Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Titi meséje fórum

Titi meséje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Titi meséje

2012. okt. 3. 23:26
Először is köszönöm a gratulaciokat! Az epiduralt azért kötöttek be,hogy szinten tartsák a vérnyomásomat. A fájdalom nem indokolta volna, hisz nem. Éreztem semmit,de állítólag nagyon erős. Osszehuzodasaim voltak. A császár egy érdekes dolog. Azóta,mint írtam született egy lányom,szintén császárral, de azt kell, hogy mondjam másodszorra jobban megviselt. De lehet, hogy csak az idő feledtette velem az első kinjait. Igen, másnap fel kellett kelni és zuhanyozni.Az borzasztó volt,de ha utána "talpon maradtam" akkor nem volt gond. Majd elmeselem a második babám szuleteset is,de látjátok 4ev telt el,mire idáig is eljutottam. Egyszerűen rohan. Az idő és mire észreveszem már elteik egy év, kettő és. Így tovább, pedig higgyétek el,ha rájuk nézek meg emlékszem az első találkozásunkra. Csak hát annyi minden történik akár egy nap alatt is,hogy mire észbe kapok már nem is bébik,hanem körülöttem sertepertelnek. Mégegyszer Köszönöm, hogy elolvastatok Titikem meséjét,nagyon jól esik!
2012. okt. 1. 17:11

Gratulálok a Bébihez:)


Én is császáros voltam, és nagyon hamar felépültem, másnap mondjuk csak sétáltam, de utána párom szerint szinte szaladtam:D Nálunk a gyermekágyi osztályon a természetes úton szült anyák szaladtak a folyosón, de ülni nehezen tudtak, a császárosak lassabban mentek, de tudtak normálisan ülni:) Változó, h ki melyiket, hogyan viseli, függ a fájdalomküszöbtől is:)


No, de a lényeg: jó egészséget kívánok!:)

12. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Jollymama)
2012. szept. 28. 21:19
Ez általánosítás. Én a felállás után jó sokat sétáltam, és másnap már ugyanolyan fitt voltam. Nálunk meg épp a természetes úton szült anyukák fájlalták a gátsebüket. Én a szopizáshoz sokféle pózt kipróbáltam, és feszült a hegem egy picit, de nem volt vészes. Szóval nem lehet általánosítani. :)
2012. szept. 28. 19:53
Nagyon szép történet, jó volt elolvasni. Bár én nem tudom milyen a császár, 12 óra kínkeserves vajúdás után sikerült természetes úton világra hoznom a kisfiam. Nekem csak valami pici cukorka szerű bogyókat adtak, de így is nagyon lassan haladtam. Nekem pont a szülés utáni felépülés volt a legkönnyebb, bár mondjuk tény hogy egy pillanatra sem hagytam el magam. Gyenge voltam, de túléltem :)
2012. szept. 28. 14:22
nagyon jó kis történet!Gratulálok!
2012. szept. 28. 06:28
Még annyit hogy nem támogatom azt a tévhitet hogy minél többedik szülés annál könnyebb,inkább a szülés utáni felépülés gyorsabb(de lehet azért mert ott már nincs időd gyermekágyas kismamát játszani :)).)
2012. szept. 28. 06:25

a remegés teljesen normális jelenség még simán szülő nőknél is. Az adrenalin és egyben a kimerültség is okozza. Én mindhárom fiamat természetes úton szültem EDA nélkül és úgy remegtek a lábaim már akkor mikor a doki "takarított"odabennt hogy azt hittem fejbe fogom rúgni :).

Egyébként gratulálok a babádhoz,és igazán szerencsés vagy ha fájdalmat nem éreztél,de a császár miatt nem irigyellek,láttam a kórházban mit szenvednek a császáros kismamák. Nekem az elsőnél volt gátmetszés ott 6 hétig kínlódtam vele,második és harmadik fiamnál már nem kellett és tulajdonképpen már másnap illetve pár órával szülés után természetesen tudtam mozogni. Anyu jött be a 3. gyereknél szülés után 3 órával és tréningruhában szaladtam ki a folyósóra a babát meg kocsiban toltam magam előtt.

7. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Liimo)
2012. szept. 28. 01:54

Jó neked, én elég érzékeny voltam abban a pillanatban ezek szerint. És még utána is hónapokig. :D


Szerintem nálunk amúgy hűvös volt a műtőben is. Lehet amiatt volt a remegés.


Nálunk csak megmutatják a babát, aztán órákra elviszik. Nagyon rossz volt. 5-kor született, odatolták puszira, elvitték, és 14 óra körül láthattam újra.

6. Liimo (válaszként erre: 5. - Liimo)
2012. szept. 27. 23:10
bocsi, Titania
5. Liimo (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2012. szept. 27. 23:09
Eloszor is gratulalok a gyerekekhez.:) En sem igazan ertem miert kaptal EDA-t?! Nekem csak a gazt nyomtak a kezembe, de nem hasznaltam. Epit csak a mutoben kotottek be. Titiana, szerintem nem gonosz beszolas volt az a mutostol. Legalabbis en mosolyogtam volna rajta, mint Makrela. En a mutet elejen hanytam, viszont egyaltalan nem faztam es remegtem. Babaval a karomban toltak ki a mutobol. Azt hittem itt Angliaban mas szert hasznalnak es ezert nem volt mellhatas, de ezek szerint nem.
2012. szept. 27. 21:20

Gratulálok a gyermekeidhez!


Hú, hát nekem nem teljesen világos, hogyha nem éreztél fájdalmat, akkor miért adtak EDÁ-t. :S Hiszen akkor mehetett volna nélküle is. Talán ha nem a protokollt követik, hanem Rád figyelnek, nem lett volna császár a vége. :(


A másik, hogy jó sok gyógyszert kaptál. :( Amúgy a császárosok szinte mind remegnek. Én is remegtem. Eddig még nem kaptam magyarázatot, hogy miért volt, mindenesetre szinte mindenkitől ezt hallottam, hogy más is így volt.


És nem volt vicces a személyzet. :( Elég baj volt, hogy hánytál. Nekem is sajna beszóltak. Amikor a boldogságtól elsírtam magamat, mikor felsírt, akkor kb. megkérdezték, hogy nem örülök? Fel tudtam volna rúgni a műtős nőt! Amúgy is beszólt még más témában is. :(

2012. szept. 27. 20:01

Hátborzongató volt olvasnom... :) (jó értelemben)

Nagyon sokban hasonlít a történetünk, bár végül nekem nem lett császár. :)

2012. szept. 27. 19:43
Való igaz, anyának lenni legnagyszerűbb dolog a Világon:-))
2012. szept. 27. 19:15
Már két éve próbálkoztunk a gyermekvállalással, amikor végre a levegőváltozás meghozta a várva-várt sikert! 2008 szeptember 08.-án megszületett a Kisfiam!
Bár az első reakciónk egyértelműen a pánik volt, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, mégis a legeslegjobb dolog az életemben, hogy ő megszületett és végtelenül büszke vagyok arra, hogy Anya lehetek!

Ugrás a teljes írásra: Titi meséje

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook