Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánik vagy máshol keressem a megoldást? fórum

Pánik vagy máshol keressem a megoldást? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 29. 15:18

Nekem mondjuk még az is rontott a helyzetemen, hogy mindig is szorongós voltam, nehezen ismerkedtem, így nem nagyon akadnak igaz barátaim sem, csak a család, de ugye javarészt nekik köszönhető :D. Ördögi kör :o.

Márpedig idén ki kell gyógyuljak, mert vadgazda akarok lenni!! :D

32. 297e02583e (válaszként erre: 31. - Bucóka20)
2012. szept. 29. 15:16
Elvolvastam :). Vicces, mert én is érettségi körül kezdtem el sűllyedni :D. Igazából amiatt, mert sokat voltam otthon :P. Bár nekem szerencsére az orvos rögtön rávágta, hogy hopp ez bizony szorongás. Jó monjuk én az UARS műholdtól lettem kész, és tudtam magamról, hogy idegileg nem vagyok egészséges xD. Ebbe hamar beletörődtem :). Ezt a részét sikerült is úgy nagyából leküzdeni, sőt hozzásegített ahhoz, hogy nyitottabb legyek. Viszon nem értem, hogy a tábor óta mért jönnek rám ezek a rosszullétek :o. Pedig már teljesen megvoltam a szorongásos tüneteimmel :(. De ez csak rosszabb :P.
2012. szept. 29. 14:19

Ha gondolod olvasd el a cikkemet,amit még régebben írtam.

Ezzel a betegséggel kapcsolatos.Próbáltam a cikkben röviden átadni az életemet,amikor akkor és a betegség kezdetén megéltem.


Elméletileg ugyan az a betegségünk,én tudom,h nem lehet meggyógyulni,csak tünetmentessé lehet válni.De már nem érdekel(lehet h azért,mert most tök jól vagyok:)....


Nehéz dolog mind1ik pszichés betegség(sokkal nehezebb ,mint egy nem halálos kimenetelű szervi baj)....mert itt nem Te irányítod az agyadat,hanem az agyad irányít Téged!!!


Sokszor éreztem,h saját magam ellensége vagyok.


De , úgy gondolom,hogy minden okkal történik...ez sem véletlen,h nekem/neked...ezt meg kell élnünk.

Szerintem ha ez a betegség nincs,akkor nem ez az ember lennének aki most vagyok!!!


Belinkelem a cikkem,ha gondolod fusd át:)


[link]

2012. szept. 29. 14:02
Köszönöm a bíztatást :). Nagy szükség van rá :P, mert vannak jó napjaim, akkor ezt én is elhiszem, de mikor nincs akkor néha arra gondolok jobb lenne, csak aludni, és aludni, hogy ne érezzem, ne legyek tudatábban ennek a szörnyűségnek :(. SZeretném újra magaménak érezni a világot, színesben látni a dolgokat, élvezni a napsütést. A kedvenc évszakom az ősz, de valahogy most ez sem jön át. Amióta szorongásom van komolyabban, azóta rengeteg jó érzés kiveszett belőlem, az emlékeimmel együtt, és rengeteget felejtettem, olyan dolgokat, amik fontosak voltak számomra :(. Sosem éltem teljes életet, mert nem, de ennél sokkal jobb volt. Erősebb voltam, szeretném ezt visszanyerni. Most elmerészkedtem végül Tündérhegyre, nem is lett rohamom szerencsére :) (amúgy mindig csak itthon van). Már lehet, hogy a héten be is megyek, bár anyának nem tetszik az ötlet egyáltalán. Bár neki az elejétől fogva meggyőződés, hogy szervi baj áll a háttérben. Már akkor is ezt gondolta, mikor tavaly a műholdtól lettem kész xD. Pedig azt mással nem is magyarázhatta volna :D, épeszű ember nem parázik rá ennyire, ilyenekre :P.
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Netty80)
2012. szept. 29. 12:53

:)

Igen, sikerülni fog!

28. Netty80 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. szept. 29. 11:10

Én is pajzsmirigy beteg vagyok..emelett volt panikbetegsegem-ami kokemenyen az volt!! Teljesen igazan van! En 2evig nem szedtem semmit..rosszabb lett..mert féltem! Aztán napi 1,5 óra mozgás,életmód váltás,rengeteg gyümölcs,zöldség,csak vígjáték,vidám programok es a felelem okának megkeresése,könyvek olvasása-ami onismeretben segít-nem a félelemre irányítva a figyelmet,de elfogadva azt..sikerült!!

A gyógyszer csak tünetileg kezel,ha abbahagyod,es nem változik a gondolkodás,visszajön!

Ha segít,szed a gyógyszert,hogy megnyugodj tényleg..de képzeld a lelked,hogy teljes értékű életet tudj ujra élni!! Sikerülni fog hidd el!! Ugye Kék Irisz?:)

2012. szept. 29. 08:09

Sok betegség tünete lehet a pánik szerű roham és a dokik hajlamosak antideprenszással teletömni az embert, ahelyett, hogy kivizsgálná mi okozza a tünetet. Az a legegyszerűbb, hogy azt mondjuk pánikbetegség és kapkodni a gyógyszereket, amik persze befolyásolják a jellemünket is.


Azon kívül, hogy pánikrohamod van, van más tüneted is? Állandó fáradtság, hízás, fogyás, bőr szárazság, vérnyomás gondok?


Utálok mindig ezzel jönni, de a pajzsmirigy betegség olyan, mintha pánik beteg lenne az ember.


Vérvételen mikor voltál? Nézess TSH-t. Mérd a vérnyomásod napokig, hogy nem azzal van e a gond.

A reggeli szédülés mondhatnám, hogy természetes, hiszen felkelés után a vérnyomás emelkedik és csökken, mert a szervezet ébredezik.


Nekem is voltak "pánikrohamaim" és később kiderült, hogy pajzsmirigy beteg vagyok. A rosszullétek miatt sosem nézték, pedig valószínű, hogy ez okozta. Egyszerűbb volt az orvosoknak azt mondani, hogy túlhajszolt vagyok és szedjek nyugtatót. Én nem szedtem, mert tudtam, hogy nem az van, amire gondolnak. Mostanában is vannak időnként rosszulléteim, de csak akkor ha felzaklatom magam valamivel.

A pajzsmirigy betegségnél a pulzus is magas elég gyakran, ami akár tahaicardiát is okozhat.


Én mindenképp ellenőriztetném a pajzsmirigyemet, szívemet, vérnyomásomat és semmiképp sem szednék hangulat javítókat. A félelmeidet pedig magadban kellene rendezned. Tudod te is, hogy nem kell félni attól, hogy kimész a lakásból, azt is tudod, hogy a járműveken sincs mitől félned, stb.

Keress valami jó elfoglaltságot! Járj el tornázni rendszeresen, olvass sokat, szervezz vidám programokat és ne görcsölj rá a témára, mert belesüllyedsz.

26. Bucóka20 (válaszként erre: 25. - 297e02583e)
2012. szept. 29. 08:02

Most is szedem.

Nem folyamatosan szedtem a 4év alatt.

2011 október-november környékén kezdtem el szedni megint.

Napi egy szemet szedek.


Nekem el kellett jönnöm az egyik iskolából(amikor nem szedtem gyógyszert),mert nem bírtam a buszozást.Volt h félúton le kellett szállnom,mert olyan rosszullét jött rám.


A buszon mindig ajtóközelbe ültem,h ha bármi van,akkor azonnal le tudjak szállni.

Ma már simán utazok,busszal-vonattal és tök mind1 h hova ülök.

Ezek apró dolgok....de amikor ilyen korlátok közt ,,él,, az ember,az nem is igazán mondható életnek.

25. 297e02583e (válaszként erre: 24. - Bucóka20)
2012. szept. 29. 05:53

Örülök, hogy neked sikerült teljesen kilábanli belőle :).

Megnyogtatóak ezek a történetek, egy kis lelket öntenek belém :D. Ami nem árt, mert kezdem elveszíteni a gyógyulásba vetett hitem :P.

Amúgy a gyógyszert változatlanul szeded? VAgy már leálltál róla, ahogy kellett?

Én most megfeneklettem, itt állok az OKJ második évének elején, bár még nem kezdődik, de nem tudom mi lesz ha igen :(. Főleg, hogy nem is neke való. Utána sem tudom mi legyen, annyira elvesztettem mindent az irányítás alól, mindezt 2 hónap alatt :/ (jó persze már előtte sem volt tökéletes a GAD miatt, de az mégis más volt)

2012. szept. 28. 23:10

Azért mondok egy ellenpéldát,hogy nehogy mindenki azt higyje,hogy gyógyszer nélkül is olyan ,,simán,, megy tovább az élet.

Én a saját betegségemről beszélek(ami generalizált szorongás)...19éves koromban kezdődött ,azaz több mint 4éve már.

Betegség elején..öngyógyítás,pszichológusok,kineziológus,jógázás stb stb....nem szedtem nagyon sokáig gyógyszert ,mert úgy gondoltam h gyógyszer nélkül is megy,mivel én törhetetlen vagyok.

Persze....nem ment!

Jött a gyógyszer,vele vissza kaptam a régi életem...(idővel)...

Majd amikor abbahagyhattam a gyógyszert,meg is tettem(mondván) minek mérgezzem magam tovább?!?!

Eltelt x idő (pár hónap)...aztán kezdődött minden előről...hozta magával az új tüneteket is.


Ismét vártam...amíg szinte tönkre nem mentem idegileg!


Ismét gyógyszer..és köszönöm azóta megint jól vagyok.

Szereztem 2 szakmát,tartós kapcsolatom van,külön élek a szüleimtől...stb..


Annak ellenére,h volt h a lépcsőházba alig mertem lemenni...


Nem akarok senkit a gyógyszerre búzdítani,de nem szeretem amikor valaki kijelenti h gyógyszer nélkül is megy (mert neki ment)!!!másnak is menni fog!!

Fenéket!


Minden ember más,mindenkinél más okozta a betegséget...bár nekem erről is megvan a külön véleményem..:)

23. 297e02583e (válaszként erre: 21. - Netty80)
2012. szept. 28. 23:04
Tudatosan tudom ezt, de hogy programozzam be, hogy téleg működjön is? :)
2012. szept. 28. 23:00
Nem tudom :o. Ma talán attól volt, hogy hirtelen fáradtnak éreztem magam, de egy alkalommal tecskóban is jött már rám, ott szerintem a fények miatt. De szerintem úgy ált az van, hogy félek attól, h elájulok, öntudatlan állapotba kerülök, a halálra gondolni sem merek :D.
2012. szept. 28. 22:58

Tudom,hogy nagyon nehéznek érzed,mikor benne vagy!! Hidd el,tudom mit érzel! De elő példa vagyok rá,eltűnik az életből!!

Én mar postára sem mertem elsetalni,egyedül maradni,dolgozni..a felelem rabságban éltem!aztan ha észre veszed,minden rossz erzesed a múltból jön,es igy újabb pánik rohamot teremtessz,mar nem is lesz olyan félelmetes.. Mert nem más miatt jön..te teremted..

2012. szept. 28. 22:53
Mitől félsz mikor érzed ,jön?
19. 297e02583e (válaszként erre: 18. - Netty80)
2012. szept. 28. 22:38
Én próbálok másfelé koncentrálni, de ha még a pánik mellett ott a szorongás is több napja nehéz ... főleg mostanság még azok a zenék, hangok is felzaklattak, amikre korábban elaludtam megnyugodtam. Bár az igazság az, hogy néha minden zavar, és idegesít csak nem tudom miért :D. Ha rámjön a roham behúzódok a szobámba, lehetőleg el messze a család elől, lehúzom a redőnyt és igyekszem átvészelni, arra gondolva, hogy ez csak pánik, semmi más. Csak ezzel az a baj szerintem, hogy lassan nem jön, hogy elhiggyem. :P
2012. szept. 28. 22:31

A panikrohamaim mindig hasfajassal kezdődtek,majd zsibbadas a hiperventillacio miatt! Stb stb..volt,hogy kórház volt a vége..hidd el,minél inkább félsz,rettegsz,nem akarod,hadakozol ellene,annál inkább jön!!

Es ilyenkor nehéz azt érezni,de ezt hogy lehet elfogadni?? Na ja.. De ha eszreveszed,a roham egy félelmed eredménye,es majd nem a félelmekre koncentrál az,hanem ami boldoggá tesz..de ez persze nem ilyen egyszerű ..es megis az!!

17. Regin_a (válaszként erre: 16. - 297e02583e)
2012. szept. 28. 22:24

Én egyszer, de szerintem az a túl sok italtol volt

Mások már panaszolták ital és mindenféle gyógyszer/kábszer nélkül is

2012. szept. 28. 22:21
ööö még valami, ti gyakran tapasztaltok derealizációt, vagy, hogy nem tudjátok mit csináltok (ez így kicsit erősen hangzik, de hogy olyan zavart minden, mintha hirtelen nem jutna eszedbe pl, hogy hogy kell ezt vagy azt használni, pedig reflex szerűen megy, csak ha belegondoltok nem)
2012. szept. 28. 22:19

Hát a helyzet az, hogy félek kimozdulni itthonról, mert tartok tőle, hogy máshol leszek rosszul A tömegközlekedés változó, akár élvezem is ha olyan napom van :). Viszont mikor kijött a szorongásom nagyon féltem ... a vonat viszont abszolút megnyugtat, persze csak ha nincs sok ember :D.

Én úgy éreztem eddig, hogy mikor kipihentebben ébrettem jött rám, és már előtte olyan fura volt a hasam, vagy vérnyomáseséses émelygést éreztem, majd csak úgy lecsapott :(. Nem értem miért. Volt amit pillanatok alatt lezavartam, de ez a mai legalább 3-4 óra volt, persze a mellékes rosszullétekkel együtt :P. Remélem, hogy tényleg csak ez, de azért egy kardiológushoz elnézek szerintem, meg talán a gyomrommal is valamerre. Bár ez utóbbival lehet, hogy már a sok idegtől van baj :P.

2012. szept. 28. 22:04
Nálam akkor is kijött.. Szóval pihenten szerintem kisebb az esély rá.. De bármikor,bárhol.. Hirtelen..es minél inkább hadakozol ellene,annál intenzívebb..
13. Regin_a (válaszként erre: 12. - 297e02583e)
2012. szept. 28. 22:03

Szerintem nem, de nem tapasztaltam hogy rontott vagy javitott-e bármikor is rajta


Fene se tudja mikor jön vagy nem


Tömegközlekedés ugye nem megy? Ismerem sajna

2012. szept. 28. 21:54
Most akarok majd menni Tündérhegyre, viszon így nem tudom, hogy vánszorgok fel Pestre :(. NA sebaj összeszedem magam :). Amúgy a pánikra tényleg jó az, hogy az ember fáradt?
11. 297e02583e (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2012. szept. 28. 21:53
:D
10. Regin_a (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2012. szept. 28. 21:50
Igaza volt :)
9. Regin_a (válaszként erre: 6. - 297e02583e)
2012. szept. 28. 21:50

Aszongya a forummotor elküldtem ezt a kommentem már, pedig nem :)


Szoval elnézést, nem ekézésböl irtam, de van 2 aránylag pörgősebb pánikos tovat

8. Regin_a (válaszként erre: 6. - 297e02583e)
2012. szept. 28. 21:48
Ugyanakkor bocsánat, nem ekézéböl irtam, csak ma is már a második pánikos rovat nyilt, miközben van vagy kettő ami aránylag pörög
2012. szept. 28. 21:44
Nagyon szívesen segítek..meggyógyultam 3ev kőkemény pánik..után!! A gyógyszer nem segített,csak tüntetőleg egy ideig! Van megoldás!;)
2012. szept. 28. 21:40
Még nem :o... de bepótolom :)
5. Regin_a (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2012. szept. 28. 21:32
Rákerestél a Hoxán hogy van-e pánikos topik?
2012. szept. 28. 21:30

Generalizált szorongásom van tavaly óta, ez most elég újdonságnak számít :P. Ezzel még nem voltam pszichiáternél, a háziorvos meg mikor mondtam az első ilyen pánikrohamszerűséget, nem reaglált rá.

Amúgy olyan van pánikrohamnál, hogy már előre 2-3 órával kicsit furi a hongulatot, ami kb előre jelezné a dolgot? Meg, hogy csak random a szobában ülsz és előjön? Mert eddig egy kivételével mindíg itthon jött rám :P.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook