicsit túl lőttünk a célon ezzel az 500ft-tal,alig győzzük"hálistennek"!van olyan nap,hogy 3 ötöst is hoznak.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook