Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? fórum

Meztelenkedjünk-e a gyerek előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. nov. 19. 05:45

Ez szerintem olyan családja válogatja szokás. Mindenkinek a privát ügye, hogy hogyan szoktatja a gyerekeit. Egy biztos. Ha a gyerekek látnak meztelen felnőttet, mindegy, hogy azonos, vagy ellenkező neműt, később szerintem nem fognak leskelődni. Természetes lesz nekik egy meztelen ember látványa.

Privát vélemény.

69. lily3
2007. nov. 18. 22:20
Én mint lányos anyuka 4 és fél éves a lányom kezdetektől természetesnek tartottam,hogy nem bújkálok minden nap lát meztelenül.Az apukával más a helyzet ő takargatja magát /szerintünk kell azért mégse kisfiu/és a lányom nagyon kiváncsi.Egyik este bevitte a fürdőszobába a kisszékét és kijelentette már pedig ő végignézi apa hogy fürdik.Nem lehetett lebeszélni.A férjem gatyába fürödt.
2007. okt. 15. 21:51
Nem bujkáltak elölünk sem a szüleim. Én egy 14 hónappal fiatalabb lány testvérrel nőtem fel, ráadásul egy szobában. A pubertás korban mindig a húgomat kérdeztem a porzó éa bibe működéséről, aki mindig válaszolt nekem. Kb. 25 éves koromban aludt nálam egy hölgyemény - két alkalommal is - és a fentebb leírtaknak köszönhetően, úgy tudtam kezelni a személyiségét, mintha a tesóm lett volna és nem valami bombanő! Ez a tulajdonságom - már mint, hogy tudok kezelni valakit testvérként, vagy tudok csábitóan izgató nőként tekinteni rá - családom közvetlen nevelésének köszönhetően a mai naig is megvan.
2007. okt. 15. 17:43
Ja, persze ezt nem úgy értem, hogy egymásra törünk a fürdőszobában! Apum mindig megkérdezte, hogy bejöhet-e, és én beengedtem, mert nem zavart.
2007. okt. 15. 17:39

Nálunk ez valahogyan teljesen természetes volt. Sőt, most is az. Amíg befértünk négyen a kádba a testvéreimmel, addig együtt fürödtünk. (igaz, hogy így sokáig tartott, de jó buli volt. :) )

Most ugyan már nem lakom otthon, de ha valamiért a szüliemnél alszom, nem zavar ha bárki, akár apukám is bejön, vagy akár a bátyám, aki szintén nem lakik már otthon. Bár ez pl. a sógornőmre már nem igaz. Bár ő úgyse jönne be, de ha ő fürdik, én se, csak az "eredeti" családomnál.

Ok nélkül nálunk se rohangált senki meztelenül, de nem is csináltunk belőle soha titkot.

És egyáltalán nem érzem, hogy bármilyen hátrányom lett volna belőle, sőt, pozitív hatásait érzem. Nem lettem gátlásos, mikor kollégista lettem, ahol négy zuhanyzó volt egy fürdőben, vagy mikor "életbe lépett" a szex, stb. Szóval természetes, hogy van testem, amit nem kell szégyellni, pedig egyáltalán nem tökéletes.

Hálás vagyok érte, hogy így nőttem fel. Férjeméknél kicsit máshogy volt, de szerinte is jó, hogy és emiatt nem vagyok gátlásos.

Persze nem mondom, hogy mindenki így csinálja, ez alkat kérdése is szerintem.

65. syl33
2007. aug. 2. 11:36

Nálunk teljesen természetes pedig a nagy gyerek 17 éves.És szerintem ha megszokta akor semmi kellemetlenség nincs benne.

De szerintem ki hogy szokta meg.

Nálunk természetes!

64. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:44
Igen! ígz ő sem zárkódik el, nem lesz szégyenlős. persze egy tini fiú gyermek elött már nem kéne, hogy anyuka pucérkodjon.. de a lány elött igen, hiszen neki is az van, ami anyukának..
2007. máj. 24. 12:08
Van egy bizonyos kor, amikor mar nem kene, de ezt mindenki erzi, hogy mikor van az a pillanat!valakinel akkor amikor agyerek mar 8 eves, valaki meg akkoris amikor a gyerek 15 eves!embere valogatja, de teny, hogy szol a gyerek amikor mar kinosnak erzi!
2007. máj. 18. 22:49
Miért ne.
61. Holnap
2007. máj. 18. 22:10
Kényszerből ne, de ha úgy természetes igen.
2007. márc. 10. 22:56
Nyugodtan :)
59. gota75
2007. márc. 9. 09:09
A fiam öt éves múlt. Nálunk teljesen egyértelmű a meztelenség, természetes dolog. Szerintem ez fontos, hogy később ne alakuljanak ki benne gátlások. Ha neki ez már kínossá válik, úgyis tudatni fogja.
58. DODICA (válaszként erre: 55. - Dfe310ea97)
2007. márc. 8. 12:03

Miért kínos erről beszélgetni??? Szerintem semmi nincs benne olyan, ami kínos lenne...


Másik: miért kellene különválasztani a nemeket? Az anya is fel tudja világosítani a fiát, csakúgy, mint apa a lányát. Jó, persze, az azonos neműek másképp beszélhetnek maguk között, de a különbözőség is hozhat érdekes megközelítési módokat, a gyerek abból is tanul.

2007. márc. 8. 09:18
Különbséget kell tenni az egészséges nemiség és a magamutogatás között. Ezt szerintem lehet érezni.
2007. márc. 8. 08:34
Hát szerintem, nem kell szégyellősködni a gyerek előtt mert akkor szégellős lessz majd.
2007. márc. 7. 23:06

Nem szabad szégyellnünk a testünket a gyermekünk előtt! Válaszolni kell a kérdéseire, meg kell tanulnia mi a különbség az apuka és az anyuka között és miért van az, és miért jó! A gyerekeknél amikor eljön az idelye, elkezdik felfedezni a saját testüket,(nemi szerveiket)ebben sosem szabad megakadályozni őket úgy, hogy: "ezt ne csináld, mert gusztustalan" Magyarázzuk el neki, hogy akkor tegye ezt amikor egyedül van, mert ez csak rá tartozik!

Mindennek megvan az idelye, mindig csak a korának megfelelően válaszoljunk a kérdéseire! A lányokat az anyuka, a fiúkat pedig az apuka világosítsa fel, de a szülők előtte megbeszélhetik, mit mondanak el éppen a gyereküknek! Nagyon ciki lesz, de a gyerek ne vegye észre, mennyire kínos erről beszélgetni vele!!

54. tibike
2007. febr. 25. 20:35

Én simán fürödtem a kislányommal, kb 5 éves koráig, aztán attól kezdve, hogy észrevettem rajta, hogy egyre jobban érdeklődik a szex dolgairól,lassanként megszűntettem a meztelenséget a magam részéről. Nem jó, ha túlzottan szégyenlős lesz a gyerek, emiatt később nehezebben tudja majd elfogadni magát.

Én mindig válaszoltam a nemiséggel és szexszel kapcsolatos kérdéseire, mert szerintem a "ne foglalkozzál még ilyesmivel!"- hatására innen-onnan úgyis kielégítené a tudásszomját. Az anyja borzasztó prűd ilyen téren, még a maszturbáló kislánynak is:"már megint mit csinálsz?! meg ne lássam mégegyszer!" Hát szerintem ez nagyon nem jó. És amikor nekem panaszkodott, én mondtam neki, hogy olyankor csinálja, amikor nem látja senki. Mert ez rá tartozik. És ne legyen bűntudata, mert ez nem bűn.

2007. febr. 20. 13:36
Szerintem nem kell tartani a meztelenkedéstől a gyerek előtt.
2007. jan. 30. 13:02
Szerintem sincs baj alapjáraton a meztelenkedéssel. Mi is simán begyűltünk a lakás "legnagyobb" helyiségében a (lakótelepi) fürdőszobában beszélgetni, miközben anyu vagy apu fürdött stb. De mondjuk enni, játszani nem ültünk le ruhátlanul.
2007. jan. 21. 22:37
Addig még egy gyerek nem kezdi el tudatosan a nemi szervek vizsgálását,semmi gond nincs szerintem a meztelenkedéssel.De onnantól kezdve inkább én is azt mondom,hogy az már lustaság kérdése,hogy magunkra huzzunk valamit.Ez nem azt jelenti,hogy onnantol fogva takargassuk magunkat meg zárt fürdő stb.,csak mondjuk egy kávézáshoz ne anyaszült meztelenül üljünk le.
2007. jan. 21. 15:39

Az Én apukám világ életében szerett meztelenkedni otthon,persze csak ha mi voltunk otthon...sose zavart senkit, mi is sokszor volt, hogy kijöttünk a fürdőből és átsétáltunk a szobáig pucéran..sokszor fürödtünk együtt fiu-lány ....sose volt semmi baj;)Persze csak kiskorban..


Van egy ismerősöm aki már szerintem viszont túlzásba visze ezt a dolgot, három fia van ,nincs túl sok körkülömbség köztük. Van mikor eggyütt fürdenek és mindeggyiken van alsógatya, vagy fürdőgatya...szerinte ez igy helyes..hm..nem tudom???:O

2007. jan. 21. 14:58
Ja, es ezt a beirasomat nem azoknak irtam, akik tudjak hol a hatar. A meztelenseg es megrontas hatara kinel hol van. Szulestol szamitva a gyermek egyre tavolabb kerul a szuloktol, ez testi teren is igy van. amire egy 1 eves gyermek nem figyel, arra egy 6 eves mar igen, lehet nem is latszik rajta. Mikor kezdodik egy gyerek szexualis fejlodese? Egyesek szerint tini koraban?
2007. jan. 21. 14:51
Szerintem egy fiu es egy lanygyermeket nem feltetlenul kell egy lapon emlitenunk, a lany hamarabb erik, a fiu picit kesobb. Nincs energiam ide kifejteni mit gondolok, inkabb olvasson a sok okos egy kis pszichologiat, a gyerekben milyen gatlasok alakulhatnak ki, megis meddig egeszseges a meztelenkedes, es hogyan is johet az kesobb a felszinre. Erre azt szoktam mondani, mindenki azt csinal a gyerekevel, amit akar, a problemait egyszer a gyereknek ugy is maganak kell megoldania, anyuci es apuci akkor mar idos lesz, nem veluk fogjak megbeszelni, hogy a szex kozben miert nem tud orgazmust elerni stb. Van egy kor, ami utan a gyereknek nem jo. Mikor kezdodik az a kor? A szulo vagy eszreveszi, vagy nem. Egyet tudok. Ha lesz egy gyerekem, ugy fogom nevelgetni, mint a palantat, es nem fogok semmi olyat tenni, ami akar egy picit is beleszolhat a lelki fejlodesebe, mert nekem sokkal fontosabb hogy egeszseges ember legyen, mint az, hogy lusta vagyok a ferjemre adni egy gatyat, vagy magamra huzni egy bugyit.
47. Bazsó (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 21. 13:45

Ha természetes a meztelenkedés akkor miért szemezne apuci fütyijével a kislány.

Hozzászólásom nem azt jelenti,hogy nálunk csak meztelen közlekedünk egymás előtt.


Egyébként két felnőtt fiam van,egyik sem szemezett anyuci nunijával,amikor elérkezett az idő Tiszteletben tartottuk egymás szokásait.

46. Flamingó2 (válaszként erre: 45. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 21. 08:50
Teljesen igazad van!
45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 44. - Bazsó)
2007. jan. 18. 22:55
Azert nem hiszem hogy jot tesz a kislanynak, ha apuci futyijevel szemez a lakasban. Kinek mi a termeszetes. Egy ideig lehet, de eszre kell venni, mikor van az, hogy a gyerek erni kezd.
44. Bazsó
2007. jan. 18. 22:23
Ha a szülők természetesnek tartják a meztelenséget,a gyereknek is ez lesz a természetes.
43. Flamingó2 (válaszként erre: 42. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 13. 08:17
Egyet értek veled, egy bizonyos kor után már nem normális dolog.
2007. jan. 13. 04:26
En meg kisiskolas koromban is szerettem a nmostohaapammal furdeni, habot a vizbe, jatszani, anyu is bejott, beszelgetett a csalad, neha ocsemmel furdotunk, aki sokkal fiatalabb volt, egyszer bele is kakilt a vizbe, nem lett semmi bajunk, igaz, a mostohaapam 3 eves korom ota nevelt, sosem mostohakent gondoltam ra. Szerintem eszre lehet azt venni egy gyereken, amikor elkezdi figyelni, hogy mi is mas a masik testen. Akkor kell abbahagyni ezt. 10 evesen mar nem furodtem apammal, de a kiskori lubickolas jo mokakent maradt meg. Ezt leirom meg, egyszer ranyitottam veletlenul a volt aposomra a furdoszobabam, ott allt velem szemben egy szall semmiben, majd elsullyedtem. Szerintem o is.
41. kft
2007. jan. 10. 13:50
hát nem tudom,felfogás kérdése.Talán az sem jobb,ha túl szégyenlősek vagyunk.Egy kicsi ebből egy kicsi abból.engem nagyon nagy szégyenlősségre neveltek-rossz volt-pl.kollégiumba kerülésnél.én sokkal szabadabban nevelem ill.neveltem a fiaimat.természetesnek veszik.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook