Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol tanulás filmekkel stb. fórum

Angol tanulás filmekkel stb. (beszélgetős fórum)

2012. okt. 22. 21:04
A Familiy Guy-t próbáltam volna nézni de mivel nem találtam elkezdtem nézni a Pretty little liars sorzatot. Nagyon megtetszett! Ha nem tanulok belőle semmit akkor is nézem mert nagyon jó :) Magyar szöveggel, angolul nézem....ez jó így?
19. cicmic87 (válaszként erre: 18. - 45b4ec3330)
2012. okt. 22. 14:31
Melyik rajzfilmekkel kezded?
2012. okt. 20. 21:08
Köszi az eddigi tippeket! Eszembe sem jutott, hogy mesékkel kellene kezdeni :)
2012. okt. 8. 16:46

Engem is érdekel a téma!

Tudnátok rajzfilmeket írni?

16. korteforma (válaszként erre: 15. - 2c56c03e37)
2012. okt. 5. 12:43
Köszönöm, ez már jó kiinduló ponst :)))
15. 2c56c03e37 (válaszként erre: 14. - Korteforma)
2012. okt. 4. 18:01

Szia!


Többen is irtak a rajzfilmeket, nekem a Disney filmek jöttek be, azok jol erthetöek szerintem.

Aztan emlekeim szerint eleg könnyen erthetö meg: A hös legendaja (Legend of the seeker) es a Dexter is. Bar ezek sorozatok. Filmeket hirtelen nem tudok, de majd gondolkodom. :)

14. korteforma (válaszként erre: 11. - 2c56c03e37)
2012. okt. 4. 16:15

Szia!

Tudnál könnyedebb filmeket ajánlani? :)

Vígjáték, romantikus, kaland, thriller jöhet :)

Köszi

2012. okt. 3. 17:30
Filmekből rengeteget lehet tanulni, legalábbis nekem sokat segített annak idején.
2012. okt. 3. 10:11
mesékkel kezd! olyanokkal amiket már láttál magyarul! aztán haladj az egyszerűbb szövegű filmek felé. szerintem ne rögtön filmekkel kezdj, mert sok olyan szó lehet benne amit nem ismersz, de fokozatosan átáll majd az agyad, hogy behelyezed a szövegkörnyezetbe, és rájössz mit jelent, de ehhez szoktatnod kell magad az angol hanghoz, nyelvhez! ehhez pedig legjobb egy szórakoztató mese! Én is igy csináltam: mesének a Family Guy-t, filmnek pedig a How I met your mothert választottam!
11. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2012. okt. 3. 08:48

Valoban nagyon jo ötlet filmekböl nyelvet tanulni es müködik is. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy ez egy viszonylag lassu modszer. Bar ketsegkivül kenyelmes es szorakoztato. :)

En kb 6 eve kizarolag angolul nezek filmeket es mostanra eleg sokat fejlödtem. Viszont szamomra van egy hatranya is. Megpedig az, hogy csak az alapokat tudtam (gimnazium, heti 1-2 angol ora), amikor elkezdtem filmeket nezni, igy sok esetben a nyelvtannak utana kellett neznem, vagy magamtol kiokoskodni, hogy bizonyos dolgokat miert ugy mondanak, ahogy. (A nyelvtanom viszont meg most is...khmm.. közel nem tökeletes.) Tehat a nyelvtanra figyelj nagyon oda, tanuld meg könyvböl vagy tanartol! Szokincs es megertes szempontjabol viszont nagyon sokat segit a film! Beszelni persze nem fogsz töle (sokkal) jobban. Legalabbis szerintem.

Ja, es tenyleg rajzfilmekkel vagy "könnyedebb" filmekkel, sorozatokkal kezdd!

A texasi-skot pelda nagyon jo volt. Az akcentusok brutalisak tudnak lenni es elvehetik a kedvedet! :)

2012. okt. 3. 05:15
Én is filmekből tanultam meg angolul.. Kicsi korom óta csak feliratos filmeket néztem. Most a sors Kanadába hozott, nagyon jól jött az angol tudás. Én ajánlom hogy rajzfilmet nézz, felirattal. Ott nincs akcentus, tisztán és érthetôen, könnyen tanulható. Később térj a filmekre.
2012. okt. 2. 23:41
Angolt tanulók én is. Ha van kedvünk filmezni,csak angolul szoktuk nézni, felirat nélkül. Nekem sokat segít a szövegértésben, és a szókincs fejlődésében is.
8. korteforma (válaszként erre: 4. - Lanvin)
2012. okt. 2. 22:23

Ez mekkora ötlet!


A filmnézést nekem úgy javasolták, hogy először nézzem meg magyarul és utána angolul, angol felirattal. Volt, amit élből angolul néztem és elég jól megértettem, de más filmnél hiába volt magyar "előzetes" nézés, nem volt hozzá türelmem.


Idő kell ehhez is...

7. Annie1130 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2012. okt. 2. 22:17

Volt egy osztálytársam, aki egy szép napon 15 évesen besétált az osztályterembe és lecsapott egy felsőfokú angol nyelvvizsgát az asztalra. Kérdeztük, hogy hogy csinálta.A válasz:Néztem a Cartoon Network-öt.

Hátha neked is beválik...

2012. okt. 2. 21:45

Pretty little liars sorzat sztem nagyon jó. elég alapszókincset használnak, ráadásul viszonylag lassan is beszélnek, ja és nagyon érdekes sorozat. én sosem tanultam angolt (németes vagyok :D) , de a rengeteg feliratos film, sorozat miatt, már simán megértem az egyszerűbb szókincsű mondatokat. :) de az íráskészségben nem tudom, mennyire segít. :(

gyakran használnak kifejezéseket, ha azokat esetleg kiírod, miután elmondják a sorozatban az segíthet. :D

5. Castia (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2012. okt. 2. 21:41

Szerintem ez inkább a szövegértésben segít, a beszédben nem annyira. Azt gyakorolni kell.

Bármilyen filmet nézhetsz, ami érdekel, de angol felirattal, ne magyarral. A magyar felirat sokszor teljesen eltér még a szöveg értelmétől is, nemhogy a szó szerinti fordítástól, így félrevihet.

2012. okt. 2. 21:37
Írj angolul naplót. Nem kell filozofálni, csak leírni, hogy mi történt veled aznap. :)
2012. okt. 2. 21:36

Keress A BBC oktató filmjei közül anyagot magadnak.


Sok sikert a tanuláshoz!

2012. okt. 2. 21:35
Szerintem bármi, ami érdekel jó. Persze célszerű eleinte "leátlagoltabb" akcentusú filmet, sorozatot nézni, nem olyat, ahol texasi beszélget skóttal :) Én anno a Friendset néztem sokat, de bármilyen hasonló kaliberű sorozat szerintem jó érettségire, középfok környékén. (és eredeti nyelven minden sokkal viccesebb)
2012. okt. 2. 21:31
Ebben az évben érettségizni fogok és nagyon nehezen megy összerakni egy értelmes, nyelvtanilag helyes angol mondatot. Azt hallottam a feliratos filmek jók lehetnek, milyen fajta filmeket ajánlatok? Van még valami öteleletek az agol tanuláshoz ami jól jöhet szóbeli érettségihez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook