Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Képtelen vagyok fogyni, mit csinálok rosszul? fórum

Képtelen vagyok fogyni, mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


15. Hami
2012. szept. 26. 18:36
Ha valakinek lenne kedve együtt fogyózni, erőt meríteni a másikból, vigasztalni, biztatni...kukkantson be a naplómba. Most indítottam...:o) Receptekkel és képekkel. Minden kedves érdeklődőt várok!
14. virag32 (válaszként erre: 13. - Janny)
2012. szept. 25. 10:33

Köszi szépen!


Amúgy hát az tuti,hogy fejben kell eldönteni, és ez már megvan pár hete. Nem koplalok, normálisan eszem csak, viszont nagyon sokat mozgok. Ezáltal sokkal jobban érzem magam már most, és már egy icipicit meg is indult a fogyás a kiírásom óta. ;-) Igazából már meghatároztam a célt, de nem fogok rágörcsölni, inkább arra gondolok,hogy tök jót teszek a testemnek a rendszeres mozgással és a "jól evéssel", és remélem, meg is hálálja majd. :)))

És hát igen, ahogy én is írtam, tudom, hogy kis súlyfelesleggel nehezebb sokkal a fogyás...Nagyon arányos vagyok, teljesen normál módon oszlik el rajtam az a nyolc kiló, nem tűnök egyáltalán túlsúlyosnak (bár ha leírnám a kilóim számát, mindenki azt hinné, kövér vagyok. :)) Nem értek a testtömeg-indexhez nagyon, de azt írja, 25.76 és hogy ez normál. Na normálnak azért nem normál, elég nagy darab vagyok,hogy úgy mondjam, és ezen a 175 centis magasság sem segít. :))))

Szerencsére mázlis alkatom van, nem tűnök óriásinak, de mindenképpen kell a mínusz nyolc, akkor lesz jó a mérték. :)


Köszönöm a segítséget! :)

13. Janny
2012. szept. 25. 09:00

Én azt vettem észre magamon, hogy nem étrend változtatás kell a fogyáshoz (sem), hanem agyilag változni egy picit.


Régebben nagyon akartam fogyni, de nem sikerült. Próbáltam az adagokat csökkenteni, másféle tápanyagokkal kiváltani a korábbit, de sehogy nem jött össze.

Aztán úgy döntöttem, nem érdekel, elfogadom magam úgy, ahogy vagyok. Nem fogok sok energiát fektetni a fogyásba, mert nem éri meg. Egyszerűen ilyen vagyok, így kell elfogadnom magam.


Aztán elkezdtem rendszeresen étkezni, ami a legfontosabb lépés volt, és szerintem mindig ezzel kellene kezdeni a fogyást (de a legtöbb leírásból ez kimarad). Nálam ez a következőképp nézett ki:

Reggel 6:40körül beérek melóba, 7:30 körül lenyomok egy szendvicset (1 szelet fehér/félbarna kenyér, margarin, felvágott).

Aztán 9:00-9:30 közt valamikor benyomok még kettőt ebből a szendvicsből.

Délben jöhet egy adag ebéd, majd du. 5kor, amikor készítem a következő napi szendvicseket, akkor még 1 szendvics benyom (aztán este 9 körül fekszek aludni).


Érdekes, ugyanazt ettem amit korábban is, csak volt egy rendszer, plusz az evési időpontok eltolódtak korábbra. Aztán azt vettem észre, hogy nagy az öv, nem fogja fel a nadrágot (férfi vagyok, ezt vedd figyelembe a méreteimnél. :) ).

Súlyom nem tudom mennyi volt előtte, nem nézegettem soha. 130-as övet hordtam, ami még gombócból is sok ugyebár. Amíg így, csak az evéssel fogytam, lementem odáig, hogy 115ös övet kellett vennem.


Aztán elkezdett zavarni a rossz kondícióm, a gyakori légszomj megterhelések után, és 2 hete elkezdtem futni. Érdekes, kb. 2naponta futok, jobban bírom már most is a terheléseket, és valahogy kevesebbet is kell ennem.


A mai napom pl: 1 csomag Jó reggelt keksz (az 4 ilyen kis keksz), 1 doboz Activia joghurt, és az ebéd (azt nem fogom alább adni, ott jól kell lakni: ma hoztam egy adag sós krumplit szarvaspörkölttel - nem egy saláta, de az íze kárpótol az esetlegesen nem lefogyott kilókért).

Most 110-es övet hordok, és 98 kg vagyok (cégnél ráálltam a mázsálóra, +/-5kg pontossággal mér, mert a méréshatára 50 tonna), de nem tudom honnan indultam. Minden esetre 130as öv helyett 110est hordok, ami hát, elég látványos változás.



Most már tudom, hogy korábban nem lebegett előttem tisztán és világosan a cél. Igaz, most sem lebeg előttem az, hogy nekem fogynom kell: nem ez a célom. A célom, hogy magabiztos, nyílt emberré váljak, aki jó kondícióban van, jól érzi magát a bőrében, és képes sikereket elérni az életben. Nekem ennyi elég volt hozzá.



Tehát az én javaslataim:

1:

-írd el egy papírra, mit szeretnél elérni, mi a célod.

- utána gondold végig, és gyűjts össze 10 pontot, hogy miért is van szükséged, hogy ezt a célt elérd

- gondold végig, és írd le, milyen szeretnél utána lenni (5-10 pont itt is legyen meg)

- írd le, most mit vagy hajlandó tenni a cél eléréséért, és később, ha már elérted, akkor mit vagy hajlandó tenni azért, hogy fenntartsd azt az állapotot.


-> Hülyeségnek tűnhet ez a lista, de megéri. Rendezed vele a gondolataidat, és, ha ügyes vagy, megtalálod, hogy mi az a cél, ami valójában a szemed előtt lebeg. Pl. a tényleges végcélod nem is a fogyás, hanem egy jó párkapcsolat. A fogyás csak az oda vezető út, és azt hiszed, hogy az a cél, pedig nem. Tudat alatt ezért nem tudod elkezdeni teljes erővel a célod teljesítését (mert nem is ez a célod, és a tényleges cél eléréséért meg nem is teszel semmit). Persze lehet, hogy tényleg ez a célod, de nem akarod eléggé/nem vagy teljesen felkészülve rá, mert kényelmesebb így.


2:

Határozz meg időpontokat, amikor enni fogsz. Legalább 4, de inkább 6 időpont legyen. Egyszer ébredés után 1-2 órával, egyszer a nap közepén, egyszer pedig lefekvés előtt legalább 4 órával.

A testedet ne éheztesd, hanem először szoktasd hozzá a napi rendszerhez. A főétkezés, amikor komoly mennyiséget eszel reggel vagy a nap közepén legyen. Egyéb időpontokban csak keveset. Az étkezési időpontoktól nagyon ne térj el. Legyen ez egy rutinszerű feladat. Persze, előfordul nálam is, hogy néha elcsúszik egy kicsit, akár 1-2 órával is 1-2 étkezés, de következő nap már nem hagyom hogy elcsússzon, mert felborul a rendszer.

A főétkezés mindig ugyanakkor legyen. Ne legyen olyan, hogy ma reggel teleeszed magad, holnap délben eszed tele magad, utána meg megint reggel.


3:

Végül, ne türelmetlenkedj. Ahogy mondani szokták: "ne rohanj a célod felé, hanem élvezd ki az oda vezető utat!" Ha elfogadod magad, elhiszed, hogy szép vagy, Te vagy a legszebb, akkor könnyebben fog menni minden. Ha a környezeted azt érezteti veled, hogy nem vagy szép, vagy egész egyszerűen azt látod, hogy felemlegetik, hogy "még nálad is van szebb", akkor egész egyszerűen tudd: csak féltékenységből beszél, mert benned van valami, amit ő hiányol.


4:

Nem kapcsolódik a témához, de nekem az önfejlesztő irodalmak anno sokat segítettek. Ez talán látszik az írásomon is. :) 1-2 ilyen jellegű könyvet is érdemes elolvasni, hanganyagot hallgatni. (pl. Louise L. Hay irományai)


5:

Végül: Ne feledd, nem mindegy, milyen testtömeged van a fogyás kezdetén. Ha sok a plusz rajtad, akkor hamarabb elkezdesz fogyni, és látványosabb is, mint amikor csak 1-2 kg plusz van rajtad/ami esetleg nincs is feleslegesen rajtad, mert genetikailag ilyen az alkatod, csak egyszerűen magad gondolod oda azt a plusz tömeget.



Végül:

Sok sikert kívánok a céljaid eléréséhez!

12. virag32 (válaszként erre: 11. - 9d7907a17a)
2012. szept. 23. 10:05

Igazad lehet ebben!

Sajnos néha addig várok, amíg hangosan nem korog a gyomrom, és ez a lehetö legrosszabb!! Igyekszem kisebbíteni a gyomrom térfogatát, és beérni kevesebb kajával, ez egész jól megy.

Azt akartam az elején elérni,hogy ne azért egyek, mert finom, hanem mert éhes vagyok. Ez agyban döl el, és tényleg tudom ezt tartani, nem eszem nagyobb adagot csak azért, mert jólesik. A három hét alatt még egyszer sem laktam jól "kirüffenésig", ahogy mi családilag mondjuk. :))) Jólesik,hogy nem terhelem a gyomrom.


Amúgy erre nem gondoltam még,hogy inkább centiben mérjem magam. Az az igazság,hogy mióta mozgok, sokkal jobban érzem magam a börömben, nem érzem magam löttyedtnek és sokkal többet bírok, nem alszom annyit, stb. Úgyhogy eredménye ilyen téren mindenképp van.


Úgy vagyok vele, hogy nincs értelme elhagynom pl. a szénhidrátot egy idöre,mert egyrészt megmakkannék két nap után és valszeg tömeggyilkosságot hajtanék végre ( :))) ), másrészt késöbb úgyis visszatérnék rá, és a nélkülözés miatt újra meghíznék. Èn lassan, de biztosan szeretném leadni a kilókat, hogy átalakuljon a szervezetem a drasztikus megvonás helyett.


Tudom,hogy türelem kell, csak meglepett,hogy egyáltalán nem fogyok, de akkor ezek szerint csak idöre van szüksége a szervezetemnek.

11. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - Virag32)
2012. szept. 23. 09:12

Ha nagyon drasztikus a mennyiségi változás, akkor lehet, hogy azért nem fogysz, mert a szervezeted pánikol és raktároz.


A centi jobb barát mint a mérleg, szerintem. Volt olyan időszakom amikor centiben (kb. -5) mérhető volt a változás rajtam, de a kilók nem mozdultak.

2012. szept. 23. 09:04

Ne aggódj, 3 hét még nem elég a változáshoz. Én is csak 6-7 kilótól kellett megszabaduljak, és a változtatások után kb 1 hónappal kezdtem változni. Mérd le magad centikben, az is fontos, ott is látszani fog az átalakulás. És eszedbe se jusson mindent kiiktatni az étrendedből, semmi értelme kínozd magad. Én is ettem mindenfélét, inkább a vacsorán és a mozgáson változtattam.

Sok sikert!

9. hangarozsa (válaszként erre: 6. - Virag32)
2012. szept. 23. 08:39
Nekem is 8-10 kg-ot kellene leadnom. Én azt vettem észre, ha eszem szokásosan reggelire és ebédre (még a csoki is benne van, mert nehezen tudnék megválni tőle), nem eszem mértéktelenül, és főleg nem nassolok kaják közben, vacsorára viszont csak natúr joghurt van (esetleg két-három kis szelet sajt, de semmi kenyér) akkor szép lassan olvadnak le a dekák. Nem mindig megy, pedig nem lenne nehéz, mert nem vagyok farkaséhes, csak az elhatározás hiányzik még mindig. Szerintem egy hónap alatt így meg lenne az 1-2 kg.
2012. szept. 23. 08:39
Mintha magamat olvasnam! Nekems em mozdul semerre sem a merleg nyelve. Erre mondja mindig a parom, hogy örülj annak, hogy felfele nem mozdul, a lefele meg mindegy! ;-)
7. 342402de6d (válaszként erre: 2. - Virag32)
2012. szept. 23. 08:33
Nyugi,nem vagy egyedül.
2012. szept. 23. 08:32
Persze, igazatok van, nem tettem mindent félre teljesen. Pontosan azért, mert nem drasztikusan akarok fogyni, ilyen gyorsdiéta-szerüen. Nem csak salátát eszem ásványvízzel, de annak a mennyiségnek, amit azelött ettem, egy kis töredékét sem eszem már. De akkor is kellene fogynom, ha nem hagyom el totálisan a szénhidrátot az étrendemböl. Rengeteg embert ismerek, aki ugyanígy csinálja, söt, olyat is, aki szinte ugyanugy eszik, mint azelött, csak nagyon sokat mozog mellé, és most én is ezt teszem, edzek, mozgok, szóval nem nagyon értem. Tudom,hogy mindig sokkal nehezebb annak fogyni, aki nem nagyon túlsúlyos, csak 7-8 kilót akar fogyni, de azt nem hittem, hogy ennyire.
2012. szept. 23. 08:26

Én azt vettem észre, ha csak minimálisan is, de eszem cukros-fehérlisztes dolgokat (pl reggelire egy péksüti) akkor egy dkg se megy le és ha heti többször eszem így, akkor hízom. Hiába van hogy a rákövetkező étkezésekre, már nem eszem szemetet akkor is hízom:( Sajnos nekem teljesen ki kell ezeket iktatni, hogy eredménye legyen.

Nálad is ez lehet a gond, mindenféle fehér lisztes és cukros dolgot ki kell iktatni. Még a reggeli kávéba se fér el az 1-2 cukor. Később ha már súlytartasz lehetsz megengedőbb.

4. simple (válaszként erre: 2. - Virag32)
2012. szept. 23. 08:26
Valamit rosszul csinálsz. Szerintem még mindig az étkezéseddel van a gond.
2012. szept. 23. 08:20

Áááááááááááááá dehogy!



Valamit rosszul csinálsz?


Szerintem tuti eszel lisztes dolgokat, krumplit, és még csoki meg süti is becsúszik....

2012. szept. 23. 08:19

Tudom,hogy számtalan fogyókúrás fórum van, itt is megtalálható egynéhány, de nekem még nincs nagy tapasztalatom a témában. Mindenesetre olyat még sehol nem olvastam,hogy valaki heti háromszor edz, egészségesen igyekszik élni, a lehetö legkevesebb szénhidrátot eszi, és semmit sem fogy. Na, hát az én helyzetem ez.

Három hete változtattam meg teljesen az étkezési és mozgási szokásaimat, és nem is várom el,hogy öt kilót fogyjak ennyi idö alatt, de egyetlen egy milligrammot sem fogyok!! Ez azért nem gyakori.

Hogy érthetö legyen: három héttel ezelöttig úgy nézett ki egy átlag vacsorám pl., hogy hatalmas adag sült krumpli hússal, mellé kóla, utóíznek egy csoki vagy süti, néha még valami banán is, és mindezt este kilenckor. Ez volt az átlagos vacsorám. Tehát ehhez kell mérni a mostani étkezésemet, nem az átlagemberekéhez. :))

Csak nyolc kiló van rajtam (a régi kajálásaim ellenére is), de ez egyáltalán nem hajlandó megmoccanni. Tudom,hogy türelmesnek kell lenni, de ennyire, hogy három hét alatt egyetlen deka se megy le?? Lassan úgy vagyok vele, hogy inkább visszatérek a zabáláshoz, amit annyira imádok a futópad helyett, mert úgysincs eredménye.

(Ja, nincs pajzsmirigy-problémám és iszonyatosan gyors, jól müködö anyagcserém van most is,hogy kb. a harmadrészét eszem annak, mint régebben.) Ja, és nincs hosszú ö-m és ü-m. :))


Tippek, valaki?

2012. szept. 23. 08:19
Képtelen vagyok fogyni!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook