Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A cicámnak nem tudom mi baja lehet nagyon szomorú nem csak mérgezett egeret ehetett vagy mérget? fórum

A cicámnak nem tudom mi baja lehet nagyon szomorú nem csak mérgezett egeret ehetett vagy mérget? (tudásbázis kérdés)

1 2
41. Jázmin1975 (válaszként erre: 39. - Bnedora)
2012. okt. 8. 08:51

Már tegnap evett este magától.

Ma meg nincs meg pedig jó lenne elő jönne mert vissza akarom még vinni a dokihoz.

40. andi6020 (válaszként erre: 38. - Jázmin1975)
2012. okt. 7. 10:30
Persze, szard le, amit írok. Nehogy jobban legyen már az a macska. :S
39. bnedora (válaszként erre: 38. - Jázmin1975)
2012. okt. 7. 10:22
Remélem, ha eddig nem pusztult el, most már megmarad. Sokat kibírnak a cicák. Szép napot!
2012. okt. 7. 09:59

Cica konzervet törtem össze neki villával de nem ette egyet kettőt bele nyalt.

Meg tegnap el ment egséz délután nem láttuk és reggel meg már itthon találtuk.

Holnap viszem megint dokihoz nem tudom mit tud adni még neki hogy jobban lenne már csak enne már pár falatot.

Annyira rossz így látni.

37. bnedora (válaszként erre: 36. - SzánI.)
2012. okt. 6. 20:31
Ezt macskának ajánlanám. Amúgy én házi májast szoktam venni:-)
36. SzánI. (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2012. okt. 6. 19:46

Ha májkrémet higítasz, akkor ne bolti májkrémet adj neki, ami televan E betűkkel, és egy rakás sz.r van benne.


Egyszer olvasd el, mit eszel.

35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Jázmin1975)
2012. okt. 6. 10:28

Vegyél Calo-pet pasztát. 1-2 centit ha a szájába nyomsz, az fedezi a napi energia szükségletét.

Vagy apránként kend az orrára, onnan tuti lenyalja.

34. Jázmin1975 (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2012. okt. 6. 10:19
Köszönöm azt mondta a doki nem kell erőltetni neki a kaját.
33. bnedora (válaszként erre: 32. - Jázmin1975)
2012. okt. 6. 10:11

Ha nem eszik, akkor biztosan el fog pusztulni. Próbálj meg fecskendőt beszerezni, ha nincs otthon, és csinálj neki folyékony ételt, amit a szája szélén a torkára fecskendezel. Valamennyit biztosan le fog nyelni belőle így. Nagyon jó a májkrém, egy kis folyadékkal hígítva. Nehéz a cicákkal bánni, többemberes feladat.

Amire korábban nem reagáltam, sajnos, ha beteg egy cica, akkor el szokott bújni, így könnyen el is pusztul. Ha meg tudjátok oldani, amíg beteg, legyen zárt helyen. Jobbulást a cicának.

2012. okt. 6. 10:05

Annyira sajnálom a szívem szakad meg a cicáért.

Nem eszik de már a nyelvét vissza húzta tegnap egész nap lógót neki még:-(

Még alutasakos kaját is adtam neki aminek sose állt ellen de persze tudom nem tud rágni de ha már nyalogatta volna az is jobb lett volna nagyon gyenge így hogy nem is tud enni szegény.:-(

Tejet is adom neki de nem tud enni látom enne nagyon.

Neki nem is volt eddig baj az étvágyával.

Mit mondtok meg fog maradni szegény?

2012. okt. 5. 20:38
Minden eset más. Nekünk többször visszajött. Vegyes táplálkozáson volt, ha akart bent volt, ha akart kint (éjjel kint, de számtalan jó hely volt az udvaron és a hátsó helyiségben ahol aludhatott). Nem ettől távozott...
30. Jázmin1975 (válaszként erre: 29. - Tejespite)
2012. okt. 5. 20:05
És akkor ezt mindig el fogja időnként kapni majd?
2012. okt. 5. 19:59
Mint írtam, anyu cicájának is volt, és meggyógyult. Ha csurog a nyála, még az is belefér, ne ijedj meg.
2012. okt. 5. 19:31

Sajnos el ment a cica nem találtuk sehol és reggel haza jött és délbe tudtunk el menni mert akkor tudott fogadni orvos.

És azt mondta ez nem mérgezés ha nem valami olyat ehetett ami marta a száját és abba hagyta ingyulladása van láza nincs de lóg a nyelve neki nem eszik azóta sem.Ja kapott injekciót azt mondta az orvos hátha hétfőre jobban lesz.

Mondta csak folyadékot adjunk neki tejet mert nem tud rágni:-(

Annyíra rossz így látni nem tudok segíteni neki nagyon gyenge:( De bizok benne nagyon hát ha túl élné nagyon szeretnénk.

2012. okt. 4. 19:55
Na, javult valamit azóta?
26. Jázmin1975 (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2012. okt. 4. 12:22
Igen
25. andi6020 (válaszként erre: 21. - Jázmin1975)
2012. okt. 4. 11:35
Fekete koszos a szája? :O
2012. okt. 4. 10:42
Most az jutott még eszembe, h Édesanyám egyik cicájának volt ínygyulladáshoz hasonló vmi betegsége, és neki voltak hasonló tünetei. Sajnos az nem gyógyítható, de kezelhető. Gyakran visszatért és akkor bizony mindig vittük a dokihoz. Nem evett, folyt a nyála is időnként, rettentően levert volt, rosszkedvű, mi is mérgezésre gondoltunk.
23. Jázmin1975 (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2012. okt. 4. 08:24

Végülis nem az én cicám de nagyon szeretem a tesóm cicája de szinte mindig nálunk van a cica.Tesóm nem igazán törődik a cicával el viszem dokihoz és majd be nyújtóm tesómnál a számlát.

Meg mondom neki hogy akkor nem kell állatot tartani ha nem törődik vele.Annyira nem bírom az ilyen embereket nem kötelező tartani.Az ilyeneket nem értem meg mért tartanak állatot.Most nincsenek itthon tesómék tegnap mentek el.

Kis városba lakom itt törődik tudom a doki.

22. bnedora (válaszként erre: 21. - Jázmin1975)
2012. okt. 4. 08:05

Szia! Nagyon változó az ár, nem mindegy, hogy hol laksz. Remélem nem vidéken, mert ott az orvosok nem mindegyike foglalkozik cicával, kutyával úgy, ahogyan kellene.

Feltétlen vidd el a cicát!

2012. okt. 4. 07:58

Fekete koszos a szája neki ki lóg a nyelve amit eddig sose olyan másfél 2éves körüli cica,

Az éjszakát túl élte de ugyan olyan szomorú a kedvenc kajáját adtam neki ma nem eszik tejet se ívott pedig nagyon jó étvágyú cica.

Láttam enni akart de nem tudodt csak szagulgatta kaját:-(

Mennyíért vizsgálja meg a doki?

Van itten magán doki el viszem hozzá mennyire számithatok?

2012. okt. 3. 19:15
Ha reggel óta ilyen, akkor a méreg már hatott volna.
19. Stella1989 (válaszként erre: 17. - Falcngate)
2012. okt. 3. 19:08
egyet értek!!!!!!!!!!!ínyén látszódik!!!!!!!
2012. okt. 3. 18:56
Nem evett vmi sósat? Egyszr mi úgy jártunk, h karácsony előtt pulykabőrét ettek, nyersen, és be volt sózva. Nem vészesen, ahogy én gondoltam. Az étkesebb többet evett, a másik nem. Másnap ez a cica, csak aludt, nem akart enni, se felkelni, mintha egyre csak kisebb csomó lett volna, ha fel is kelt, szomorű volt. Felhívtam a dokit, elmondtam a tünetet és rögtön azt kérdezte, nem evett vmi nagyon sósat? Ha igen, próbáljak bele erőltetni vizet, tegyek több helyre a lakásban - de magától eszébe se jutott inni. Végül csak sikerült belediktálni vmennyit, lényeg, h megmaradt, de ha nem ivott volna, elpusztult volna.
2012. okt. 3. 18:55
Van egy jellegzetes tünete a mérgezésnek: nézd meg az ínyét, ha szép rózsaszín, akkor nincs baj. Ha fehér, mint a fogai, akkor méreg és gyorsan K vitamin valóban. Én biztos dokit keresnék, nem biztos, hogy egy szájon át beadott K vitamin tabletta elég gyorsan kifejti a hatását.:S
16. Stella1989 (válaszként erre: 2. - Jázmin1975)
2012. okt. 3. 18:55
ha mérgezett egeret evett akor a doki bácsi vércserét ad, és k vitamint.de ne gondolj a legroszabbra.most nincs nagyon egér nagyon kevés egér van az idén.
2012. okt. 3. 18:53
jah lázat márj fenékben.
2012. okt. 3. 18:53

próbáld meg ,hogy olyan kaját adsz neki amit szeret, szóval pl. sonka,vagy parizer, vagy valami hús féle. mert onnan tudod meg hogy eszik-e. az egy dolog hogy tejből csak kortyolgat.


hogy érted hogy szomorú? a cicák lustálkodni is szeretnek. szemén látod hogy szomorú?

2012. okt. 3. 18:51
van étvágya?
12. NeKoAn (válaszként erre: 10. - Jázmin1975)
2012. okt. 3. 18:41

"K" vitamint a gyógyszertárban vagy nagyobb bevásárlóközpontban (cicavitamin) tudsz venni doki nélkül is!

Azzal nem árthatsz neki!

Mennyi idős a cica?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook