Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közel 4 hós baba nem eszik rendesen tápszert. Mit lehet tenni? fórum

Közel 4 hós baba nem eszik rendesen tápszert. Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


16. pritta
2012. szept. 22. 12:48
köszönöm szepen a valaszokat. majd meglatjuk ezen a heten lesz e valtozas...
15. bowie (válaszként erre: 14. - Pritta)
2012. szept. 22. 09:07
Szerintem ő ezzel jelzi, hogy ne féltsd annyira.:))) Adj neki akkor ebben az 1 hétben, ami hátra van csak egy félét..tehát mással ne kezdj próbálkozni, és mondjuk csak délben..majd ha betöltötte a 4 hót, akkor próbálkozol lassan új kajákkal. Bár ahogy sejtem a kisasszony jelezni fogja, ha megunta az épp aktuális menüt, a tápszerből kiindulva.:))
14. pritta (válaszként erre: 13. - Bowie)
2012. szept. 22. 09:03
van már egy 2 éves kisfiam őt nem féltem anno 4 hósan hozzátáplálni, nagy erős kölök volt és jókat evett. de a hugi picinek született és ezért mindig jobban féltettem mindentől
13. bowie (válaszként erre: 10. - Pritta)
2012. szept. 22. 08:56

Akkor ő teljesen készen áll a normális evésre. Ne félj attól a 8 naptól. Nem kell azt olyan komolyan venni. Régen mi csecsemőkorunkban 3 hósan már húslevest ettünk, meg minden gyerek. 6 és fél éves a fiam, semmi baja nincsen. 3 hósan kezdtük krumplival, pár nap múlva répa..aztán szépen vegyítve..6 hónaposan már gulyás levest is evett..:D

Na meg csak úgy majszolta a babapiskótát...ne aggódj, nem kell mindent napra pontosan követni. Kérdezd meg nagymamádat, anyukádat, nagynénit, bárki idősebbet, aki van.:)


De nézd csak, ez is jó ötleteket adhat:

[link]

12. Cippora (válaszként erre: 10. - Pritta)
2012. szept. 22. 08:30
Ennyire nem kell azért komolyan venni ezt.Ha szívesebben eszik mást mint a tápszert,akkor azt kell neki adni.Semmi baja nem lesz,miért is lenne?
11. hajini
2012. szept. 22. 08:25

a válasz egyszerű.. ne ízlik nrki,vagy megunta!!

Sajna tapasztalat 4-11hóig mindet kipróbáltuk,mert havonta kb mást evett csak meg! Kitartás (Babe)!

10. pritta (válaszként erre: 9. - Bowie)
2012. szept. 22. 08:24
amikor megpróbáltam szépen evett, pár kanál után már nyitotta a száját és nyelte, nem szopta, de félek neki adni, még van 8 napunk 4 hóig...
2012. szept. 22. 08:18

Az én kisfiam is többet szopizott anyatejből, mint a tápszerből. Nekem azt mondta a doki, hogy azért, mert a tápszer laktatósabb, mint amilyen a tejem volt. Ezen ne aggódj.:)


Én 3 hósan kezdtem hozzátáplálni, abból is látszott, hogy már megérett rá, hogy nem cumizta a kaját, hanem forgatta szépen a nyelvével, úgyhogy már megpróbálhatod azt is szerintem.

2012. szept. 22. 08:14

Szia!


A fogzás miatt is ehet rosszul. Az én fiam is csak 3 hónapos koráig volt jó evő. Most 14 hónapos és van olyan,hogy 2 hétig csak tápszert iszik. Azzal is tömni kell, mert fáj neki amikor az ínyéhez ér ezért 30ml-t iszik alkalmanként.


Naponta kb 800ml-t iszik ami szerintem nem kevés. Lehet,hogy most ennyire van szüksége. Szerintem hullámzó a fogzás miatt az evésük. Ha fogyni kezd akkor viszont orvoshoz kell menni.

7. Darcy73 (válaszként erre: 5. - Pritta)
2012. szept. 22. 08:14

Persze,van ízlése a babáknak! :)

A tejcsi finomabb!

2012. szept. 22. 08:13

Tejpép csak 4.hótól adható.Abból is jobb először a tejmentest választani.(Humana-nak van ilyen.)Vagy a Sinlac-ot.

Én helyedben próbálnék tápszert váltani.A védőnőnk szerint a Beba termékek a legfinomabbak.

Nekem anyatejes a babám,de a mensi miatt minden hónapban kb.10 napig kevesebb a tejem,mi ilyenkor küzdünk a tápival.Nálunk az a rekord,ha 50ml-t megeszik!Sztem ne aggódj,fejlődik,ha nem is az "elvártat",de nem stagnál,nem fogy.Anno a fiam 2 hónapig nem hízott,sőt fogyott is.(Minden tápot kiköpött.)

5. pritta (válaszként erre: 2. - Baloghany)
2012. szept. 22. 08:12
csak az volt furcsa h lefejt anyatejből megitta a 150-180 mlt is, de tápszerből soha 120-nál többet
4. pritta (válaszként erre: 3. - Cippora)
2012. szept. 22. 08:09
nálunk csak 2féle tápszert árulnak azt mindkettőt kipróbáltuk.
3. Cippora (válaszként erre: 1. - Pritta)
2012. szept. 22. 08:08
Vannak ilyen gyerekek akik soha nem fogják megszeretni a tápszert és viszonylag hamar leszoknak róla.Persze ez még most korai.Próbálgatnék még tápszert,hátha valamelyik bejön neki,de ha tényleg semmi akkor 4 hónaposan elkezdeném a hozzátáplálást.Kaphat tejpépet is,az is gyakorlatilag tápszer,csak ízesített formában,na meg tömörebb,laktatóbb.
2. baloghany (válaszként erre: 1. - Pritta)
2012. szept. 22. 07:59

Szia !


Nekem mindkét fiam kis evő volt tápszerből, de mi honnan is tudjuk mennyi elég neki :) Az oké hogy mennyi "kellene" a nagy könyv alapján. Ha hízik fejlődik akkor ne aggódj.


Elárulom, hogy az én 9 hónaposom 120 ml tápit iszik egy evésre. JÓ perszer ő kap már hozzátápit rendesen, de kicsiként is annyit evett mint most a lánykád. Szóval ne aggódj, tudja ő hogy mennyi kell neki. Tudom ez most fárasztóbb lehet mert ilyen sokszor kér enni, de kitartás mindjárt kezdődik a hozzátáplálás és akkor változni fog.

2012. szept. 22. 07:50

Sziasztok!

Kislányom 3 hónapos és 3 hetes és gondunk van az evéssel. 3 hónapig szoptattam és minden rendben volt addig szépen evett, aludt éjjel-nappal is, de aztán elfogyott a tejem és tápszerhez kellett nyúlnunk. még 2 hétig kapott üvegből egy ksi tejet.

Az elmúlt 3 hétben tápszerezünk, de nem megy valami jól. Egy étkezésre nem iszik meg annyit amennyit kellene egy ekkora babának és sokszor is eszik. Nappal olyan 100-120 ml, éjjel 60-80 mlt. Hamar ébred és éhes lesz potn mert keveset eszik így éjjel 3szor kel és nappal is 3 óránként eszik, de van h korábban éhes. Naponta így 7-8szor eszik.

A védőnőhüz hetente megyünk vissza mert ő se tud segíteni. Próbáltunk tápszert váltani, Panadolt adni este hátha jön a foga, az üvegen 2-s,3-s cumit csérélgetni, kivárni h éhesebb legyen, de attól még jobban ordított. Kap cseppeket hasfájás ellen is de ez sem tűnik megoldásnak és a védőnő is mondta h nem 3 hónap után szopkott előjönni, amugy gondja van a rendes szopással születése óta sok levegőt nyel, de böfiztetem rendesen és kap masszázst is h kijöjjön a levegő. Kaki van redesen minden nap 1-3szor. Hízni hízik amennyit muszáj, nem túl sokat, de a gond inkább h nem tud ő se rendesen aludni és mi is fáradtak vagyunk. abban bíztunk egy-két hét alatt hozzászokik a tápszer-cumisüveghez de nem. éppen annyit eszik mindig h ne legyen éhes már. Hozzátáplálást nem javasol a véődőn még 4 hónapos sincs, de már elkeseredésben tegnap azt is megpróbáltam h attól jobban alszik,d e tugye ahhoz hozzá kellene szoknia először h egyen rendesen. Jövő pénteken megint megyünk vissza h meglássuk jobb lett e és h a védőnő kitalál e valami újat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook