Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért akarok ennyire feleség lenni? fórum

Miért akarok ennyire feleség lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
44. GreenFairy (válaszként erre: 14. - Habospite)
2012. okt. 4. 14:01
Én meg úgy, hogy az se, ha a szája üres... :D
43. kusku (válaszként erre: 16. - 26092879c1)
2012. okt. 2. 21:56
Nem mennél át érettségin a szövegértelmezésnél. Tudom h mindenki magából indul ki, gondolom ezért pont a hűséget emelted ki. Csak közlöm: nálunk a bizalommal és a hűséggel semmi probléma.
42. kusku
2012. okt. 2. 21:40

"...a modern korban a hűség valójában két ember testi és lelki összehangolódásának az eredménye. És ez igenis tarthat a sírig is!" Szendi Gábor


Gyorsan átfutottam a leírtakat. Voltak félreértesek, nem mondom... :) Szóval 26 vagyok, 2 éve vagyunk együtt. Pont azon elmélkedtem, hogy olyan jó így nekünk, elméletben tényleg nincs szükségünk másra, de mégis ott motoszkál ez az érzés. Ne azt emeljétek ki, h itt nyafogok mint Hamupipőke, és várom a herceget. Teljesen jól megvagyunk, az a baj, h bosszant, h ez így belém rögzült.

Amúgy az a duma nem érdekel, h ˝ha nem vesz el, nem ő az igazi˝. A megértés oda-vissza működik. Nem csak azt nézem, h ÉN mit szeretnék. Nekem Ő az igazi, én ezt tudom.

Beszéltünk erről a házasság témáról, és mondtam, h azért mert esetleg fecsegek róla, vagy eltervezek vmit, attól még nem siettetem, mert az a lényeg, h együtt vagyunk.

41. Pahet a vadász (válaszként erre: 39. - Gigi80)
2012. okt. 2. 09:40
Igaz.
2012. okt. 2. 06:56

Én azért szerettem volna fiatalabb koromban férjhez menni,mert szintén fogva tartott ez az illúzió:azt hittem,akkor már minden sokkal könnyebben fog menni:a házasság elhozza a nyugodt életet,a különköltözést,a saját családot.

De főleg a családot.Én családot szerettem volna,ahová tartozom:ahol van apa,anya,(ők nekem após,anyós)gyerekek(akik nekem gfogadott testvéreim lehettek volna),és majd lesznek unokák is.Az én családom nem ilyen szerkezetű volt,és nagyon szeretm volna egy ilyenben élni.

39. Gigi80
2012. okt. 2. 01:14

Teljesen megértelek!

Én is így voltam vele míg férjhez nem mentem.Nagyon vágytam rá hogy a felesége legyek.

Nem mindegy hogy a férjem vagy csak simán a párom.Ha valaki nincs összeházasodva az az szememben olyan mintha azt mondanák a külvilág felé,hogy még nem tudjuk mi lesz akarjuk-e igazán egymást egy életre.

Ha viszont házas vagy akkor már elhatároztad,hogy igen ez egy életre szól...csak sajnos nem mindig jön össze!

38. Gingi1
2012. okt. 2. 00:20

:DD

Imádok itt lenni..,egyre fiatalabbnak érzem magam a "Nagyasszonyok" mellett! :DD

37. Gingi1 (válaszként erre: 35. - 9d7907a17a)
2012. okt. 2. 00:01
Az igazság az,h NÉ -nek sem kell lenni,kötőjel sem szükséges.Simán meg lehet tartani az eredeti nevet.Én a 3.variációt választottam -né + vezetéknév.
36. Gingi1
2012. okt. 1. 23:55

Pfff.. :DDD

Persze-persze,igazad van.

Köszönöm a jókívánságod!!! :DDDDD

35. 9d7907a17a (válaszként erre: 26. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 1. 23:35
A NÉ-től én is mindig írtóztam. A vicc jutott mindig eszembe, amikor a szingli kérdezi a házast, hogy hívják. A válasz XYné. Mire a szingli, nem azt kérdeztem, hogy ki a gazdád, hanem hogy mi a neved. Tudom, hogy egy kicsit erős és azt is, hogy régen más volt a szokás, stb. De én sem tudtam elképzelni, hogy a saját nevemből ne maradjon semmi. Mondjuk szerencsémre a férjemnek is tetszett az ötlet, hogy a saját vezetéknevem után kötőjellel vegyem fel az ő vezetéknevét.
2012. okt. 1. 23:19

Íme egy idézet Királyhegyi Páltól:


"A házasság társulás olyan bajok elviselésére, ami egyedül nincs."

33. kata0104 (válaszként erre: 27. - C6fc3a0d5b)
2012. okt. 1. 23:11
Ez azért picit erős!!!
32. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 19. - Gingi1)
2012. okt. 1. 23:00
Engem csak 3x jegyeztek el, de már akkor tudtam, hogy nem lesz semmi!
31. Gingi1
2012. okt. 1. 22:58

Sajnálom azokat az embereket,akik nem hisznek..

A "felnőtt " jelzőt pedig vehetném degradálásnak is mert 28 évesen már én sem vagyok egy csepp szaros,mégis mást vallok és még jobban örülök ,h én nem vagyok szürke és savnya!!!:DDDD Kívánom Nektek is,h azt érezzétek,amit én!! :)

30. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. okt. 1. 22:57

Hmmm, a sajat tapasztalatomat tudnam mondani.

A csaladban en logtam ki egyedul az unokatesom kozul, mert mindegyikuk ferjhez ment , megnosult, gyerekek, menetrendszerint. Egyedul anyu allt ki mellettem, hogy majd akkor megyek ferjhez es akkor szulok gyereket,amikor szerintem elerkezett az ido es nem aszerint,hogy masok "mit varnak el" Tavaly aztan mindenki befogta a szajat, mert minta eletu unokahugom hazassaga tonkrement es a ferje elhagyta, magara maradt a kisfiaval. Ugyhogy semmi sem eletbiztositas.

Ha elvesz a parod,de nem erzi a lenyege't, akkor megette a fene az egeszet.

Viszont ismerek olyan boldog parokat, akiknel van 1-2-3 gyerek, papir nelkul es elnek,mint hal a vizben.

En mar menyasszony lettem, de igazabol nem valtozott semmi:)

Hany evesek vagytok amugy es miota tart a cerelem?

29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. okt. 1. 22:56
nem tudom, de hidd el, el fog múlni, mihelyst az leszel :DDD
28. Bcicus
2012. okt. 1. 22:55
Én sem akarok férjhez menni, egy álszent dolog az egész. 7 éve élek boldog kapcsolatban gyerekünk is van. Ennyit a nagykönyvről. A rokonunk akinek esküvője volt és oda voltak, hogy de jó stb 1 év után elvált.
2012. okt. 1. 22:54
Mond meg a mamának: Mama már más világ van! Nekünk így jó, mi nem szaporodunk fogságban! :)))
2012. okt. 1. 22:53
A legnagyobb szerelmeimhez sem akartam férjhez menni. Én nem leszek NÉ az biztos! :)
2012. okt. 1. 22:52
Ezt még nem hallottam, de elsajátítom ;)
24. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. okt. 1. 22:51

Hát pont ezért, mert a 21. században még a nagyanyád és anyukád véleményére adsz! :)


Hagyd már az esküvőt. Kit érdekel a sok öreglány akinek anno nem volt választás? Hidd el azok se mennének ma férjhez. Nagy "boldogság" volt 40 évig egy ember mellett besavanyodni!

Hidd el a papír nem számít. Ha megkér megkér, ha nem nem. Szabad, "független" jó csaj vagy és kész.


Senkire ne hallgass!

Puszi!!! :)))

23. 26092879c1 (válaszként erre: 22. - Carfiol)
2012. okt. 1. 22:51

Ráadásul "már minden barátnőm féjhez ment..."

Egyébként az emberi faj esetén minden a Föld minden népénél van valamiféle esküvő, helytől, kultúrától függetlenül, ez nem lehet véletlen, úgyhogy mégiscsak lehet benne valami.

22. Carfiol (válaszként erre: 7. - 26092879c1)
2012. okt. 1. 22:44

Na ilyenkor meg a piros betűs napokon utálom, hogy nőnek születtem :)

Az a sok mese tehet róla, aminek az a vége, hogy a királyfi elvette a királylányt és boldogan éltek, amíg meg nem haltak. Akit nem vesznek el, az már nem is lehet boldog? :) Ez valami szentséges végkifejlet és mi lemaradunk róla?

21. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. okt. 1. 22:38
Egyébként egyáltalán hány éves vagy? Mióta vagytok együtt?
2012. okt. 1. 22:37
Így van! Csak ő ezt nem tudja. :)
19. Gingi1
2012. okt. 1. 22:35

Én is menyasszony akartam mindenáron lenni,a férjem(1 hete vagyunk házasok) volt a 4.férfi aki megkért.Az előző 3-nál is ezt akartam,de inkább csak egy küzdelem volt,h elérjem a célom.Erre mindig akkor döbbentem rá,mikor megkaptam a gyűrűt.Igent mondtam,2 napig örültem és végül visszaléptem.


Ez egy biztosíték,h tartozol Valakihez.Nem csak egy papír..,hinni kell benne!A házasság szentségében.Sok minden változott,sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk,viszont utólag már tudom,h az előző 3 rossz döntés lett volna és boldogtalan lennék.Azok a női büszkeségemnek kellettek.Csakúgy.

Elcsépelt duma..,de igaz!Elfog jönni az ideje Neked is!

2012. okt. 1. 22:32

Szerintem azért,mert van egy papírod is arról,hogy szeret és hogy összetartoztok!!Én már házas vagyok 3 éve,de nekem ma is egy megfogalmazhatatlan jó érzés!!Azonkívül ez a sorrend van a nagykövben megírva:Szerelem,házasság,gyerek(ek)!

Csak mondd el a párodnak,hogy neked ez sokat jelentene,mert lehet,hogy nem tudja!:)

17. 74f8c12b8e (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2012. okt. 1. 22:31
Pontosan így.
2012. okt. 1. 22:31

Tényleg van ilyen?

Nyilván birtokolni akarja. Azt hiszi a balga, hogy attól hogy oltár elé viszi, majd hű lesz hozzá.

15. 9d7907a17a (válaszként erre: 14. - Habospite)
2012. okt. 1. 22:30
:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook