Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukormáz vagy fondant alá a tortánál csak a piskóta legyen, vagy a krémre is rá lehet tenni? fórum

Cukormáz vagy fondant alá a tortánál csak a piskóta legyen, vagy a krémre is rá lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


9. Kege (válaszként erre: 8. - Pepi2)
2012. szept. 29. 15:02
Na sikerült a torta?:)
2012. szept. 24. 21:01
köszi! aranyosak vagytok! akkor hétvégén kipróbálom! megírom majd, mit sikerült alkotnom:)
7. Kege
2012. szept. 24. 12:20
ha olyan krémet raksz rá kívülről ami vajas akkor nem lesz semmi baja ha előtte nap készíted el,onnan kibír sokat!Csak akkor kívülre semmiképp ne kenj a tejszínes krémből!:)
2012. szept. 24. 10:37
Rá teheted előző este is! Ha vajkrém van alatta nem szabad tönkremennie egy éjszaka alatt! Én még nem próbáltam a Dr. O-res cukormázat de ha úgy viselekedik mint a marcipán, akkor biztosan jó lesz a tortád! sok sikert!
5. pepi2 (válaszként erre: 4. - Kege)
2012. szept. 24. 09:34

ok, köszi!:)

Úgy döntöttem hétvégén csinálok egy sütit(tortát) csak úgy, és azon fogom kipróbálni

A cukormázat amúgy előző este is rá lehet tenni, vagy csak onkább pár órával előtte?

vagyis akkor, ha jól értem a tortát kívülről már ne kenjem be, csak egy vajas-cukros krémmel, és arra tegyem a cukormázat? (ezt az dr. O-res nyújtható cukormázat vettem)

4. Kege
2012. szept. 24. 00:10
Igen a tejszínes krém oldja a fondantot,de keverj ki egy kis margarint porcukorral az is jó alá.Csak h vmire tapadhasson a borítás!:)
3. pepi2 (válaszként erre: 2. - Lara21)
2012. szept. 23. 23:45

köszi! a krém puding+ mascarpone+ tejszín, és mivel az oviba kell holnapra, így úgy döntöttem nem kísérletezem, inkább kipróbálom egy "itthoni" tortával:)

de akkor ezek szerint jól döntöttem, mert kifolyt volna? te jó ég:)

2012. szept. 23. 23:09
Szia! Ha nem tejszínes a krém akkor vékonyan kőrbekenheted vele a tortádat! Ha tejszín van benne akkor nem ajánlatos, mert ki fog folyni a "cukormáz" alól. Ha nem elég egyenletes a torta egy kis lekvárral esetleg lekenheted
2012. szept. 23. 23:03

először csinálnék dr.o-r-es nyújtható cukormázzal tortát, kérdésem, hogy hogyan kell rátenni? a torta tetejét és oldalát már ne kenjem meg a krémmel, hanem csak simán tegyem rá a cukormázat?

most csinálnám, így sos kellene a válasz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook