Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TSMT-s gyógytornászok segítségeteket szeretném kérni! (ha van itt valaki) fórum

TSMT-s gyógytornászok segítségeteket szeretném kérni! (ha van itt valaki) (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 29. 16:23

Sziasztok! Mi most kezdtüka tsmt terápiás tornát.

Fiam 3, 5 éves nem beszél csak pár szót. Figyelemzavaros.


41 hétre született de tuti nem volt jól ellátva az utolsó hónapban, persze utólag könnyű okosnak lenni. így napig magzatvz nélkül volt, sos császár.

Mozgásban nem volt lemaradva.

Logopédiára kiakadtam elvittem egy alapítványhoz, majd Szakértői Bizottság.


Tud valaki segíteni abban,hgy lehet-e valahol venni hintapadot, billenőlapot?

53. Tittike70 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2013. ápr. 9. 19:05

Sziasztok!


Így van ahogy leírtad,felgyorsult az élet és gyakorlatilag megszűnt a természetes szelektáció is. Tudom,ez durvának tűnik,de így van.

Nekem 35. hétre született ikerfiaim vannak,egyetlen percig nem voltak lemaradva mozgásban,beszédben,mondhatom semmiben.Gyönyörűen beszoktak az oviba,szeretnek járni.Nyitott,magabiztos gyerekek.

DE bizony vannak viselkedésbeli gondjaik néha (igen nevezhetjük hisztisnek is) de egyikük valóban az akaratos,hisztis.A másikukon viszont látom,hogy nem képes kontrollálni az érzéseit.Főleg a negatívakat....

Ezért is kezdett el egy éve csoportos TSMT-re járni.Mondván,ártani biztosan nem árt,reméltük haszna is származik belőle.

És valóban így is lett.Pl elkezdett rajzolni,amit korábban nem.

Most lesznek 5 évesek,így szerettem volna felméretni.Mondván ha az iskola miatt szükség lesz egy kis plussz tréningre,akkor isnkább most derüljön ki,mint kínlódjunk majd a suliban.

A Ildikónk egy Tündér,mert mondta olyan nincs,hogy csak egyiküket méri fel.Vigyem mindkettőt:))) egy árában....

És bizony jött a döbbenet,hogy bizony az idegrendzsre érettsége mindkettejüknél megkésett.Nem súlyosan,de megkésett.Illetve a másik terület a mozgásvizsgálat volt ahol 50%-ot teljesítettek.

Hozzáteszem akinek mondtam (ismerősök,óvónők....) csak néznek rám,hogy nem is értik.

Be kell vallanom engem is megdöbbentett,de ez van.

Így most mindketten elkezdték a csoportost,jövő hétvégén pedig betanuljuk az egyéni feladatsort amit itthon kell heti 4x csinálnunk.

52. Mandula71 (válaszként erre: 49. - Tücsibogár)
2012. okt. 11. 09:13

Értem az elkeseredésedet és a felháborodásodat is, de azt azért nem állítanám, hogy a TSMT bármelyik anyuka számára megtanulható. Persze, maga a feladat nem ördöngősség, bárki elsajátíthatja. Azt kell megfizetned, hogy olyan feladatokat állítanak össze, amire a te gyermekednek van szüksége az éppen aktuális állapotában. Azért ehhez bőven szükségeltetik némi anatómiai és egyéb ismeret, amivel az átlagember nem rendelkezik.

Az óvó nénik és a dajkák pedig nem azért vannak, hogy az egyéni fejlesztéseket elvégezzék.

51. Gazania (válaszként erre: 50. - Gazania)
2012. okt. 9. 22:35

A szomorú a történtekben, hogy pár házzal arrébb van egy gyerkőc, aki Bence után 1 évvel született, a védőnője és házidokija ugyan az a gyereknek, mint a miénknek, és neki se vették észre, hogy nincs rendben a mozgása. A nagymamához kijövő felnőtt háziorvos hívta fel a szülők figyelmét, hogy a kicsi furcsán tartja nyakát vagy a kezét már nem tudom pontosan.

Annyit tudok neki viszont Dévényre kellett járni....

50. Gazania (válaszként erre: 49. - Tücsibogár)
2012. okt. 9. 22:31

A TSMT-t és még pár ilyen fejlesztő tornát senki sem fogja ingyen osztogatni, mert akkor nincs belőle pénze. :(

Gondolj bele mennyit lehet a "hülye" szülőkön kaszálni,még akkor is, ha netán csak 2-3 hetente mész a fejlesztőhöz és ír új tornasort. Éppen Te írtad, 2-3 hetente 4eFt, számold össze, mennyit kér el egy "piti" tornasorért egy évbe és nem 1 évig akarja, hogy járjatok, amiért szinte meg sem dolgozott. És még engem is most is majdnem bepaliztak!!! Ez ma a nagy üzlet, és minden kicsit eltérő gyereket TSMT-re meg egyéb ilyen tornákra küldenek.

Nem Te vagy az egyetlen "tudatlan" anyuka! :( Én is és még sokan tartozunk ide...

Nálunk a kicsi születés után az első szoptatásnál lila lett, mint utóbb kiderül, nem szívták le rendesen a nyákot a tüdejéről. No comment!

1 évesen még fókázott, senkit se érdekelt, hogy nem állt lábra. Ekkor jött a védőnő azzal az ötlettel, hogy volt valami fejlesztő bemutató órán, megadja a fejlesztő számát, hívjam fel. Felhívtam, kaptunk időpontot. Elmentünk hozzá, nem tornáztatta meg a gyereket, csak figyelte, kérdezgetett a szülésről, terhességről. Elmondta, hogy a császáros gyerekek rögtön hátránnyal indulnak mert a rendes szülésnél már megkezdődik a mozgás.

Akkor elmondta, hogy Ő iskolai munkarendben dolgozik (ez volt talán július), azaz szeptembertől tud fogadni, addig menjünk el egy Dévényes-TSMT-shez, csináljuk a feladatokat szeptemberig és menjünk vissza. Arra kért, hogy a kicsi papírjait fénymásoljam le és ha lehet a doktornőtől kérjek egy javaslatot, ezeket Ő majd benyújtja a mit tudom én milyen bizottsághoz, aki dönt, hogy Bencével lehet foglalkozni.

No irány a doktornő.

A dokinéni majdnem kikérte magának, hogy én hogy merek javaslatot kérni tőle, és mi ez a TSMT és milyen fejlesztőhöz fordultam és biztos magán úton stb. Anyád! Már bocsi...

A végén nagy dirrel durral elküldött minket neurológiára. És közölte a gyereket látni akarja x időnként a mozgásfejlődése miatt. Pont Ő, aki le sem köpte 1,5 évig mi van a gyerek mozgásával.

Amíg vártunk a neurológusra elmentünk a TSMT-shez, aki egyben Dévényes. Ő megvizsgáta a gyereket, elmondta, hogy az oxigénhiánytól hipotón a gyerek izomzata, és írt rá TSMT gyakorlatokat.

Slussz poén! Elmentünk a neurológushoz, aki megvizsgálta a gyereket, közölte nincs baj, kicsit megkésett a mozgásfejlődése, vigyük Dévényre... Aham persze, amikor 1 hónappal azelőtt egy Dévényes azt mondta, hipotón izomzatra a Dévény torna nem jó, csak feszes izomra.... Vicces doktornéni!

Ezek után Én itthon tornáztattam a gyereket, szeptemberben visszamentem a fejlesztőpedagógushoz, és 2. éve ingyen teljesen jó kezekben vagyunk, mondhatom én is és a gyerek is! :)

És sajnos nem Én és Te vagyunk az egyetlen példa a történtekre! :(

2012. okt. 9. 11:19

Lányok én mióta járom ezt a fejlesztés, ilyen-olyan terápia kálváriát, teljesen abban a tudatban vagyok/voltam, hogy én vagyok a legidétlenebb anyuka a világon.. Hogy egyszerűen nekem bármit mondanak az új, és rajtam kívül mindenki tudja, csak valahogy én vagyok információügyileg lemaradva... és akárhova megyek, a legtöbb helyen számomra megkérdőjelezhető, és ami rosszabb ellentmondásos dolgokat mondanak, amit csak 2-3 egyéb kör lefutása után(ismerőshöz menni,átbeszélni, maszekot keresni, utánaolvasni többféle szakirodalomban, végignézni pár fórumot stb..) tudok magamban helyre tenni.

Pl a 32 hétre született ikergyerekemet 7 hónaposan kitették a koraszülött utógondozásról, mert már nem kell. Én hülye tudatlan anyuka, meg örültem, hogy na rendben a gyerek, most meg 20 hónaposan kapkodva egyik szakember is, másik is, hogy hát igen nagy bajok vannak, hogy még nem jár... Ugyanazok, akik 1 évesen, 1,5 évesen még azt mondták, hogy csak lusta, majd behozza stb..

Persze ebben az időszakban sem ültem itthon, csodálva a kisfiam helyes pofikáját, hogy nem baj, lusta, de legalább milyen szép, hanem elhordtam dévényre stb.. Persze mind maszek úton, és javaslat nélkül.

Még szerencsés is vagyok, mert most 20 hónaposan úgy érzem, végre tényleg szakértő kezekben vagyunk, de hogy idáig miért ilyen rögös ez az út, azt egyszerűen nem tudom épp ésszel felfogni..

Pl 18 hónapos kor előtt, ha szükség van korai fejlesztésre, akkor a gyereket 1-2 hét alatt beteszik a rendszerbe(ingyenes). Tehát nem késlekednek. Viszi az ember a szakorvosi véleményt, hogy ez és ez miatt javasolt, és felveszik, elkezdik trenírozni. A mi esetünkben, én hiába hajtottam, hogy ez nem normális dolog ami a kisfiammal van, mindenki és mindenhonnan elhajtott. Majd 20 hónaposan találtam egy drnőt, aki végre ráírta a papírra, hogy igen, ez kell a gyereknek. (Mert ugyan még csak mozgásilag vagyunk megkésve, de ennek ugye egyenes következménye az értelmi fejlődés megkésése is..) Vittem is lobogtatva a papíromat a korai fejlesztőbe, hogy itt vagyunk, megvan a vélemény, mikor jöhetünk, ahol ismét lepattintottak, hogy nem úgy van az anyuka, ilyen véleménnyel csak 18 hónapos korig veszünk be gyerkőcöket, a magáé meg már lassan 20... Írni kell kérvényt, ami alapján majd egy szakértői bizottsághoz behívnak, de nem ám holnap vagy a jövő héten, hanem 3-4 hónap múlva... Szeptemberben adtam be a papírokat azt mondták, januárnál hamarabb ne is számítsak szakértői bizottságra...Nyáron leállásuk volt, feltorlódtak a kérvények, decemberben megint leállásuk lesz.. Szóval abszurd az egész, holott a korai fejlesztés lényege, hogy minél hamarabb szakemberhez kerüljön a gyerek..

Így kerültünk mi egy maszek korai fejlesztőbe, ami erőn felül drága nekünk ugyan, de kikínlódjuk, mert látjuk, hogy tényleg jó...


Örülök ennek a fórumnak most, mert most már látom, hogy nem én vagyok a balfék anyuka, mert az alapján, ahogy Ti leírtátok, másnál is megvan ez a bizonytalanság, meg más is ugyanilyen érthetetlenül áll a dolgok előtt.. Más is tanácstalan, hogy akkor most hova menjen, mit csináljon, mert azért mindenki a lehetőségeihez mérten a legjobbat szeretné a gyerekének..


Az meg külön abszurd, hogy maga ez a TSMT tényleg megtanulható, bármelyik anyuka számára. Mégsem használják széles körben, hanem kuriózumként hat. Gondolom ugyanilyen ügyesen meg tudnák tanulni az óvónénik, meg dajkanénik is.. és akár mutathatnának a szülőnek egy-két gyakorlatot, ha úgy látják baj van a gyerekkel.. Persze most nem kifejezetten az óvónőkkel van bajom, mert még nem is vagyunk ovisok, hanem ezzel a rendszerrel...

A bürokrácia, meg papírtologatás már itt elkezdődik, kisgyermekkorban, holott abszolút nem egy ház építési engedélyiről van szó, hanem a gyermekeink egészségéről, és felnőttkori teljes életéről.. A szakembereknek, meg az ellátó rendszerben dolgozóknak nincsenek gyerekeik? Nincsenek problémás gyerekeik? Nem tudom elképzelni....

--

Bocsánat Lányok, kicsit(nagyon) hosszú lett a hozzászólás, de felháborít ez az egész helyzet..

2012. okt. 9. 09:47
Mi 3 tréninget csináltunk végig a kisfiammal, ami azt jelenti, hogy 3 feladatsort, 1-1 feladatsort 8 héten keresztül. Amikor összeállította nekünk a gyógypedagógus a feladatokat, együtt megcsináltuk, utána kb. 2-3 hét múlva ellenőrizte, hogy jól csináljuk-e. 8 hét után jött a következő. Az én kisfiam megkésett beszédfejlődés miatt kezdte el és nagyon sokat fejlődött. Otthon tornáztunk vele. Alkalmanként 3000 ft volt.
47. Gazania (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2012. okt. 9. 09:31

Isten ments, nem akarom, hogy még menjen, fiú gyerekről van szó, ráfér az 1 év. :)


Csak az húzott fel, ahogy előadta magát, mintha a gyerekem valami csotrogány gyerkőc lenne. :(

Közben pedig azt a gyereket is 4x-ri TSMT-re ítélte, aki 2 éve egyéni TSMT-re jár és amúgy semmi baja, csak kicsit nagyobb darab a kislány. Szerintem itt a pénz is közbe játszik. :(

Ahogy a férjem mondta, a szülők lelkiismeretén keresztül húznak ki pénzt a pénztárcánkból. :(

46. trapiti (válaszként erre: 44. - Gazania)
2012. okt. 8. 22:38
A fejlesztőpedagógus javasolhatja hogy még ne menjen, a végleges döntést az iskolaérettségi vizsgálat alapján az óvodavezető, szükség esetén a nevelési tanácsadó hozza meg. Vagyis Te kérheted, hogy menjen a fejlesztő javaslata ellenére, bár ha ilyen lemaradásban van, akkor kötve hiszem, hogy jót tennél vele...
45. trapiti (válaszként erre: 44. - Gazania)
2012. okt. 8. 22:37
Normális helyen ez úgy működik, hogy amikor elviszed a gyereket állapotfelmérésre, akkor kapod a feladatsort. Aki vizsgálja a gyereket, ő állítja össze a gyakorlatokat és utána végig is csinálja veled együtt a gyerekkel. Minden gyakorlatnál elmondja pontosan mit hogyan kell csinálni, hányszor, milyen mondóka van hozzá, mire kell figyelni. Írásban is odaadja kis magyarázó rajzokkal kiegészítve. Gyakorlatilag először neked kell megtanulni, utána fogod tudni a gyerekkel csinálni. Ahol csak kezedbe nyomnak egy papírt, az tuti nem komoly terápia.
2012. okt. 8. 20:15

Ma beszéltem a kicsi fejlesztőjével, elmondtam mi a szituáció, hogy a TSMT-s kijelentette a gyerek nem mehet suliba, és ovi fejlesztés heti 2x, egyéni magánban heti 2x.


Érdekes volt a véleménye….

Azt mondta a TSMT-s nem jelentheti ki konkrétan, hogy a gyerek nem mehet suliba, hiszen márciusban van valami suli teszt, amit az óvónénik csinálnak, plusz logopédus és csak utána, ha kétes gondolom nevelési…


A TSMT-re pedig azt javasolta, hogy kérjem el a feladatsort, próbáljam meg, ha nem megy, akkor még mindig választhatok…


Másoknál hogy működik ez a TSMT javaslat?

43. trapiti (válaszként erre: 42. - Gazania)
2012. okt. 8. 20:12

Hát ez azért elég leegyszerűsített vélemény...

Én rendszeresen altatok szülészeten. Valóban sok a császár, de nem nagyon látok olyan esetet amikor indokolatlan. Az viszont igaz, hogy amióta rutin beavatkozás a császár, azóta sok olyan gyerek is életben marad, aki egyébként nem, így aztán nem is jelent meg később a "problémások" között... most pedig még akkor is élni fog, ha voltak problémák a születése körül.

42. Gazania (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2012. okt. 8. 20:08
A Fejlesztőped. szerint azért, mert sok a császár.
41. trapiti (válaszként erre: 38. - Gazania)
2012. okt. 6. 22:51

Hogy miért van ennyi problémás gyerek? Biztosan enm tudom én sem 100%-osan megmagyarázni... de azért van néhány dolog...


Egy csomó olyan hatás éri a mostani gyerekeket ami régen nem volt, tévé, számítógép, felgyorsult életritmus, bizonyos területeken ingerdömping, más területeken ingerszegénység.

A modern orvoslásnak köszönhetően egyre több és több olyan gyerek születik meg, aki korábban nem, gondolok itt meddőségi kezelésekre, lombikokra, koraszülöttekre, újraélesztett gyerekekre stb. ők mind veszélyeztettebbek (véletlenül sem akarok ezzel senkit megbántani, az én lányom sem élne, ha 50 évvel hamarabb születik...)

Változtak az iskolák,a tanítási módszerek is, nem feltétlenül előnyükre. Felgyorsult a tempó... anyukám korában még két év alatt tanultak meg olvasni, manapság már sok helyen fél év alatt, mostanában lassítják talán vissza a tempót, de idén is hellottam olyan iskoláról, ahol az első 4 héten 16! betűt tanultak, és hozzá napi 10 angol szót, mert tagozatos osztály... ilyen módszerekkel bármelyik gyerek problémássá tehető.

Másrészt szerintem régebben is voltak hasonló problémával küzső gyerekek, csak sokszor rossznak, lustának, butának, rossztanulónak könyvelték el őket és senki nem foglalkozott azzal, hogy mi ennek az oka (nekem is volt több olyan osztálytársam, hogy utólag visszagondolva, szinte biztos vagyok benne, hogy hasonló gondjaik voltak...)

40. trapiti (válaszként erre: 35. - Gazania)
2012. okt. 6. 22:35
Ezek a tesztek alap készségeket vizsgálnak, vagyis nem magukat a feladatokat kellett volna gyakoroltatni a gyerekekkel, hanem ezeket a készségeket fejleszteni.
39. Gazania (válaszként erre: 38. - Gazania)
2012. okt. 6. 22:22

illetve után kihagytam egy nem-et...

Megint mérges lettem. :( Talán én sem tudom elfogadni ezt az egészet, csak próbálom jól palástolni... :(

38. Gazania (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2012. okt. 6. 22:21

De egyébként miért van ennyi "sérült" gyerek???!!!

Szerintem nem is sérültek, csak nem ütik meg a "tankönyv" formát. :(

Kész vicc volt, ahogy a mozgás felmérés közben a TSMT-s a könyvet nézegette. :(

Illetve Őt minősítem, hanem ezt az egész kitalálmányt, amit Lakatos Katalin "bevezetett".

A kicsi fejlesztője azt mondta, nincs a földön az a gyerek, aki ezt 100%-ra teljesíti, de még 90%-ra sem!

37. Gazania (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2012. okt. 6. 22:18

Kicsit mintha az Én Fiamról olvasnék bár nem tudom mennyi az IQ-ja, de Ő is 1,5 éves kora óta kerek mondatokban beszél, iszonyúan érdeklik a vonatok, halak, úgy általában az élőlények, nagyon sokat beszél.

Őt pl. rohadtul nem érdekli, hogy ki kell színezni egy képet úgy, hogy ne menjen ki a vonalon túlra. Minket úgy bélyegzett meg a t. Óvonéni, hogy öntörvényű, nem szabálykövető. Most meg kiderül nem is tudná a szabályokat követni az idegrendszeri "problémák" miatt.

Komolyan kész cirkusz!!!

36. trapiti (válaszként erre: 34. - Gazania)
2012. okt. 6. 22:06

Az biztos, hogy ott nem fogják csak azért rosszabbnak beállítani mint amilyen, hogy egyel több gyerek legyen, így is sok van... a felmérésen bent lehettek, jó is ha ketten vagytok, mert amíg egyikőtökkel megbeszéli amit látott, a másik leköti a gyereket... Egyszerű dolgokból áll a felmérés, Te is fogod látni és el is mondja, hogy hol vannak azok a pontok ahol gond van.


Óvónők: hát nem tudom... egyrészt nagyon sokat tehetnek-tehetnének, de őszintén, a legtöbben nem tesznek annyit mint lehetne. Másrészt nincs is meg a speciális tudásuk hozzá, hacsak nincs valamilyen speciális végzettségük. Legtöbbször a tüneteken nem látnak túl, a probléma gyökerét nem ismerik fel. Nekünk ovi gondjaink is voltak, a kislányom egy extra értelmi képességekkel megáldott igazi hiperaktív gyerek, az IQ-ja 15-160 körüli, de egy perc megállása nincs(nem volt). Az óvónők ebből annyit vettek észre, hogy pörög, meg rossz - persze, mert unatkozott, és ha nem kötötték le az ő igényeihez alkalmazkodva, akkor mindenféle zűrös dolgot csinált - és hogy nem ért szót a többiekkel (naná... másfél évesen mondatokban beszélt, aztán bekerült a mini csoportba, ahol a fél csoport alig pár szót mondott...) A 3. óvodába járunk, összesen a 7. és a 8. óvónőnél tartunk, ezek közül az utolsó kettő az akinek van valami elképzelése, hogyan kell kezelni a helyzetet... Ebben az oviban nagyon komolyan foglalkoznak a gyerekekkel, az előző kettőben semmit nem csináltak. Sajnos óriási különbségek vannak.

35. Gazania (válaszként erre: 34. - Gazania)
2012. okt. 6. 21:57

Pl. volt olyan feladat, hogy két vonal közé kellett vonalat húzni, vagy egy nagy gubancból szíveket kellett besatírozni, vagy szintén nagy gubancból ki kellett választania egy formát.


De volt olyan, hogy zsákból kellett tárgyakat választani, rátenni a hasonló rajzra és el kellett igazítani merrefelé áll jól.

34. Gazania (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2012. okt. 6. 21:54

Ez lehet azért is jó lenne, mert a Férjemen látom mennyire nem érti vagy inkább nem akarja elfogadni a helyzetet...

Így legalább elvinném a gyereket vele együtt a felmérése, egy olyan felmérésre, ami érdek nélküli és akkor talán megnyugodna Ő is...


Egyébként nem tudom, ha az óvonénik elejétől kezdve jól foglalkoztak volna a gyerekekkel, akkor pl. a Fiamnak jobban sikerült volna a tesztje?

33. trapiti (válaszként erre: 32. - Gazania)
2012. okt. 6. 21:50

Így van :) mondom, tőlünk végül az írásbeli véleményért sem kérték el a pénzt, pontosabban alig akarták elfogadni :)


Tavaly mi heti 2x jártunk egyénire, de amikor látszott hogy az jól megy, szólt Csilla, hogy vigyem fél órával hamarabb, és adjam be a csoportba, majd onnét kiveszik egyénire, így gyakorlatilag jóval többet járt mint amennyit fizettünk.

32. Gazania (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. okt. 6. 21:46

Találtam valamit az "árakról", és ez nagyon tetszik!

"Az árakról:

A mozgásszűrésnek nincsenek szabott és elvárt árai. Ha valaki lehetőségeihez mérten támogatja alapítványunkat (akár anyagilag, akár máshogyan) azt köszönettel elfogadjuk! :) "

31. trapiti (válaszként erre: 30. - Gazania)
2012. okt. 6. 21:44
Igen, oda járunk :) Hetente 2x, egyszer csoportba Csillához, egyszer pedig egyénibe, azt más tartja. Eleinte csak egyéni volt, idén kezdtük el igazán a csoportot is. A felmérés nem kerül pénzbe, csak ha írásbeli szakvéleményt is kérsz (pl. ha valahová vinni kell, de amikor mi már jártunk és kellett, akkor már azért sem kértek semmit). Az egyéni óra 3.500/alkalom (1 óra), a csoport 2.500/alkalom (1.5 óra)
30. Gazania (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. okt. 6. 21:36

Nagyon köszi a segítséget, szerintem fel fogom keresni őket, főleg így, hogy hozzánk ők vannak a legközelebb.

Esetleg tudod mennyiért vállal felmérést és gyereket? A honlapjukon nem találtam ilyen infót. :(

Ti hozzájuk jártatok?

29. trapiti (válaszként erre: 28. - T_marcsi)
2012. okt. 6. 17:22

Igen, kicsit más profil a kettő, van akinek a BHRG, főleg a terápiás úszás miatt jobban megfelel, szerintem teljesen korrekt ha átirányítják akit kell :)

Nekünk épp fordítva volt, a TSMT-vel 2 év után megrekedtük, bizonyos tüneteket megoldott, de sokmindent nem. Mi is a BHRG-hez jártunk, 2 év után azt mondták, elértük amit ezzel el lehetett érni, de sajnos ahogy abbamaradt a torna, lassanvisszatért szinte minden tünete.

Utána kerültünk alapozó terápiára, ami már maradandó eredményt hozott, idén már nyáron sem volt visszaesés amikor szünetelt a torna.

28. t_marcsi (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. okt. 6. 16:24
Megnéztem a neten, minket innen irányítottak át a BHRG-hez :)
27. t_marcsi (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. okt. 6. 16:21
BHRG, én őket javasolnám :) Nekünk mondjuk közel van, de teljesen jól kezelnek mindenféle problémát, nagyon professzionálisak, többféle terápiájuk is van. Írtam ezzel kapcsolatban privit is a kérdezőnek.
26. t_marcsi (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. okt. 6. 16:20
Igazad van. Nálunk is vannak gyakorlatok, amiket kimondottan nem szeret a fiam eleinte, tiltakozik ellene, aztán 2-3 hét torna után már elfogadja, a tréning végére pedig élvezi is. Egy percig nem gondolom, hogy ha tiltakozik nem csináljuk. Van hogy alkudozik, hogy majd holnap, de nem engedek. Igenis már 3,5 éves, tanulja meg, hogy vannak kötelezettségek is az életben, és strukturált dolgok, amiket meg kell csinálni. Nem minden a játékról és az élvezetről szól. Szüksége van a tornára ahhoz, hogy teljes életet éljen, nem babra megy a játék.
2012. okt. 6. 12:58

[link]


Csilla abban is tud segíteni, hogy biztos-e hogy TSMT kell, iskola előtt egy évvel, lehet hogy az ovis TSMT-nem jobb kiegészítése lenne az alapozó terápia.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook