Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhpempő és a myoma fórum

Méhpempő és a myoma (beszélgetős fórum)


20. Henart
2016. jan. 3. 10:11

Sziazstok lanyok

Nagyon orulok hogy ratalaltam erre az oldalra sok erdekesseget olvasok es sok hasznos tapasztalatot. En most leszek 1honapos. nagyon elegedett vagyok mind az orvosommal mind az eredmennyel. Sok kepet lattam es itt is okan irtatok hogy a vagast leragasztottak. Nekem nem volt leragasztva csak kereszbe a seben 4 vekony testszinu papir vekony csik lett rateve. ezek meg mindig fent vannak. A doktorno azt monta majd maguktol leesnek.

Meltarto ugyben szerintem nagyon kenyelmes a Triumph Energy.

En most 75B mereu lettem ami remek erzes anagy semmi utan

:-) De gondolom ezzel mindenki igy van.

Szep napt mundenkinek.

19. Dócy
2016. jan. 3. 09:31
Hogyan hatott a méhpempő? Kíváncsi lennék rá!
2014. nov. 25. 20:29
Bocsi a helyesírási hibákért. Kapkodok.... :(
2014. nov. 25. 20:27

Sziasztok!

Most próbálok én is kiokosodni, mi is a helyzet a méhpempővel női hormon egyensúly, illetve mióma ügyben. Hogy fokozzam a bizonytalanságot (sajátomat is :) ) ide másolom mit találtam az egyik méhpempős oldalon:


"A pempő bizonyított, hogy a hormonháztartás szabályozására képes, kiegyenlíti a szervezet hormonszintjét: megnöveli azt, amiből éppen kevesebb van, és csökkenti amiből pedig több. A hormonok alacsony szintje nem csupán az alváshiányhoz, hanme sokkal komolyabb problémákhoz, mintpéldául a szervezet belső rendszerének a felborulásához is vezethet!"


Feltűnt még hogy az általam talált oldalakon mindenhol szó szerint ugyanazokkal a szavakkal írják le, miért nem lehet ösztrogén dominancia miatt pempőt enni. Lehet hogy egy rossz (?) infót szajkóz mindegyik!?

Egy orvosi oldalon dokumentálva találtam még, hogy valaki méhpempő (ás más) alternatív kezeléssel gyógyította ki magát.

Továbbá más pempős oldalakon azt írták, hogy egyensúlyba hozza a hormonháztartást. (itt nincs szó szerinti azonosság)


Illetve az általam vásárolt méhpempő tájékoztatón, és az eddig végignézett összes pempős oldalon sem írják hogy az ösztrogéndominancia és/vagy mióma ellenjavaslatot jelentene. (mondjuk ellentmondás is lenn a honlappal). Egyedül a méhészeti termékekkel szembeni allergiás reakciót említik meg mint kizáró okot!


Szóval most légy okos Domonkos! Pont ma délután hozattam én is a párommal, és persze hogy a nagyobb kiszerelést vette nekem.... :)

16. Szomi_37 (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 19:42
szia! Nagyon köszönöm, sokat segítettél...
15. Szomi_37 (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 3. 19:40
biztatóan hangzik... :)
2012. okt. 3. 07:53

Még valami: nem vagyok forgalmazó, sem ilyesmi, de ajánlom, hogy olvass utána a women's cream-nek is. Ez egy természetes progeszterontartalmú krém. ne vedd meg alapos utánajárás nélkül, mert drága. De soksknak segített a miómák csökkentésében. Mint ahogy nyilván más módszerek is segíthetnek.



Amit semmiképp nem ajánlok, pedig hatalmas rá a kísértés: egyszerre, párhuzamosan belevágni több alternatív gyógymódba, főleg,ha az egyik ösztrogént pótol, a másik progeszteront. Egyrészt teljesen semlegestíhetik egymás hatását, másrészt, ha jobban leszel, nem tudod majd, hogy mitől, és ha netán megotn szükséged lenne terápiára teljesen feleslegesen újra mindegyikbe belekezdesz.


Inkább válassz ki természetgyógyász segítségével max. kettő, három, egymás hatását valóban fokozó módszert, és tarts ki a terápia végéig azok mellett, akármilyen csodaszerről olvasol i sközben. Ha valami nem válik be, inkább utólag válts.

13. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Szomi_37)
2012. okt. 3. 07:44

Szia! Mivel konkrétan a méhpempőről kérdeztél, leírom, amit és ahogy én tudok a témáról, és talán lesz, aki kijavít, hiszen nem vagyok szakértő.


Én úgy tudom, hogy a miómákat okozHATja ösztrogéndominancia, vagyis, amikor a női szervezet ösztrogéntermelése magasabb, mint a progeszteroné. Ez lehet relatíve tankönyvi ösztrogénszint is, a lényeg, hogy a ciklus második felében magasabb legyen a progeszteron. ez sokunknál, sok okból nem így történik.


És nem csak miómákat okozhat, hanem pecsételő barnázgatást a rendes menstruáció előtt egy-két nappal, stb. Ha ez az eset áll fenn - csak hormonvizsgálattal deríthető ki, az orvos leveteti a vért a ciklus 2-5. és 21-25. napjai között -, akkor plusz progeszteron adásával csökkenthető a probléma, helyreállhat a ciklus, könnyebb teherbe esni és megtartani a babát és a miómák mérete is csökkenhet.


Én két kisebb miómával estem teherbe, nekem már az is nagy eredmény, hogy eddig minden rendben a terhességgel és nem nőttek a göbök.


A méhpempő viszotn legjobb tudásom szeritn a másik alapvető női hormon, az ösztrogénhiányos állapotoknál tud segíteni. Ez szintén gyakori probléma, és szintén lehet oka az átmeneti meddőségnek, de ki kell deríteni, hgy pontosan melyik probléma álll fent nálunk, addig nem szabad még természetes gyógymódokba sem belevágni. Ha ugyanis az alacsony progeszteron-magas ösztogénszintre még méhpempőt is kezdünk el szedni, azzal nemhogy nem segítünk, hanem teljesen felboríthatjuk a ciklust. Én pl. így jártam anno.


tehát nem biztos, hogy feleslegesen vetted meg a méhpempőt, de mielőtt elkezded hazsnálni, tudd meg, hogy a ciklusod különböző időpontjaiban melyik hormonból van nálad sok vagy kevés, és csak akkor kezdd el hazsnálni, ha meggyőződtél róla, hogy nem árthatsz vele. Alacsony progeszteron mellett én biztos nem hazsnálnám.

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Szomi_37)
2012. okt. 3. 07:34

meg pécsen, meg pesten is, meg még sztem pár városban tuti.


nem önköltséges, tb fizeti.

11. vigike
2012. okt. 3. 01:10

Nekem 8 cm-es a miómám. Kétszer maradt el a műtétem egyéb okok miatt. A második alkalommal már bent feküdtem a kórházba, előkészítettek előző nap a műtétre de a műtét napjára kijött egy herpesz a számon. Hazaküldtek. Én ezt úgy fogom fel, hogy nem véletlen! Akkor kicsit kiborultam mert egész nyáron leleteket gyűjtöttem, jöttem-mentem stb. és megint elhalasztódott. Most úgy gondoltam, hogy kezembe veszem ezt a dolgot és saját magamat fogom kigyógyítani belőle!


Először is nagyon fontos a kiváltó okot megtalálni. Ugye minden betegség lelki eredetű! El kell gondolkodni azon, hogy mi válthatta ki ezt a betegséget.

Fontosnak tartom a tudatos, pozitív gondolkodást! Tudom nagyon nehéz, de nem lehetetlen! Nekem most már egyre jobban megy! Ha mérges leszek valami miatt vagy elkezdek rágódni valamin, azonnal beugrik, hogy hoppá, nem akarok nagyobb bajt és elhessegetem a negatív gondolataimat.

Sokat segíthet az életmód váltás (én is próbálkozom kisebb-nagyobb sikerrel).

Én kialakítottam még magamnak további alternatív gyógyulási lehetőségeket amiket nap mint nap alkalmazok.

Pl. elkezdtem az 5 tibeti jógát, a talpmasszázst, kaukázusi kefirgombát és cickafarkfüvet iszom, alkalmanként chi-gépezek. A talpmasszázshoz a krémbe illóolajat csepegtetek, hogy a gyógyulás hatékonyságát növeljem. Ja, próbálom a tükör technikát alkalmazni (agykontroll) bár ezt rendszeresen kéne valamint a vízprogramozást is csinálom.

Terveim között szerepel még a testgyertyázás és ebben a hónapban fogok venni az Energytől a Gynex gyógynövény koncentrátumot ami a női bajokra jó. Ha nem tudjátok, hogy mi a Gynex vagy a chi-gép, keressetek rá! Soknak tűnik amit leírtam, de nem az! Nekem megér ennyit, hogy megmaradjon a méhem! Egyébként azt sem minden esetben szedik ki csak akkor, ha nem tudják másképp megoldani. Többféle mióma létezik és más-más helyen helyezkedhet el pl. a hüvelyen vagy a hüvelyben.


Én azt vallom, hogy mivel minden betegség lelki eredetű, tehát amit magunk kreáltunk, azt el is tudjuk mulasztani. Nyilván alternatív gyógymódokkal sokkal hosszabb ideig tart de türelem kell hozzá és kitartás. Én nagyon bizakodó vagyok!

10. Szomi_37 (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 2. 21:28

én is utánanéztem, és úgy olvastam, "láttam" Mo.-n csak Szegeden végeznek ilyen beavatkozást.

...és vajon ez önköltséges lehet? :(

9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Szomi_37)
2012. okt. 1. 19:49

jó dokid van... :((((


ugyan azt csinálják a miomával, mint ami a szívrohamnál történik a szívvel. vagyis elzárják a miomát tápláló ereket, és a mioma elsorvad.

[link]


és sürgősen válts orvost sztem, ha még akarod a méhed, és akarsz még gyereket.

8. Szomi_37 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 1. 19:45

nem, erről még csak nem is hallottam...

mondanál róla valamit?

2012. okt. 1. 19:44
mioma embolizációt nem próbáltál?
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Szomi_37)
2012. okt. 1. 19:43
az szép. nekem ilyennel vették ki a méhemet :(((
5. Szomi_37 (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 1. 19:41
férfi ökölnyi, 6-7 cm-es, valószínű ezért nem esek teherbe, sőt egyet elveszítettünk....
2012. okt. 1. 19:39

van egy nagy miomád. tehát gondolom, nem 1-2 centis.

a doki nem mondta, hogyha netán teherbe esel, el is vesztheted a babát? :((( Vagy nem lehet, hogy azért nem esel teherbe, mert van a mioma?

3. Szomi_37 (válaszként erre: 2. - Vigike)
2012. okt. 1. 19:36

sajnos, és a nőgyógyászom szerint nem kicsi.

Én 41 éves leszek, 4 éve szültem egy egészséges kisfiút, azóta is próbálkozunk és nem sikerül teherbe esni.

egyetlen lehetőséget ebben a méhpempőben láttam,

de mint kiderült a mióma miatt nem fogyaszthatom.

tudsz erről valamit? beszereztem 3 havi adagot, de nem merem elkezdeni a kúrát, mert utánanéztem az interneten semmi ilyent nem ajánlanak.

2012. okt. 1. 16:10

Szia!

Neked is van miómád? Mert akkor sorstársak vagyunk.

2012. okt. 1. 16:00
Milyen hatással van a méhpempő a myomára? Ha valakinek ebben van valamiféle tapasztalata szívesen elolvasnám... Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook