Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Electrolux EWB 95205 W mosógépről van valakinek tapasztalata!? fórum

Electrolux EWB 95205 W mosógépről van valakinek tapasztalata!? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 3. 10:20
Nekem kb. egy éve van de nagyon megvagyok elégedve vele, nem foltos a ruha és mindent tud, és ha nyitva hagyod illatos lesz a belseje.
19. Astra12 (válaszként erre: 18. - Anna0129)
2012. okt. 16. 15:14

Szia!

Na mit tapasztaltál?

18. Anna0129 (válaszként erre: 17. - Astra12)
2012. okt. 5. 09:17
Rendben, ma mosok és kipróbálom ;)
2012. okt. 4. 23:48

Tényleg nem vesz ki semmilyen foltot, sőt, ha a mosás előtt nem dörzsölöm ki szappannal, mosás után már nem is nagyon lehet, mintha még jobban beledolgozná a gép a ruhába a foltot.

Egyébként gélt is próbáltam, azt még kevésbé öblítette ki. Ha neked is a kádba folyik a mosógépből a víz, próbáld ki, hogy az utolsó öblítésnél dugd be a kád dugóját. Akkor látszik, hogy mennyire habos vagy tiszta.

16. Anna0129 (válaszként erre: 14. - Astra12)
2012. okt. 4. 14:49
Nekem igazából nem az öblítéssel van a problémám, vagy csak az nem tűnt még fel, mert gélt használok. Nekem az a bajom hogy semmilyen foltot nem vesz ki, és ez lehetetlen. Nem tetszik hogy mindenhez plusz adalékanyagot kell használni, és ez csak ennél a gépnél van így :(
15. Astra12 (válaszként erre: 13. - Anna0129)
2012. okt. 4. 10:19
Neked mennyire öblít a géped?
14. Astra12 (válaszként erre: 13. - Anna0129)
2012. okt. 4. 10:18

Hát ez az, amit én sem tudok.

Próbálkozom a mosólabdával és a mosódió porral. Időnként veszek a DM-ben kapható kis zacskós fehérítő port, amit a mosópor mellé kell adni, akkor kicsit fehérebbek lesznek a ruhák.

A pólók hónalját pedig mosás előtt kicsit szappannal megdörzsölöm, különben benne marad az izzadság szag. Jó, mi? Én dolgozom a mosógép helyett. Pedig még olcsó sem volt, 2008-ban volt 90e forint.

Másokat nem zavar, hogy nem öblít rendesen a gép? Egy csomó mosópor marad a ruhákban.

2012. okt. 4. 09:56
Na de mindezek után még sem dobhatom ki a mosógépet, akkor hogy javíthatnék az állapoton?
2012. okt. 4. 09:46

Most olvastam ezt a hozzászólást egy régebbi topikban:


"Sokféle mosógéphez volt már szerencsém! De eddigi tapasztalataim alapján a legpocsékabb mosógép márka az electrolux! SOHA NE VEGYETEK ilyet! Az ajtaja álladóan nyitva van, mégis fekete penész a belseje, árad belőle a bűz! Két órán keresztül mos, majd kivehetem belőle a nem rendesen kimosott homokos zoknikat! Olyan hangos a centrifugája, hogy nem lehet a közelében megmaradni a zúgó hangtól! Időnként üres állapotában tisztító mosást kell vele végezni, 95 fokon! ( Mert víz- és energiatakarékos, ugye!!!! )Ami szintén két óra!!! Ja és utána is büdös és penészes marad!!!!!!


Electrolux mosógépet S O H A N E V E GY E T E K!!!!!!



És a többi elecrolux terméket sem ajánlom!!!

( Ha valaki annyira dicséri, akkor az csak azért lehet, mert más márkákkal még nem találkozott! Ha lesz más tapasztalata is, akkor többé electroluxot biztosan nem ajánl!!!!!)


Ja, és amíg el nem felejtem, nem a legolcsóbb volt az általam bemutatott mosógép, ennyi pénzért már nagy márkák termékét is megvehettem volna! Szóval jól átpaliztak vele!!!! Ne hagyjátok magatokat!!!!"



És tényleg az enyém is büdösödik, bár penész nincs benne. De ha egy kicsit is áll benne a ruha mosás után, nagyon büdös lesz... Pedig már mindenféle ecetes, trisós, mosógéptisztítós stb. tisztogatást próbáltam!

11. Astra12 (válaszként erre: 10. - Anna0129)
2012. okt. 4. 09:36

Ez az ára a nagy víztakarékosságnak....

A tiéd sem öblít rendesen?

A dupla öblítőprogramok miatt nagyon sok a vízfogyasztásunk, lehet, hogy már régen megérte volna egy Whirlpool beszerzése... (csak mi van, ha az is már ezt csinálja a fejlesztések hatására?)

10. Anna0129 (válaszként erre: 9. - Astra12)
2012. okt. 3. 15:46
Nekem pontosan ezek a meglátásaim, végre valaki... :)
2012. okt. 2. 23:58
Szerintem igenis a gépen (is) múlik a mosás hatékonysága. Whirlpool mosógépem után ugyancsak felültöltős AEG-Electrolux mosógépem lett, és ég és föld a különbség! Nem mos szépen, és ami a legrosszabb, nem is öblít rendesen. Még dupla öblítőprogram után is habos a víz. Már alig használok egy pici mosóport, hogy ne kelljen duplán öblíteni. Ez persze nem tesz jót a hatékonyságnak... Most próbálkozom mosólabdával, és mosódió-porral, hogy ne kelljen igazi mosópor. Visszasírom a régi gépet. Szerintem a dobban lévő bütykökön és valahogy a mozgás milyenségén (hogy hogy esnek le a ruhák a dobban) múlik a dolog. Legközelebbi mosógépem csakis Whirlpool lesz, akkor is, ha gyorsabban elromlik. (Ez bezzeg nem akar, 4,5 éves... :) )
2012. okt. 2. 19:44
FELÜLTÖLTŐS- folnélüliek NEKEM EZ VAN NAGYON MEGVAGYOK ELÉGEDVE A PROGRAMOKKAL én Formil mosógélt használok minden hófehér a szinesek is szépek
2012. okt. 2. 15:00

Köszönöm a segítséget az ajánlatokat.

Az előző whirpool mosógépemnél nem ezeket tapasztaltam, azért gondoltam a gépre...

2012. okt. 2. 09:06
Az enyém is Electrolux, felültöltős, Tomi Baby-t és fehér Tomit használok. Szerinetm leginkább nem a mosógép típusán múlik a mosási hatékonyság, hanem a mosószeren. Extra foltokra Vanish-t használok, fehéret vagy színeset.
5. eandi78 (válaszként erre: 4. - Eandi78)
2012. okt. 1. 18:32
5 éve:)
4. eandi78 (válaszként erre: 3. - Eandi78)
2012. okt. 1. 18:32
Ja electrolux a mosógépem, de nem hinném, hogy a leírt típus. Elöltöltős és kb. 200e ft volt éve.
3. eandi78 (válaszként erre: 2. - Anna0129)
2012. okt. 1. 18:31
Egyik gép sem fogja eltávolítani a foltokat:( Azt csak a reklámok hazudják. Friss folt könnyen kimegy. Tomi color gélt használok, szerintem semmivel nem jobb a kétszer annyiba kerülő ariel és persil. Ha száraz folt van, ahhoz ariel folteltávolítót használok, úgy többnyire kimegy. Zsíros foltokhoz legjobb a mosogatószer. Fehérekhez Tomi white mosóport használok, attól nem szürkék. De a többi white mosópor is fehérít szerintem.
2012. okt. 1. 12:25
Pontosan az érdekelne, hogy akinek ilyen mosógépe van, milyen mosóport vagy gélt használ hozzá, mert amiket eddig én kipróbáltam, attól a ruhák nem lettek tiszták? Nem szedi ki rendesen a foltokat, nem lesz fehér a törölköző. Mivel tudnám a hatékonyságát növelni? :(
2012. okt. 1. 11:46
Tanácsokat várok Electrolux EWB 95205 W mosógéphez!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook