Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a bank felmondja a szerződést van még valami megoldás? fórum

Ha a bank felmondja a szerződést van még valami megoldás? (tudásbázis kérdés)

19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 18. - Noricica1987)
2012. szept. 26. 15:50
fogalmam sincs. ez erste volt amúgy. a pasi úgy tukmálta, hogy röhögtem rajta a végén. Nem akarta megérteni, hogy baromira nem izgat, mert egyszerűen nem éri meg fizetni, és ha nem fizetem, jobban járok.
18. Noricica1987 (válaszként erre: 17. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 26. 15:45
Értem,akkor neked szerencséd volt,de vajon mindenhol ilyen segítőkészek??
2012. szept. 26. 15:11

Na, elmondom, hogy nekünk hogy volt. 4 millás szabadfelhasználású lakáshitel, 8.5 millás ingatlanra vidéki megyeszékhely, két szobás panel.

Kezdőrészlet 26 ezer. A végén meg 65. Az utcsó két évben néha befizettünk, de többnyire nem.

Aztán kb három perc alatt kiszámoltuk, hogyha rendesen fizetnénk, még vagy 22 évig, akkor a hitel végére lenne egy tehermentes 2 szobás panelünk cirka 19 millióért.. hát köszi. Nem fizettük tovább, vigye a bank. (a lakás árverezése fedezi a hitelt, ez fontos)

Azt a pénzt, ha berakjuk a bankba, a saját számlára, 15 év alatt egy jóval nagyobb pesti ingatlant tudunk rajta venni.


No, szerződést felmondták, közjegyző küldte a levélkét.. hívom az illetékes elvtársat, hogy ok, fel van mondva. Mondja meg, mikor kell kiköltöztetni az albérlőt, mikor viszik. Azt mondja az ember, hogy hééé... lehet még egyezkedni. Mondom ember.. nem akarok. Vigyék a fenébe a kérót, nem érdekel.

Azt mondja a pasi, hogyha befizetek még valamennyit, még vissza lehet csinálni.. Mondom ember, nincs pénzem, több százezer, erre pláne nincs. Azt mondja, bármennyi elég, és újraindul. Mondom, ok, befizetek egy huszast, és kezdődik előlről a hitel. Azt mondja igen..

Na, mondom jóvan :D Én arra vagyok kíváncsi, hogy mikor viszik, mert ez a lakás nekem egy rohadt filléremet nem fogja többet elvinni.. Hát, nem tudtam meg.

Közben jött a végtörlesztés, és kifizettük. Aztán egyszer, ha már lesz normális ára, eladjuk a francba. Vicc az egész.

2012. szept. 26. 13:12
Mkb
2012. szept. 26. 12:38
Melyik banknál van a hitel?
2012. szept. 26. 12:36

ahhoz hogy a bank eladjon egy lakáshitelt, ahhoz legalább 6 hónapos nagyösszegű hátralék szükséges. addig millió levelet küld, sőt. telefonon is megkeres, sőt. dolgozókat küld ki a lakásra végső esetben, hogy megpróbáljon egyezkedni az adóssal, ha már az adós nem próbál vele.

fél év alatt azért már bemehetett volna az illető, ha fizetési nehézségei vannak... kérhetett volna segítséget még időben.

ha már felmondták a szerződést ott már csak a végrehajtóval lehet egyezkedni.

2012. szept. 26. 12:33
Az Eszközkezelőt kell megkeresnie, és azzal megegyezni.
2012. szept. 26. 12:24

Talán még nincs minden veszve, de az illetőnek biztos érkeztek felszólítások előtte, akkor kellett volna bemenni, hogy gondja van, megoldást szeretne találni.

Tudom ez a hajó már elment, de esetleg, ha valaki hasonló cipőben jár és olvassa, okuljon belőle. A bankok is másképpen állnak ahhoz, aki jelzi, hogy átmeneti pénzzavarban van, mint aki lapul és hallgat.

11. c6fc3a0d5b (válaszként erre: 10. - C6fc3a0d5b)
2012. szept. 26. 12:14
bocsi azt hiszem félreolvastam valamit :) én lakossági számláról beszéltem.
2012. szept. 26. 12:13

átmész egy másik bankba és az ottani tartozásod kifizeted vagy kéred, h részletekben fizethesd.

Én az OTP nél voltam és átmentem az Erstebe, nem bántam meg.

9. 447396604e (válaszként erre: 6. - Noricica1987)
2012. szept. 26. 12:06
akkor ajánlanak neki valami átstruktúrálási lehetőséget. több féle lehetőség van. az a lényeg hogy minél előbb menjen intézkedni
2012. szept. 26. 12:05

Igen, be kell menni és megbeszélni velük, hogy mit lehet tenni.

Szépen, nem vitázva. Ha úgy áll hozzá az ügyfél, akkor tuti segítenek a bankban. És ha lehet írásba is be kell adni, nehogy csak valamelyik ügyintéző nagyot ígérjen.

2012. szept. 26. 12:04
mármint 150 ezer
6. Noricica1987 (válaszként erre: 4. - Ageeca)
2012. szept. 26. 12:03
igen csak neki nincs 150ft hogy ki fizesse.
2012. szept. 26. 12:03
akkor ne ijedjen meg annyira mert sír,zokog,vigasztalhatatlan,azt hiszi ki fogják költöztetni,én is mondtam neki hogy szerintem meg lehet vele egyezni,neki már 90 napon túli a tartozás.
2012. szept. 26. 11:58

Bemegy a bankba, megkeresi a fiókvezetőt, és leül vele beszélgetni, egyezkedni... lehet 2-3 havi tartozást kell befizetnie hogy újra induljon az egész havi törlesztés.


Be kell menni, és egyezkedni.... Emberek vagyunk, ha látja a bank vezetője hogy fizetni akar, csak nehézkesen megy, akkor lehet vele beszélni...

2012. szept. 26. 11:57
be kell menni egyezkedni.mindenre van megoldás, ha látják a hajlandóságot
2012. szept. 26. 11:55
sZTEM BEMENNI EGYEZKEDNI
2012. szept. 26. 11:53
Barátnőméknek fel mondta a bank a szerződést lakáshitel,van még valami esély arra hogy ne egybe követelje a bank a vissza fizetést?Vagy ki lakoltassák??Aki tud segítsen köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook