Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kössem le kislányom figyelmét fórum

Hogyan kössem le kislányom figyelmét (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 7. 06:57

nálunk unatkozott nagyon a pici.. nagyjából 4-5 naponta új játékot kellett bevigyek a kis "életébe", hogy ellegyen. :) egy játék volt, ami pár hónapig lekötötte, egy plüss egérke. azzal mindig elvolt, de más figura, vagy csörgő.. alig pár napig bírta.. És jóformán még így sem hagyhattam az ágyában egyedül, folyamatos játékot igényelt, aludni meg luxus volt..:) örültem ha alszik fél órát, de volt olyan is, hogy nem aludt egész nap, szó szerint!

Most 8 hónapos, áll, kúszik - mászik, de egyedül akkor se hagyhatom, főzni úgy szoktam, ha véletlen sikerül elaltatni vagy apuka itthon van, mert különben áll a barikádnál és ordít, pedig lát, dumálok hozzá.. de akkorse elég..

2008. febr. 6. 23:56

Szia virag1009!


Nekünk a állványos játszószönyeg nagyon bejött, én mindig csak kettő lelogó játékot hagytam rajta és azokat párnaponta cseréltem! Azt hallottam, hogy nem jó ha sok minden van körülötte, mert annyi mindenre már nem tudnak figyelni. A mai napig nagyon szépen eljátszik a járókában egyedül, napjában többször viszont együtt játszunk, azt is nagyon szereti. Ha már forog és kúszik-mászik teljesen más lesz.

Olvastam, hogy a bőrproblémája megoldodott, örülök. Nagyon szép leányzó! :)

4. virag1009 (válaszként erre: 3. - Banita76)
2008. febr. 5. 17:53

Szia Banita76!


Sírni csak akkor sír ha éhes, vagy ha álmos. :) Jó baba!

Igen, néha úgy tűnik, mintha unatkozna, pont amiatt, amit te is írtál, hogy nem mindig reagál dolgokra. Biztos igazad van abban is, hogy hamar elfárad, nem tud még hosszú ideig dolgokra koncentrálni. :)

Köszi, hogy írtál! :)

2008. febr. 5. 15:24

Szia!

Szerintem sokat vársz a 4 hónapos babától. Jót tesz neki, ha hallja a hangodat,énekelsz, mondókázol,de azért egy ilyen kicsi baba nem mindig reagál az ilyesmire. Ha túl sokat foglalkozol vele az sem jó. Ők még hamar elfáradnak. Én is folyton aggódtam,hogy unatkozik a baba,de a védőnő mindig megnyugtatott,hogy nem így van.

Amúgy miért akarod lekötni a figyelmét? Sokat sír? Vagy csak úgy gondolod unatkozik?

2008. jan. 31. 14:59

Tudnátok segíteni?

Egy kissé el vagyok keseredve...Most lesz 4 hónapos a kislányom, és mostanában nem nagyon tudom lekötni a figyelmét.Korábban ha énekeltem, mondókáztam neki, mindig figyelt, reagált, még vissza is "beszélt", de mostanában nem nagyon.Próbálkoztam játékokkal, de az sem igazán jött be neki, fogni még nehezen fog, mindent kiejt a kezéből, bár próbálok könnyű dolgokat a kezébe helyezni. Van egy állványunk, ami alá be szokam őt rakni,nos a lelógó "alkatrészeket"csapkodja meg rugsossa, de csak ideig-óráig, aztán már unja.

Lehet, hogy sokat várok tőle? Hogy türelmetlen vagyok?

2008. jan. 31. 14:55
Hogyan kössem le kislányom figyelmét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook