Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Stevia cseppből hány csepp egy teáskanál cukor? fórum

A Stevia cseppből hány csepp egy teáskanál cukor? (tudásbázis kérdés)


6. Anthico (válaszként erre: 5. - Lanvin)
2012. szept. 26. 17:39
Xilittel rossz tapasztalataim vannak (hasmenés). Eritritolt néztem a múltkor, de az is cukoralkohol, nem? Tehát esélyes, h az is hasmenést okozhat. :S
2012. szept. 26. 17:37
Huh, sütinél tényleg elég necces. Főleg, hogy tömege sincs. :S Eritritolt vagy xilitet nem próbáltál használni? Láttam valahol Stevia port is.
4. Anthico (válaszként erre: 3. - Lanvin)
2012. szept. 26. 16:59
Igen, ez kész ételnél egyszerű (pl.: tea), de ha sütit csinálok, és oda van írva, h 20 dkg cukor kéne bele, akkor úgy nem igazán tudom belőni, mert nem tudom, h annak a részmasszának milyen édesnek is kéne lennie. Főleg ha még ezzel, azzal összekeverem utólag.
2012. szept. 26. 15:19
Én úgy csinálnám, hogy cseppenként kóstolnám, és egyszer csak eltalánám, hogy mennyi az ideális.
2012. szept. 26. 15:02

Annyit találtam csak, hogy 90%-ban stevioside, és teába 2-3 cseppet kell cseppenteni. De ez nekem nem sokat mond, mert nem tudom, mennyi a szabványos cukrozás egy tea esetében. :P

Szeretném belőni, hogy hány csepp felel meg mondjuk X g cukornak vagy 1 teáskanál cukornak, mert sajna nem tudtam eddig kitapasztalni a jó édesítést.

2012. szept. 26. 15:00
Stevia cseppből (Dr. Chen Patika) hány csepp egy teáskanál cukor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook