Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkártya, akinek van, hogyan működik? fórum

Hitelkártya, akinek van, hogyan működik? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 2. 14:54
Nekem évek óta van. Egy kis odafigyeléssel nincs gáz vele. Szerencsére eddig mindig határidőben vissza tudtam fizetni az elköltött összeget, így még kamatot soha nem fizettem a banknak :) sőt, negyedévente egy részét a vásárlásaimnak meg is térítik.
8. secret! (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. okt. 2. 11:07
Ezért írtam tartozás spirált, és nem hitel spirált. A kettő nem ugyanaz. Ha tisztában vagy, hogy kinek és mire jó a hitelkártya, ezt is tudod. Nekem van hitelkártyám, mivel az éves visszatérítési százalékom ebből levéve az éves kártyadíj és havi zárási díj, még mindig bőven pluszban vagyok. Egyébként semmire sem jó, ha nincs pénzed, amit e helyett akár elkölts.
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 6. - 7796ae808e)
2012. okt. 2. 09:58
és ez hogy jön ide? :-D
2012. okt. 2. 09:43

Ha bankkártyára utalják a pénzed, mindig vedd föl az egészet egy atm-ből, egy összegben. Jobban szeretem a kp-t mint a virtuális pénzt.

És kasszánál se kártyával fizess, mert lassítod a sort:))

5. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Secret!)
2012. okt. 2. 09:29
az mit jelent, hogy "ha határidőre nem fizeted vissza a teljes felhasznált összeget, könnyen tartozás spirálba kerülhetsz"? a hitelspirált arra használják, ha egy kölcsönt másik kölcsönnel akarod kifizetni, mi köze ehhez a hitelkártyának?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 6795561eb7)
2012. okt. 2. 09:28

Kedves isztike!


Igazán nem bánási szándékkal írom, amit írok, de miért nem az adott bank hitelkártya szerződését nézed meg?

Egyébként, ha abban a hónapban visszafizeted,jó kp, helyettesítő, ha nem tudsz fizetni akkor viszont egy órási csapda, fizetsz-fizetsz és az adósságod, egyre nő. Tehát csak szerényen szabad használni, akkor, ha egyébként is kitudnád fizetni azt az összeget, ha nem hitelkártyával fizetnél.

2012. okt. 2. 09:28

mire kell a hitelkártya? szerintem a legnagyobb hülyeség amit ember elkövethet az az, ha hitelkártyát használ. magas a kamat, ha késel baromi magas a késedelmi díj, és kb. 3 napos csúszás után ráteszik.

Kp-t felvenni róla nem ajánlatos, mert rengeteg a kpfelvételi díj, csak és kizárólag vásárolni "érdemes" vele.

2012. okt. 2. 09:24
Olyan, mint egy személyi kölcsön, a feltételeket illetően. Fontos, hogy nagyon magas a THM-je, és ha határidőre nem fizeted vissza a teljes felhasznált összeget, könnyen tartozás spirálba kerülhetsz. Ha teheted válassz más terméket.
2012. okt. 2. 09:18
Hogyan működik,mi kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook