Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Gyomrosodás" 40 felett :( Tehetünk valamit ellen? fórum

"Gyomrosodás" 40 felett :( Tehetünk valamit ellen? (beszélgetős fórum)


20. mafalda (válaszként erre: 17. - Szulamit67)
2012. szept. 28. 19:13

Lehet hogy a zöldségekkel van baj.Engem a sok nyers rettentően puffaszt.De úgy,h tartósan nagy lesz a hasam.Hetente néhányszor bírom a nyerset,de úgy látom,h a párolt,főtt,grillezett jobban esik és nem is csinált bajt.Túl sokat a zöldségből sem lehet enni.Na és van,amelyik mindenkit puffaszt.

Ma láttam videón,h napi 6-12 dkg kenyeret még diétában is javasol a diatetikus.Sőt azt mondja,h valamennyit mindenképpen kell enni!(tudom h te eszel,ezt csak nyugtatásképp írom)

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 10:13
Ha jó a DVD, akkor pontos instrukciókat kapsz, tudni fogod mire kell figyelni (egy gyakorlott edző úgyis tudja a tipikus hibákat fejből), és előtted van, hogy mit kell csinálni (van pocsék DVD, ami úgy van összevágva, hogy semmit nem látni belőle). Nagyobb csoportos órán is kb. hasonlóra számíthatsz, csak mivel nem minden órán pont ugyanazt mondja el az instruktor, lassan minden apróságot megtudsz.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 10:03

Bírni fogod ne izgulj!

Az a lényeg, hogy rendszeres legyen.

17. Szulamit67 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. szept. 27. 09:56

Jó neked. Én azonban 16 éves korom óta NEM eszem finomított cukrot SEM :(

Minimális kenyér, zöldségek, sovány húsok a kajjám. Mit vonjak még meg magamtól?

Marad a valamilyen torna, ha bírom. Na és persze várok a diagnózisra.

2012. szept. 27. 09:43

És a gyógyszer neve: én letroxot szedek, de a pm. alulműködésre 3 féle gyógyszer van:

L-thyroxin, letrox, eutyroxin.

A három gyógyszer ugyan az. A hatóanyag megegyezik csak a vivő anyagban, illetve a gyártóban van különbség.

2012. szept. 27. 09:41

Én is ennyi idős vagyok és nekem is VOLT ilyen problémám, de MÁR NINCS:)


Múlt évben lett elegem ebből a harcból. Próbáltam több dolgot, de nekem semmi nem jött be. Én is pajzsmirigy beteg vagyok.


Hiába ettem/eszek keveset, tornáztam itthon, akkor is vastagodott a derekam. Sehol máshol nem híztam csak itt. Persze ebben közrejátszik a korunk is. A barátnőm nem pajzsmirigy beteg és ő is így járt, ahogy mi.


Januárban el kezdtünk járni tornázni. Női kondicionáló torna, amitől én híztam 6 kg-ot, a barátnőm pedig 1 dkg-ot sem fogyott. Persze alakultunk, de nem nagyon. Júniusban eldöntöttük, hogy lesz ami lesz, nem rakunk cukrot a kávénkba. Jó döntés volt.:) Az étkezésemen nem változtattam, csak egyszerűen nem eszem meg naponta azt a 12 teáskanál cukrot naponta és maradt a heti 3x1 óra torna. Június 11 óta 9 kilót fogytam, ami nem is érdekelne, mert a súlyom általában jó, de a lényeg, hogy a derekamból 12 cm lement.


Tehát, a pajzsmirigy alulműködésre kell a gyógyszer, ami javít a hangulatodon, anyagcseréden és a közérzeteden és lehet az is, hogy a vérnyomásod rendeződik, de ha még sem, akkor szedsz vérnyomáscsökkentőt, így tornázhatsz, valamint valamit iktass ki az étrendedből. Ne nagy megvonás legyen! És sokat mozogj!

14. szöszi71 (válaszként erre: 12. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 09:15

Nagyon szívesen!:D


Ha az jár a fejedben, hogy rosszul csinálom akkor soha nem veszed rá magad a mozgásra. Az elején senki sem tudja tökéletesen a gyakorlatokat, de idővel úgyis rájössz a helyes tartásra. Ne félj, vágj bele és hidd el sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben! :)

13. Szulamit67 (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. szept. 27. 09:02
Jaj, nagy vágyam lenne. De ugyanúgy, mint a munkahelyem, az uszoda is 20 km-re van és nagyon xar a közlekedés. Autóra meg nem tellik. Na ilyen az, amikor az ember egy 2000-res lélekszámú kis faluban él, a városba kell menni dolgozni, de a közlekedés csak minimálisan biztosított. Ja és változó munka rendben dolgozom.
12. Szulamit67 (válaszként erre: 8. - Szöszi71)
2012. szept. 27. 09:00

Letrox, köszönöm. Utána fogok nézni.

Egyébként eü. dolgozó vagyok, van némi rálátásom a témára. Az anyagcsere lassulásával is tisztában vagyok, de ez a gyomor kududorodás az ami a legjobban bosszant. A párom mindig azt mondja simán éhen halna azon, amit én eszem, én pedig még mindíg a mennyiség csökkentésén gondolkodom...:(((

DVD-n én is gondolkodtam, de ki fogja megmondani, hogy jól vagy rosszul csinálom-e? Csak ez tart vissza.

2012. szept. 27. 08:53
Esetleg úszni nem tudsz eljárni?
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 08:45

Ezen sok mindent nem lehet javítani. Esetleg a kenyeret cseréld ki olyan kenyér- gabonafélére, ami nem búzából készül és nincs benne glutén. Ez segítheti a beledben feleslegesen pangó anygokat kiürülni.

A mozgás mindenképp segíthet, hogy az emésztésed kevésbé lassuljon.


Jógát, pilatest tudsz venni DVD-n (kb. egy ezres a hipermarketekben). Nem olyan, mint az oktatónál, de a semminél jobb.

9. erikpipi (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2012. szept. 27. 08:33
Kimaradt: Ahogy "idősödik" az ember, úgy lassul az anyagcsere is.
8. szöszi71 (válaszként erre: 6. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 08:33

Szia!


Valami jó kis light-os torna pedig jót tenne akár még a vérnyomásodnak is. Van otthon DVD-d?


Én a Letroxot szedem, napi 1 szemet. Nem egy drága gyógyszer, 100 szem van benne és 210 forintba kerül. Mondták, míg élek mindig szednem kell.

7. erikpipi (válaszként erre: 1. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 08:33

Az anyagcsere lassulásával, az étrendeden is változtatni kell. Több zöldség, rost, kevesebb szénhidrát, és a napi bevitelt kalóriában csökkenteni kell. És e mellett aktívabb élet.

Ezt fogja javasolni az endokrinológus is.

6. Szulamit67 (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2012. szept. 27. 08:29

Én is szeretek sétálni, de az én munkahelyem 20 km-re van, és azt kicsit sokallom. :)))

A tornával az a bajom, hogy magas a vérnyomásom (gyógyszert szedek rá) és amint valami megerőltetőt csinálok, rögtön felszalad. Így maradna a jóga vagy Pilates, de a lakhelyemen egyik sincs. Így hogy tanuljam meg?

Megkérdezhetem, mi a za gyógyszer amit Te kapsz? Csak szeretnék utána olvasni. Ma éjszakára megyek, lenne időm kutakodni egy kicsit.

5. Szulamit67 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2012. szept. 27. 08:24
Köszi a válaszokat. Gyakorlatilag 20 éve ugyanúgy étkezem. Sokáig, 42 éves koromig nem reggeliztem. Most már igen. Ez vagy4-5 dkg egészen barna kenyér,vagy 1 db teljes kiörlésű zsemle sovány sonka vagy tojás, max. 2 dkg sajt, zöldségek. Ha édeset kívánok, akkor házi készítésű, cukormentes lekvár eszem. Cukrot (finomítottat) 16 éves korom óta nem fogyasztok. Ebéd általában valamilyen sovány hús és zöldségek. Kedvencem a répa, saláták, paradicsom, cékla, uborka, karfiol, káposztafélék. Vacsi: gyakran gyümölcs saláta , vagy ugyanaz, mint a reggeli.
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 08:18

Talán meg kell változtatni az étkezésed összetételét, és a sport mindenképp hasznos.

Moiszt hogy áll össze egy átlagos napi étkezésed?

3. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Szulamit67)
2012. szept. 27. 08:13

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos a has az ami a rendszeres edzések és diéta mellett is nagyon nehezen megy le. Én már átálltam az étkezésemmel, reggelizem, tízórai és ebéd, vacsira répa, zöldség, vagy valami felvágott, csirke husi magában. Gyalog járok a munkahelyemre és haza (napi 80 perc) és heti 3x torna, de még így is nagyon nehéz. Én 41 éves múltam. Kitartásom megvan és így lesz eredmény előbb, vagy utóbb.


Nekem is alulműködik a pajzsmirígyem, de szerencsére megvan rá a jó gyógyszer ami beállította, így még a fogyás is sikerül. Várd ki türelemmel míg meglesz a 100% eredmény és ha megkapod a jó gyógyszert rá akkor tuti neked is sikerül a fogyás.


Kitartást kívánok hozzá!

2012. szept. 27. 08:13
marad a sport!!
2012. szept. 27. 08:09

Sziasztok!


Világ életemben meg voltam elégedve az alakommal és soha nem gondoltam volna, hogy egyszer nekem is megvastagodhat a derekem és kidudorodhat a gyomrom. Márpedig én se lettem kivétel, negyven felett elkezdett kiboltosulni a gyomrom hiába ugyanolyan keveset, mint régen. Próbáltam keresgélni a gugliban, de nem igazán találtam magyarázatot a jelenségre. Az érdekelne, hogy van-e valami módszer arra, hogy "visszaszorítsuk" kellemetlen látványt és érzést okozó testrészünket?

Én hamarosan 45 éves leszek, és kb. 10 kg plusz van rajtam az állandó diéta ellenére. Nemrég pajzsmirigy alulműködést valószínűsítettek nálam, de ez még többszöri ellenőrzést igényel, mielőtt diagnosztizálható hivatalosan is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook