Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedési bírság ebben az esetben kit terhel? fórum

Közlekedési bírság ebben az esetben kit terhel? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 9. 08:36

Úgy látszik a sors nagyon kibabrál velem, vagy én vagyok ennyire béna :(

Tegnap sikerült összetörni az autómat. Kis falunkban vittem a gyereket az oviba. Egy aránylag szűk utca, kétsávos, de nincs középen felfestve. Én fordultam be az utcában, emlékszem, hogy benéztem előtte az utcában és a másik sávban lévő autó messze volt,kb az utca közepén az ovi előtt. Szóval bekanyarodtam, már egyenesbe volt az autó és gurultunk is előre pár métert,mikor a másik sávból az autó tolatva nagy sebességgel jött és az oldalunk összeért. Az első kerekem is benyomódott. Szerintem ő nem mehetett egyenesen , ill.szerintem az út közepén tolatott,szerinte én voltam az út közepén. Ráadásul neki az utca végén,ahol én bekanyarodtam stoptáblája volt. Egyáltalán nem értem, hogy tolathatott végig a fél utcán stoptáblának háttal. Hogy akart háttal kifordulni az utcára, hisz olyan stoptábla hogy előtte megáll az ember, és utána előre kell gurulni, hogy belássa az ember a másik utcát. Mondta, hogy az ellenkező irányba akart menni ahonnan én jöttem, mondom akkor ép felém kellett, hogy fordítsa az autó fenekét, hogy az autó orra arra álljon majd ahova menni szeretett volna. Én otthagytam az autót ahol megállt,az illető félreállt, gumit cserélt,majd elém tolta az autót. Én voltam aki hívta a rendőrséget, mert én úgy emlékszem, hogy én a sávomba álltam és ő tolatott nekem. Egy rendőr jött ki,ő igazából nem tudta eldönteni, félrevonult és 10 percig beszélt a központtal, majd visszajött, hogy én vagyok a hibás. Szóval én adtam betétlapot végül plusz megbüntettek 10 e ftra helyszíni bírságként. Ugyanis a kanyarodónak van jobbratartási kötelezettsége. Mondtam h én jobbra tartottam, bár igaz az én sávom közepén voltam és nem pont a szélén. A rendőr szerint teljesen a szélén kellett volna legyek. Amúgy a rendőrautó ahogy bekanyarodott és jött, ahol pont állt, mögöttem rakta le az autót és neki se sikerült pont szélen lennie,ugyanazon az útvonalon jött mint én. A merőleges utcáról nem is lehet a legkisebb ívben bekanyarodni,mert ott egy vizesárok is van, ez a rendőrautónak se sikerült, de nem is kanyarodtam nagy ívben,mert nem voltam a szembejövő sávban, pont az én sávom közepére érkeztem.

Az ítéletet tudomásul veszem, bár még mindig nem hiszem magam hibásnak, én nagyon bánt a dolog. Amúgy mikor délután menetem az oviba, mindenki azt mondta h hát látták, hogy nagy sebességgel a Misike belém tolatott. Hát mondom ez rajtam nem segít, engem büntettek meg,akkor persze szemtanú se volt,mikor jött a rendőautó üres lett az utca, pedig pont abban az időben történt mikor mindenki vitte a gyereket az oviba.

Háát mostmár okosabb vagyok. A kanyarodás után a sáv szélére kell érkezni,nem lehet a sáv közepére se, tolatva nagy sebességgel lehet stoptáblához menni, és úgy kifordulni.

A fura, hogy a rendőr szabadkozott nekem, hogy mivel kijött a vétkest meg kell büntetnie és 5 e ftot akart adni,majd nézte a táblázatott h a legkisebb a 10 e ft és ne haragudjak de ezt az összeget kell ráírnia. De legalább 10 percig mondta a rendőr hogy tényleg ne haragudjak, meg nagyon sajnálja, de ki kell állítani a csekket. Hát ezen is le voltam hidalva. Ha vétkes vagyok mit szabadkozik nekem hogy csekket kell írnia. Akkor büntessen meg büntudat nélkül.

Nem is a büntetés fáj,hanem ciki,hogy én hivtam ki a rendőrt és én lettem megbüntetve.

Még egy kis szösszenet, akivel ütköztem roma származású volt. Igazából azért is hívtam ki a rendőrt,mert egyrész nem érzetem magam hibásnak másrészt ha meg is egyezünk, mert először mondta az illető hogy mindenki menjem az útjára és kész,de gondoltam lehet másnap megkeresnek csapatostul, hogy mégis én vagyok a hibás és fizessek, vagy megvernek, vagy a gyerekeket bántják majd a suliban.

Pár hete kis falunkban volt egy gyilkosság romák által, benne volt a tévében is, elég nagy nyilvánosságot kapott. A tettest elfogták (állítólag),bár itt mindenkit tudja,hogy aki elkövette nem egyedül volt,meg tán nem is az,hanem egy másik családtag abból a családból. Akivel ütköztem az is ebből a familiából származik.

Igazából azért írtam le,hogy kiöntsem a lelkemet. Nagyon bánt az eset, természetesen elfogadom ha a rendőr szerint én vagyok a hibás és befizetem a bírságot. Úgy látszik vonzom ezeket a hülye helyzeteket.

9. syria (válaszként erre: 8. - C671b9ecbd)
2012. okt. 2. 15:20

Ha az autó rendben volt, akkor nem műszaki hiányosságok miatt keletkezett a bírság. Ciki, ha azért szúrták ki, mert 30-táblánál 40-nel ment. De ezt egy biciklis rendőr hogyan állapítja meg???


Nem hivatkozzon arra, hogy NEM AKARTA elhozni az autót. Elfogadta a jóhiszemű kérésedet; senki nem tartott pisztolyt a fejéhez.

2012. okt. 2. 11:46

sziasztok! Egybe válaszolok mindenkinek: A holland rendőrök nagyon ugyesek a biciklit illtően :D de sokáig csak követték, meg intettekneki h álljon meg, de állítólag nem értette,hogy mit integetnek neki, és mikor leállt a ház előtt akkor érték utol.

A gumik nem kopottak és a kocsi műszaki állapota is nagyon jó, ezekre odafigyelünk mindig, főleg h kint külföldi autó és nehéz lenne javítani ha baja lenne.

Az utcánkba is be lehet hajtani, csak mivel a belvárosba laktunk ott 4 euro a parkolás óránként, ezért álltunk máshol. Sajnos mivel külföldi az autó nem kaphatott ingyenes parkolási lehetőséget, de be lehet hajtani oda.

Ő csak arra hivatkozik, hogy ő nem is akarta elhozni az autót, és csak segíteni szeretett volna, ezért engem illet a bírság.

Amúgy 30-as utca, meg stoptábla előtt volt,állítólag megállt előtte.

Egy halvány megjegyzést tett, hogy a kresz azt nem írja mennyi idő alatt kell a 0-ról 30-ra gyorsulni. A rendőrök meg csak ordíbáltak hogy idiot driver, meg hogy én is idióta vagyok ha odaadtam egy ilyennek az autót.

Amúgy az illető autószerelő,meg nagyon sok év vezetés áll már mögötte, emiatt megbíztam benne.

Sajnos akkor még hollandul nem tudtam, angolom is elég alap volt akkor és mivel hogy hadart a rendőr, meg ordíbált nem nagyon értettem a többi tételt. De számolta az ujján, hogy ez-meg ez a tétel és hogy ennyi a bírság.

2012. okt. 1. 21:58
A biztonsági öv miatt egyértelmű, hogy őt terheli a bírság, ugyan úgy, ha pl. nem használt világìtást stb. Ha pl. nem szabadott volna oda behajtani vagy megállni, ahová te odarendelted, akkor jog szerint a vezetőt, erkölcsileg téged.
2012. okt. 1. 21:31
Jó lenne tudni, hogy miket sorolt még fel a rendőr büntetési tételként. Mert pl. ha a kocsid kerekének a gumija kopott volt, az nem a barátod kontójára kell, hogy menjen.
5. syria (válaszként erre: 4. - C671b9ecbd)
2012. okt. 1. 21:23

Próbáljad meg valahogy elmagyarázni neki, hogy ő hibázott, ezért övé a bírság. Egyébként milyen érvek alapján követeli rajtatok a büntetést?

Esetleg akkor lehetnétek felelősek, ha a szabálytalanság a kocsi nektek felróható rossz műszaki állapota miatt következett be. De gondolom nem erről volt szó, hanem csak a szélsőséges időjárásról, amivel ő nem tudott megbirkózni.

A rendőrök biciklivel hogyan tudták utolérni?

2012. szept. 30. 08:29

Köszi hogy hozzászóltatok. Én is úgy gondolom, hogy csak szivességet kértem, de ő vezetett.

Sajnos itt őket jobban ismerik, törzsgyökeres falubéliek,mi csak 5 éve költöztünk ide, abból inkább külföldön éltünk.

Mikor megvettük a házat az anyukája lakott velünk szembe, aki kérte hogy segítsünk a fiának munkát szerezni. Közben meghalt az anyukája, egy évvel ezelőtt ők meg beköltöztek a házba. Így lettünk szomszédok újra :S

3. koxy
2012. szept. 30. 08:04
Szerintem őt illeti a bírság! Ha olyan miatt büntették volna meg, ami az autó hibája /rossz fényszóró v nem működő féklámpa stb./, akkor oké,h Te fizesd a bírságot. A biztonsági övet nem kötötte be - ez az ő hanyagsága, a többi meg gondolom szabálytalan vezetés, ez is az ő hibája. Hülye helyzet, mert Te szívességet kértél tőle... de ő hibázott.... szerintem...
2012. szept. 30. 08:04

A bírság egyértelműen azt illeti, aki vezetett! Te ott sem voltál.

Ilyen alapon, ha valaki kölcsönautóval átmegy a piroson, azt is a tulajnak kéne fizetni? Biztosan nem.

Peches vagy, hogy itthon is a szomszédjaid lettek.

Próbáld meg a többiek előtt valahogy tusziztázni magad.

2012. szept. 30. 07:46

A történet Hollandiában játszódik, de ez lényegtelen a bírság szempontjából. Le lehetne röviden is írni, de a körülmények miatt írom hosszabban.

Hirtelen 20 cm hó leesett, nagyon hideg volt. Este fürdettem a gyerekeket, hajat is mostak, mikor telefonált a férjem,hogy lebénult a buszközlekedés, menjek érte a munkahelyére (70km). Nálunk mivel nincs ingyenes parkoló, csak a közeli lakótelepen tudtunk parkolni, de nem volt messze,kb 500 m. Viszont erre a kis távra se szerettem volna kirángatni a gyerekeket az utcára, sajnos viszont magammal vinni kellett őket, mert vigyázni nem tudott rájuk senki akkor.

Szomszéd lakásba lakott két "barátunk" akiket férjem hozott ki Hollandiába, szállást,munkát is keresett nekik. Megkértem egyiküket, hogy hozza már át az autót a ház elé, addig felöltöztetem a gyerekeket. Persze láttam rajta hogy nem szívesen teszi, de gondolom nem akart nemet mondani.

Sikerült neki úgy áthozni az autót, hogy mire a ház elé ért három biciklis rendőr követte.

A rendőrök megbüntették 290 eurora,és felsoroltak egy halom vétséget. Akkor nem volt nálunk annyi pénz, le akarták az autó is foglalni, vagy is a papírjait, meg a barátunk papírjait. Eleinte próbáltam alkudozni velük, de végül örültem ha az autó papírjait visszaadják,hogy tudjak a férjemért menni. A rendőrök amúgy ordibáltak velem is, hogy hogy adhattam egy ilyen idiótának oda az autót. Igazából azóta se tudom, hogy mit csinálhatott, azonkívül, hogy nem volt biztonsági öve,mert az csak egy tételt volt. A többit nagyon hadarta a rendőr és nem értettem.

Barátunk végül másnap kifizette a bírságot, visszakapta a papírjait ő is. Viszont ennek két éve és azóta is jár a nyakamra,hogy ez a bírság az enyém és tartozok neki. Én meg úgy gondolom,hogy csak arra kértem, hogy az autómat hozza oda és nem azt,hogy hajtson úgy mint egy örült.

A bántó igazából az, hogy azóta hazaköltöztem Magyarországra és mit ad az ég :ami utcánkba,pont szembe költöztek oda ők is. A felesége nagyon nem kedvel engem,igazából nem tudom az okát, de azóta úgy néznek rám az utcában mint a véres rongyra. Tegnap este jött a "barátunk",és megint szóba hozta, hogy anno kint kifizette nekem a bírságot. Nah,mostmár tudom miért neheztelnek rám az utcában. Azt hiszik megloptam őket egy csomó pénzzel.

Azért indítottam ezt a fórumot,mostmár kíváncsi vagyok mások véleményére,kinek van igaza. Mert ha tényleg engem illet a bírság akkor inkább kifizetem nekik, de ha nekem van igazam,akkor nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook