Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan lehet észrevenni, hogy valaki depressziós? Mik a legelső tünetek? fórum

Honnan lehet észrevenni, hogy valaki depressziós? Mik a legelső tünetek? (beszélgetős fórum)


12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2012. okt. 9. 22:36
A barátnőm lánya most jár pszihiáterhez és annak ellenére hogy jó kedélyűnek látszik a kislány, mégis azt mondja súlyos depressziós. Persze amiket te is írtál az önértékelés önbizalom hiány... a c.) a d.)és az e.) rá is jellemző de sokat nevet... étvágya van, mondhatnám hiperaktív is egyben. Kamasz mondtam hagyja, lehet kinövi... de a doki szerint nem, ez már gyógyszert kíván.... :-(
11. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 3. 23:31

Szerintem ez nem jellemző egy depressziósra.



A legegyszerűbb,ha a kérdező konkrétan utána olvas a neten és nem mások elmondása alapján akar diagnosztizálni.


A depresszió leggyakoribb tünetei a következők:

a.) A figyelem és koncentrálóképesség csökken.

b.) Megfogyatkozik az önértékelés és az önbizalom.

c.) Bűntudat és értéktelenség érzése lép fel.

d.) Sivár, pesszimista jövőkép.

e.) A betegnek önmagára nézve ártalmas gondolatai támadnak; ezek időnként tettekben is megnyilvánulhatnak.

f.) Kialakul az alvászavar.

g.) Csökken a páciens étvágya.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 25d4b44717)
2012. okt. 3. 23:29
Ez már lehet szimbolikus.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - E32d76b828)
2012. okt. 3. 23:28
Lehet itt sokat bohóckodni, kell is, hogy jobb legyen a napunk, de aki beteg, vagy a hozzátartozója, azzal valahogy nem vicces, főleg a kérdezőnek nem.
8. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2012. okt. 3. 23:05
Borus az idö.
2012. okt. 3. 22:51

mozog a fule...vagy rang a szeme?de lehet h fujtat

mint 1 versenylo

2012. okt. 3. 22:13
Ha nemis a legelső jelek... Nevet, mindenen nevet, harsong figyelem felkeltés céljából, mintha ő iszonyú jól érezné magát, pedig nem is....
2012. okt. 3. 21:21

Első lépésnek nézd meg ezt a skálát, töltsd ki. Viszonyításnak jó.

[link]

2012. okt. 3. 20:56
Szerintem lerí az emberről ha depressziós, csak ő maga nem veszi észre :/
2012. okt. 3. 20:47
Nem bántásnak szánom, de ilyesmiket nem otthon kellene fórumok alapján diagnosztizálni, hanem elmenni pszichiáterhez vagy pszichológushoz.
2. kwon
2012. okt. 3. 20:38
Szia! Nekem úgy kezdődött,hogy nem tudtam aludni és elmentem a háziorvosomhoz,h írjon fel altatót. Vele kezdtem el beszélgetni. Ő kérdezte,hogy sok sötét ruhát hordok e,vannak e hangulatingadozásaim stb. Aztán mondta,h lehet hogy mániás depresszióm,azaz bipoláris zavarom van. Aztán irány a pszichiátria. Hangulatjavító gyógyszereket és altatókat szedtem 1 hónapig,aztán tele lettem 1 nap csalánkiütésekkel és azt mondtam,h nem szedek több mérget. A dokihoz még elmentem párszor,mert a beszélgetések jók voltak és azok segítettek a legtöbbet. El kell menni a háziorvoshoz és beszélni vele,hogy valami nem ok. Ő tudni fogja a megoldást. És nem szégyen ez! Sajnos egyre több depressziós ember lesz a sok stressz miatt!
2012. okt. 3. 20:30
Honnan lehet észrevenni, hogy valaki depressziós? Mik a legelső tünetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook