Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anya tanya fórum

Anya tanya (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
165. pumukli1985 (válaszként erre: 164. - Kincs82)
2013. febr. 21. 16:36

Sajnállak,nehéz lehet!

Nekem a férjemmel szerencsém van,imádja a lányát,imád vele lenni,van amikor elzavar hogy menjek csináljak amit akarok,most ő babázik.Alig várja az estéket meg a hétvégéket,amikor többet tud lenni velünk.

A munkája miatt sincs gond ha esetleg nem aludná ki magát,úgyh szerencsére mi nem alszunk külön!Ez szörnyű érzés lehet basszus...én nagyon utálnám ha ilyen helyzetben lennék... :(

Nincsenek a közeletekben a szüleid vagy anyósék,hogy néha átmenjenek picit segíteni?Heti 1X mondjuk...

Most nagyon belegondoltam a helyzetedbe...jajjj :(


Hát,a férjedre meg nem tudok mit javasolni,hogy nem tud mit kezdeni a babával...pedig most már elég nagy ahhoz a pici hogy el lehessen vele játszani.

Sajnos ebben nem tudok segíteni

164. kincs82
2013. febr. 21. 15:20

Hàt tényleg szerencséd vagy,hogy van segitséged.Sajnos én még a férjemre sem tudom ràhagyni mert nem igazàn tud mit kezdeni vele.Hétvégén megkértem,hogy babàzzon ameddig én megfürdök de 5 perc utàn ki kellett szâllnom a kàdbòl mert sírt a babuci.Picit csalòdtam a férjemben amiòta megban a gyerek.Ezzel egyedül vagyok vagy màs is van így? És külön is alszunk mert a munkàja miatt sokat vezet és kialvatlanul veszélyes.Így azt érzem,hogy szinte egyedûl vagyok a babàval.

Valaki van hasonlò cipõben?

Pumukli a Te férjed segít téged és kiveszi a rész a pici körüli tennivalòkbòl?

2013. febr. 21. 14:23

Hát én úgy csinálom,hogy szerencsére velünk él az én nagypapám,és ő elvan Dórival...és így azért könnyebb mert tudok csinálni mindent amit éppen kell.

Persze van hogy papinak is van programja,na olyankor én sem tudok semmit csinálni.Ilyenkor ha mégis van valami amit ténykedek akkor berakom a pihiszékébe és jön velem a konyhába,vagy ahova kell.De többnyire ilyenkor inkább nem csinálok semmit,hanem babázok :D


Mondom,ahogy elkezdett helyet változtatni,elfárad,és így beállt az alvása,köbö fél éves volt ekkor.Úgyhogy türelem és kitartás! :D

Amúgy meg ha az éjszakák ilyen jók alvás szempontjából akkor semmi gond! :D

Lehetne rosszabb is!

162. kincs82
2013. febr. 21. 09:30

Jah,és ahogy említettem folyamatos törõdést igényel.Egész nap jàtszom vele,beszélek hozzà és énekelek.Takarítani is viszem magammal ezért minden helységben vagy egy kis szigete.Sajnos nem tud egyedül elleni,mindig vele kell foglalkozni.Fõzni nem tudok mellette.Apuci màr teszi a megjegyzéseket,hogy ekkora baba mellett màr illene fõznöm napközben.Pesze legyen rend és tisztasàg ( emeletes a hàzunk) és tiszta vasalt ruha.Hàt nem könnyû, van hogy délutàn jutok el mosakodni és fogatmosni persze hordozòban a gyerekkel.Màr azon agyalok,hogy biztos én osztom be ennyire rosszúl az idõmet :(

Pumukli,Te hogy csinàltad/ csinàlod?

161. kincs82
2013. febr. 21. 09:18
Az este szerencsére jò abbol a szempontbol,hogy fél 8-kor fürcsi utànna vacsi 8 körül és bealszik a cicin.Fél òra elteltével itt is megébred ezért addig le sem teszdm,szopizik picit és rögtön visszaalszik.Vàrok kb 20 percet,hogy àtlêpjen mély alvàsba és.berakom a kisàgyba.Legközelebb 4-5 között ébred,eszik és szundi 7-ig.Mostanàban szerintem màr a fogzàs miatt forgolòdik sokat és òrànként rakom vissza a cumit a szàjàba :( Õ közben alszik csak én nem.Màr vàrom,hogy kússzon és fàradtabb legyen mert én màr hulla vagyok.
160. pumukli1985 (válaszként erre: 159. - Kincs82)
2013. febr. 21. 07:59

Szia!

Az én csajom is ilyen volt...alig aludt napközben,ennek ellenére jó kedvű volt.

De szerencsére ez változott,olyan 6 hó körül állt be h délelőtt és délután alszik 1-1,5órákat.Gondolom ez attól is van h most már többet mozog,jobban elfárad.Szóval nincs veszve semmi.

De olvastam olyat is h vannak olyan gyerekek akiknek sokkal kevesebb az alvás igényük :(

Éjszaka alszik???Vagy akkor is randalírozik?? :D

159. kincs82
2013. febr. 21. 07:21

Sziasztok anyukàk.5 hònapos babuci anyukàja vagyok és szívesen fogadnàm a hozzàszôlàsokat nappali alvàssal kapcsolatban.A kisasszony 3* fél òràt alszik.Akàrmit pròbàltam eddig,nem alszik többet még a levegõn sem :(

Amúgy kis mosolygòs cukisàg csak mindíg igémyli a törõdést.

Vàlaszokat elõre is köszönöm.

2013. jan. 1. 21:31

Na végre kicsit fellélegezhetünk,vége az ünnepeknek!....ennél már csak az lenne a jobb ha reggel felkelnék és tavasz lenne.Imádom a karácsonyt és a vele járó felhejtást de most jobban örülök hogy végre vége.

Reggel mikor felkeltem vettem egy nagy lélegzetet és örömmel tudomásul vettem,hogy 2013 at írunk ezt is megéltük. Mintha teljesen feltöltődtem volna újult erővel indulok neki az új évnek az okát nem tudom miért is van ez de így érzem és tök jó.Jól jön most a sok energia ugyanis elhatároztam,hogy fogynom kell vagyis inkább az orvos mondta hogy ejnye bejnye Hajnalka a súly mérésnél és én rögtön tudtam mit jelent: fogynom kell :/ szorítsatok csajok hogy sikerüljön sok múlik ezen....

2013. jan. 1. 10:13
Hello csajok B.U.É.K mindenkinek!
2012. dec. 26. 11:07
Sziasztok! Mindenkinek Boldog Karit így az utolsó napon!....tényleg nagy a pangás itt is :/ de sebaj megoldjuk. Kivel mi történt az utobbi 1 hónapban mióta eltüntem?
2012. nov. 17. 21:02

Hahóóóó!

Nagy a csönd!Mizú veletek csajok?


Mi fogzunk ezerrel,de kopp-kopp egy nyeekkenés sincs,egy könnycsepp sem :) csak móka és kacagás! :D

Remélem ez így is marad!

154. 719b2b6760 (válaszként erre: 153. - Babuci25)
2012. okt. 19. 19:14
:/ Csak nem!....lehet más oka volt a nem együtt létnek amúgy meg ne áruld el neki hogy mikor van a megfelelő alkalom csábítsd el többször, kicsit zavard össze kacérkodj vele bolondíts meg..... :)
153. babuci25 (válaszként erre: 152. - 719b2b6760)
2012. okt. 18. 07:53
NEM BESZÉLTÜNK RÓLA!Csak abból gondolom,hogy TUDTA mikor kellene együtt lenni és 30.a után nem voltunk együtt...
152. 719b2b6760 (válaszként erre: 151. - Babuci25)
2012. okt. 16. 12:34
Szia! Hiányoltalak!Miből gondolod,hogy ő már nem akarja? Mi nők,ha babát akarunk akkor folyton csak ott jár az eszünk és arról beszélünk de a férfiaknál ez más tészta szóval ez félre érthető! Vagy esetleg beszéltetek is róla?....és ő azt mondta hogy már nem biztos benne? :(
2012. okt. 14. 15:34

Sziasztok !

Megjöttem. Anyukám hazament kötőhártya gyulladás végén járunk és végre minden visszakerült a rendes kerékvágásba. Kamaszokhoz nem tudok mit hozzáfűzni dac korszak 3 évesnél is van...

Baba téma: én most úgy érzem párom már nem is akarja olyan nagyon..

150. pumukli1985 (válaszként erre: 149. - 719b2b6760)
2012. okt. 14. 09:59
:( hát igen,ez sajnos nehéz dió,hisz azt h a suliban kivel barátkozik sajnos nem tudja felügyelni az ember...
2012. okt. 14. 08:58
Dehogy csapom!Kötöttem én vele kompromisszumot és beszélgettünk is de hiába.Nem olyan rossz kamasz ő csak én elvárnám hogy ha valamit mondasz a gyerekednek vagy kérsz tőle akkor tartsa már tiszteletben. Ha új barát lép színre én is rögtön észre veszem ez volt ötödikbe új osztályba került egy emelt szintű német tagozatos osztályba mert negyedikig 4-5 tanuló volt megismerkedett egy kislánnyal aki nem tanul,fiúzik ha otthon van egész nap a facebookon lóg ja és nyitott kapcsolatban van 12 évesen ettől kifeküdtem és ez a kislány pillanatok alatt lehúzta az ő szintjére a lányomat a 4/5-ből egy épphogy mag kapott hármas év végi átlag lett :( na itt kezdődött és akkor megjelentek a fiúk és nekem ez volt a végső döfés.Átvette a kislány stílusát meg a viselkedését és erről nagyon nehezen tudom leszoktatni .Azóta szerencsére már nem ő a legjobb barátnő de még nem tértünk vissza a régi kerékvágásba,sajnos.
148. CsengiBoti (válaszként erre: 146. - 719b2b6760)
2012. okt. 12. 16:23

Sziasztok !!!

Isten őrizz agyoncsapni!!!De ilyenkor -szerintem- kompromisszumokat kell kötni,bár nagyon nehéz.Főleg ha neked is éppen rosszabb napod van,amikor amúgy is könnyebben kikelsz magadból.Hidd el,nekik sem könnyű,mert tombolnak a hormonok.És -tapasztalatból mondom :lesz ez még rosszabb is...

A lustaságon kívül igazából nem panaszkodhatom a gyerekeimre,de néha kiakasztanak.Nagyon befolyásolják a haverok:mindig észrevehető,ha új haver kerül a képbe...

Nem könnyű,de mi si voltunk ilyenek,bár szerintem némelyik mai kamasz nagyon durva dolgokat művel.És ami számomra még ijesztőbb,hogy a lányok sajnos sokszor rosszabbak,mint a fiúk.Bár itt én nem a kiskamaszokról beszélek,inkább a 15-16-17 évesekről.Amikor vagányak akarnak lenni,rettenetes harsányak,semmi nem érdekli őket,csak hogy mit vegyenek fel-és ez még a jobbik eset...-.DE amikor hétfő reggel arról folyik a beszélgetés a buszon,hogy ki mennyire volt beb...-va a hétvégén,hát az borzasztó.

Egyszóval iszonyú nehéz időszak mindenkinek,de egyszer vége lesz,csak sok-sok türelem és kitartás kell hozzá.És nagyon sokat kell velük beszélgetni,nem csak mindig tiltani,néha engedni meg ilyenek.

Lehet,kicsit zavarosak a gondolataim,de talán értitek,mire gondoltam...

147. pumukli1985 (válaszként erre: 146. - 719b2b6760)
2012. okt. 12. 11:12
Azt azért talán nem,de mi lenne ha (bár már biztos próbáltad) megpróbálnál leülni vele és beszélgetni?
146. 719b2b6760 (válaszként erre: 145. - Pumukli1985)
2012. okt. 12. 09:52
...agyoncsapni?! ;) :D
145. pumukli1985 (válaszként erre: 144. - 719b2b6760)
2012. okt. 12. 08:55
Hát igen,ez nehéz lehet.Mondjuk nekem nincs kamasz lányom,de visszaemlékszem saját magamra ami azért nem volt olyan rég :) és a rendrakás az egy dolog :) de az h mondasz valamit és semmibe veszi na az már gond. :( nem tudom mit lehetne csinálni :(
2012. okt. 12. 08:14
Akkor nem vagyok zizi az a lényeg!....most olyan nyugalmat érzek magamban nem aggódom nem görcsölök mert tudom,hogy az nem segít csak ront a helyzeten. Alkalmaznom kéne a kiskamasz lányomnál valahogy ezt a Titok dolgot mert sokszor olyan tehetetlennek érzem magam vele szemben hiába mondok bármit ő azt semmibe veszi csak akkor cselekszik ha nekem már füstöl a fejem és fújtatok mint egy bika :D /pl ha rendet kell rakni vagy levinni a kutyát a tanulásnál olvasásnál/ és sorolhatnám tudom hogy ez most normálisnak számít hisz kamasz de a tiszteletlenség és a szavam semmibevétele engem kiakaszt akkor oda a nyugalmam ! :)
143. pumukli1985 (válaszként erre: 141. - CsengiBoti)
2012. okt. 11. 20:01

:D na igen,és a válogatás....papi sem eszik meg mindent ám :) úgyh nem lenne egyszerű összehoznom.

Elég a 7végi,bár azt megoldom úgy h kiadom a fiúknak h mit szeretnének és akkor az lesz.Általában mindig találnak közös kaját :)

2012. okt. 11. 19:59

Ehhez a teherbeesés dologhoz:tényleg az a lényeg h pozitívan álljon az ember az előtte lévő dolgokhoz,és h ne görcsöljön rá.

Annak idején nekünk sem akart összejönni,pedig nagyon akartuk.Aztán kiderült h a hormonjaimmal vannak gondok,vagyis 1 hormonnal,azt kezelni kezdtük és utána vártunk.Éltük a mindennapjainkat,aztán lefoglaltam magam mással.Elkezdtem újra lovagolni,és az kötötte le minden figyelmemet,kikapcsolt és nem görcsöltem semmin...és terhes lettem :)

Fejben dől el,és ahhoz h ennek felismerésére könyv kell,vagy sport,vagy akármi az már mindegy,mert elhatározod h változtatsz,jobb lesz és ez a lényeg...és persze a végeredmény :D:D:D

141. CsengiBoti (válaszként erre: 138. - Pumukli1985)
2012. okt. 11. 19:32

Szia!

Szerintem senki nem "kövez meg" azért,mert 7közben nem főzöl...

Mondjuk én nem úgy szoktam meg,mert 2 műszakban jártam dolgozni,úgyhogy délelőttönként volt időm főzni,és amúgy is nagyon válogatós családom van (4-en 5 félét szeretünk),úgyhogy nálunk így van.

A főzéssel amúgy sincs különösebb problémám,de amíg kitalálom,hogy mit is...Na,az kész katasztrófa.

Ráadásul nálunk lehet ugyan kaját rendelni,van 2 "vendéglő",de olyan igazi menza-kaják vannak.Azt meg inkább kihagynánk.


Különben is addig élvezd a "luxust",amíg teheted ;)Szép estét

140. CsengiBoti (válaszként erre: 139. - 719b2b6760)
2012. okt. 11. 19:26

Ez nem bekattanás,hidd el,én is így "kezdtem"...És a lényeg,hogy BEJÖTT:Akkor,mikor már nem is számítottunk rá. Mostmár el kell kezdenem,hogy más irányban is alkalmazzam :)

Apa is megenyhült,de még nem a "régi",de alakul.

Csak az a baj,hogy butaságon vesztünk össze,illetve ő veszett össze.este voltam a nőgyógyásznál,de már fél 6-ra haza is értem,csak épp neki nem szóltam,hogy megyek.De szerintem szóltam,csak elfelejtette.Na,mindegy,szerencsére csak ritkák az összezördülések,és azok is csak enniyre "komolyak".

Jó jegyzetelgetést és szép estét !!!

139. 719b2b6760 (válaszként erre: 137. - CsengiBoti)
2012. okt. 11. 19:15

Finom volt akkor az ebéd. Majd írd meg hogy apa kiengesztelődött-e a máglyarakástól?! :)

Én is naponta többször is idenézek de sehol semmi én meg nem tudok állandóan témát feldobni de most van miről írnom megjött a könyvem a Titok te javasoltad ugye? Már a felét elolvastam és nagyon érdekes nagy bőszen jegyzetelek is meg írom a listákat miért is vagyok hálás és mit is szeretnék. :) Próbálom majd alkalmazni és akkor remélem decemberbe baba lakik majd a pocakomba most jelenleg az a legfontosabb meg a családi béke és harmónia. Miért van az hogy úgy érzem a harmadik baba meghozza majd nekünk a nyugalmat a békét a harmóniát.....?! Lehet bekattantam!! o.O

2012. okt. 11. 11:42

Sziasztok!

Én még mindig kűzdök a náthámmal...egyre rosszabb :(


Az én ebédem tojásleves és pásztortarhonya kolbásszal lesz...

Kövezzetek meg,de én nem főzök hétközben,mert a férjem az anyukájánál eszik ebédet,mi meg a nagypapimmal rendelni szoktunk ételfutártól.Sokkal olcsóbbra jön így ki a kaja,azt eszünk amihez kedvünk van ami szimpi a menüsorban és bíbelődni se kell a főzéssel.670ft egy leves+főétel,kiadós és finom.1500ft-ből nem tudnék ilyen jó kajcsikat rittyenteni,ha meg tudnék is akkor azt 2napig ennénk,így meg minden nap mást...

Hétvégéken viszont főzök,mert akkor itthon vagyunk mindannyian :D


Persze,ha többen lennén én sem csinálnám így,akkor főznék.

Aztán ha Dorcicám nagyobb lesz úgyis kell majd neki csinálnom kajókat,de addig megengedem magamnak ezt a "luxust"...

2012. okt. 11. 10:14

Sziasztok ;)

Én ide szoktam "kukkantani",de valóban nem nagyon történik semmi...

Akkor talán kezdjük így : kinél mi lesz a mai ebéd ???

Én fokhagymakrémlevest főzök,spenótot (mert én szeretem és kell a vas a baba miatt),máglyarakást (mert apa szereti,és tegnap kicsit összekaptunk,és hátha ki lehet vele engesztelni) és halrudacskákat sütök.(mert a gyerekek az előbb felsoroltakat nem szeretik ;)))

Mindenkinek szép napot

136. 719b2b6760 (válaszként erre: 135. - Kukucz)
2012. okt. 11. 08:56
:'(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook