Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. október 1-től fórum

Fogyjunk együtt 2012. október 1-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
1300. Stephenie Queen (válaszként erre: 1299. - F3000dc5ef)
2012. nov. 16. 19:43

halál komolyan , nem sértődtem meg:)


csak kicsit fárasztó dolog az egészség. manapság már csak az egészséges aki nem eszik semmit:D mert mindenben van rossz dolog. fruktóz, tartósítószer, ízfokozó, cukor.....azt hiszem érted mikre gondolok.


én csak arra próbálok rávilágítani, hogy az élet az élet, és én ezt az egész életmódváltást úgy fogom fel, hogy váltottam, oké, új szokásokat vettem fel a régiek helyett = kis ételadagok zabálás helyett) például... stb ez is oké.

de én nem görcsölök rá annyira erre a dologra.


ez inkább gondolkodásmód beli dolog. én úgy gondolom , hogy a diabetikus cuccok minimális mennyiségben jobbak számomra mint az agyoncukrozottak. ennyi. ez csak egy vélemény. semmi több.


kicsit gondolj bele: adott egy ember: aki semmi mást nem eszik mint zöldséget, húst, halat, tojást , netán gyümölcsöt, rendszeresen mozog. a lelkének pedig nem ad semmit.... itt édességre gondolok. lehet hogy marha egészséges, de semmi finomság nem éri az ízlelőbimbóit:) csak sóvárog és vágyakozik utána, így kényszernek érzi az egészet.


van egy másik ember: aki mértéktelenül eszik, hatamlas mennyiségeket, agyoncukrozott édességeket, nem mozog,túlsúlyos, depressziós, utálja a külsejét, nem jár el társaságba, netán magányos is.


míg van egy harmadik ember: aki picit erősebb korlátozások mellett étkezik, napi szinten mozog és néha néha megenged magának 1-1 kocka diabetikus csokit, vagy nápolyit.


akár lehet hogy 2 évvel kevesebbet él, de legalább nem azzal ment el a maradék ideje hogy csorgatja a nyálát, és folyton édességekről álmodik, hanem éli az életét.


a háromból szerintem az utolsó az arany középút:)

és mint a cikkből is kiderül amit találtam, a diabetikus dolgok sem rosszabbak mint a cukor. akkor mért nem lehet alternatíva?:)


amúgy meg, belegondolva, akinek pl nincs szüksége fogyásra, tehát nem hajlamos hízni, azoknak a 90 %a nem figyel oda arra mit eszik, nem mozog rendszeresen, ezáltal a harmadik verzió bizonyos szinten még egészségesebb is szerintem:)

1299. f3000dc5ef (válaszként erre: 1298. - Stephenie Queen)
2012. nov. 16. 18:07

Zárjuk :D


Találkozunk 10 év múlva, saját bőrön végzett tanulmányokkal :D


Jól érzem, hogy megsértődtél? Esküszöm csak segíteni akartam :D

2012. nov. 16. 17:00

A fruktóz semmivel sem rosszabb, mint a cukor

Kárpátinfo.net | 02/23/2012 - 15:58 | Utolsó módosítás: 02/23/2012 - 16:00 | Életmód

Bookmark and Share


A jól ismert étel és ital édesítőt, a fruktózt gyakran emlegetik, mint hizlaló összetevőt. Egy új tanulmány azonban azt mondja: ez semmivel sem rosszabb, mint más cukrok, ugyanis csupán a napi bevitt kalória mennyiségétől függ az elhízás, nem pedig a forrástól.


Az új kutatás során kanadaiak 31 másik tanulmányt elemeztek, ahol a résztvevők ugyanakkora mennyiségű kalóriát vittek be, de egyik csapat kizárólag fruktózt fogyasztott, a másik csoport pedig egyáltalán nem vitte be ezt az édesítőt.


Emellett megvizsgáltak 10 másik tanulmányt is, ahol egyik csoport semmilyen változást nem eszközölt az étrendjében, míg a másik fele a fruktóz segítségével plusz kalóriákat evett.


Mi lett az eredmény? A kutatócsapat arra jött rá: a fruktóznak semmilyen hatása nem volt a súlyra, összehasonlítva azokkal az étrendekkel, ahol ugyanakkora mennyiségű kalóriát ettek, de más cukor segítségével - írja a healthday.com.


és akkor itt most zárjuk le ezt a dolgot, hogy mi rossz és mi mégrosszabb. köszi.

1297. f3000dc5ef (válaszként erre: 1296. - Hudvig)
2012. nov. 16. 13:02

A rokon fontos, foglalkozz vele!



:D az a jó paleoban, hogy hit nélkül is működik :D Egészségedre :D


Én meg palacsintát fogok sütni :D persze gesztenyeliszteset. Bár egyenlőre annak is örülnék, ha végre hazaérnék...nagyon unom magam melóban....

1296. Hudvig
2012. nov. 16. 12:53

Sziasztok!

Hát nekem ma eltolódik az edzésem egy nappal, mert külföldi rokon van itt, akit mellesleg csípek. Holnap már megy vissza, úgyhogy holnap edzek. Hétfőn leltáram lesz, délután edzs, úgyhogy úgy néz ki, súlyeredményt sem fogok tudni írni, mert zsúfolt napom lesz.

Gratulálok Csillagom! Látod, már meg is indult, úgyhogy haladsz és már nem is dohányzol! Büszke lehetsz magadra.

Hát én nem bírom ki, úgyhogy hétvégén islert sütök, majd kiderül milyen kedvezőtlen hatása lesz. Tegnap pizzát sütöttem a vendég miatt, kevesebbet ettem, mint ettem volna, viszont a maradék bolongait (tudja a franc, hogy írják) szépen a sütő mellett kanalazva magában megettem. És mivel KEZDEK hinni a paleoban, így nem is igazán volt bűntudatom.

1295. f3000dc5ef (válaszként erre: 1291. - ,,Csillagom")
2012. nov. 16. 07:47

GRT :D


Én most 69,5 vagyok. De nagyon nem izgat, ez bőven benne van a természetes ingadozásban :D

1294. f3000dc5ef (válaszként erre: 1290. - Stephenie Queen)
2012. nov. 16. 07:46
És ezt most tényleg nem a fogyás, hanem az egészséged szempontjából tartom fontosnak. Fogyni valóban sokféleképpen lehet, ezen tényleg nem akarok vitatkozni. Az egészség viszont nagyon, nagyon fontos.
2012. nov. 16. 07:45

És ezt is :D, légyszi :D


Fruktóz és inzulin rezisztencia


Sokszor felmerül a kérdés, hogy vajon van-e közvetlen összefüggés az elfogyasztott szénhidrát és fruktóz és a II-es típusú cukorbetegség kialakulása között? Mivel az inzulin rezisztencia gyakran együtt jár keringő C-peptid koncentrációval, keresztmetszeti vizsgálatot végeztek (egy adott időpillanatban egyszerre vizsgálják a betegségek és a kockázati tényezők előfordulását egy adott populációban) az étkezési fruktóz és szénhidrát, a glikémiás telítettség és a C-peptid koncentráció összefüggéseinek megállapítására. (A C-peptid szint vizsgálatával megállapítható, hogy cukorbetegségben mennyi inzulint termel még a beteg hasnyálmirigye, és vajon ezt az inzulint ténylegesen hasznosítja-e a szervezete vagy sem.) Azt találták, hogy a legtöbb fruktózt bevivő egyötöd C-peptid szintje 13,9%-al magasabb volt, mint a legkevesebb fruktózt fogyasztó egyötödé.


Egyértelmű kapcsolatot találtak a metabolikus szindróma és a vér abnormálisan magas homocisztein szintje között, ami emelt rizikót jelent a szív- és agyi érrendszeri betegségekre. Bár a fruktóz akutan nem emeli az inzulin szintet, hosszútávú fogyasztása számos bonyolult biokémiai működésen keresztül, indirekt módon hyper-inzulinémiához és elhízáshoz vezet.


Fruktóz: egy erősen zsírkeltő anyag


Patkányokon végzett kísérletekből kiderült, hogy a glükóz egyfelől stimulálja, másrészt viszont a homeosztázis fenntartásával segíti a triglycerid ürülését. A fruktóz viszont stimulálja a tryglicerid termelődést, de gyengíti az ürülését, és ezáltal vérzsír zavart idéz elő. Amikor a máj zsírsav felvételi kapacitása túl nagy nyomás alá kerül és felborul a felvétel-leadás aránya, akkor steatosis, vagyis zsírmáj, illetve máj megnagyobbodás keletkezik. A fruktóz által kiváltott inzulin rezisztencia magas VLDL szintet (very low density lipoprotein, vagyis káros koleszterin) is eredményez és a nemkívánatos oxidációs folyamatokat is elősegíti a szervezetben.


Konklúzió


A fruktóz fogyasztás ijesztő mértékű növekedése fontos tényező lehet az elhízás és az inzulin rezisztens cukorbetegség gyors terjedésében, gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt. Évezredeken keresztül az emberi táplálék relatíve kevés, természetesen előforduló, gyümölcsökben és egyéb komplex ételekben található fruktózt tartalmazott. Az emberi szervezet magas glükóz, alacsony fruktóz bevitelre adaptálódott. Ezért a máj szénhidrát anyagcseréje jól metabolizálja a glükózt, de a fruktóz metabolizmus limitált kapacitású. Nagymértékű fruktóz beáramlás megzavarja a máj normális szénhidrát anyagcseréjét, ami emelt triglycerid termeléshez vezet. Ezek az anyagcsere problémák inzulin rezisztenciát válthatnak ki. Sürgősen fel kell hívni a nagy nyilvánosság figyelmét a nagymértékű fruktóz fogyasztásával kapcsolatos rizikó faktorokra, illetve komoly erőkkel meg kell akadályozni az előre csomagolt élelmiszerek magas fruktóz tartalmú adalékanyagokkal való dúsítását.

1292. f3000dc5ef (válaszként erre: 1290. - Stephenie Queen)
2012. nov. 16. 07:42

Ne menjünk :D de azért olvasd el, légyszi.


A fruktóz anyagcsere


A máj rögtön felszívja és gyorsan metabolizálja a fruktózt. Az emberek több ezer évig napi 16-20g fruktózt fogyasztottak, többnyire friss gyümölcs formájában. Ma kb. napi 85-100g fruktózt fogyasztunk, főleg hozzáadott cukor formájában. Ha a máj ilyen nagy mennyiségű fruktózzal szembesül, a lipogenezis (a glükóz zsírsavakká, trygliceriddé alakulása) folyamata felgyorsul. Ez csökkent inzulin érzékenységhez és a máj inzulin rezisztenciájához illetve glükóz intoleranciához vezet.

1976-ban, limitált inzulin termelés esetében a fruktóz "előnyének" tartották a "jobb" felhasználódást. Akkoriban a fruktózt a cukorbetegek számára jobb alternatívaként ajánlották. Azóta azonban megállapították, hogy ha meghaladja a totál energia bevitel 25%-át, akkor emelt vérzsír szintet és bélrendszeri tüneteket okoz. Még a korai, bíztató eredmények idején is észrevettek "nemkívánatos" kísérő tüneteket a fruktóz fogyasztásnál, mert elősegítette a súlygyarapodást. A fruktóz és a glükóz metabolizmusa különbözik egymástól. Ezt valaha pozitívumként értékeltek, ám kiderült, hogy pont a felszívódásbeli különbségből fakadóan a fruktóz súlyosbítja az inzulin rezisztenciát és az elhízottságot. Egy egészségesekkel és cukorbetegekkel végzett kísérlet konklúziója az volt, hogy a glükóz helyett nem ajánlható a fruktóz cukorbetegeknek.


Ha közelebbről megvizsgáljuk a fruktóz metabolikus pályáját, sok minden érthetővé válik számunkra. A kis mennyiségű, katalizátorként működő fruktóz bevitel hasznos lehet, mert a fruktóz segíthet kontrollálni a máj glükóz felvételét és a glikogén szintézist. Ám nagyon más a helyzet a mennyiségi, hosszútávon történő fruktóz fogyasztással! Más szénhidrátokkal összehasonlítva kiderül, hogy a fruktóz rendkívül lipogén (zsírt alkotó). A glükóz és a fruktóz felszívódása között kulcsfontosságú különbségek vannak. A fruktóz megkerüli a glikolízis fő kontrolláló mechanizmusát, ezért folyamatosan áramlik be a szénhidrát anyagcsere pályába, és ez az a tulajdonsága, ami triglycerid túltermeléshez vezet.

2012. nov. 16. 07:25

78,5 kg


Tegnap már 100 alatt volt a Ch-ám :)

este 22-kor ettem, és mégis ment le kicsit rólam most is :)))Tudom, ez víz...de azért örülök neki.

1290. Stephenie Queen (válaszként erre: 1286. - F3000dc5ef)
2012. nov. 15. 20:41

én másképp nem fogyok csak így... kevés kajával , mozgással, amihez már tényleg hozzászoktam és nem szenvedek, nem vagyok éhes az étkezések között.


IR hez már nem vezet nálam mert már van. ezért eszek cukorbetegeknek való diabetikus édességet.


de mindenkinek más módszer válik be:) szerintem ne menjünk bele:)

1289. f3000dc5ef (válaszként erre: 1288. - Csibész25)
2012. nov. 15. 20:11

Nem vitatkozom. De nem kell :)

A teljeskiörlésű pedig szinte semmiben nem különbözik a fehértől. Több benne a tök fölösleges rost, picit lassabban szívódik fel, nem dobja meg annyira hirtelen a vércukrot. Ennyi...semmi.


De én kismamákkal nem vitatkozom :D én is voltam :D

1288. csibész25 (válaszként erre: 1276. - F3000dc5ef)
2012. nov. 15. 20:09
Igen már megkaptam majd 2 hét múlva megyek vissza. Ha jól tudom a paleoban nem lehet tejterméket fogyasztani nekem az meg kell. Amúgy gabonaféléből meg amúgy is teljeskiőrlésűt eszek
1287. f3000dc5ef (válaszként erre: 1285. - F3000dc5ef)
2012. nov. 15. 20:07
tejcsokiban is :D közben látom, hogy elírtam.
1286. f3000dc5ef (válaszként erre: 1284. - Stephenie Queen)
2012. nov. 15. 20:07
50g????? ne már....egyél nyugodtan többet! én kb. fél kilót fogok :D jó zsíros bőrös csípős pipicombot :D
1285. f3000dc5ef (válaszként erre: 1283. - Stephenie Queen)
2012. nov. 15. 20:06

Tudom ezt már írtam. De azért mégis :Dű

A diabetikus étcsokiban több a kalória, mint a normálban :D leginkább akkor ha szőlőcukorral készítik. Ha pl. maltróz van benne, az sokkal jobb.

A szőlőcukor hizlal. Azért diabetikus mert nem vált ki inzulinválaszt. Viszont baromi alattomos, és hosszútávon mégiscsak IR-hez vezet. nagyon nagy ívben kerülni kellene. Mindenkinek.

Ha keveset eszel az nyilván jobb. De komolyan mondom, ennyi fáradsággal nyugodtan egyél meg két cikk Milkát :D olcsóbb is, jobb is. A hatás pedig ugyanaz :D

2012. nov. 15. 19:38

no én megeszem a vacsim: 50 g csirkemell, 100g csemegeuborkás káposztasalátával:), közben nézek egy Kés/Alatt részt, aztán vacsit főzök a férjemnek:)


jó étvágyat a sült husihoz

2012. nov. 15. 19:33

én piszok kiváncsi leszek azzal amit eddig csináltam, csinálok meddig fog lemenni:D


a 69 nekem egy csoda, egy megvalósult álom lenne:)


és még ha az alá..... összepisilném magam örömömben:D


én nem szeressem az étcsokit. diabetikus csokit viszont igen de nem sokat:) csak keveset. nagyon bevált:D

1282. f3000dc5ef (válaszként erre: 1281. - Stephenie Queen)
2012. nov. 15. 19:19

Nagyon jó kérdés merült fel benned.

A válaszom igen. Van. Itt vagyok én. 85-ről "hipp-hopp" elértem a 73-at, nem változtattam semmit, és így is maradt egy évig.

Most kezdem újra a fogyást,de ehhez változtatnom kellett, nem kevesebbet eszek, változtattam az arányokon. Ha valaki a kalóriát számolná, az sokat szerintem nem változott volna. És most a harcos ami tetszik, és úgy néz ki be is válik :D


A kevesebb evés, sajnos hízáshoz vezet. Ez tény. Nem rögtön (bár néha akkor is), később viszont szinte biztos. Persze lehet éhezni egy életen át, de az ember nem éhezésre van kitalálva.


Én ma pl. eddig ezt ettem. Három alma, két fürt szőlő, két kávé. Viszont ha végre hazaérek, akkor habzsidőzsi lesz, sült husi két pofára, salátával. Lesz még szerintem gyümölcs is, és gyanítom, hogy egy kis étcsoki is be fog figyelni :D

2012. nov. 15. 19:10

na igen.


amúgy...szerinted van az embernek olyan súlya aminél leljebb már nem tud fogyni ?


elmondom mire gondolok.


adott egy bizonyos túlsúly

az illető beállít magának egy étrendet és mozgást

azzal lefogy

még el is éri azt a súlyt amit ő akart

semmin sem változtat azon amivel lefogyott... és egy idő után végleg megáll a fogyás


pl csak akkor menne leljebb, ha még és még kevesebbet eszik az illető...


célozzuk meg azt amit mi magunknak ideálisnak gondolunk, vagy várjuk meg amíg végleg megáll a fogyás még ha az 5 10 kilóval is kevesebb akár mint amit mi kitűztünk magunk elé? bennem most ez merült fel.:)

1280. f3000dc5ef (válaszként erre: 1279. - Stephenie Queen)
2012. nov. 15. 18:53
Igaz. De mint tudjuk, az orvosok nagyrészt hülyeségeket beszélnek :D vagyis inkább :(
1279. Stephenie Queen (válaszként erre: 1278. - F3000dc5ef)
2012. nov. 15. 18:49

értem én:) én csak arra próbáltam célozni hogy a doki se mondjon hülyeséget, vagy félreérthető dolgot:)


ergó ne mondja hogy majd a gyógyszerszedéstől lefogy a delikvens, ha ez nincs így:)

1278. f3000dc5ef (válaszként erre: 1277. - Stephenie Queen)
2012. nov. 15. 18:46
Nem vagyok teljesen jártas benne, de a paleosok közt vannak többen, ők többet tudnának mondani. Magában biztos nem elég, legfeljebb nem engedi, hogy tovább hízzon az illető. Gondolom én. Lefogyni persze, hogy nem fog. Az már ott van. Valamit csinálni kell.
1277. Stephenie Queen (válaszként erre: 1276. - F3000dc5ef)
2012. nov. 15. 18:43

én hiába kaptam pmre gyógyszert az önmagában nem ér semmit... nekem is azt mondta a dokim, hogy majd a gyógyszertől lefogyok ha beáll a pm em, de ez nincs így.


csak sokkal kevesebb kajával és mozgással kezdtem el fogyni. nekem drasztikusan le kellett csökkenteni a mennyiséget. ami már nem gond mert a pocim tök jól hozzászokott, de akkor is.:D


ha meg úgy érti a doki hogy gyógyszer, plusz diéta és mozgás akkor ne mondja azt hogy majd a gyógyszertől elkezdek fogyni....mert marhaság, legalábbis nálam... nem tudom másnál hogy van...


csak ezt akartam hozzáfűzni:)

1276. f3000dc5ef (válaszként erre: 1275. - Csibész25)
2012. nov. 15. 18:06
A paleo NEM fogyókúra. Én sem azért mondtam, hogy fogyj. A pm betegségedre gondoltam. De mégértem, ha nem nagyon akarsz most váltani. Ha nem akarsz hízni, akkor kerüld a finomított szénhidrátokat. Ha beállítják a gyógyszered (beállítják?) akkor jobb lesz.
2012. nov. 15. 16:21
Köszi! A hüvelyi ultrahang szerint a baba rendben van. De majd meglátjuk 1,5hét múlva hogy van e rendesen szívhang. Relatív korán elkapták... Már 5 hetsesn tudom, mert a dokim vette a fáradságot időben vért venni és elvégezni a kivizsgálást. Minden más teljesen normális. Menyus én most nem fogyni akarok terhesen de nem oknélkül hízni
1274. Hudvig (válaszként erre: 1272. - Csibész25)
2012. nov. 15. 12:42
De a babával minden rendben? Ebben a fórumban többen küszködnek vele, úgy tudom. Biztos jó kis tanácsokat fognak adni.
1273. f3000dc5ef (válaszként erre: 1272. - Csibész25)
2012. nov. 15. 12:40

Nem jó hír :(


(Sok pm-es paleos van, aki már gyógyszer nélkül is jól vannak, de eleinte szinte biztos, hogy kell a pótlás, és tuti a fogyás is be fog indulni!)


Jobbulást!

2012. nov. 15. 12:35
Sziasztok! Nos kiderült a hízásom oka. Sajan pajzsmirigy alulműködés
1271. f3000dc5ef (válaszként erre: 1270. - Hudvig)
2012. nov. 15. 09:25
A tészta, a gabona nagyon sok bajnak az okozója. Finom ez tény. Imádtam. A kedvenc kajám amióta az eszemet tudom, az anyukám által gyúrt tésztával a mákos tészta. Még most is az. De nem fogok enni. És nem a hízás-fogyás miatt. Hanem az izületi gyulladásom és az asztmám, allergiám miatt. Jobb ezek nélkül :D sokkal :D komolyan úgy éreztem magam mielőtt elkezdtem, hogy na, itt az öregség: egyre több bajom volt, már normálisan élni se tudtam....mik jöttek volna még??? belegondolni is rossz.....
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook