Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zöldségek bevezetése a baba táplálkozásába. Hogyan? fórum

Zöldségek bevezetése a baba táplálkozásába. Hogyan? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 30. 19:51
Anyatejet nem tettél el fagyóba? Én anno azzal kevertem össze, és megette szépen.
4. Cippora (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. szept. 30. 19:51
Barátnőméknél is ez volt,csak a gyümit ette meg a tejpépet,a husit is csak úgy fogadta el,hogy gyümölcsbe,zöldséget semmit.Kb 10 hónapos volt a gyerkőc mikor már megeszegette a zöldséget.Én próbálkoznék folyamatosan,hogy azért szokja,de erőltetni nem erőltetném.Fogja enni idővel,ne aggódj!
3. verem (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. szept. 30. 19:49
Szerintem jól csinálod. Szépen fokozatosan keverd hozzá a gyümölcspéphez a zöldséget. Az első fiamnál könnyebben ment a másodiknál több időbe telt amíg megszokta a zöldségek ízét.
2012. szept. 30. 19:34
Mennyi idős a kisfiad?
2012. szept. 30. 19:28

Sziasztok!


Kb. 1,5 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást kisfiamnál. Az első időszakban gyümölcsökkel, tehát édes ízekkel próbálkoztunk, aminek sajnos az lett az eredménye, hogy a zöldségeket (tehát a sósabb, fanyarabb ízeket) egyáltalán nem fogadja el. 2 hete próbálok burgonyát, répát, cukkínit adni neki pépesítve a legkülönbözőbb formákban, de sehogy sem szereti. Próbálkoztam már gyümölccsel is keverni, aminek az lett az eredménye, hogy azt a pár falatot, aminél intenzívebben érezni pl. az alma ízét, megeszi, majd a többinél fintorog, sőt öklendezik (pedig nem erőltetem, csak egyszer egy rosszabb falatnál ez a reakció). :(

Lehet, hogy türelmetlen vagyok, és ez egy sokkal hosszabb folyamat lesz?

Hogyan készítsem el a zöldségekből a pépeket, hogy az elfogadható és ízletes legyen számára is?


Köszi a válaszokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook