Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főzzek a malac combból? fórum

Mit főzzek a malac combból? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 6. 05:48
Sütve, székely vagy töltött káposztának, pörköltnek vagy ragunak, tokánynak valamilyen körettel, rántva, fasírtnak, bárminek nagyon finom lesz.
17. selena78 (válaszként erre: 13. - Barneymaci)
2012. okt. 5. 19:07
Persze, hogy jó székelykáposztának. Jó, hogy mondod, én is azt csinálok jövő hétre.
2012. okt. 5. 19:03

Pörköltet is készíthetsz belőle, ha zsír csík van benne akkor,ne tegyél zsiradékot hozzá, kockára össze vágva egy nagyobb vöröshagymát is

apróra darabolva azonnal egy EK fűszer paprikát, sót borsot,zöld paprikát és paradicsomot és 2 dl vizet,kevés őrölt kömény magot feltenni főzni, ahogy felforrt kis lángra venni, csak éppen picit bugyogjon, ha kell vizet aprodonkint adjunk hozzá.


Mikor már puhul, 3-4 kockára vágott krumplit tegyél bele.


Savanyusággal tálald.

2012. okt. 5. 18:59
Köszönök minden ötletet!!!
2012. okt. 5. 18:58
Ha csak beborsozod, jól befokhagymázod, és bedobod a sütőbe, akkor is te leszel majd a nap lánya otthon, hidd el.Csinálsz mellé párolt káposztát, vagy krumplipürét, mint itt vki már előttem javasolta, és kész is egy komplett ebéd. Mindenki megnyalja majd utána a 10 ujját, az tuti. ;)
2012. okt. 5. 18:57

Köszönöm a tippeket! Esetleg feldarabolva, székelykáposztának az egyik szelet? Csak azért gondolom, mert a 37 és 29 éves fiem is jön!

3 évi csak 2 személyra főzök, megint át kell állnom, minden segítséget köszönök!

12. selena78 (válaszként erre: 5. - Barneymaci)
2012. okt. 5. 18:57
Hát az akkor elég nagy malac. Akkor az egyiket süsd meg egészben, ahogy írtam, a másikat szeleteld, vagy darabold fel, és csinálj neki valami tejfölös mártást.
2012. okt. 5. 18:55
A többi recept is jól hangzik ám!
2012. okt. 5. 18:55
Holnap én pörköltet akarok a kb. 1 kiló combból, csak én kelkáposztafőzelékkel.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. okt. 5. 18:55
Elnéztem... a szelet szó nálam kimaradt...
8. a6bc29c843 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2012. okt. 5. 18:54

Én is használom a gyömbért, szerintem isteni. Húslevesbe próbáltad már? :)

Ha nem, érdemes, nagyon különleges ízt ad neki. Főleg ha van benne egy kis lestyán is. :)

2012. okt. 5. 18:49

De bekenheted mustárral is, és úgy párolod puhára, majd a húst kivéve, a szaftot kevés liszttel gyorsan elkevered, és tejjel felöntöd, így mustáros besamelt kapsz hozzá.

Krumplipürével tálalhatod.


Ugyanez mustár nélkül, gyömbérrel (én őrölt gyömbivel szórom meg a húst, nem ég meg sütéskor a gyömbér!), akkor gyömbérmártás lesz a végén.

Mindkét változatot szereti a család.

Nem írtam, de a biztonság kevéért mégis: a szeleteket sózni kell a mustáros kenés, vagy gyömbérezés előtt, és kicsit klopfolni.

2012. okt. 5. 18:45
Csont éppen, hogy van benne
2012. okt. 5. 18:44
A malaccomb nem egészben van, bocsi, nem írtam, hanem kettő szép szelet, össz. 3 kg
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. okt. 5. 18:44

Eleve két szeletet vett, azt írja!


Én is megsütném.


Számíts rá, hogy mivel nagyobb a víztartalma, eléggé csökken a mérete, mire elkészül.

3. selena78 (válaszként erre: 1. - Barneymaci)
2012. okt. 5. 18:41
Süsd meg, úgy egészben. Hagymás tört krumplival, párolt képosztával isteni finom. Igaz, nem a leggazdaságosabb.:)
2012. okt. 5. 18:40

Az egyiket akár egészben is meg lehetne sütni, a másikat meg szeletelve. Párolt lilakáposztával, vagy birsalma kompóttal nagyon finom.

Jó sós-borsos-fokhagymásan pácolnám.

2012. okt. 5. 18:29
Piacon vettem két db malac comb szeletet, csontja alig van, hogyan készítsem el a leggazdaságossabban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook