Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól kaphatnak a babák kölesgolyót? fórum

Hány hónapos kortól kaphatnak a babák kölesgolyót? (tudásbázis kérdés)


16. 4561 (válaszként erre: 13. - Patyoma)
2012. okt. 2. 13:34
Igen, 6 hóstól lehet adni, de attól hamarabb nem is kell adni, szopi mellett bevezetni a glutént elég 6 hós kortól....
15. d550c57e19 (válaszként erre: 13. - Patyoma)
2012. okt. 2. 13:04
Ja most nézem h már írta vki...
14. d550c57e19 (válaszként erre: 9. - Patyoma)
2012. okt. 2. 13:04

Valóban létezik 7 gabonás peheyl senki nem mondott ezzel hülyeséget, milupának van ilyenje, én is adtam 6 hónaposan:


[link]


De a DM-es saját márkának is van ilyenje abba 4 v 5 féle gabona van. Én szerettem sdni mert könnyen feloldódik és bár natúron vízzel ehetetlen de a gümiket sokáig ezzel dúsítottam!

13. patyoma (válaszként erre: 11. - 4561)
2012. okt. 1. 19:03
Így már ismerősen hangzik:) De még fel is írta: 7 mag keverék . Pedig tuti erre gondolt! De hát arra az van írva, szerintem, hogy 6 hónapos kortól lehet, nem?
12. patyoma (válaszként erre: 10. - Homern)
2012. okt. 1. 19:01
én is korainak gondoltam, ezért odáztam el eddig. Különben azt mondta a gasztros minden nap adjunk neki egy kicsit. Viszont ma voltam megint a védőnőnél-orvosnál és lekaptak a 10 körmömről, hogy még hogyhogy nem táplálok hozzá??? Hogy gondolom én, hogy a gyerek még csak anyatejes?? Szóval úgy látszik már nem az az egészséges az szakemberek szerint, ha a gyerek minél tovább kap csak anyatejet.
11. 4561 (válaszként erre: 9. - Patyoma)
2012. okt. 1. 15:29

Patyoma! 7 gabonás gabonapép a milupától?? :-)

Ezt anyatejbe is lehet tenni, de nekünk gyümölcsbe keverve jobban ízlett.

Mi is anyatejesek voltunk és 6-7 hónaposan kezdtem gluténes dolgokat is bevezetni.

10. homern (válaszként erre: 9. - Patyoma)
2012. szept. 30. 21:33

kicsit korai a 4 ,nem? tudom,doki mondta,de normál esetben 6 hónapig csak anyatejesek/tápszeresek..

5-6 hónapos koráben adnék glutént.nem kell folyamatosan kapnia,ennek az új ajánlásnak az a lényege,hogy találkozzon vele a szervezete.szóval derált keksz a gyümölcsébe ha már kap és kész..szeritem.

2012. szept. 30. 21:19

Köszönöm a válaszokat!

A gasztroenterológus mondta, hogy adjak neki 4 hónapos korától glutént. Ajánlott valami "7 mag keverék" nevű cuccot, ami állítólag drogériákban, bababoltokban bárhol lehet szerinte kapni. Mindenhol néztek rám nagy szemekkel, hogy fogalmuk sincs mi az. Végül nagy nehezen szereztem bio, tej- és tojásmentes háztartási kekszet amit szintén ajánlott. Azért vártunk 5 hónapos koráig vele és, hogy őszinte legyek, akkor se jó szívvel zavartam mega csak anyatejes csecsemőt,de a gyerekorvosunk, a védőnőnk is azt mondta, hallgassak a gasztrosra.

Majszolgatja, majszolgatja a háztartási kekszet, én meg végig ugrásra készen mellette vagyok, ha nagyobb darab kerül a szájába kiveszem belőle. Viszont a nővére kölesgolyóival nagyon szemezik, gondoltam,az hátha gyorsabban és jobban feloldódik neki. De én is úgy emlékeztem, hogy a nővére 7-8 hónaposan kapott csak. Akkor még várok vele 1-2 hónapot.

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2012. szept. 30. 21:07
7 hónaposan már adtam a fiamnak.
2012. szept. 30. 20:30
szia! Mivel ez gabona , glutén egy részt attól függ mikortól adsz neki. Másrészt mikortól fogadja el ezt a "darabos " dolgot. Én félbe vágva adtam a kicsinek 6hónapos kortól. A nagy fiam viszont a kukoricát ette meg mert az puhább de ő is kapta 6 hónaposan.
2012. szept. 30. 17:33
én is olyan 7-8-ra emlékszem. bár a natur kukoricát jobban szerette, az puhább.
2012. szept. 30. 15:34

Mi 8 hósak vagyunk és bio tönkölybúzát vettünk.

A gyümölcsökbe teszek összezúzva.

Kérdezd meg a védőnőt!

2012. szept. 30. 14:59
Ha jól emlékszem én olyan 7-8 hós korától adtam mindkettőnek
2012. szept. 30. 14:53
6 és 15 hónap közötti válaszokat találok az interneten, nehéz eldönteni, melyik a helyes válasz.
2. Pen80 (válaszként erre: 1. - Patyoma)
2012. szept. 30. 14:43
A kismamablog 9 hót ír.
2012. szept. 30. 14:39
Hány hónapos kortól kaphatnak a babák kölesgolyót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook