Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? fórum

Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
40. Darien (válaszként erre: 39. - 93a74b44ea)
2006. nov. 24. 09:23

Próbáltam magam győzködni, hogy biztos bennem van valami elfajzás, de úgy látom, itt elég sokan gondolkodtok úgy, mint én. Bár mondjuk a "jelenség" mögött más is húzódik ám: anyósjelöltem nem tudja elfogadni, hogy már elmúlt 50, és úgy gondolja, hogy ha mutogatja a testét, azzal fiatalodik. Én nagyon kedvelem őt, de ezzel a viselkedéssel nem értek egyet.


Nem azt mondom, hogy egy 50 éves temesse el magát, de ennek a kornak is megvan a maga szépsége, és ezalatt nem a kidobott ciciket, neccharisnyát és miniszoknyát értem. De ez már egy másik történet, nehogy elkanyarodjunk az eredeti témától.

39. 93a74b44ea (válaszként erre: 36. - Juniperus)
2006. nov. 24. 09:09
A konyhában a saját anyámtól is zavarban lennék, pedig azért láttam fürdés előtt-után meztelenül. De egy konyhában????
38. Darien
2006. nov. 24. 08:51
Még nem vagyunk házasok, úgyhogy van időm ha nem is megszokni, de elfogadni. :)
37. Darien (válaszként erre: 36. - Juniperus)
2006. nov. 24. 08:50
Nem hiszem, mert mondom, nekik ez teljesen természetes. Én illedelmesen nem nézek oda, mert hát anyósom intim részeire vagyok a legkevésbé kíváncsi. Ebből a szempontból furcsa egy kicsit a családjuk, de talán csak azért mert ehhez én nem vagyok hozzászokva. Nálunk nem divat a meztelenkedés, nem mintha szégyelnénk a testünket, de ez mindenkinek az intim régiója szerintem.
2006. nov. 23. 22:19
azok a gyerekek akik otthon nem látják apát meg anyát meztelenül leskelődnek az ovi wc-jében,mert kíváncsiak,sőt mutogatják a többieknek mijük van,ha cserében a másik is megmutatja magát!az uszodában meg egyenesen visongatnak,ha pl egy kukit látnak!semmi ciki nincs abban,ha a fiam lát pucéran kijönni a fürdőből pl.Az már tényleg kissé durva,h egy szál fogtömésben issza vki a kávéját a konyhában(ez már a tiszteletlenség kategóriája-szerintem)
2006. nov. 23. 19:39
Az ln fiaim 1,5 és 3,5 évesek, van úgy, hogy együtt fürdünk, szerintem nincs ebben semmi kivetnivaló. Ha majd jóval nagyobak lesznek, akkor biztos változni fog a helyzet, ők is szégyellősebbek lesznek, meg nekem is cikisebb lesz már, de ez az idő majd csak jópár év múlva jön el, addig meg meztelenkedünk egymás előtt nyugodtan.
34. 93a74b44ea (válaszként erre: 33. - Darien)
2006. nov. 23. 15:34

Basszus...Nem csodálom.

Ez nagyon durva.

33. Darien
2006. nov. 23. 14:51
Nálunk nem szokás egymás előtt meztelenkedni, pároméknál ez teljesen természetes. Nekem nagyon furcsa volt, amikor hétfőn reggel tőlük mentem dolgozni, és anyósjelöltem megjelent a konyhában anyaszült meztelenül, hogy megigya a reggeli kávéját. Nem vagyok prűd, de zavarban voltam.
2006. aug. 21. 17:04
Igazad van, kissé elkanyarodtunk az eredeti témától. :)
31. e71af41436 (válaszként erre: 30. - Greentee)
2006. aug. 19. 20:27
én az egészből azt akartam kihozni,hogy szerintem az nem egészséges,hogy ha egy idős hölgy aki még elég jó fizikai állapotban van,elvárja a középkora végein járó fiától,hogy esténként fürdesse meg,és emelje ki a kádból és mindezt csak azért,mert az neki jár.vannak helyzetek,igen én i9s tudom,mikor valakit ápolunk mert ez a természetes. de az előbb említett helyzet szerintem nem az.
2006. aug. 19. 15:02

4 évig ápoltam a nagyanyámat, akit imádtam. 0-24 készenlét: pelenkázás, tiszta ágynemű, etetés, itatás, napi 2-3 óra pihenéssel, nem többel. Amikor más, korombeli lányok végre kiszabadultak a középiskolából, bulizni jártak és pasiztak, élték világukat.


Sosem felejtem el a MEGKÖNNYEBBÜLÉST, amit akkor éreztem, amikor meghalt. Nagyon rossz érzés volt, hogy annak örülök, hogy elment. Aki a nap 24 órájában gondoskodik egy beteg szerettéről, akiről tudja, hogy nem fog felépülni, annak iszonyú teher van a vállán. Nagyobb, mint bárki gondolná. Nem lehet elvárni senkitől. Legfeljebb köszönet illet meg érte, vagy valami "isteni jutalom", mint a vértanúknak, ha úgy tetszik.

Én sem fogom elvárni a gyermekeimtől, mert tudom, hogy mire az egésznek vége, meggyűlölnek.


Tudom, hogy apámat sem én fogom ápolni öregségében, mert nagyon büszke ember, és tudom, hogy ha így lenne, porig alázva kellene elviselnie az én gondoskodásomat.


Szerintem ezen ne vesszünk össze. Kinek-kinek szíve joga, erkölcsisége, neveltetése, vallása határozza meg, mit gondol a témáról. Mert különbözőek vagyunk.


Ettől még norahh nem mártír, pitzburg nem gonosz banya és a többi. Ugyanolyan gondossággal fogjuk körülvenni idősödő szeretteinket, csak máshogyan. A szeretetünk ettől nem kevesebb vagy több.

2006. aug. 18. 12:30

Nem szeretném, ha félreértenél.

Nem ítéllek el Téged semmiért!

Nem értheted az én helyzetemet, minthogy én sem ismerem a Tiédet.

Lehet, hogy igazad van és a mama nem érdemli meg a törődést.

Nekem Nekem viszont van egy nagyon tragikus történetem, amit leírtam a naplómban, és tudod, amikor egy tini lány elveszíti az édesapját, aki a legfontosabb a számára, akkor valami nagyon szoros kötelék alakul ki anya-lánya között.

Már csak egymásra számíthatunk-kötelék.

Gondolom tudod, hogy milyen nehéz egy tini lányt egyedül felnevelni, iskoláztatni, férjhez adni, és bevallom, nem könnyítettem meg anyukám dolgát!

Na ebből adódik a tisztelet, amivel tartozom Neki egy életen át!

28. e71af41436 (válaszként erre: 26. - Norahhh)
2006. aug. 18. 11:54

csak erre a hsz-re kicsit kinyilt a bicska a zsebembe....

felvázoltam egy helyzetet...amit szerintem helytelenül itéltél meg...és erre én még helytelenebbül iróniával válaszoltam....amire legvégül te úgy reagáltál,hogy beírtál egy olyan véleményt,ami úgy hangzik,mintha én egy tiszteletlen "miszpicsa" lennék,aki nem hálás a saját Édesanyjának...

27. e71af41436 (válaszként erre: 26. - Norahhh)
2006. aug. 18. 11:49
én sem....
2006. aug. 18. 11:21

Én soha nem lennék képes bedugni az otthonba édesanyámat! Ennél több tiszteletet érdemel!

De ez csak az én "szerény" véleményem!

25. e71af41436 (válaszként erre: 24. - Norahhh)
2006. aug. 18. 10:09

akkor biztos én egy ronda banya leszek,aki bedugja az otthonba a saját anyját,mert nekem természetellenes az ilyen....

az én nézetem szerint nem elfogadható a mami viselkedése....mevel fennen hangoztat közben valamit.

de valóban,az én butaságom volt ezt ide írni,mert nem adható vissza a valóság pár sorban....

2006. aug. 18. 09:21

Elvárni semmit sem lehet!

Viszont ha valaki ésszerűen gondolkodik rájön, hogy egy anya mennyit aggódik, gondoskodik a gyermekéről egy egész életen át!

És ezt nem azért teszi, mert a gyereke "elvárja", hanem szeretből!

Ha ezt egy gyerek nem szeretből viszonozza, hanem kényszerből, akkor megette a fene az egészet!

Gondoljatok bele, ha Ti is idősek lesztek jól fog esni a gondoskodás, figyelem!

Persze ezt nem kikényszeríteni kell, hanem kiérdemelni.

Én önzetlenül segítenék édesanyámnak, ha ilyen helyzetbe kerülne!

Ez egyfajta kifejezése annak, hogy a világra hozott, felnevelt, szeretett!

23. greentee (válaszként erre: 22. - E71af41436)
2006. aug. 18. 08:45
Elvárja??? Egy bizonyos ponton ez a fajta gondoskodás megöli a szeretetet, ezt tapasztalatból tudom.
2006. aug. 17. 23:37
na aj. kicsit fordítsuk meg a dolgot. adott egy 80 éves mami,meg a 58 éves fia. a mami(aki igen jó egészségnem örvend)minden este elvárja a fiától,hogy megfürdesse.és kivegye a kédból....nos,ilyenkor mi a természetes????
2006. aug. 16. 14:23
nálunk természetes a meztelenség 11éves a fiam de néha még most us velem fürdik
2006. aug. 15. 14:34

Engem apukám nem engedett be, amikor Ő fürdött, anyukám viszont igen.

Egyenlőre megengedem, hogy bejöjjenek, de szerintem ha már kezdenek kamaszodni, Ők is zavarban lesznek és én is!

Biztos vagyok benne, hogy a fiamnak már nem sokáig engedem meg, hogy meztelenül lásson, és Ő sem nekem.

A kislánnyal már más a helyzet, persze ha ragaszkodik hozzá, tiszteletben tarom a kérését, és kint maradok.

2006. aug. 15. 13:00

Mi együtt fürdünk a kisfiammal.Most 8 hónapos. Felváltva, hétköznap velem, hétvégén az apjával.

Ez természetes. Ha egy kicsit nagyobb lesz, az "anyás" fürdéseket beszüntetem, de nem fogjuk előtte takargatni magunkat. Amúgy se takargatós családban nőttem fel...

18. DODICA
2006. aug. 12. 08:51

A meztelenség a világ legtermészetesebb dolga. Kellene, hogy legyen.... Mi van abban? Semmi különös. Nem egyenlő az egyéb intim dolgokkal! Az természetesen nem tartozik a gyerekre.

Nálunk elég kicsi a lakás, így pláne nehéz lenne mindig elbújni:) Nevelés tekintetében meg számukra is tabuk nélkülivé válik a dolog, nem lepődnek meg, nem jönnek zavarba, nincsenek megválaszolatlan kérdések, s nem is téma! Mindenki mindenkit láthat. Otthon, meghitt, családi légkörben, szeretteink között. Mert persze az már más kérdés, hogy otthon "elengedheted" magad, de másutt másfajta szabályok érvényesek.

Mindez nem jelent magamutogatást, perverziót, csak pl. nem küldjük ki a gyereket, ha át kell öltözni.

17. pennix
2006. aug. 11. 13:56
Nevelés kérdése az egész
16. Droma
2006. jún. 26. 12:34
Nálunk se bújkáltak anyuék!Sőt fürdés előtt/után is meztelenül flangáltak a házban,pedig az ő szüleik nagyon prűdek!És érdekes hogy én nem szoktam meztelenül járkálni előttük,mert én úgy kellemetlenül érzem magam!A barátom előtt is csak akkor vetkőzök le ha már teljesen megbizok benne!
2006. jún. 26. 00:01
Szerintem azért az Intim részeket takarjuk el mert még kicsik ehez
14. bea533
2006. jún. 7. 21:41
Ha kis gyereket ugy nevelik.hogy nem bujkálnak előle mikor fürődni megy a szülő vagy őltözik.Akkor természetes lesz a számára meztelen valoság és soha sem fog a szülő után leselkedni és kérdezni sem fog semit mert ternészetes lesz számára ha ugy nevelik.Az én gyerekeim soha sem lesselkedtek utánunk,de a barátnőm sokat panaszkodott hogy a fiai és lánya mindig ki lesi őket.Ez is neverlés kérdése,mint annyi más.
13. szika
2006. jún. 2. 21:54
Angyalszemek, mikormarta, zazuka: egy a vélemény szerinte. Bennem soha nem okozott ez semmilyen törtés. Csajos dumcsikat a fürdőszobában é is nagyon szerettem..meg szeretem most is. Apára én sem nyitok rá, és viszont. de szintén nem tiltásól. csak az évek során ez így kialakult. pedig mikor nagyon picik voltunk sokszor fürödtünk velük. Nincs ebbens emmi gond. Titkolózás sokkal többet árt tényleg. jöna kíváncsiskodás, tévképzetek, felesleges szégyenérzet. Nem jó az, ha butaságokat hll erről többi gyerektől, ésnem tudja utána hová tenni, mivel otthon ez tabu.
2006. jún. 2. 12:58
Nem tudom, nálunk, én nem vagyok szégyenlős anyu, meg nővérem előtt, de apukám már más tészta, ő előtte nem szoktam meztelenkedni, még öltözni sem nagyon.Szerintem nem kéne meztelenkedni a gyerek előtt, mert lehet, hogy rossz hatása lenne.
11. zazuka (válaszként erre: 9. - Angyalszemek)
2006. jún. 2. 12:01

Pontosan így vélekedek én is. Az én szüleim se bújkáltak előlünk, és mi sem bújkálunk a fiúnk elől. Nem is igazán vesz rólunk tudomást. Időnként vannak kérdései a témában (pl.: Apáé miért szőrős?, Mivel pisilnek a lányok?, Miért nagyobb anya cicije, mint apáé?, stb.), amiket lehetőség szerint megválaszolunk, és azzal túl is lép rajta.

Nálunk is idővel kialakult ez a - nem nyitok rá apára, ha fürdik - dolog, tök spontán, magától, és nálunk is volt olyan, hogy amíg anyu fürdött, addig én beültem hozzá a földre, és csacsogtunk. Megjegyzem ezeket a beszélgetéseket nagyon élveztem, talán azt is mondhatom, hogy olyan felszabadultan, úgy igazán anya-lánya, vagy csak úgy "csajosan" csak akkor tudtunk beszélgetni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook