Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért beszélnek többes számban az anyukák, ha a babájukról van szó? fórum

Miért beszélnek többes számban az anyukák, ha a babájukról van szó? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. aug. 7. 10:19

Én a két nagy születésénél, még egyetemre jártam, akkor nagyon meg akartam mutatni, hogy én nem leszek olyan "igazi tütyögős anya". Így is volt, a gyerekek az egyetemen nőttek fel, 1 évesen jónapottal köszöntek..


A kisebbeknél már sokkal ösztönösebb voltam ilyen tekintetben, tettem bármi ilyesmire, csak voltunk..


Nem történt egyik esetben sem semmi, ennek az egésznek semmi jelentőssége. A nagyon mézesmázosság meg gügyögés idegesít, de ez magánügy, másnak meg az a jó, és miért ne lenne jó.


A gyerek 1 éves koráig egyébként meg tök normális, hogy egy személyként érzékeli magát a gyerek meg az anya, utána kezd a gyerek énképe is kialakulni.


A férjemmel meg 17 éves korunktól apáztuk, anyáztuk egymást, mert mi nagyon szerettünk volna családot, és ezt élveztük. Pedig a férjem egy morcos tetkós motoros..


Ezek a családok belső dolgai, tökre nem kell másnak megfelelni ezekben.

62. Guruljka (válaszként erre: 60. - Jucika33)
2017. aug. 7. 08:25

Ha jól esik és tudatos is, akkor semmi baj.


De lásd be, a külvilág nem a babával egy korú, és amikor egy kismama már csak többes számban beszél, mert már szokásává vált -lásd a gyerekorvosnál a "piros a popsink" történetet - akkor az visszás is lehet.

Hidd el, sokunknak született és nőtt fel gyermeke (hiszen itt vagytok), és akkor nem volt divat ez a többes számban beszélés, pedig de sok anya szíve szakadt meg akkor is a baba baja miatt, még ha az kisebb baj volt is.

Úgy is át lehet élni az anyaságot, hogy lám, felnőttem, és már a saját gyermekemért vagyok felelős, örömben és aggódásban is. És legalább néha lehetne felnőttként beszélni.


Szép dolog, hogy azonosul a babájával az anya, de mégsem mindig van szükség erre az azonosulásra, hiszen a felnőtt funkciókat is ellátja a fiatal anyuka, nem? Vásárol,főz, sőt beszél is a felnőtt társadalomban!

61. alidamolnar (válaszként erre: 58. - Ibolyka43)
2017. aug. 7. 08:20
Nekünk már megvolt a lányom, a férjem EGYSZER próbált úgy szólítani, hogy anya. Akkor megmondtam neki, hogy többet soha. Be is tartjuk, keresztnéven szólítjuk egymást, 21 a lányunk.
2017. aug. 7. 06:34

Azért beszélnek/beszélünk így sokszor, mert valóban együtt éljük meg az eseményt a gyerekkel. Ha jön a foga, abban én ugyanúgy részt veszek, ugyanúgy ébren vagyok vele. Minden együtt történik. A tizenkét éves gyerekről már nem beszélünk így, mivel ő már önállóbb lény. De ha ötöst kap a házi dolgozatára, amit gyakorlatilag én csináltam, akkor "ötöst kaptunk".

Teljesen felesleges hülyének nézni, vagy lenézni mást, aki másképpen beszél, mint én, vagy az éppen aktuális trend. Senkinek nem árt vele, neki meg jól esik.

59. globus (válaszként erre: 40. - Krinya5)
2017. aug. 6. 07:38
Na ez nálam is kiveri a biztosítékot, ráadásul tegezve. Nem őriztünk együtt disznót, ha "jó napot kívánok"-kal köszönök, akkor tiszteljen meg.
2017. aug. 6. 05:22
Hallom tobb szulotol,hogy Apa,Anya,igy szolitjak egymast es nincs gyerekuk,miert nem szolitjak egymast a nevukon.?
2017. aug. 5. 22:35

Azért ez a mondat meglepett:


"Mi is december elején voltunk fél évesek"

56. grizus
2014. márc. 22. 00:58
Egyébként nem tudom hány hónapig, de az újszülött aurája egyben van az anyukáéval. Tehát nem is biztos, hogy oktalan a dolog.
55. grizus
2014. márc. 22. 00:56
Gügyögés. Meg az, mikor anyuka saját magáról beszél egyes szám 3. személyben: anyuka ezt csinálja, anyuka azt csinálja... Hülye a gyerek szerintük, azért kell így.
2014. márc. 21. 13:06
Én nagyon ritkán beszélek így, talán ha egyszer egyszer pont az orvosnál volt ilyen. De engem nem zavar, ha ezt hallom az anyukáktól.
2014. márc. 21. 12:45
Ki tudja...de rettenetes. Nekem is van gyerekem, de Ő és én nem vagyunk egy személy:)
2009. szept. 19. 17:59
Mert azonosulnak vele:-)
2009. szept. 19. 17:55
Nem tudom de baromi idegesítő. Amikor mondja valaki hogy jön a fogunk (például), rá szoktam kérdezni, hogy miért, neked is jön? :)
50. Kedveske (válaszként erre: 49. - Rinike)
2009. szept. 19. 15:54
:-)))
49. rinike
2009. szept. 19. 13:47
Én mikor kicsi volt a fiam, nem beszéltem többesszámban, hogy pl. végre leszoktunk a pelusról. :-) Éppen egy hete azonban (viccből) így meséltem a nagy eseményt a szüleimnek a 17 éves fiamról: Képzeljétek van csajunk! :-) ... és örült is mindenki. :-)
48. cel
2009. júl. 7. 22:25

Nincs is semmi baj a T/1 formulával, mind addig amíg a gyermekorvosnál úgy nem kezdjük, mint az egyszeri anyuka amikor pelenka kiütéssel vitte orvoshoz pici lányát. Így kezdte: a fenekünket szeretnénk megmutatni. Mire a doktorbácsi: Jó, akkor talán a kedves anyukával kezdjük:)

Ma is pirulok ha eszembe jut Ördögh doktor kaján vigyora.

2009. júl. 7. 22:18
Én nem beszélek többesszámban.De szerintem azért,mert a baba még nem tud beszélni,és így helyettük is kommunikálnak.
46. 89b99f816e (válaszként erre: 40. - Krinya5)
2009. júl. 7. 22:08
Ez jópofa :))
45. tfazek
2009. júl. 7. 21:22
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Valóban én azért beszélek így, mert késztetést értek a babám nevében kommunikálni. Sokszor ezért az E/1 személy is előfordul. Ja, és Apát kb 5 éve Apának hívom, sőt Apukának, pedig a fiam még csak 4 hónapos. Nem idegesít.
2009. febr. 17. 16:50

A terhesség ideje alatt teljesen jogos a szóhasználat.

Pl.:

-Hogy vagytok?

-Köszönjük jól vagyunk - mondja a kismama


Erre gondoltál?

2009. febr. 17. 16:42
azért mert eggyek vagyunk
2009. febr. 17. 16:38

???

Nekem nem tűnt fel ez soha.

41. Sena (válaszként erre: 32. - C06c587f53)
2009. febr. 17. 16:38

"Én attól akadok ki, ha Apának meg Anyának hívják egymást a szülők.."

Miért? Mi már akkor így hívtuk egymást amikor még tervben sem volt a gyerek és még össze sem költöztünk. Azóta se szólítottuk egymást a keresztnevünkön. :)

2009. febr. 17. 16:29
Engem az sokkal jobban idegesített, amikor terhesen dolgoztam, és az egyik vevőm, rendszeresen többesben kért tőlem, "Légyszíves adjatok..."
39. K.né
2009. febr. 17. 16:18
Nem tudom, de idegesítem saját magamat!!! Én is rászoktam... :-S
38. emagdi (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2009. febr. 17. 13:51
ez oké is egy darabig, de aztán sok anyuka baromira nem tud leszakadni a gyerekéről még évtizedek múltán sem. egy iskolás korú gyerekről többes számban beszélni már szerintem elég vicces.
2009. febr. 17. 13:48
Én se szeretem, de az lehet az alapja, hogy megfogalmazásban is tükröződik az anya és csecsemője közötti perszonálunió (a baba az anya részénk tekinti magát, és némileg az anya is ezt érzi - legalábbis a gyerekpszichológusok szerint).
36. Pitypang (válaszként erre: 34. - Fecbb24fe2)
2009. febr. 17. 13:43
Jó ez a ma sokat "szopiztunk". :D Én sem használtam soha a tsz./1-et magunkra, sőt, még utáltam is az ilyen kérdéseket. És érdekes, aki kérdzete, hogy hány fogatok van, én meg mondtam, hogy nekem 30, a gyerekemnek pl. 6, még ki is akadt és engem tartott hülyének. Én meg őt, na! :D
2009. febr. 13. 22:02

Mikor várandós az ember, általában azt kérdezi mindenki:Hogy vagytok?Mire megszületik már megszokjuk, hogy egyben gondolkozunk a babáról és magunkról. Én gyorsan abbahagytam ezt, de tőlem most is így kérdezik:..és mikor jöttök oviba?Betöltöttétek már a 3-at?

Hát be, már vagy 10-szer is:-)

2009. febr. 13. 22:02

szerintem ez szituációtól függ... például, ha azt mondom, hogy 'mindjárt ott vagyunk', az tök más, mintha azt mondanám, hogy 'ma sokat szopiztunk'.


a lányom dolgaira sosem használok többesszámot, de amikor valamit együtt csinálunk, akkor természetesen igen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook