Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. október 1-től fórum

Fogyjunk együtt 2012. október 1-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2290. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2288. - Hudvig)
2013. ápr. 30. 13:43
De jó is lenne :) pedig annyira le akarom tenni a cigit végleg,de olyan nagyon félek a megint vissza hízástól és ez tart vissza... :(
2289. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2286. - F3000dc5ef)
2013. ápr. 30. 13:42
Köszi :)
2288. Hudvig
2013. ápr. 30. 11:02

Sziasztok!


Hát ebben a szép időben én is eltűntem egy kicsit. Most sok a dolgom és le is vagyok fáradva. Picit hanyagoltam a D vitamint és érzem is.

Sikerült múlt nap a piacon vennem málna és áfonya töveket. Hamarosan alakul a bogyós gyümölcsösöm. Ribizli (piros és fekete is), áfonya, málna van, kollégám kacsoláskor hoz nekem epret, barackfát majd veszek és vadon lett egy szederbokrom is. Azt sem tudom honnan jött.


A súlyomról fogalmam sincs, mert ritkán állok mérlegre. De annyi biztos, hogy nem híztam.


Csillagom! Hamarosan te is leszel annyi, mint álmodnád.


Steph! A "vadon" tartott csirek ilyen. Ha omlósat akarsz, akkor nevelőtáppal etesd, de szerintem sokkal jobb a vörös, mint az a hóka, semmilyen ízű.


Mindenkinek kívánok nagyon szép majálist. Itt úgy néz ki, lesz eső. Így a jó öreg mondás szerint, ha lösz eső, nem lösz (ha nem lösz, lösz).

2013. ápr. 29. 17:42

mi tegnap vágtunk csirkét. halljátok. ugye itt a kertben vannak nevelve, rendesen etetve, majdnem teljesen vörös a húsuk. szép szép, de kegyetlen megcsinálni..


csak 4 órát főztem a pörköltet mire ehető lett. és még így is érezni hogy más a húsa.... bár már megszokhattam volna:)

2286. f3000dc5ef (válaszként erre: 2285. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 29. 10:18
Kívánok sok erőt, meg szerencsét meg mindent ami kell, hogy ne legyen!
2013. ápr. 29. 09:17
Mi ujság veletek csajok ? Én eléggé magam alatt vagyok, sok a gond, de nagyon bacca meg.
2284. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2283. - F3000dc5ef)
2013. ápr. 29. 09:16
De jó neked ! :) Én is akarok annyi lenni :D
2013. ápr. 28. 14:23
Ma reggeli súly: 67 kg :))))))
2282. SziReni
2013. ápr. 26. 19:09
Steph a beteg tájékoztatóra googlben rákeresel, és kiadja azt ami a dobozban is van. Minden gyógyszernek meg van.
2281. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2280. - Stephenie Queen)
2013. ápr. 25. 17:54
Az 1000-resből nem is lehet többet szedni 3-nál naponta.
2280. Stephenie Queen (válaszként erre: 2278. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 25. 16:42

kizárt hogy baba legyen mert múlt héten volt meg a vérzésem teljesen megszokott mennyiségű, állagú...stb...


azóta egyébként semmi bajom a carbonara szósszal..:D ma is ettem zöldséggel ebédre. nem tudom miért volt hogy attól hánytam.


3 gyógyszert még nem szedem egy hónapja sem, tehát még mindig lehet a bogyótól...az a baj hogy nincs most meg a betegtájékoztató hogy ezt az ételszag dolgot meg tudjam nézni.


egyenlőre végig szedem amíg nem lesz megint ellenőrzés (júliusban) megyek megint. akkor megkérdezem a dokit hogy ez a 3 tabletta feltétlen kell e...mert a 2dbtól sose jött ki a hányingerem....


egyébként azért nyomja mert azt mondtam hogy elsősorban most fogyni akarok, de hát se így se úgy nem megy egyenlőre.... még meglátom hogy az elkövetkezendő 2 hónapban fogyok e.


asszem 3nál nem is lehet többet szedni naponta (bár lehet rosszul tudom....

2279. SziReni
2013. ápr. 25. 10:28
azt irta hogy nem lehet terhes mert nemreg mult el neki.valami oka biztosan van.
2278. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2275. - Stephenie Queen)
2013. ápr. 25. 08:34

Nem lehet hogy babaás vagy? Olyankor szokott az ember, étel-ital szagokra érzékeny lenni, hányingert kapni vagy hányni is esetleg.


Én szedem a meforalt, első időkben van hányinger, ami a gyógyszer mellékhatása lehet amig hozzá nem szokik a szervezet, de a hányás az nem az, biztosan nem a gyógyszertől hánysz.

2277. SziReni
2013. ápr. 24. 21:47
szerintem sok az adag.nem jol van beallitva.nem rosszul kellene lenned tole hanem jobban azert gyogyszer.de en nem szedtem igy nincs tapasztalatom.
2276. f3000dc5ef (válaszként erre: 2275. - Stephenie Queen)
2013. ápr. 24. 17:22
Én nem értem, miért szeded még mindig azt a gyógyszert....és ezek csak azok a tünetek amiket észre is veszel. Mit művelhet még veled???
2013. ápr. 24. 16:31

gyerekek


éjjel valami piszok szarul voltam... olyan fajta rosszullétem volt amit eddig nem tapasztaltam soha.


ugye 2 helyett 3 tablettát szedek cukorra és ehhez még nem szoktam hozzá tehát hasmenés hányinger megvan .... viszont este éjfél körül kimentem hogy elpakoljam a férjem másnapi 2 ebédjét ami nevezetesen tészta és carbonara spagettiszósz(darálthússal), egyébként ezt a szószt én imádom de többnyire zöldséggel szoktam enni. naaa, és kimentem hogy elpakoljam. levettem a szószról a fedőt, és a meglévő hányingerből hányás lett azonnal ahogy megéreztem a szagát!!!!!!!!


gyorsan befogtam a számat nehogy leköpjem a kaját és el tudtam szaladni a wcig.


de ilyet még sose tapasztaltam amióta szedem ezt a bogyót, hogy egy általam kedvelt szeretett étel szagára hánytam!


aki szedi tapasztalt már ilyet?


még mielőtt rámfognátok nem vagyok terhes! múlt héten volt mikulás

2013. ápr. 24. 10:46

Nem akarok megbántani senkit....de komolyan nem bírom olvasni....mi az hogy tuti cukros??????


Hülyeség....oltári.

2273. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2271. - Stephenie Queen)
2013. ápr. 24. 10:36

Látod, nekem több mint 20 éve sikerül elkerülni, akkor neked is sikerülnie kell!


Nekem azt mondta az orvos anno h biztosan cukros leszek, csak az nem mindegy hogy 15 évesen vagy 60 évesen...

2272. SziReni
2013. ápr. 23. 17:16
Steph igen ez így van hogy neked kell kiváltani a cukrot sajnos. Ez magánnál meg nem magánnál is így van. De ezt nem neked kellett volna tudni, hanem a dokidnak.
2271. Stephenie Queen (válaszként erre: 2270. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 23. 14:24

és és és végülis ha tartom ezeket a dolgokat akkor végleg el tudom kerülni hogy 2es cukros legyek vagy mindenképp kialakul csak sokkal később?



más: az éjjel földrengés volt. éreztétek?

2270. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2268. - Stephenie Queen)
2013. ápr. 23. 10:29

Orvosok általában még 6-ig elfogadják a éhgyomri cukrot, de igazság szerint meg ha utána nézel, ez már nem igazán jó, azt mutatja h a jövőben ha nem vigyázol az étkezéssel,ebbők 2-es típusú cukorbetegség alakulhat ki.


Tartsd a 160 grammos Ch diétát, ne egyél semmi fehér liszteset,se cukrosat, és heti 3 X 30 perces mozgással kiküszöbölhető a 2-es típusú cukorbetegés.

Könnyebb megelőzni a bajt,mint amikor már kialakult kezelni.


Én 1992-ben már szenvedtem magas cukorral, azóta többnyire ezekre figyeltem, ugyan elhíztam,de más okból, de ma 2013 van, és igaz, kialaukt az inzulinrezisztenciám,de közel 21 éve megelőzöm a cukorbetegséget és ez nagy szó, nem kis lemondásomba került mindez.


2 éve azt mondta a belgyógyász akihez jártam, ha minden betegje ilyen akaratos,kitartó lenne és ennyire akarná a gyógyulását,sok-sok cukorbetegség megelőzhető lenne, illetve ki lehetne tolni hogy idősebb korban alakuljon ki, ne olyan nagyon fiatalon.

2013. ápr. 22. 15:11

na igen egészségügy. én ugyan magánorvoshoz járok mert a tbs az kb szart rám.....se cukrot nem nézett , nem foglalkozott az akkor is magas kortizolszintemmel, sem a magas prolaktinszintemmel... így átvergődtem magánhoz.


így a hormon + vércukorterhelés illetve a konzultációs díj kerül pénzbe.... de halljátok..


mikor legutóbb voltam ... pofám leszakadt...


piszok sokba kerül nekem egy ilyen kombi vizsgálat, és vérvételnél a csaj még mormog először, aztán meg ordítozik hogy én miért nem kértem a dokitól hogy írjon ki azt hiszem (szőlő)cukrot a terheléses vizsgálathoz amit ééén kiváltok, és én odaviszem nekik....


1. én honnan a frászkarikából tudtam volna hogy ezt is a dokinak kell kíírni mert sajnálják.... 2.nem elég hogy a vizsgálatok majd 40 E-be kerülnek egy ilyen ellenőrzésnél.... hát dugják fel maguknak a cukrukat komolyan... ezen kiakadtam!

2268. Stephenie Queen (válaszként erre: 2233. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 22. 15:00

sziasztok.


remélem minden oké veletek.


az előző vérvétel eredménye 2012. január


cukor 0 perc - 5,8 mmol/L

cukor 120 perc - 7,6 mmol/L


legutóbbi vérvételem eredménye:2013 március


cukor 0 perc - 5,9 mmol/L

cukor 120 perc - 7,4 mmol/L


mivel nincs referenciatartomány megadva. lila gőzöm sincs hogy ez mennyire rossz...

2013. ápr. 22. 10:12

Ja,és tudja valaki hogy lehet fagyalt szaporítani???


Nincs pénzünk kerítésre, ezért kitaláltam hogy veszek pár fagyalt, elültetem, és abból szaporítok majd és egyszer csak a végére érnénk a kerítésnek :)))


Monjuk nem kicsi, mert 700 méterről van szó,de hát akinek nincs pénze, az így járt, majd csak évek alatt meglenne...végülis nem sürgős, de jó lenne ha lenne...

2013. ápr. 22. 10:11

A 3 fácskát elültettem.Élveztem nagyon, életem első fa ültetése volt,ketten csináltuk a párommal.



1 körte, és 2 alma fa ( 1 zöld, 1 piros )


A körtéhez mit vegyek ami beporozza???


Van ott még a telken ha minden igaz, 1 diófa, meg 1 szilva, s asszem meggy is,de abban nem vagyok bizti..

2265. ,,Csillagom" (válaszként erre: 2262. - SziReni)
2013. ápr. 22. 10:09

Ritkábban leszek ezután,mert valahogy rendbe kell tenni a házat,mert ha innen menni kell, az még lakhatatlan állapotban van :(


De jövök amint tudok, azért adok életjeleket magamról ám . :)


Nem szabadultok meg tőlem :D

2264. SziReni
2013. ápr. 21. 18:50
Szerintem lehet ősszel is ültetni. Ha jól belocsolod akkor is szépen megmarad. Nagyon szuper. Akkor ma el voltunk a kertészkedéssel. Képzeljétek én is ma dolgoztam egész nap. Nagyon élveztem ezt a fincsi napsütést. Erre most egy fél órája megy a hasam meg hányok. Valami vírust valahol összeszedhettem. Ez hiányzott már a vállamhoz. Azt se tudják összevarrni egy hete meg gennyesedik nagyon.Úgyhogy el vagyok. Szerintem ezt a hónapot baba szempontjából kilőttük. Ja szerdán meg mennem kell fogászatra mert a bölcsesség fogam elromlott és nem akarom hogy még az is fájjon mert akkor totál kész leszek.
2263. Hudvig
2013. ápr. 21. 18:02

Lányok! Kedvet kaptam tőletek. A mai napom állandó futkározás volt. Ragyog a lakás, a fű lenyírva, virágok kirakva, vacsora megfőzve (és el is fogyasztva) és már a fürdésen is túlvagyok.

Gondolom ti is valami hasonlót csináltok/csináltatok.

Nem tudjátok? Ősszel is lehet gyümölcsfát ültetni? Mert a kertet csak akkor kapom meg és előbb nem lesz rá módom.

2262. SziReni
2013. ápr. 21. 09:03
nem lesz velük gond, Fincsi gyümölcsöket teremnek majd neked. :)Én is kertészkedem egész hétvégén.
2013. ápr. 20. 08:54

Megyek a kertbe tevékenykedni.

Ha sikerül, a hétvégén elültetem a 3 fámat is, remélem nem lesz velük gond és megmaradnak.


Szép hétvégét nektek! Puszi

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook