Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet az elveszett motivációt visszaszerezni? fórum

Hogy lehet az elveszett motivációt visszaszerezni? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 5. 12:48
Most nagyon erősen motivál, hogy megszerezzem az jogos 5 ezer forintomat, de úgy tűnik vesztésre állok.
18. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - Mandella)
2012. okt. 4. 14:23

Én nem azt mondtam, hogy ezt kell tenned, hanem azt, hogy én ezt tettem, és bevált. Egy próbát Neked is megér, és szívből kívánom, hogy sikerüljön!!!


Sok ismerősöm van, többek között az anyukám, aki nem tudja elengedni a halottait, pedig a végső nyugalmukhoz nekik is szükségük van erre.


És ha végképp nem sikerül, tényleg keress egy szakembert, aki átsegít ezen a nehéz időszakon.

17. 051cdb5743 (válaszként erre: 16. - Mandella)
2012. okt. 3. 20:48
Próbáld ki. Lehet, hogy ennyi is elég lesz.
16. mandella (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2012. okt. 3. 20:43

hm, akkor nekem is ezt kéne tennem?

nem múlik... és ha valami gondom van, rögvest rá(juk) gondolok, és akkor bőgök egyet, mert már nem tudom megosztani velük - se a gondot, se az örömet

2012. okt. 3. 20:40
Boldogsághormont kapok eleget a kutyumtól, ha puszit kérek fél óráig abba se hagyja. :DD
14. Martian (válaszként erre: 12. - 051cdb5743)
2012. okt. 3. 20:38

Anyuval jó a kapcsolatom, ebben szerencsém van.


Jól látod próbálom visszaszerezni a régi énemet, hogy ott folytassam ahol abbahagytam, csak valahogy mégsem megy.

Beragadtam a sárba.

2012. okt. 3. 17:46
A sportot,mozgást én is messzemenően javaslom.Kezdésnek minél hosszabb sétákat a kutyával.
12. 051cdb5743 (válaszként erre: 11. - Martian)
2012. okt. 3. 17:44

Anyukáddal mennyire bensőséges a kapcsolatod?


Ahogy látom, eltűnt belőled a tűz, a lelkesedés. Talán úgy érzel, mint Arany János, amikor megírta a Letészem a lantot c. versét?


Mi az amit úgy érzel, hogy leginkább eltűnt az életedből a keresztanyád halálával?


A sportot azért kérdeztem, mert természetes módon termel boldogsághormont, és a bogyókkal ellentéteben tartósan.

11. Martian (válaszként erre: 9. - 051cdb5743)
2012. okt. 3. 16:50

Édesanyámmal lakom, vannak még itthon állataim, kutya, macska, madár, teknős, már ebből is látszik, hogy nem vagyok egészen normális. :))))


Jó kézügyeségem van festek, vagy képet, vagy a lakás.

Lenne erre ezek az előre beszámozott festmények, ebből is van pár ami rám vár.

Lakásra is megvettem mindent, csak fel kéne a falra kenni.


Írok is cikkeket egy weboldalra.


Sport nem sok van, a kutyát viszem le sétálni.

10. Martian (válaszként erre: 8. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 3. 16:41
köszi, ajaj orbáncfű :DD
9. 051cdb5743 (válaszként erre: 1. - Martian)
2012. okt. 3. 16:25

Amit leírtál, még nem feltétlenül depresszió.

Eltűnt valaki/mi az életedből, aki/ami fontos volt számodra, és természetes, hogy a gyász mellett már a régi életedben nem találod a lendületet.


Írod, hogy van hobbid, megcsinálod a feladataidat. Ezek nagyon jók.

Milyen hobbid van?

Szoktál sportolni?

Kivel/kikkel élsz?

8. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - Martian)
2012. okt. 3. 16:14
Van olyan,hogy Remotiv tabletta,nekem bejött annak idején,próbáld meg azt,ha összefér a mostani bogyóddal.Orbáncfűből van.
2012. okt. 3. 16:08

Köszi nektek:)


Járok áterhez, amit adott bogyót, csökkentette a tüneteket pl.szorongás.


Minden müködne, csak ez az egy az ami elveszett.

2012. okt. 3. 15:48

Én is azt hiszem,hogy ez depresszió,a többiek jókat írtak.

jobbulást kívánok

2012. okt. 3. 14:17
Ez nem a motiváció hiánya, ezt tényleg depressziónak hívják. Amikor még ahhoz sincs kedved, hogy felkeljél. Tudom, mert nálam is előfordul(t), és hogy az apám meghalt csak erősebb lett ez a betegség, vagy érzés, nem is tudom minek nevezzem..de már a halála előtt is megvolt, csak talán nem ennyire. Fordulj szakemberhez, és próbálj meg nem bezárkózni. Menj társaságba, minél többször. Jobbulást kívánok! :)
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Martian)
2012. okt. 3. 14:07
Túl szoros volt a függés, és nem tudod elengedni - szerintem. Menj ki a temetőbe, gyújts egy szál fehér gyertyát, köszönj el a keresztanyádtól és engedd el. Utána tedd tovább a dolgod, az ő kedvéért, az ő emlékére, motiváljon az ő soha el nem múló szeretete. Én is ugyanezt tettem - a nagyanyámmal :)
2012. okt. 3. 13:55

Erre nehéz konkrétumot írni, én is vagyok így sokszor, és megpróbálom nagyon tudatosan keresni a körülöttem levő pozitív dolgokat, a dolgokban rejlő lehetőséget.


Kicsit depresszió szaga van annak amit írtál, talán tényleg szakemberre lenne szükség, pl kineziológus

2012. okt. 3. 13:52
Esetleg kérjél segítséget szakembertől, pszichológus, pszichiáter, bármilyen segítő szolgálat, akik szakemberek. Nem kell szégyellni, ha valaki segítségre szorul, amikor ilyen világot élünk, rohanó világ, amibe a psziché is beletartozik, hogy ismét formába lendülj...
2012. okt. 3. 13:44

Öt éve meghalt a keresztanyám, aki egész életemben mellettem volt.

Egyetlen egy dolog van amit nem találok meg azóta, az a motiváció.


Megcsinálok mindent, de nem visz a lendület.

Hobbim is van jó pár, de nincs hozzá kedvem, hogy csináljam.

Csak tengek-lengek, de nem találok vissza a régi kerékvágásba.


Nem tudom, hogy lehetne az elvesztett motivációt visszaszerezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook