Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasi műtét menstruáció alatt fórum

Hasi műtét menstruáció alatt (beszélgetős fórum)


1 2
39. 891542758c (válaszként erre: 1. - Magic1978)
2015. dec. 23. 15:41
nekem csináltak akkor, bár az nem epeműtét volt
2012. okt. 4. 12:57
nekem az orvosom azt mondta, hogy erre a műtétre itthon Magyarországon 4 hét jár.. Engem kedden múlt 2 hete hogy műtöttek és még itthon vagyok. Sokkal jobban vagyok, szinte napról napra érzem azt hogy erősödök, de azt nem tudom hogy a munkámat hogy tudnám rendesen ellátni... Nekem időnként emelgetnem is kell meg ülni is meg járkálni is.. Csak az a probléma, hogy nem mindig azt kell csinálni ami jólesne a szervezetemnek.. Hát majd meglátjuk.. De nekem is hiányzik a jövés-menés..aztán ki tudja.,lehet pár nap munka után visszasírnám az itthoni pihizgetést, nyugalmat. Nem szabad semmit erőltetni, ezt olyan munkatársam mondta, akit már műtöttek.
2012. okt. 4. 11:38
Nem még de napokon belül megyek és akkor tisztába teszem a dolgokat.:)Akkor Te már túl vagy a nehezén.Műtét után mikor lehet dolgozni?mert nem nagyon örülnek a hosszabb távollétnek.A munkám egyáltalán nem megterhelő nem kell emelgetnem és akkor és annyit ülök amennyi jólesik.
2012. okt. 4. 11:09

Igen, a műtét után pár nappal már sokkal jobb!! Nem csak vigasztalásként mondom, ez az igazság! Egy hét után már alig fájt.. persze vannak dolgok amire figyelni kell, pl. emelni nem bírok, vagy hogy ne összegörnyedve üljek mert akkor utána fáj, de ez már csak részletkérdés.. Egyébként amit most a napokban megfigyeltem az az, hogy ha odakint hidegebb van vagy esik az eső akkor az oldalam (hasam) a jobb oldalon fáj.. de hát végül is ott kotorásztak.. :)

Magic, megkérdezted a dokidat a mensit miatt??

2012. okt. 4. 09:51
Köszönöm!!! :))
34. Pan Dóra (válaszként erre: 22. - Magic1978)
2012. okt. 3. 15:28
A műtét egyébként semmiség a betegség okozta fájdalomhoz képest, úgyhogy fel a fejjel! Megéri! :)))
33. bluebella (válaszként erre: 32. - Pan Dóra)
2012. okt. 3. 15:16
Hát nem semmi!.. :( De még legalább idejében volt.. Néha elgondolkozom azon, hogy mennyi bajunk is lehet.. az ember nem is tudja amíg nincs benne.
32. Pan Dóra (válaszként erre: 29. - Bluebella)
2012. okt. 3. 13:54
Úgy, hogy 1 hétig felfázással kezeltek, de már úgy fájt a hasam, hogy lépni se nagyon tudtam. Akkor labort kért az orvos, és mikor visszavittük az eredményt, azt mondta, már a labor felhívta, hogy azonnal vigyenek kórházba. A hashártya-gyulladásnál egyébként fel kell nyitni a hasüreget és "kitakarítani", mert tele van trutyival (bocs), ami vérmérgezést okoz. Az orvosok szerint még 24 órám lett volna hátra...
2012. okt. 3. 13:48
oké!szia!! :)))
2012. okt. 3. 13:47
később még visszajövök "beszélgetni" :))
2012. okt. 3. 13:45
hogy hogy hashártya gyulladással műtöttek?? Olyankor nem szoktak, legalábbis én úgy tudtam arra gyógyszert adnak aztán ha elmúlt agyulladás akkor műthetnek..
28. magic1978 (válaszként erre: 27. - Pan Dóra)
2012. okt. 3. 13:44
Igen szerencsére!! :))))
27. Pan Dóra (válaszként erre: 26. - Magic1978)
2012. okt. 3. 13:42
Hát tényleg nem volt az, úgyhogy gondolkodási idejük se volt az orvosoknak :) De túl vagyok rajta, szerencse, hogy a rossz sem tart örökké :)))
26. magic1978 (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. okt. 3. 13:33
Húú az sem lehetett semmi!
2012. okt. 3. 13:31
Engem hashártya-gyulladással műtöttek a menstruáció kellős közepén.
2012. okt. 3. 13:31
Érdekes hogy milyen tünetei vannak!A hátam nekem is nagyon szokott fájni nekem gyomorégésem is szokott lenni és ahogyan te is írtad a gyomorszájam fájt.El is küldtek gyomortükrözésre ami nem túl kellemes...Aztán az uh-n kiderült hogy több apró méretű kövem van és az epém kb 10 szeresére besűrűsödött az ultrahangos orvos azt mondta hogy ez akut probléma és akár azonnal is megműthetik mert azért sűrűsödött így be mert egy kő elzárja részlegesen az epe útját és csak minimális mennyiség tud elfolyni.A sebész szerint nem olyan sürgős ez diétázzak és akkor nem lesz baj.Én is rögtön belementem a műtétbe mert nem szeretném még egyszer ugyanazt átélni mint amikor aktív volt..
2012. okt. 3. 13:20
Nekem érdekes volt ez az egész.. Képzeld, a nyáron egyszer megfáztam és nagyon fájt a derekam. elmentem dokihoz, aki felírt gyógyszereket, mondta, hogy setleg majd lesz gyomorégésem az egyiktől. Mikor visszamentem 2 hét után kérdezte égett -e a gyomrom?? Mondtam hogy az nem, de a gyomorszájamnál nagyon fájt. Erre azt mondta hogy az nem a gyógyszertől volt hanem az az epe miatt.. csak lestem . elküldött hasi ultrahangra ahol is megmondták hogy az epehólyagomban nincs is folyadék csak kövek, 1-1,3 mm nagyságúak.. És ha elfogadok egy tanácsot (mondta az ultrahangos ) akkor azonnal keresek egy sebészt.. Mert ez bármikor begyulladhat és akkor nem csak lyukacskák lesznek a hasamon hanem egy jókora nagy vágás keresztbe.. kb 20-25 centis.. hát ezt nem akartam! kérdezték, hogy nem szokott görcsölni? mert ilyen nagyokra azért nem egy -két nap alatt nőlnek meg.. hát néha fájt, meg a melltartót is kikapcsoltam néha mert "hátha az szorít" :) (de nem..) meg volt hogy majd beszakadt a hátam, a konyhában éjszakáztam a pultra dőlve meg ilyenek, de ki foglalkozott vele?? az élet ment tovább, másnak is van baja.. Mondtam is , hogy egyszer csak biztos rosszul lettem volna, bevittek volna a kórházba én meg csak lestem volna hogy nekem epekövek???? na de nem így lett.. egyébként nekem a háziorvos és a sebész is azt mondta hogy ebből epehólyagrák is lehetne.. akkor meg inkább a műtét,nem?
2012. okt. 3. 12:55
Akkor neked mindenképpen megváltás volt hogy megszabadítottak tőle.én így diétával megvagyok úgy ahogy és már az is eszembe jutott hogy akkor nem is kellene megműteni...csakhát azok a kövecskék megmaradnak és ki tudja mikor lendülnek akcióba...és akkor megint jön a pokol..
2012. okt. 3. 12:53
igen, fájt a hasam mindenütt.
20. magic1978 (válaszként erre: 18. - Bluebella)
2012. okt. 3. 12:48
műtét előtt közvetlenül voltak fájdalmaid?
2012. okt. 3. 12:47
Én is diétáztam műtét előtt. Teát ittam (bár utálom) és háztartási kekszet ettem egész nap. Ha néha bűnöztem vagy a munkahelyemen emeltem szinte azonnal elkezdett fájni a hasam.. :( már alig vártam hogy mehessek a kórházba. Aztán onnan meg haza akartam menni:) . Utána meg azon bőgtem hogy lehet hogy az élet így kibabrált velem.. :(
18. bluebella (válaszként erre: 14. - Magic1978)
2012. okt. 3. 12:44
Igen, köszönöm jól vagyok! Engem is csak kis lyukacskákon keresztül műtöttek.. Az ébredés utáni időszak volt rossz, mikor levittek a műtőből. Szerettem volna még aludni, dolgozott még bennem az altató de a fájdalom miatt nem bírtam aludni, meg kicsit hányingerem volt, meg hát a kórházi ágy.. de aztán aludtam pár órát, utána jobb volt sokkal. Csak az oldalra fekvés nem ment egyik felemre sem:) . Este felkelhettem pisilni:) . Kedden műtöttek és csütörtökön reggel már mehettem is haza. Itthon már rohamosan javult az állapotom.
17. magic1978 (válaszként erre: 15. - Bluebella)
2012. okt. 3. 12:39
Igen nagy gond volt így is hogy 2 hónapot kellett várnom Jelenleg nyugton van az epém de nemrégiben 2 hétig mintha egyfolytában szültem volna.Azóta diétázom mert azt mondták nem szabad ennem szinte semmit..lefogytam 10 kilót...
2012. okt. 3. 12:37
Érdekes hogy mennyire megoszlanak a vélemények orvos és orvos között.
2012. okt. 3. 12:36
az epeműtét után elvileg este már fel lehet kelni (legalábbis nálam így volt) így nem lenne gond a betétet cserélni meg kidobni. Bár az tény, hogy van akkor az embernek elég baja a betét cserén kívül is.. :(( De ha az epéje fáj az embernek az is elég rossz.. és a műtétet elhalasztani.. ki tudja utána mikorra kapnál megint időpontot..
14. magic1978 (válaszként erre: 11. - Bluebella)
2012. okt. 3. 12:36
És jól vagy?Jól viselted?
13. magic1978 (válaszként erre: 10. - 3532273647)
2012. okt. 3. 12:35
Köszi!Megkérdezem az anaszteziológust.Oda még most megyek :)Őszintén szólva eszembe sem jutott amikor szembesültem a műtéttel lehagytam.Bár ha az orvost nem érdekli nem biztos hogy át fogja tenni mert így is 2 hónapot kellett várnom és ki tudja mikor lesz a következő időpont.De egy próbát megér,mert valóban nem lenne kellemes.elég akkor az embernek a műtét nyűgje.
2012. okt. 3. 12:33
nekem fül műtétem volt, és azt mondták, hogyha akkor jönne meg akkor nem műtenek...
2012. okt. 3. 12:32
Szia, engem 2 hete műtöttek szintén epekőre. Nekem a műtét után 2 nappal jött meg szerencsére nem akkor. Az egyik szobatársamnak viszont megvolt a mensije a műtétkor, de őt lágyéksérvre műtötték. Ő kérdezte előtte a nővérkéket akik azt mondták semmi gond, használjon tampont..
2012. okt. 3. 12:29

Én megkérdeztem volna-most se késő-az aneszteziológustól.A sebész engedte volna,bár megemlítette a hyg. szempontokat..

Nekem a térdműtétemet elhalasztották,megzavarhatja a véralvadást(én amúgy is szedek vérhigitót,tehát nem biztos,hogy mindenkinél)

Szívkatéterezést csináltak m. alatt,nem kellemes fekve rendbe tenni magad,a "bizonyítékot" zacsiba a párnád alá tenni(nem volt szívem a nővérke kezébe nyomni még becsomagoltan se)

Szóval,inkább ne

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook