Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új építésű családi ház kisebb problémákkal... fórum

Új építésű családi ház kisebb problémákkal... (beszélgetős fórum)


2013. nov. 25. 22:27

A házzal kapcsolatban azt mondom, még keresgélnék a helyedben, mert ha csak 2 kisebb vagy 1 nagyobb probléma lenne vele, azt még úgy idővel ki lehet javítani, ha pénz is összegyűlik hozzá (bővítés ha lehetséges...), de agy szerintem talán még nézelődni kéne. De ami sokkal fontosabb:

A BABÁRA soha nincs tökéletes időpont, és szerintem a legjobb időpont mindig a MOST. Ha úgyis hamarosan vesztek házat, akkor meg főleg. Ahogy előttem is írták, az a csöpp baba 1,5 éves-2 éves koráig még a szülői hálószobában is aludhat, akkor sem éri lelki sérülés, és aztán addigra meg meglenne a ház is. Vágjatok bele! :)

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Bfbfdbbd29)
2012. okt. 1. 18:42

Ha neki kicsi, akkor kicsi, tök mindegy, hogy kinek mi a véleménye, nem? ;)

Egyébként a régi házban az alsó fürdő 4 m2 volt, a fenti kb. 8, most viszont 15m2 és nem is értem, hogy volt elég régen a kisebb? :)

Szerintem ilyen esetekben pont nem szabad leadni az igényekből, mert nem egy-két évre költöznek be.


Ráadásul írta, hogy a garázsba is kb. egy Smart fér be.

20. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 18. - Násfa)
2012. okt. 1. 18:10
Változatlanul azt mondom, hogy egy 3x3-as fürdőszoba nem kicsi:) a miénk kicsit nagyobb, de ez családi ház és én terveztem, tehát az igényeimnek megfelelő, de azért szerintem egy kicsit lehet lejjebb adni az igényekből, ha cserébe egy új családi ház a tét.
19. michelle.r (válaszként erre: 17. - Násfa)
2012. okt. 1. 16:43
Nagyon szívesen ;) Sok sikert a vásárláshoz!
18. Násfa (válaszként erre: 16. - Bfbfdbbd29)
2012. okt. 1. 13:26
Szerintem igenis kicsi a 9m2 és tudom milyen egy társasházi lakás fürdője, mivel jelenleg egy ilyen lakás az otthonunk. Viszont a mostani fürdőszobánk nagyobb és tágasabb mint a megtekintett családi ház fürdője és ez egyáltalán nem mindegy...
17. Násfa (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2012. okt. 1. 13:24

Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a Ti tapasztalataitokat. :)

Hasznos volt, kamatoztatni fogjuk! ;)

16. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. szept. 30. 16:23

Szerintem

1. a 9 m2-es fürdőszoba nem kicsi, voltál már panellakás fürdőszobájában? két ablak van? az egész jó... a világítást oldjátok meg majd úgy, hogy nappali fény lehessen,

2. A három szoba közül a legkisebb tényleg remek lesz gardrobnak, két szobára + nappali pedig szükség van ha babát terveztek,

3. Legyen pultos megoldás, ami elválasztja a főzőfülkét a konyhától,

4. A garázs akkor is jó, ha kicsi, legfeljebb nem terepjáróval álltok be, csak tárolásra használjátok.


Az az igazság, ha nem saját maga tervezi meg valaki a lakását, akkor ezek a problémák előfordulhatnak, de ezek nem akkora gondok, hogy ne lehessen megoldani.

Most érdemes venni szerkezetkész lakást, lent vannak az árak.

2012. szept. 29. 20:14

Rengeteg hibát követtünk el, amikor épült a házunk, a kivitelező folyton sürgetett, használat közben derült ki, hogy pl. kevés a konnektor a konyhában, túl nagy a nappali, ahhoz képest kicsi a konyha, az egész ház tulajdonképpen túl nagy volt. Rossz döntés volt,d e tapasztalatlanok voltunk, mint kiderült, azért volt mindig óriási a fűtésköltség, mert szintenként külön fűtéskör kellett volna, de egyre rakták az egészet.

Így utólag visszagondolva, sok volt benne a kompromisszum, de én 24 voltam, a férjem 29.


Most, hogy eladtuk és újat vettünk, ezt az egyet néztük meg, és ahogy megláttuk, pontosan tudtuk, hogy a mienk. Azóta is úgy érezzük, mintha minden nap nyaralnánk :o))


Írjátok össze egy papírlapra, miben tudtok kompromisszumot hozni és miben nem.


Ha egy házba belépsz és nem szólal meg a hang, hogy ez a tied, ne vedd meg.

14. Násfa (válaszként erre: 13. - 34c48a3825)
2012. szept. 29. 19:47
Itt semmi esetre sem fér el, a tökéletes családi házig mindenképpen várunk vele. :)
13. 34c48a3825 (válaszként erre: 12. - Násfa)
2012. szept. 29. 19:42

Egy két szobás lakásban elfér egy 50-70 cm-es gyerek, amíg megtaláljátok a tökéletes otthont :)


Ez egy fontos döntés.

12. Násfa (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. szept. 29. 19:40

De igen, ráérünk. :)

Bár már 2 éve keressük a megfelelőt és amíg nincs meg, addig nem jöhet a babócánk, mert nincs hova. :)

11. 34c48a3825 (válaszként erre: 10. - Násfa)
2012. szept. 29. 19:32

Te tudod, mekkora kompromisszum fér bele neked.


Muszáj most rögtön vásárolni? Nem értek rá még keresni olyat, amivel kapcsolatosan nem a kifogásokat keresed, hanem te is látod benne a lehetőségeket?

10. Násfa (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. szept. 29. 19:28

Szívem szerint vállalnám, hogy megépítsük az álom otthonunkat, de sajnos olyan sokba kerül manapság egy építkezés, hogy nem tudnánk bevállalni.

Így is nagyon sokba kerül egy szerkezetkész ház is, ami ugye azért legalább belsőleg a mi ízlésvilágunkat tükrözheti - bár ugye a szerkezete már nem változtatható...

9. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. szept. 29. 19:26
Prioritás, nem priorizás, természetesen.
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 6. - Násfa)
2012. szept. 29. 19:25

Tudnod kell, hogy mik azok a dolgok, amik fontosak, mi az, ami elengedhetetlen az életetekhez: mik a priorizások, mi az életritmusotok stb.


Fölösleges kényelmetlenségeket nem kell vállalni, elvégre nem ti vagytok az ingatlanért, nem nektek kell hozzá alkalmazkodni.


Nagyon megkönnyíti az életet egy testre szabott otthon.

7. Násfa (válaszként erre: 3. - Mandarinmandarin)
2012. szept. 29. 19:23

Igen én is erről próbálom meggyőzni a férjemet.

Úgy gondolom, hogy ha már családi házat vennénk, akkor ott szeretnék leélni az életünket és akkor az olyan legyen amilyennek megálmodtuk. :)

6. Násfa (válaszként erre: 2. - 34c48a3825)
2012. szept. 29. 19:21

A garázst mindenképpen át kellene alakítani, bár nyilván én nőként ehhez technikaliag nem értek. :)

A fürdőszoba idegesít engem a leginkább, mert ugye oké, hogy í wc külön helyiségben kapna helyet, de így is valószínűleg csak zuhanyzónk lehetne és egyszemélyes mosdókagylónk + még a mosógépet is be kellene szorítanunk ebbe a picike kis térbe.

Az étkező részt fogalmam sincs hol és hogyan lehetne megvalósítani...

Az egybe nyíló szobák egyike pedig a gardrób lehetne, a belőle nyíló pedig a Mi hálószobánk és a 3. maradna a tervezett gyerekszobának...


Mindenképpen új építésű házat szeretnénk és ennek most nagyon lent van az ára. A mi környékünkön leginkább régi építésű eladó házak vannak amik erősen felújításra szorulnak és olyat nagyon nem akarunk...

2012. szept. 29. 19:19
Ha valami nem tetszik, akkor nem kell megvenni. Vannak, akik évekig keresik a megfelelőt v. újat kell építtetni a magunk ízlése szerint.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. szept. 29. 19:18
Hát ez nem hangzik túl jól... túl sok benne a kompromisszum. Szerintem is nézerlődjetek még mielőtt belevágtok. Esetleg a néhány éve épült házak között, ott már a hibák is előjönnek...
2012. szept. 29. 19:18
Szerintem is nézelődjetek még...gondolom nem egy-két évre vennétek. idő kell a végleges megtalálásához. Én is kitartást kívánok!
2. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. szept. 29. 19:14

Az ember tudja, érzi, ha megtalálja az otthonát. Te ebben nem találtad meg, ez érződik.


Egyébként az egymásból nyíló szobák nem szerencsések hosszú távon, a túl pici garázs sem, a sötét fürdőszoba sem. Nem beszélve a nem létező ebédlőről sem.


Túlkínálat van a piacon, fölösleges ekkora áldozatokat hozni egy hosszú távú döntésben.

2012. szept. 29. 19:08

Sziasztok!


2 szobás társasházi lakásunkból családi házba költöznénk, ma meg is tekintettük a kiszemletet. :)

De vannak elgondolkodtató részletek amik miatt én úgy érzem nem ez lenne a mi álom házunk, de a férjem teljesen bezsongott.

A gondjaim a következők:

1. Nagyon picike a fürdőszoba, olyan 9 négyzetméteres lehet + nagyon sötét is - egy egészen aprócska ablaka van csupán.

2. 3 szoba + nappali, de ebből két szoba egybe nyílik.

3. A konyhát a nappalitól csak egy boltív választja el és úgy van kialakítva, hogy étkezősarkot nem igazán lehetne kialakítani a konyhán belül, mert az rendkívül leszűkítené a konyha kihasználhatóságát. De akkor hová kerülne az étkező?

4. Bár van garázs az udvaron, de nagyon pici - konkrétan maximum egy Smart férne el benne.


A ház egyébként csak szerkezetkész, belül még teljesen "kopasz".


Szeretném olyanok véleményét olcasni akik hasonló cipőben jártak/járnak. :)

Előre is köszönöm. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook