Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után peteérés? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után peteérés? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 14. 16:26
A menzeszem beállt már október óta,novemberben és decemberben is pontosan megjött,de baba sehol :(
15. egri maja (válaszként erre: 14. - Yvette90)
2012. okt. 15. 09:22

Szia Yvette!


A cickafarkfű-pásztortáska tea kúrát a menses után kezd el inni,illetve ha már biztos vagy benne,h terhes vagy akkor azonnal abba kell hagyni,a hormonok miatt.

És még egy jó tanács:Probáltad már az ovulációs tesztet?Mert ha már beállt a ciklusod,akkor már lehet tudni,h mikor lesz peteérésed,ebben segit az ovulációs teszt.Célzottabban lehet probálkozni a baba projectben:)

Üdv:Maja

2012. okt. 12. 23:56
Csináltam tesztet,negatív lett és másnap meg is jött így 2,5 hónapos kimaradás után.Ettől függetlenül a cickafarkfű teát elkezdem inni:)
2012. okt. 2. 14:17
Zsukszi nagyon szerencsés vagy,hogy azonnal összejött a baba :)
2012. okt. 2. 12:24
Köszi a bíztatásokat!:) A teákat mindenképp kipróbálom amit Maja írt:) Tesztet is csinalok hamarosan,és reménykedek :) Na meg soha többé fogamzásgátló tabletta..Nem lenne bajom vele,ha nem zavarna így be a ciklusomba.Sajnos nem gondolkodtam elõre anno.
2012. okt. 2. 08:14

Szia! En tavaly aprilis 12en hagytam abba a bogyot es majus 12en mar pozitiv volt a teszt! Most van egy gyonyoru 8honapos egeszseges kislanyom! Tehat ne aggodj,nem okoz semmi gondot a tabletta! Szerintem lehetett peteeres, es is nagyon megereztem hogy mikor volt! Varj 2 hetet es hatha pozitivat tesztelsz,de ha nem akkor sem kell elkeseredni! Szurkolok!

Bocsi az ekezetekert!

2012. okt. 2. 07:02
az egyik barátnőm abbahagyta a bogyót és utána már meg sem jött neki, egy másik ismerős lánynak levették a spirált és abban a hónapban terhes lett, szóval, hajrá :)
2012. okt. 1. 20:53

Szia!

Ha iszol 2hétig reggel-este egy-egy csésze cickafarkfű teát(ösztrogén tartalmú),majd egy 1hétig reggel-este egy-egy csésze pásztortáska teát (mely progeszteron tartalmú) akkor a következő héten várhatod,h jelentkezzen a mensesed.Általában kúraszerűen szokták végezni, 3hónapig és beáll a ciklusod.

Cickafarkfű teát kapsz a dm-ben is,kb.360Ft,pásztortáska teát pedig bio boltban,kb.120Ft.

Kivánok egy kalappal!:)

Üdv:Maja

2012. okt. 1. 20:42
szerintem simán lehetett peteèrés.
2012. okt. 1. 20:40
Kicsit kétségbe is vagyok esve emiatt,hogy nehezen fogok teherbe esni :( Egyébként olyat is olvastam,hogy foggátló után könnyebb teherbe esni,mert az "elnyomás" után hirtelen felszabadulnak a peték és termékeny idõszak,de szerintem nem.Cickafark tea állítólag segìt a ciklust helyrehozni,azt ki fogom próbálni.Ha 2 hónapon belül se jönne meg és terhes se leszek mindenképp visszamegyek a dokihoz.
2012. okt. 1. 20:31
Fent vagyok néhány kismama fórumon, beszélgettünk a foggátlókról is. Aki szedett évekig, az mind arra panaszkodott,hogy rengeteg időbe telt, mire visszaállt a ciklusuk.Volt,akinek gyorsan sikerült a baba az összevissza ciklustól függetlenül,de a legtöbben sokat próbálkoztak. Nekem kb.4-5 hetesen kezdődtek a tünetek.
2012. okt. 1. 20:11
Nekem azt mondta a doki,hogy azonnal lehet próbálkozni,mert ezek a mai fogamzásgátlók olyan kevés hormont tartalmaznak,hogy nem árt a babának és a neten is ezt olvastam.Igazából ez idegesítõ,hogy megbolondul a ciklus :S Egyébként a 3 hónap már eltelt amióta nem szedem.1-2 héten belül tesztelek,mert nem tudok arra hagyatkozni,hogy megvárjam a havit,ugyanis nem tudom mikor kéne jönnie.
2012. okt. 1. 19:25
ha fél évet nem is de 3 hónapot általában ajánlatos kivárni. De sok nőt ismerek aki előbb esett teherbe. na meg gyógyszer mellett és minden ok volt.
2012. okt. 1. 19:24
A tünetek áltlban jóval azután jönnek hogy elmaradt a vérzés. Gyakran csak az 5. 6. hét után, mert addigra változik már annyira a hormon szint hogy tüneteket okozhat, d emint tudjuk ez sem törvényszerű. Szoval azt ne várd még, elöbb derül ki abból majd hogy megjön-e vagy sem. Ha nem kb 2 hét múlva csinálj egy tesztet.
2012. okt. 1. 19:24
Adjál még egy kis időt a szervezetednek, hogy kidolgozza megából azt a szemetet. A helyedben én védekeznék is.Dokival beszéltél arról,hogy babát szeretnétek? Nem tanácsolta,hogy gyógyszer után fél évig vigyázzatok másképp? Szokták mondani a jobb orvosok.
2012. okt. 1. 19:06

Sziasztok!

5 év szedés után június végén hagytam abba a Lindynette20 fogamzásgátló szedését,mert hamarosan kisbabát szeretnék.Az abbahagyás után és még augusztus elején megjött,de azóta semmi.Tudom,hogy azért,mert még nem állt be a ciklusom a tabletta miatt.Azonban 1 hete egy kevés vért vettem észre a bugyimon,kb 1-2 cseppnyit,azt hittem meg fog jönni,de nem,abba is maradt.Rá 2 napra tojásfehérje szerű átlátszó nyákom lett ami 3 napig tartott,és ezelőtt ilyet soha nem tapasztaltam.Az lenne a kérdésem,hogy ezek jelezhetik azt,hogy újra van peteérésem?Remélem,hogy az a kis vérzés a tüszőrepedést jelezte.Voltam nőgyógyásznál és mondtam neki ezeket a tüneteket,de nem mondott rá semmit,a ciklusomra meg azt mondta,hogy még várjak kb 2 hónapot és magától beáll a vérzésem,ha nem akkor meghozzák gyógyszerrel.Nagyon remélem,hogy a peteérésem kezd visszaállni.Mit gondoltok? Még annyi lenne a kérdésem,hogy ha sikerül a fogantatás akkor mennyi idő után kezdenek el jelentkezni az első tünetek általában? Mert az enyhe vérzésem után közvetlen voltam együtt a párommal,és hátha sikerült valami :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook