Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kegyetlen fogfájás fórum

Kegyetlen fogfájás (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Bcsj
2013. dec. 28. 18:25
Ha hiszitek, ha nem: a NAGYON HANGOS ROCK ZENE csillapítja a fogfájást. Nekem legalábbis bejött. Először nem akartam elhinni, hogy hat, de másnap is kipróbáltam, és határozottan csökkent a fájdalom...A család miatt fülhallgatóval :-)
2012. okt. 25. 21:39
Már említettem magánorvosra nem futja havi 38-ból. Autó nélkül, kisegyerekkel nehéz mozogni és keresgélni. Kérdeztem szomszéd településen a fogorvost és csak akkor foglalkozik velem, ha bejelentett lakcímem van. Amennyiben nem fizetnem kell.
63. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Sopianae)
2012. okt. 25. 21:19
Ez magától nem fog meggyógyulni, de az ilyen fogorvosoktól sem! Miért nem keresel már egy normálisat?
2012. okt. 25. 15:19

Voltam dokinál. Felírt antibiotikuimot és fájdalomcsillapítót. Rá 4-5 napra nem volt vele gondom, de most ismét.

Amikor lent voltam Kaposváron nem mentem el hozzá, mert nem fájt :)

61. d878fb6317 (válaszként erre: 60. - Sopianae)
2012. okt. 25. 15:15
Október 1-én voltál fogorvosnál, akkor írtad, hogy 2 hete fáj. Azóta nem is voltál? Mostmár nem értem mivan?! Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt nem tudtál elmenni egy normális fogorvoshoz. Írtál valami olyat is, hogy a barátnőd fogorvos, azzal nem nézetted meg?
2012. okt. 25. 14:10

Visszatért a fogfájásom amikor ma elkezdtem edzeni.

Valamit kell mozognom, mert fő az egészség, de most ismét visszamenni dokihoz... pedig az lesz a vége.


Ismerősömnek most csináltak gyökérkezelést. Injekció, fúrás, bele a gyógyszer, ideiglenes tömés. Majd tömés kiszed, gyógyszer kiszed, fúrás és semmi. A doki mondta, hogy menjen vissza egy hét múlva és ha eszik akkor a lyukat tömje be vattával. Ez tényleg így történik? Bár kiváncsi vagyok a folytatásra, hogy mit csinálnak vele.

Lehet nekem is az kellene, mert a fogam és a fogíny között van rés, de hát ezt látnia kellett volna és a lyukas fogam is, de akkor miért nem tömte be? Milyen doki az ilyen?

Ha visszamegyek hozzá, akkor megmondom mit csináljon. Fiatal doki (30 körüli és ő a városi ügyeletes is).

Bírnám, ha nem csak gyógyszereket írna fel, hanem tenne is valamit.

2012. okt. 11. 20:49
A fogfájásom elmúlt antibiotikum hatására. Ki a fene gondolta volna... Bár a lyukas fogam betömhette volna. Holnap megyünk le Somogyba és ott leszünk keddig. Addig elmegyek dokihoz tömetni :)
58. moonlight13 (válaszként erre: 57. - Sopianae)
2012. okt. 11. 20:26
Menj másik dokihoz! Ez nem normális!
57. Sopianae (válaszként erre: 56. - Regin_a)
2012. okt. 1. 22:55

De olvastam kint a tájékoztatást, hogy ha nem gyulladt akkor Lidokaint használnak, h gyulladt akkor mi mást... Én ezt nem értem.

Kegyetlenül rossz így...

56. Regin_a (válaszként erre: 55. - Sopianae)
2012. okt. 1. 22:39

Jobb lesz!

Nem tudom miért, de néha gyulladt foghoz/inyhez nem nyúlnak, amig jobb nem lesz

55. Sopianae (válaszként erre: 54. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 1. 22:19
Dalac.n és Cata.lan de ettől nem lesz jobb. Persze annyira megpiszkálta, hogy semmilyen fájdalomcsillapító nem használ. Mondtam van egy lyukas is mi fáj, de cseszte betömni.
54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 52. - Sopianae)
2012. okt. 1. 22:12
Nyilván nem akar hozzányulni, míg annyira be van gyulladva. Mit írt fel? Gondolom, majd tovább kezelnek, ha letelt az antibiotikum kúra.
53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Sopianae)
2012. okt. 1. 21:14
Itt valami nem stimmel! A fogorvosok nem fájdalomcsillapítót szoktak felírni, hanem gyökérkezelni, stb.
2012. okt. 1. 20:04

Na elmentem, odaértem.

Megnézte és írt fel antibiotikumot és fájdalomcsillapítót. Délután már nem volt gyógyszertár, az autó nincs itthon, én hajnalba megyek alkalmi munkára. Nagyon jó. Talán délutánra meghozzák gyógyszereket. Addig meghalok :)

De 2 hete fáj és ennyivel el lenne intézve? Nem hiszem el...

2012. okt. 1. 17:21
Szerintem, azért nem fáj, mert eldöntötted, hogy elmégy fogdokihoz. Mire odaérek, nekem sem szokott annyira fájni.;)
2012. szept. 30. 23:33
Ma nem fájt, de találtam nőcit, aki vigyáz Lizire holnap...
2012. szept. 30. 20:55
Már biztosan nem fájhat annyira, én mindíg mindent megtettem, hogy minél előbb megszabadítsanak a fájdalomtól. De Te tudod.
48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Sopianae)
2012. szept. 30. 19:58
Csodálom, ha addig kibíród!
2012. szept. 30. 13:41

Ügyelet szombat, vasárnap 07-13:30-ig van. Odaértünk fél 1 után és zárva volt már a rendelő. Hát még ilyet...

Köv hét nem tudok lemenni, mert elvállaltam 11 nap szüretelést. Holnaphoz 1 hétre megyünk a helyi fogdokihoz. Addig meg valahogy elleszek. Szép mit ne mondjak..

46. Sopianae (válaszként erre: 44. - D878fb6317)
2012. szept. 30. 11:59
Már a gyerek felöltöztetve. Ebédel és megyünk is. Tegnap sokan voltak. Hááát nem vártam ki a sorom gyerekkel. Bekentem az arcom for.ver krémmel és az tök jó rá.
45. moonlight13 (válaszként erre: 42. - SweetDelight)
2012. szept. 30. 09:54
Általában ami nagyon fáj, azt gyökérkerzeléssel meg tudják menteni, hacsak nem a gyökerénél van a probléma. De minél előbb fogdoki, mert rámegy a csonthártyára!
2012. szept. 30. 09:15
Sopianae, remélem mostmár tényleg eljutottál a dokihoz!
2012. szept. 29. 22:03
reszvetem de oszinten
2012. szept. 29. 21:39
Nekem van most egy fogam, ami nagyon fáj... nem leszek érte megdicsérve, mert már rég meg kellett volna csináltatni... utoljára bölcsesség fogamat húzták 2 hétig majd belepusztultam a fájdalomba...
41. Sopianae (válaszként erre: 40. - VendrinerPiroska)
2012. szept. 29. 21:14

Köszönöm.

:S 2,5 lesz, szóval jóval elmúlt 1 éves.

40. VendrinerPiroska (válaszként erre: 37. - Sopianae)
2012. szept. 29. 16:02
Jelenleg egy első vizit kb.£ 18 NHS-re (NHS - a helyi TB), ami csak vizsgálat, röntgen és fogkő eltávolítás. Ha tömni kell, akkor már kb. £50 foganként, úgyhogy jobb, ha még itthon letudod. Kivéve, ha pici a gyerek, mert akkor talán a gyerek 1 éves koráig ingyenes.
39. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Kisj)
2012. szept. 29. 15:56
Szerencsés vagy és normális az orvosod. Szájsebészek tudnak legalább olyan állatok lenni, sőt.... A mezei fogorvos különben nem sokban különbözik, kicsit más a szakterületük. Nem feltétlen attól a plusz egy évtől fog valaki érteni a szakmájához vagy sem.
2012. szept. 29. 13:26
Sajnos tuti genetika.A 9 éves lányomnak már van gyökérkezelt foga, ezenkívűl több tömött (maradandó) és ezenkívűl még lyukas fogai is vannak:-( A fogorvosnál már klubtagsági kártyánk van szinte mióta kijöttek a fogai:-( Pedig aki többet tesz a fogaiért, mint ő (fogmosás szinte minden étkezés után, fogselyem, szájvíz) az festi magát. Az apukája dettó.26 évesen már több fogpótlása volt, és azóta is rendszeres látogatója a fogorvosnak, és folyamatosan romlanak a fogai:-(
37. Sopianae (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2012. szept. 29. 13:22

Én most megcsináltatom amennyire "kell", de 3 hét múlva utazom Skóciába. Ott majd állandó vendég leszek szerintem :)

Mást nem tudok tenni, ha a fogkrém, szájvíz nem segít :S

36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Sopianae)
2012. szept. 29. 12:58
Nemlesz, ne aggódj, feltéve, ha rendeszeresen megcsináltatod! Én már tizenévesen állandóan a fogorvosnál ültem! Szerintem is erősen genetika!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook