Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A polipot hogyha kiveszik, visszanő idővel? fórum

A polipot hogyha kiveszik, visszanő idővel? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 25. 10:21
Nekem van, de nem vették ki. Orrpolip. Egy kicsit szűrve veszem a levegőt, de semmi problémám nincs vele. Idült arcüreggyulladás miatt alakult ki.
29. Zarahell (válaszként erre: 27. - Liaandi)
2009. máj. 11. 19:07

Na, akkor jól gondoltam. :)

Csak mert itt szó volt visszanövésről, de hát ott max az epevezetékbe tudna nőni új.


Csak hát valakinek az epehólyag kivétele után több problémája lesz, mint előtte. :S Sajna ezt előre nem lehet kiszámítani... Aztán meg visszatenni azt nem lehet. :P

28. liaandi (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 11. 15:07
Harcolj a körzeti dokiddal!Neki csak papír munka neked meg az egészséged!
27. liaandi (válaszként erre: 26. - Zarahell)
2009. máj. 11. 15:06
Teljesen igazad van!Nekem is ezt mondták,mert csak az epehólyaggal együtt lehet eltávolítani,és csak igy tudják megállapitani hogy milyen polipról van szó!Mert ebből is több féle van!Sajnos!
2009. máj. 11. 10:29

Csajok, szerintem ha az epehólyaggal gond van, akkor kiveszik a hólyagot is. Legalábbis nekem így magyarázták itt a dokik.

Tehát szerintem nem csak a polipot veszik majd ki.


Cáfoljatok, ha nem így van.

25. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Liaandi)
2009. máj. 11. 09:03

Én is eü-s vagyok, igaz én még csak most tanulom de ez igy konkréten nem tananyag. A neten olvastam, hogy sok szénhidrát fogyasztása lehet egy ok. Én főleg kiskoromban rengeteget megettem, édességfüggő voltam. Napi min. 1 tábla csoki ez ment évekig. Nekem tavaly fedezték fel, ki tudja mióta van meg eddig nem figyeltem fel fájdalomra. (Amig az ember nem tud róla addig minden rendben, amint a tudomására jut azonnal elkezd figyelni minden apró rezdülést és tüneteket gyárt. :) ) Tipikus..

Megnéztem a leletemet: "Az epehólyag kontrahát benne 4 polip észlelhető." A méretükre nem tért ki, ez kb 1 éve volt. Ideje újra megnézetnem csak a körzetim feleslegesnek tartja és beutaló nélkül meg nem mehetek.

24. liaandi (válaszként erre: 23. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 10. 20:35
Nekem is szokott fájni,elég rendesen!De én járok ellenőrzésre.Az enyém még szerencsére nincs 1 cm,remélem nem hízlalom fel.Amit itt a neten olvasok róla picit megijeszt!De jó tudni hogy konkrétan mi is ez.Nekem 3 éve vették észre.Akor azt mondta a doki hogy ezzel egy életet le lehet élni,de ha nőlnifog akkor azt műteni kell!Azt én sem tudom hogy mitől alakul ki,de megkérdezem a sogórnőmtől,ő egészségügyis.Annyit tanácsolt az orvos,hogy ne egyek fűszeres ételeket sokat,vagy akár paradicsomot,paprikát,és káposztát!Lehet enni de mértékkel,mert akinek az epéjével gond van azok ezektől az ételektől,görcsölhetnek!
23. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Liaandi)
2009. máj. 10. 13:31

Szia! Köszi az infót! Nem járok vele ellenőrzésre, a körzetim nem tartja fontosnak ezért nem ir beutalót. Anélkül meg nem fogadnak.

Neked nem szokott fájni? Nekem szinte mindennap fájdogál valamennyire, remélem nem azért mert nő.

A neten tényleg nem sok minden van róla. Esetleg nem tudod mitől alakulhattak ki? Én majd próbálkozom természetes gyógynövényes szerekkel amik érintik a máj és epeműködést hátha elmúlik.

22. liaandi (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 10. 12:18

szia!Nekem is epehólyagpolipom van,és nekem azt mondta a doki hogy fél évente kontrollra kell mennem mert ha eléri az 1 cm akkor el kell távolítani!

Ezt találtam most a neten!Az epehólyag polipok kezelésében nagy az ellentmondás. Általában ha a polip mérete 1 cm-nél nagyobb, vagy ha 3 hónapos kontroll ultrahangvizsgálat során a kisebb méretű polip növekedést mutat, akkor azt javasolt sebészetileg eltávolitani.

2009. ápr. 10. 09:42
Epehólyagpolipjaim vannak, de azokat nem veszik ki. Az orvosok nem foglalkoznak vele.
2009. ápr. 10. 09:42

Szerintem mindenképpen ki kell venni, ugyanis hromszorosára növeli a rák esélyét. Vastagbélrákok 90%-át polip okozza.Ha kiveszik akkor nem kell ilyentől tartani.

Nem tudom, hogy visszanő-e, ha hajlamos valaki rá akkor lehet. Ha kiváltó oka volt ami megszünt akkor talán nem.

19. 769918d4ef (válaszként erre: 12. - Anngi)
2009. ápr. 10. 09:03
Nekem is 5 evesen vettek ki a polipom es a mandulam es nekem visszanott a polip:(de annyira nem zavar hogy megegyszer kivetessem....s utana megint visszanojon(?)
2009. ápr. 10. 07:01
ismerősömnek is visszajött...ragaszkodó egy állat
17. Sissy80 (válaszként erre: 16. - M_Marcsa)
2009. jan. 14. 08:53

Én már tavaly kb. május óta lúgosítok supergreens-sel. Egyébként ezzel foglalkozom. Mikor megtalálták nálam a polipot, egyébként méhszájpolip volt, a kolléganőm azonnal javasolta, hogy kezdjek el a supergreens mellé inni szóját, illetve egy caprilenic cseppet is csepegtettem a nyelvem alá. Ez a csepp a baktériumokat, gombákat öli ki a szervezetből. Egyébként ezek is az innerlight termékei, mint a supergreens. Tudtad, hogy ezek a termékek valóban jók, nem csak mondják, de ezen elég komoly saját tapasztalat után, még jobban elkötelezett híve lettem, s elhatároztam, hogy igenis megosztom másokkal is, mert ezt tudniuk kell a hasonló cipőben járóknak.

Ja és abszolút kerülni kellett a stresszt! Ez volt a legfontosabb!

16. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Sissy80)
2009. jan. 13. 15:51
hogyan szabadultál meg tőle?
2009. jan. 13. 14:57

Sziasztok!


Nekem is volt polipom. Abszolút friss élmény. Október végén találta a dokim, s rizsszem nagyságú volt. Én nem engedtem, hogy levegye, sikerül más módszerrel megszabadulnom tőle. December közepére már a nem volt sehol a polip :)

2008. szept. 9. 15:24
Igen!!! Engem 2 évente műtöttek polippal, de mára már meguntam. Úgy döntöttem elvan az magának.
13. filmes
2008. szept. 9. 14:24
Mint ahogy a válaszokból is kitűnik, ez egyénenként változó. Esély van rá.
12. anngi
2008. febr. 9. 16:51
nekem ki vettek a polipom es a mandulam is 5 eveskoromban nem nott visza 35 eve lassan eltelt azota
2008. jan. 31. 11:47
Koszonom a hozzaszolasaitokat.udv mindenkinek Virag.
2008. jan. 29. 18:13
akkor majd nézesd meg agy fül orr gégésszel, aztán kiderül, de akkor lehet a kisfiadnak se nő vissza.
2008. jan. 29. 15:27
A lányomnak 4 éves korában vették ki, 20 év telt el azóta és neki nem nőtt vissza.
2008. jan. 29. 15:27
A csaladunkban igen a noveremnek volt,neki is kivetek gyerek korabban es utanna semi.
2008. jan. 29. 15:18
Barátnőmnek is visszanövögetett.Ideig óráig jó volt,de mindig visszanőtt.Megmőtötték,és néhány év múlva kezdődött előről.Azt hizsem,hogy most polip mentes időszakot él.
2008. jan. 29. 14:50
Nem mindig nő vissza, akkor jobban, ha sokszor van megfázva, sokat fújja az orrát, esetleg allergiás. Ha ezeket sikerül elkerülni, akkor van esély, hogy ne nőjjön vissza. A családodban volt vkinek hasonló problémája?
2008. jan. 29. 14:31
Úgy hallottam, a polipra még sajnos nincs tökéletes fegyver. :((
2008. jan. 29. 14:19

Es akkor azert szimog mindig olyan furcsan?

Lehet vissza nott mar neki?hmm...szegenykem.

2008. jan. 29. 14:09
Szia! Sajnos visszanő. Készülj fel, hogy életed végéig ezzel fogsz szenvedni, sajnos. :(( Legrosszabb esetben évenként visszanő. A mamámnak is ez van, sőt most egy ismerősömnek is.
2008. jan. 29. 14:07

A kisfiam 3eves korul volt amikor kivetek neki.Ma mar 6 eves lett.

Most azt vettem eszre par napja ,hogy nagyon furcsan veszi a levegot,huzza az orat.Eddig nem csinalt ilyet.

2008. jan. 29. 14:03
A polipot, hogyha kiveszik vissza no idovel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook