Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Témakarika - Egy csodálatos nyár fórum

Témakarika - Egy csodálatos nyár (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Témakarika - Egy csodálatos nyár

10. kneseva (válaszként erre: 7. - Artemisz59)
2012. okt. 5. 14:58

Egy valamit talán félre érthetően írtam. Kiigazítom. A kislány a vonaton a WC-t azért nem tudta használni, mert félt mindentől, ami mozgott alatta és azt hitte kiesik a lyukon. Ismerte az angol WC-t .Ezzel együtt még mindig sok helyen van " budi " És az angol WC-t sok helyen az összegyűjtött. haszontalan vízzel öntik le, nem lehúzzák! A mosdóvizet, nem engedik le, hanem WC-t öntenek le vele, vagy felmosnak. A mosogató vizet, amiben csak öblítették az edényt kiviszik a növényekre.Az eső vizet minden létező helyen felfogják és hasznosítják.

Nem ez az egyetlen olyan hely kis hazánkban, ahol vonat nem jár és a gyerekek nem is láttak ilyet.Ha el is jut iskolai kirándulással közeli városba, busszal mennek, hisz nincs vonat a településen.

Baranyában akkora a szegénység, hogy aki nem járt arra fele, elképzelni nem tudja.Nincs semmiféle munkahely, s ha néha mégis akadna, mivel jár dolgozni? Busszal? Reggel jár két járat 7 óra körül, délben egy, vissza délután három. Az utolsó járat 5 órákkor indul a városból vissza. Kocsival menni, olyan drága, amit kevesen engedhetnek meg maguknak.

Regetegez írhatnék még erről, de nem ez volt a téma.

Azért válaszolok leni későn, mert nem voltam itthon a héten, s internet közelben sem.

2012. szept. 30. 19:46
Ha ez igaz, és ilyen elmaradottságban, szegénységben élnek emberek, akkor nagyon nagy a baj az országunkban.
8. ninci (válaszként erre: 7. - Artemisz59)
2012. szept. 30. 19:28
Vonat teren elgondolkodnek.... pl anyukam szulofalujaban egy idoben volt rendszeres vonat jarat, majd jottek az "uj esztendok" es eloszor csak a jaratok szuntek meg, a tehervonatok maradtak, aztan ha jol tudom mar a sinek egy reszet fel is szedtek... maradt a busz napi 2-3 alkalommal. Baranya! Szegenyseg van, azt gondoljak nincs ra szukseg, es kozben elvagjak az emberek utolso szalait is.
2012. szept. 30. 16:28

Ninci!

Valóban nincs angol WC minden házban vidéken, de Pesten sem!!!

De minden vidéki óvodában, iskolában van angol wc!!!

Ezért nem hiszem, hogy a kislány nem látott ilyet, nem is lehet igaz!

De az sem, hogy vonat nem látott, az lehet nem ült rajta, de még azt sem gondolom igaznak!!!

A tettet nagyon is értékelem, írtam is!

2012. szept. 30. 16:10
En nem ereztem gunyt a cikkben!
5. ninci (válaszként erre: 4. - Artemisz59)
2012. szept. 30. 16:08

Szia, en nem kotekedni szeretnek, de nem tartom kizartnak, hogy vannak olyan falvak, ahol az angol wc meg nincs minden hazban, es a teritett asztal fogalma, es pl. lehet, hogy egyes telepuleseken a vajaskenyerben kimerul,(itt a hoxan olvastam olyan naplot, amiben a fiatal anyuka leirja, h a parizsi mar luxus, es ok pestiek voltak) talan arra gondolt, hogy felvagott, sajt es egyeb finomsagok is voltak a reggelinel...


Szerintem szep gesztus es orom hogy vannak ilyen emberek! Kovetendo pelda, mert biztos vagyok benne, hogy otthon vannak nagyon elmaradott falvak!


Lehet, hogy Eva sem duskal a penzben, de egy biztos, olyat nyujtott egy gyermeknek, amit elete vegeig emlegetni fog!


Angliaban eleg, de ismerek olyan londoni gyermeket aki a Buckingham Palotat csak a tevebol ismeri! Megyeszekhelyen elek, de tudok olyan hazat ahol az angol wc nem a hazban van, hanem egy mellekepuletben! A nagy fejlett Angliaban!

2012. szept. 30. 15:14

A cikk egy nagyon szép kezdeményezést mutat be, amely követendő is lehet, mert tényleg boldogságot ad-kap, ezért írta Éva is, ha teheti, jövőre megismétli.

Azonban nekem a cikk hiteles akkor lenne, ha egy 35 évvel ezelőtti nyárról szólna, nem az ideiről.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy bármilyen a magyar falu 2011-ben, egy 12 éves kislány vonatot soha nem látott, hogy tízóraizzon szó se lehetett, a WC-t nem merte használni.

Ez nem igaz!!! Valószínű most 5. osztályos, már óvodában van tízórai, de iskolában is, de ugyan úgy van WC is minden óvodában, iskolában!!! Vidéken sem a bokorban végzik ez irányú dolgukat!!

A terített asztal óvodában kötelező, napos feladatot látnak el, ahol a terítés a dolga a naposnak!!

Az más dolog kedves Éva, hogy nálad a teríték sokkal szebb, és ízléses volt, valamint a tisztálkodó helységed is szebb, modernebb és tisztább volt, mint esetleg az iskolai!

25 éve városon élek, megjegyzem 12 évesen egy 500 lakosú faluban éltem, és lavórban fürödtem, de a tisztaság nem lavór kérdés, a zuhany, és a kád (mert ma már abban fürdöm) csak a kényelmet szolgálja, de csak ott ahol a vizet is használják hozzá, mert a tisztálkodáshoz víz, és szappan kell!

Gondolom nem a vidék lejáratása volt a célod, mert a tetted, tényleg követendő, de ha boldogságot adtál, és kaptál, nem kell gúnyolódni!!!

2012. szept. 30. 14:41
Ez fordítva is így van én falun tudok rácsodálkozni mindenre, ami az ottaniaknak teljesen természetes. =D Nagyon aranyos történet, egész más látásmódot ad, mint amit a fővárosban megszokik az ember. Érdekes, hogy a falusiak félnek a metrón, mozgólépcsőn. Talán jobban megszokták, hogy magukra utaltak és elkerékpároznak vagy gyalogolnak ahova kell, nem pedig más kezében van az irányítás (pl:szerelvényvezető, mozgólépcső üzemeltető).
2012. szept. 30. 10:23
Tetszett a történet. Mikor gyerek voltam és BP-n voltam először akkor nekem is ilyen élményeim voltak mint ennek a kislánynak.
2012. szept. 30. 09:08
Akkoriban, amikor még mindig sok gyerek volt körülöttem, néha úgy vágytam egy kis csendre, nyugalomra. Ma már az unokák is megnőttek és bizony van csend is, nyugalom is bőven. Több a kelleténél. Ez adta az ötletet. Megbeszélem az unokámmal, ha jön hozzám a nyáron nyaralni, hozzon egy kisebb gyereket is - kis lányt - a falujukból. Persze ezt a felnőttek bonyolították.

Ugrás a teljes írásra: Témakarika - Egy csodálatos nyár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook