Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg megszűnik 2013-ban az emelt összegű családi pótlék? fórum

Tényleg megszűnik 2013-ban az emelt összegű családi pótlék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. okt. 26. 11:36
Változás az történt is még áprilisban. Nálunk pl. nevelt fiam után már nem jár, tőle elvették, a kisebbik után jelenleg még kapom a kiemeltet. Ráadásul úgy hallottam, hogy az asztmás gyerekektől is elvették.
2013. okt. 25. 16:44
az emelt összegű, tartós beteg gyerekek után járó családi pótlékról volt szó!!! :-)
72. Shepherde (válaszként erre: 57. - Zsanci79)
2013. okt. 22. 11:11

Ebben az országban arról szól

a történet, hogy meg nézik a lakosság jövedelmi helyzetét, ahhoz képest állapítják meg a segélyezési jövedelem határt. A mindenkori öregségi nyugdíj összege 28500 Ft. Ehhez képest 130-140-150% a segély és a gyermektartás határ. Közben arról szól a gyermek jog, hogy a minőségi élet színvonal meglegyen. Aki ezen jövedelem határokon felül van, azt hiszik, hogy életművész, pedig csak egy keveset evő tehetetlen állampolgár. Eszi nem eszi nincs más.Az emelt összegű családi pótlék elvétele is erről szól. Aki szegény az ne kapjon ingyen gyógyszert, az étkezés ne legyen 50%.Ne legyen ingyen utazás. A gazdag beteg gyerekeket ez úgy sem érinti. Erről szólnak a gyerekek jogai,pedig a törvényben egész más van megfogalmazva. De ez kit érdekel? Ha a szülő nem tudja a gyermekét be fizetni az iskolai étkezésre, mert 4000Ft helyett 8000Ft lett az egészségi állapota akkor még rosszabb lesz, az alultápláltság véget.

71. Shepherde (válaszként erre: 57. - Zsanci79)
2013. okt. 22. 10:59

Ebben az országban arról szól

a történet, hogy meg nézik a lakosság jövedelmi helyzetét, ahhoz képest állapítják meg a segélyezési jövedelem határt. A mindenkori öregségi nyugdíj összege 28500 Ft. Ehhez képest 130-140-150% a segély és a gyermektartás határ. Közben arról szól a gyermek jog, hogy a minőségi élet színvonal meglegyen. Aki ezen jövedelem határokon felül van, azt hiszik, hogy életművész, pedig csak egy keveset evő tehetetlen állampolgár. Eszi nem eszi nincs más.Az emelt összegű családi pótlék elvétele is erről szól. Aki szegény az ne kapjon ingyen gyógyszert, az étkezés ne legyen 50%.Ne legyen ingyen utazás. A gazdag beteg gyerekeket ez úgy sem érinti. Erről szólnak a gyerekek jogai,pedig a törvényben egész más van megfogalmazva. De ez kit érdekel?

70. hamyka
2013. júl. 16. 23:11
semmi ötlet? akkor ezek szerint mindenki más időpontban kapja meg ez borzasztó :(
69. hamyka (válaszként erre: 68. - Hamyka)
2013. júl. 15. 21:17

érdekes az amit írnak hogy : ,, A családi pótlék, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, fogyatékossági támogatás, vakok személyi járadéka 2013. február – 2014. január hónapok között az alábbi időpontokban kerül a Kincstár Megyei Igazgatóságai által kiutalásra ,,


nem értem miért kell bonyolítani, de ezt csinálták velem 2010-ben is, akkor legalább jött levél, és 3 hónapig nem kaptam semmi lovét, most megint ezt akarják ezek a szemetek?? persze késöbb megkaptam a 3 havi családi potlékot mert fellebeztem.... na persze tovább húzodott az ügy....


nem értem miért kell ezt csinálni az emberekkel!!!!

68. hamyka (válaszként erre: 67. - Hamyka)
2013. júl. 15. 21:07
kíváncsi leszek mi lesz, idáig mindég minden hó 8.-áig vagy 8.-án megkaptam mostmeg se levél se pénz, és a legborzasztóbb az hogy: se családi potlék, se közgyógyót nem tudok intézni, se az államkincstártól a kártyát amivel tudnék utazni olcsóbban :(, szakvélemény is késik 2 hónapja, mind ezekhez mit tudsz szólni? pedig rutinos vagyok az ilyen dolgokban, most ott vagyok hogy lassan semmi pénzem, még is éljek meg,....., ahova tudok gyalog megyek mert alig van pénzem....
67. hamyka (válaszként erre: 66. - Ubi pretium)
2013. júl. 15. 21:05

én sajnos nem kaptam meg, illetve ehhez a cikkhez mitszólsz? :


[link]

66. ubi pretium (válaszként erre: 65. - Hamyka)
2013. júl. 15. 20:44
Nem szűnik meg a családi pótlék!És nem késett ebben a hónapban sem.A hiba vhol nálad lehet,kérdezz utána.Már rég kihordta a postás is.
65. hamyka
2013. júl. 15. 20:24

sziasztok


mi az hogy megszűnik a családi potlék? nem szűnhet meg!!


és azt tudja valaki hogy miért késik a családi potlék??



ha egy emberke végig járja rendesen az orvosokat, miért nem kapja meg Július 8.-án is rendesen a családi potlékot ha Májusban és Júniusban is megkapta ?

64. megi04 (válaszként erre: 63. - Évili84)
2012. okt. 11. 22:02
Persze,hogy szomorú! De hát...ez van. Sajnos lesz ez még rosszabb is!:((
2012. okt. 11. 21:59
Szerintem elég szomorú, hogy pont a beteg gyerekeken húznak megint egy sort. Amikor az ember úgy dönt, hogy gyereket szeretne nem arra gondol, hogy betegen fog születni és havi több 10 ezer ft-ot fizet ki mindenféle fejlesztésekre és kezelésekre. Mert persze, ami tényleg segít arra nincs tb, vagy olyan körülményes eljutni, hogy egy vagyonba kerül. És igyekszik a szülő mindent megadni, hogy a gyermekéből, egészséges adófizető polgár legyen.
62. megi04 (válaszként erre: 61. - Zsanci79)
2012. okt. 11. 21:01
Sajnos igen.:(( De már esküszöm,haragudni se tudok érte.:(( Régen azt mondtam,gyávák...De már egyszerűen tényleg,mit csináljanak??:(
61. zsanci79 (válaszként erre: 60. - Megi04)
2012. okt. 11. 14:42

Pláne a magyar emberre....a magyarba konkrétan mindenkit beleértek, csak akinek nem inge ne öltözködjön.


Ezt az utolsó két mondatodra válaszoltam. Valóban így van. Aki meg akar tenni is érte, dolgozni, az meg szépen elmegy külföldre.

60. megi04 (válaszként erre: 53. - Zsanci79)
2012. okt. 11. 12:05

Félre értés ne essék,én nem örjöngök azért,ami most van.Én bizony visszasírom az átkost!De szörnyű azt látni(és nem 1-2 emberről van szó,és nem is csak a kissebbségről!)Hogy inkább otthon vakarózik,panaszkodik,de ha elkell menni dolgozni,akkor közli,szó szerint(!!!)Ő ennyiért nem megy el,ennyit megkap segélyben is!Hát azért,lehet,hogy régen nem volt víz,és szemét díj,de segély sem!!!!Tudom,nincs munka! Az én érettségizett fiaim is itthon ülnek!:(( De sokan,ha lenne,akkor sem mennek,mert minek? Majd a segély!Vagy itt vidéken.Van egy zsebkendőnyi földje,de megsem próbál valamit ültetni bele(kútja van!!!)De reggel lohol a postára,hogy nyitáskor elkérje a pénzét!Tudom én,hogy milyen a rendszer,én is itt élek,nem kell bemutatni!! De azért sok ember is "megéri a pénzét"!!

Valahol olvastam,és igazat adtam annak a hozzászólónak,aki azt írta(nem itt)hogy a pénz itt mindenkinek kéne,csak dolgozni ne kelljen érte! Sajnos,nagyon sok emberre igaz!:((

59. c6973617d3 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2012. okt. 11. 09:39

Nem kell érthetőbben, értem én mire gondolsz, de te használtad a "követelőzés szót"

Én is ebbe( szocializmusban) nőttem fel, de valahogy abban az időben talán nagyobb biztonságban érezhette a szülő magát ha dolgozatt.Nézd meg a szüleinket anno nem stresszeltek ennyit, no nem úgy mint most a gyerekeik unokáik miatt :( Sokat változott a világ azóta, és sajnos nem az előnyére.

(Még mielőtt bárki félreértene nem sírom vissza a múltat sem)

Az adót meg tényleg azért szedik be, hogy legyen mit visszaosztani, régen olvastam egy jó cikket, hogy hányszor húzza le az állam az állampolgárt, ha megtalálom berakom, mert nagyon tanulságos.

58. c6973617d3 (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2012. okt. 11. 09:31
Ha tudnád mennyire nem szeretek vitatkozni... :)Ezt nagyon jól leírtad, vegyük pl az esetünket. 2 gyerekes család ebből az idősebb gyerek SNI-s A gyerekeim soha nem kaptak ingyen ebédet, ingyen tankönyvet, mivel a férjem (szerencsére )dolgozott így ahhoz már túl jómóduak voltunk,Miután én is távmunkában dolgoztam, na onnantól meg aztán végképp, és sorolhatnám az összes többi jövedelemtől függő juttatást. Ilyen a rendszer, így OSzt.
57. zsanci79 (válaszként erre: 56. - 447396604e)
2012. okt. 11. 09:05

Nekem mondod? Ismerem a helyzetet, hisz benne vagyok egyedül egy gyerekkel, hidd el semmit, szó szerint nem kapok, csak családit (heh, 1500 Ft-tal többet, mert egyedül nevelem, hurrá). Nem kevés járulékot, adót fizetek, sem én, sem a munkáltatóm utánam. nem azért mert baromira keresnék, hanem mert tisztességesen be vagyok jelentve! Ez is hátrány sajnos azt kell mondjam, esetemben. Nekem is azt mondták a gyámügyön, hogy örüljek hogy dolgozom, mert van aki 25 ezerből tart el sok gyereket. Na ez engem nem vigasztal. Pusztán gyermektartás megelőlegezését szerettem volna, de mivel (szerencsére) édesanyámnál lakunk, így 2 ezer Ft-tal a határ felett van az egy főre eső, ezért nem elelőlegezik meg. Ha albiban laknánk a gyerkőccel, akkor is meghaladná kettőnkre a fejenkénti, de az a kutyát nem érdekli, hogy mondjuk a küszöböt rágnánk, mást nem vizsgálnak. No mindegy, ez az én egyéni szoc.problémám, csak azért írtam le, hogy tudom, aki tisztességes, normális körülmények között szeretne gyereket nevelni, annak nem jár igazából semmi. Erről beszéltem.

Most képzeld el, aki kvázi öngondoskodik, tehát lakás biztosítást köt, egészség-baleset biztosítást köt (nem kötelezi erre semm, senki), mert felelősségteljese ember, és nem a markát tartja, ha valami baj lesz, na arra jövőre rávernek még plusz 15% adót a biztosítási díjára! Azért mert nem ingyenélő! Ilyenekről beszéltem.

De ez már abszolút nem a fórum témája, megyek is.

56. 447396604e (válaszként erre: 53. - Zsanci79)
2012. okt. 11. 08:20
hidd el,hogy azok panaszkodnakleginkább, akik be sem tesznek, csak kivesznek.én meg beteszek, de ki nem veszek csak a csp-t, mellette fizethetek mindent a gyerekre, mert nem jár semmi.és nem panaszkodhatok, csak örüljek hogy van munkám, amiből mire mindent kifizetek, szinte a fizetésből semmi sem marad:((
55. 447396604e (válaszként erre: 51. - Megi04)
2012. okt. 11. 08:17
én értem, és ugyanigy gondolom
54. Gavrilo1 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2012. okt. 11. 07:12
Hát igen, de akkor nem volt kötelező szemétdíj, víz és villany számlát se kellet sokaknak fizetni , mert ugye nem volt. Egy idős, házzal rendelkező falusi ember el tudta tengetni az életét abból amit megtermelt. De manapság ez íly módon lehetetlen. Bár ez már nem igazán tartozik a fúrum témájához. :-))
53. zsanci79 (válaszként erre: 52. - Megi04)
2012. okt. 11. 00:11

Szerinted mire költsék adóforintjainkat? Továbbra is saját zsebükre? Hidd el, aki tisztességes ember, az kuncsoroghat segélyért, egy vasat nem kap.

Nem azzal van a baj, hogy beteszem-kiveszem, hanem azzal hogy az vesz ki aki be sem tesz.

És mindíg a tisztességes szívja meg. Szerintem a fórum indító sem egy segélyért szült ember, mint ahogy gondolom te sem vagy én sem. De vannak olyan élethelyzetek, amikor szükség lenne a jól működö szociális hálóra, csak ebbe a hálóba nagyon az "alja" akad bele csupán. Ez itt a baj.

52. megi04
2012. okt. 10. 23:32

Én csak úgy érzem,hogy az emberek TISZTELET A KIVÉTELNEK nagyon rászoktak arra,hogy minek tegyek bármit,majd a gyes,a csp. megoldja,legalább részben a problémámat..:( Segélyért kuncsorog mindenki...:(

Persze,én is várom,mikor jön a családi,az ápolási!!!!!!Hajajj,de mennyire!!!!!

Ha holnaptól törvényileg betiltanák,nagyon-nagyon szomorú lennék,és talán kétségbe esett is!!!!!

De kénytelen lennék elfogadni,mert csak,és kizárólag az ÉN DOLGOM gondoskodni a gyerekemről!!!!! Undorítóan hangzik tudom.De akkor is ez van.

51. megi04 (válaszként erre: 39. - C6973617d3)
2012. okt. 10. 23:28

Nem követelőzésre értettem,csak általánosságban. Ha adnak jó,de ha nem,nincs jogunk "megsértődni".

Az adózás körforgását nem értem.Befizetem az adót,amit aztán adjanak vissza??? Az állam nem hülye...Na jó,hülye,de azért nem ennyire.Ha orvosi ellátásról van szó,akkor legyen ingyenes,hiszen adózom...Ha nyugdíjról,akkor:hiszen adózom...Ha csp.ről:Hiszen adózom...stb. Mennyit adózunk???

Most nem akarok magam ellen beszélni,mert nekem is kell a pénz,de még mennyire!!!!!!!!!

Csak nekem...furcsa,hogy ehhez az emberek úgy állnak,hogy az államnak kötelessége engem támogatni...

Mikor az én szüleim születtek,se gyes,se családi nem volt. Volt szegénység,éhezés,háború.Gyed,és gyes sem volt,sőt anyasági segély,és ápolási díj sem.Mégis felnőttek.

Sajnálom,ha nem tudom érthetően elmagyarázni,mire gondolok...:(

2012. okt. 10. 22:20

Felesleges vitatkozni. Mindíg az átlagpógár' szívja meg, aki nem segélyért szült, egy vagy két gyerköcöt, hanem hogy tisztességessen felnevelje őket. Aztán ha netán beüt a krahh, akkor aztán neki nem jár semmi. Mert "átlag felett él". Magyarul a minimumot amit meghúznak, az éhenhaláshoz elég kb., de azt pár ezerrel megugorja, tehát kuss.

Ez most nem konkrétan az emelt családihoz tartozik, csak úgy általánosságban.....

49. Pen80 (válaszként erre: 48. - C6973617d3)
2012. okt. 10. 22:14
Akkor ez félreértés, nem úgy gondoltam.
48. c6973617d3 (válaszként erre: 47. - Pen80)
2012. okt. 10. 22:12

"Hogy pont arra fújsz, akinek a pénzéből te is kapod?"

ezt írtad, ebből gondoltam, de tegyünk pontot a végére.

47. Pen80 (válaszként erre: 46. - C6973617d3)
2012. okt. 10. 22:05
Szó sem esett rólad. Hol olvastad, hogy rólad írtam? Mert nem volt szándékomban.
46. c6973617d3 (válaszként erre: 43. - Pen80)
2012. okt. 10. 07:45
Miből gondolod, hogy én vagy a férjem soha nem fizettünk-fizetünk a közösbe? Ismersz? Bármilyen hihetetlen gyerekvállás előtt én is dolgoztam, sőt amikor már az állapota megengedte mellette is, ne vágjunk itt ismeretlenül egymás fejéhez semmit.
45. 447396604e (válaszként erre: 40. - C6973617d3)
2012. okt. 9. 09:34
olyan alapon vesszük fel a családit, hogy hosszú évek alatt rengeteget adóztunk a kis nyamvadt fizetésünkből az államnak.tehát a mi gyerekeinknek többszörösen megfizettük már a csp-t.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook