Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapja valaki a munkabérét magyarországi munkavégzésért euróban? Mennyire törvényes ez? Nincs köztetek munkajogász? fórum

Kapja valaki a munkabérét magyarországi munkavégzésért euróban? Mennyire törvényes ez? Nincs köztetek munkajogász? (tudásbázis kérdés)

7. szavak (válaszként erre: 5. - B0bf6b3d9f)
2012. okt. 6. 15:31

Én úgy tudom, törvényes.

Először vállald el a munkát, aztán ráérsz keresgélni a törvények közt.

2012. okt. 6. 11:58

Mennyi Euro?


Mert szép összeg, nekem mindegy miben fizetnek, csak fizessenek meg tisztességesen.


Ha gondolod, cseréljünk! ;)

2012. okt. 6. 11:11
Sürgősen választ kellene adnom, hogy elvállalom-e a munkát... nem tudom mit tegyek.
2012. okt. 4. 20:37

A cég központja Berlinben van, egy meghatározott összegű euróban egyeznénk meg, azt állítólag átváltják forintra az előző napi árfolyam alapján, az után fizetik a közterheket, aztán a nettót vissza váltják és azt utalnák devizaszámlára.

A Munka Törvénykönyvben azt olvastam, hogy a munkabér csak forintban fizethető, kivéve, ha a jogsz. másként nem rendelkezik, vagy, ha a munkavégzés helye külföldön van. Nem tud senki róla, hogy ettől eltérő (július óta) jogsz. t hoztak volna?

Mi lehet a hátrányom ebből? A konverziós jutalékon felül gondolom? szerintetek?

3. 7796ae808e (válaszként erre: 2. - Szimba)
2012. okt. 4. 20:33
Én is így tudom:)
2012. okt. 4. 20:23

A munkáltató is magyarországi?

Én úgy tudom, nem fizethetnek euróban.

2012. okt. 4. 20:21
Kapja valaki a munkabérét magyarországi munkavégzésért euróban? Mennyire törvényes ez? Nincs köztetek munkajogász?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook