Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek olyan, aki nem tabletta formájában eszi az élesztőt? fórum

Van köztetek olyan, aki nem tabletta formájában eszi az élesztőt? (beszélgetős fórum)


19. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Panka78)
2012. okt. 3. 15:15

Én szeretem. Aki pl. az erős ízű penéssezl érő sajtokat szereti, az könnyen legyőzheti az utálatát. De javaslom feloldani egy pici langyos tejben, és úgy meginni. Nem ragad a torokra, szájpadlásra, és tényleg bizonyos sajtfélékhez hasonló az íze. Vagy nagyon jó az élesztőpástétom is pirítósra kenve.


Csak arra kell figyelni a tiszta élesztő fogyazstásánál, hogy lehetőleg éhgyomorra egyétek, mert különben könnyen erjeszt, büfiztet, és kicsit alkoholos jellege lehet.

2012. okt. 3. 15:14
Ha valaki bírja, egye, de a tabletta vagy a pehely kisebb eséllyel fog emésztési problémát okozni, mert már inaktív.
2012. okt. 3. 15:08
A sörélesztő szépíti a bőrt, hasznos pattanásos bőrre, erősíti a hajat a körmöket, jó hatással van az immunrendszerre és az izmokra, csökkenti a fáradékonyságot és a hajhullást. Króm tartalma miatt hasznos cukorbetegek számára is - hatékonyabbá teszi az inzulin-felhasználást. Betegségek után segíti a felépülést.
2012. okt. 3. 15:07
Fehérjetartalma könnyen hasznosul és megtalálható benne szinte az összes B-vitamin, nyomelemek (vas, mangán, réz, cink, szelén, foszfor, kálium, kalcium, króm, jód, magnézium), méghozzá olyan formában, amit a szervezet azonnal hasznosítani tud. Egyes táplálkozáskutatók szerint, a mindennapi étrendünk részét kellene alkotnia.
15. Aquatica (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2012. okt. 3. 15:07
ÉN SÖRÉLESZTŐT ETTEM RÉGEN :D , TELE van B vitaminnal meg egy csomó minden jóval, ami kell a szervezetnek, nem csak hajra jó.ez mindenre jó , a szervezetnek ujjá születés,
2012. okt. 3. 15:05
b vitamint.Hajra,körömre,bőrre jó:)
2012. okt. 3. 15:04
Az élesztő mire, illetve miért jó?
12. Csicsi25 (válaszként erre: 6. - Panka78)
2012. okt. 3. 14:58

Nahát! Én sem tudtam, hogy lehet tablettát kapni. Én sörélesztőt szedek tabletta formájában a hajamra.

A sütéshez többnyire szárított élesztőt használok, az mindig van itthon. De a kocka-élesztőt én is megeszem. Először amikor megkóstoltam, elég rossz íze volt, de megszoktam és már nem olyan rossz. Állítólag rengeteg benne a B-vitamin.

2012. okt. 3. 14:54
ES mire jo az eleszto magaba enni? Enb nem tudtam hogy van jotekony hatasa bar a patikot tudtam hogy helyre hozza en imadom az izet es gyerek korom ota szoktam enni
2012. okt. 3. 14:54
Én nagyon szeretem a friss élesztőt, kb. körömnyi darabokat szoktam enni.
2012. okt. 3. 14:51
Pici kisujjkörömnyi golyócskákat gyúrok,kb 10-et,és vízzel egyenként megiszom,mint a gyógyszert..pfúúj...:/ Volt már,hogy a nyelvemre ragadt,vagy a torkomra...:D
2012. okt. 3. 14:50

na hát, ma is tanultam valamit.... köszönöm nektek! :))


bár még mindig fintor van az arcomon, fúj, hogy lehet azt magában megenni...

2012. okt. 3. 14:48
Én ha megkívánom akkor eszem a kockát, kb. az ötödét.
6. Panka78 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. okt. 3. 14:45
Igen, gyógynövényboltban, DM.. stb. ott tudsz venni, tablettát:)
2012. okt. 3. 14:44

Mennyit kell enni a kocka formájú élesztőből egy nap?

Csipetnyit?

Hallottam olyat is, aki "bevág" egy egészet, de gondolom az túlzás:D

2012. okt. 3. 14:43
én tavaly ettem magában :)
2012. okt. 3. 14:42

most nem tudok valamiről, vagy tényleg létezik tabletta formájú élesztő?? És azt enni kell??


én csak kelt tésztákhoz használok és vagy frisset (kocka alakút), vagy tasakosat (por alapút)

2012. okt. 3. 14:34
Sima, bolti, élesztőre gondolok.:)
2012. okt. 3. 14:33
Van köztetek olyan, aki nem tabletta formájában eszi az élesztőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook