Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
408. Krisz42 (válaszként erre: 407. - Talentum)
2012. okt. 28. 16:25
A vásárlás terén egyeznek a nézeteink,de van,amikor kénytelen vok megállni és megnêzni,h miben mi van.3gyerekem van és évente nő a mesterséges adalékok száma,viszont van,amelyik cég nem használ.Szóval néha elolvasom,h miben mi van,ráadásul ha van magyar termêk,akkor azt veszek-élelmiszerben.
407. Talentum (válaszként erre: 405. - Krisz42)
2012. okt. 28. 12:02

ezt is meg kell tanulni kezelni. én ez a típus vagyok:

másik típus az elégedett, aki az elég jóval is beéri. Aki alkata vagy tapasztalatai miatt úgy dönt - esetleg megfogalmazott döntés nélkül is úgy viselkedik, mert sajnálja az időt a fölösleges döntéselemzésre, a leheletfinom különbségek mérlegelésére -, hogy nem terheli magát a túl sok választási lehetőséggel, információval, inkább az elsődleges szempontokra, szükségletekre koncentrál. Emiatt kisebb az esély, hogy apatikussá váljon, és megőrzi érdeklődését az élet nem fogyasztói dimenzióival kapcsolatban is. Vagy ösztönösen, vagy tudatos, átgondolt stratégiával védekezik a bőség zavara ellen, ami veszélyezteti boldogságunkat, és a testi egészség rovására is mehet.


listát készítek, hogy mire van szükségünk, és csak azt veszem meg. amúgy nem szeretek vásárolni, és gyorsan túl akarok esni az egészen.

ott a bibi, amit nem tudok kikerülni, ha átrendezik az áruházat és újra kell tanulni az útvonalat. na, az gáz...

406. 130454e42d (válaszként erre: 402. - Krisz42)
2012. okt. 28. 09:30
Az átlagéletkor nöüvekedésének egyik oka a csecsemő és gyermekhalandóság csökkenése. Régen az újszülöttek közül sok nem érte meg az egy éves kort, tomboltak a járványok, gyermekbetegségek. Sok nő a szülésbe halt bele. Miután ez visszaszorult nagyon megnőtt az átlagéletkor.
405. Krisz42 (válaszként erre: 404. - Talentum)
2012. okt. 28. 08:06
Nem csak nekem jelent sresszt,de ennek nyugodtan utánanézhetsz.Ez mindenkit stresszel,csak nem vunk tudatában.Az,h választani kell sok dolog közül állandóan,mert már hatalmas a kínâlat.
404. Talentum (válaszként erre: 402. - Krisz42)
2012. okt. 28. 03:45

aha és a váráslás egy olyan stresszt jelent neked, ahol az életed minden pillanatban veszélyben van? nem.


az életünkben a stressz másképpen van jelen. alapbiztonság megvan. a munkahelyi és egyéb stresszel kell megbirkózni.

403. Talentum (válaszként erre: 402. - Krisz42)
2012. okt. 28. 03:44
de a fertőzéseket és a járványokat sikerült leküzdeni,meg a higiénia. ez a legfontosabb egy zsúfolt városban, vagy társaságban.
402. Krisz42
2012. okt. 27. 23:27
Az átlagéletkor ne függ össze az ilyenekkel,ma kevesebbet szülnek a nők.De ha egy egészséges embert nézünk,akkor az ma sokkal tovább él,râadásul régen nem volt annyi betegség ,mint most.Ma egy ember,ha elmegy vásárolni,már stresszes helyzetbe kerül,mert választania kell többféle termék közül.Az ingerküszöbünk a csillagos ég és még sorolhatnám.
401. ivi79 (válaszként erre: 400. - Krisz42)
2012. okt. 27. 23:20
mert ma már nem halnak bele annyian influenzába, infarktusba, életben tartanak sok életképtelen embert, rákosokat megmütik, igy nem rögtön halnak meg.. de állitólag a tartósitóknak is köze van hozzá
400. Krisz42
2012. okt. 27. 23:13
Mesélje el nekem vki,h miért nőtt az átlagéletkor,ha minden étel káros?
399. Talentum (válaszként erre: 387. - Titzi)
2012. okt. 27. 19:42

"amúgy nagy tévedésben vagy,ha azt hiszed,hogy a glutént és a kukoricát teljesen ki tudod vonni,mert még a gyógyszeripar is használja bevonatok készítésére!!!! "


de én nem fogyasztok sok gyógyszert, max kvarelint vagy algopirint.


"a kukorica és az ízületi problémák:én még csak olyan összefüggét hallottam,hogy a földmúvelő életmódra áttérés miatt romlottak az ízületek,régészektől mégcsak ilyet hallottam"

és ez szerinted egy pozitív előrelépés???


a földművelés megjelenésével a fogszuvasodás világméretű járványt okozott..a fog csont, ha annak árt a gabona, mi van azzal a csontoddal, amit nem látsz? ez egyébként fent van a neten. meg kell keresnem.

[link]

ezt olvasd el és a szerkesztőt is, hogy miben érdekelt.:-)

a közegészségügy ezt nem fogja kommunikálni. arra is van linkem, hogy miért. de ki tudja érdmes-e itt ezt belinkelni?

398. Talentum (válaszként erre: 386. - Titzi)
2012. okt. 27. 19:30

vagy inkább egy alternativ orvoslás, aki tényleg logikus dolgokat ír: A "lyukas bél" szindróma kapcsolatban áll a krónikus gyulladással

....idézet:

A bél fokozott áteresztőképessége, amit "lyukas bél" szindrómaként is ismerünk, azáltal hat az általános egészségre, hogy átengedi a lipopoliszaharidokat a keringésbe. A lipopoliszaharidok a bélben élő baktériumok sejtfalából származnak és az egyik leghatékonyabb gyulladáskeltő anyaként ismertek. A lipopoliszaharidok fokozott átjutása a keringésbe citokinek (az immunrendszer gyulladáskeltő anyagai) termelődését serkenti, ami egy alacsonyszintű gyulladást hoz létre a szervezetben.


A burgonyából, babból és hüvelyesekből származó szaponinok "lyukas bél" szindrómát hoznak létre, akárcsak a lektinek, az alkohol és a nem szteroid gyulladáscsökkentők. A lektinek ellenállnak a főzésnek és feldolgozásnak, akárcsak a emésztési folyamatoknak, és aktiválják az immunrendszert. A lektinek ezen felül fokozzák az E. coli és a grammnegatív baktériumok elszaporodását a belekben.

........

397. titzi
2012. okt. 27. 07:49
köszi rendes vagy nagyon
396. ivi79 (válaszként erre: 395. - Titzi)
2012. okt. 25. 14:38
395. titzi
2012. okt. 25. 13:10
nem talalom
394. ivi79 (válaszként erre: 392. - Titzi)
2012. okt. 25. 13:07

bocsesz, nem oep, hanem ogyi, nekem egykutya:D

[link] itt lesz vhol

393. titzi (válaszként erre: 391. - Krisz42)
2012. okt. 25. 13:03

sajnos

egészséges víz és levegő vagy talaj megoldhatatlan

az élelmiszerekben pedig túlontúl sok a méreg

legújabban mar nem is talajban nőnek szegény növényeink,szóval ásványianyag nuku


aén úgy érzem,az orvosatudomány sok esetben a ssötétben tapogatózik az egészséges életmóddal kapcsolatos ajánlásaival,ha figyeled egyes állításaikról 10-20 év múlva bebizonyítjak a homlokegyenest ellenkezőt,csak az illetőnek ment közben tönkre az egészsége,aki megfogadta...

392. titzi (válaszként erre: 388. - Ivi79)
2012. okt. 25. 12:57
az oep listat az oep honlapjan nem talalom,hogy lehet hozzájutni?
391. Krisz42
2012. okt. 25. 10:28
Jut eszembe,nincs olyan étel,amiban vki ne találna vmi károsat.Ahány oldal,annyi eltérő vélemény.Ha eltünne a sok szemét a vízből,levegőből ,êlelmiszerekből már akkor jobban élnénk,egészségesebbek lennénk.De a gyógyszerek a legrosszabbak.Ahol ma tart a tudomány,mindenkinek makk egészségesnek kellene lennie,ehelyett mindenki beteg.
390. ivi79 (válaszként erre: 389. - Krisz42)
2012. okt. 25. 10:25
kanadában sztem pettyet jobban az életkörülmények is, amitöl az ember jobban egészséges tud maradni
389. Krisz42
2012. okt. 25. 10:20
Na azért a kukoricát nem kell ennyire leírni,igenis táplál.Régen van,aki abból élt,azt ette-tudod,ahonnan származik,mégsem voltak kövérek és alultápláltak az emberek,de nem is kell csak azon élni.A húsevésről annyit-ès a paleoról-hogy én talâlkoztam 74éves ffival-Kanadában,míg ott éltem-kinn volt a parkban,hol futni,hol görkorizni,rengeteget beszélgettünk pin-pongozás közben.Semmi baja nem volt,ellentétben a barátjával,aki állandóan orvoshoz járt.Mondta,h fiatalabb korában se voltnagyon húsevő,de 70éveskorára teljesen szâműzte.Szójatejet ivott,gyümölcsel kezdte a napot,ötvennél többnek nem néztem és ötvennek is jól nézett ki.Na engem ezek szoktak meggyőzni,ráadásul jókat ettünk együtt,akkor sikerült visszafogynom 56kg-ra.Csak itthon nem tudok olyan ennivalókat enni,nem is jutok hozzá mindenhez,ráadásul drága is.
388. ivi79 (válaszként erre: 387. - Titzi)
2012. okt. 25. 08:36
ki tutod iktatni a glutént, lényeg h a lisztérzékenyek honlapján levő listából kell válogatni kaját. oepnek is van egy listája h melyik gyógyszer milyn allergént(laktóz, glutén) tartalmaz
387. titzi (válaszként erre: 384. - Talentum)
2012. okt. 24. 20:07

a1 a hüvelyesek beltartalma átalakul hoszzú órákig tartő főzés után,ezt mindenki tudja,főzöd 2 órát és nincs benne ártalmas anyag


a kukorica és az ízületi problémák:én még csak olyan összefüggét hallottam,hogy a földmúvelő életmódra áttérés miatt romlottak az ízületek,régészektől mégcsak ilyet hallottam


a kukorica nem táplál,csak puffasztz,azt is lehet tudni


végül,ha a bélfal átjárható,azt perforációnak hívjak és azonnali halálhoz vezet,nem endometriózishoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


a glutén a bélbolyhokat csiszolja le,azerzékenysek elvesztik az emésztési képességüket emiatt és meghalnak


amúgy nagy tévedésben vagy,ha azt hiszed,hogy a glutént és a kukoricát teljesen ki tudod vonni,mert még a gyógyszeripar is használja bevonatok készítésére!!!!


végül pedig a legutolső bölcsesség: sok dolog az életben ki mennyiségben gyógyszer magy mennyiségbe méreg,ezt a jelenséget immunválsznak nevezik,ha kis mennyiségben adagolsz valamit fokozatosan növelve hozzászoktatod a szervezeted

386. titzi (válaszként erre: 385. - Talentum)
2012. okt. 24. 19:57

az a baj ezekkel az oldalakkal,hogy a tudományos tények nem zavarjak őket,hanem általában aszerint ajánlanak,hogy éppen kinek mi az eladó:D

szofisztikalt marketing veszi körül az egyre kevesebb természettudományos ismerettel rendelkező lakosságot

385. Talentum (válaszként erre: 383. - Titzi)
2012. okt. 24. 11:27

szerintem abban tévedsz, hogy a zsír árt az ereidnek. nem az árt, hanem amivel fogyasztod, a kenyér zsírral, az igen. magában egy pl császár szalonna, nem.

a koleszterin is kell, az agyad pl. koleszterinből van.

az igaz, hogy a vadak húsában több a telítetlen zsír, mint a háziállatokéban. ez igaz. a halban is telítetlen van.

de pl. a kókuszzsír az jó. ez számtalan oldal ajánlja.

384. Talentum (válaszként erre: 382. - Titzi)
2012. okt. 24. 11:20

amennyire én jól értettem, itt a glutén a felelős az endo kialakulásáért. az meg a bélfalat, jelen esetben a méhfalat is átjárhatóvá teszi mindenféle fehérjéknek baciknak..de ha már a bélfal gyengül, ott elképzelhető, hogy a tápanyagfelszívódás sem tökéletes.

a betokosodás nem tudom, hogy mit okoz, tényleg nem. amit tudok, hogy a szerveket a folyamatosan nedvedző sejtek összetapasztják, és a bélfalat is átfúrják, megtapadnak pl. a hólyagon is. nekem az volt. rettenetesen fájt.


a hüvelyesek is segítik a belet megbetegíteni, a lektin tartalmuk miatt. a kukorica meg ízületi problémát okoz, ezt a indiánoknak illetve a csontokat vizsgáló antropológusoknak is feltűnt.


furcsa, hogy azt írod próbáljam meg megenni kis mennyiségben azt, ami pont kismennyiségben problémát okoz..

egészen januárig fogyasztottam hüvelyest, meg gabonát tejterméket, és aztán elhagytam őket.


most nyáron ettem kukoricát, és egy nap múlva rettenetesen fájt a kezem. soha nem volt izületi fájdalmam. szóval figyeltem magam. aztán elmúlt és két hétre meg borsót ettem. na akkor is fájt.

most hétvégén meg babot..éreztem. de amikor elhagytam a fogyasztását, akkor nem volt bajom tőle.

de ha krumplit vagy rizst eszem, akkor is érzem a nyomást a hasamban.

de. régen ettem banánt is, viszont az semmilyen diszkomfort érzést nem okoz.


húgysav. a szervezet kétféleképpen jut ehhez. táplálékból, és a szervezet szöveteiből. érdemes utánaolvasni, hogy nem a hús meg a hal okozza a húgysavszint emelkedést, hanem a gabonák és társai, holott ezeknek a purinszintje alacsony.

paradoxon, de így van.

383. titzi (válaszként erre: 359. - Criscito)
2012. okt. 19. 16:12

na vegyük sorjában a zsírokat:

1telített

2telíytettlen

3többszörösen telítetlen

2 és 3 egészséges

1 egészségtelen

kókusz,pálma,vaj,állati :1-es kategória


a természet nem olyan,hogy vannak benne benne abszolut jó dolgok és abszolut rossz dolgok a szewrvezetednek

a természet ugyanabban a táplálékban képes adni ártalmasat és áldásosat

tehát ami egy dolgora jó(pl a kókusz enzimei az emésztőrendszerednek),más dolgnak árt,pl a zsírja az ereidnek

ilyen avilág a természet,yín és yang vagy ha tetszik jó és rossz egyszerre van jelen

és nem tudod valamiből csak a jót kinyerni,a rosszat is ki kell venned,ahhoz,hogy a jóhoz hozzájuss,erre eklatásna példa az imádott kókuszdiód,de létezik még számtalan

382. titzi (válaszként erre: 364. - Talentum)
2012. okt. 19. 16:06

milyen vitamon hiánya vezethet endrometriózishoz a te ismereteid szerint?

az endometrium be is tokosodhat nem? es akkor nem okoz problémát,nem?


a hüvelyesek evésével pedig próbálkozz,kis adagokkal,pl lencsesaláta,keverj bele fügét kecskesatot,vörösborecettel ,fűszerekkel leontve emészthetőbbé fog válni


ízületi problémat a magas húgysavszint okoz,azt a szervezet termeli nem a bevitt táplálék váltja ki

381. titzi (válaszként erre: 365. - Talentum)
2012. okt. 19. 16:03

van összefüggés,ez egy friss amerikai kutatási eredmény

a nőgyógyászati műtétek(pl hiszerektónia) de mar a has falának vagdosása is hormonzavarokhoz vezet,azt mutattak ki,hogy a nőgyógyászati műtét után csökken a test ösztrogéntermelése,ezzel pedig az ösztogén érkatasztrófától védő hatása kárt szenved és nő a stroke veszély-ennyit tudnak most

380. Talentum (válaszként erre: 379. - Ivi79)
2012. okt. 18. 10:40
egyetértek.
379. ivi79 (válaszként erre: 378. - Talentum)
2012. okt. 17. 14:41
vagy zacsiban sütni. óriási találmány:)én a kolbászhoz, pörkihez sem eszem kenyeret, mert nem szeretem. ha nincs normális köret(rizs) akkor savanyúsággal..bármennyire zsiros is, még nem volt belőle gond
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook