Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdjek a 16 éves, makacs, szemtelen kamasz lányommal? fórum

Mit kezdjek a 16 éves, makacs, szemtelen kamasz lányommal? (tudásbázis kérdés)

1 2
50. Cand Ida (válaszként erre: 49. - Mari20)
2010. szept. 23. 21:42

"szeresd

már elkéstél, de még javithatsz a saját munkádon... "


Ennek némiképp kioktató hangvétele van, amit nem kértem.

Mondd, neked hány gyereked van és biztos, hogy mindegyik olyan, mint szeretnéd vagy csak kifelé tűnik annak? Mert bizony sok szülőtől hallom, hogy az ő gyereke csodálatos, mert kevesen néznek szembe a problémával és vállalják fel azt.

Én tanácsot kértem, mert észrevettem, hogy valami nem olyan, mint szeretném, mint megszoktam...ebből is látszik, hogy figyelek rájuk és szeretem őket!

Amennyiben nekem szólt a megjegyzésed.


Évek óta meditálok Osho-ra és ebben a szellemben neveltem a gyerekeimet is, többet tudok ezekről a dolgokról, mint gondolnád. A Titok, mint amerikai maszlag, pedig nagyon jó népbutitásnak, ennél vannak értelmesebb írások is erről a témáról.

A szeretet pedig nem kérdés...mert akartam őket!

49. Mari20
2010. szept. 20. 14:36

szeresd

már elkéstél, de még javithatsz a saját munkádon...



halgasd meg, beszélgessetek, és ne mond meg mit csináljon, hagyd, hogy önmaga legyen, csak akkor adj tanácsot ha kérdezi... várj türelmesen, ne erőszakoskodj...


ha jól csinálod megnyillik, és kezelhetővé válik, ha nem az nem az ő "hibája"


akkor fejleszd magad... olvass OSHO-t

nézd meg a TITOK dvd---t és rájössz a helyes utra

48. Cand Ida (válaszként erre: 47. - Judyt00032)
2010. szept. 6. 14:45

Ez jó...de még van 4 évem :)))

Átölelni? Ha épp hisztizik, akkor lehetetlen, mert eltol, sőt a próbálkozás miatt itthagy, felmegy a szobájába és bezárkózik. Ha pedig épp normális, akkor ő is átölel.

2010. szept. 3. 14:26
Sziasztok!Mostmár 18 éves a lányom és egész jól elvagyunk!Talán benőtt a feje lágya!:) Még előfordul egy-két cirkusz de alapjában véve jó a kapcsolatunk!A türelem és szeretet mindent megold mostmár biztos vagyok benne!Amikor agyonütném akkor inkább megölelem!!!
46. Cand Ida (válaszként erre: 45. - 448f1a930a)
2010. aug. 31. 18:41
Próbál néha, de az apja az más...neki van tekintélye.
45. 448f1a930a (válaszként erre: 44. - Cand Ida)
2010. aug. 29. 17:29
Az apjával is úgy viselkedik?
44. Cand Ida (válaszként erre: 43. - 448f1a930a)
2010. aug. 28. 20:59
Nem, dehogyis :)
43. 448f1a930a (válaszként erre: 42. - Cand Ida)
2010. aug. 28. 16:43
Egyedül neveled a gyerekeket?
42. Cand Ida (válaszként erre: 41. - 448f1a930a)
2010. aug. 28. 13:27

Igen, én is azt hiszem igazán nem lehet olyan tanácsot adni, ami mindenkinek bejönne. De talán ötletszinten igen, s mindenki döntse el a saját gyerekéhez mérten a megfelelőt, hogy mennyiben fogadja meg.

Én is ugyanúgy viselked(t)em mindkettővel, mégsem ugyanazt kapom vissza....sőt a kicsi (9.5) mivel ezt látja a lányomtól, már próbálkozik hasonlüó hangnemben beszélni velem, pedig még kiskamasz korban sincsen.

41. 448f1a930a (válaszként erre: 38. - Cand Ida)
2010. aug. 27. 20:38
Nem igazán lehet tanácsot adni,nekem 2 fiam kamaszodott egyszerre.Az egyik csupa jóság,pedantéria,szorgalom,sport...,a másik trehány lusta,lógós,visszabeszélő. A sors fintora,hogy a trehányból kétdiplomás, törekvő,korrekt felnőtt lett,míg a másik egy életművész,aki nem dolgozik,nem fizeti a diákhitelt,tele adóssággal és mindig lóg valaki nyakán.Egyformán neveltem,szerettem dicsértem,büntettem őket.....
40. Cand Ida (válaszként erre: 31. - Df2a740c00)
2010. aug. 27. 20:37

Ezt én is utáltam, s épp emiatt sosem nyomozok, sosem teszek ilyet...s még mindig bízom benne, pedig sokszor átvert. És a vicc, hogy van amikor ok, cél és érdek nélkül teszi....és ez a legborzasztóbb.

Néha pedig olyan, mint egy tündér...az előbb átvette tőlem a palacsintasütést és kisütötte a palacsintákat...a következő pillanatban pedig ki tudja milyen lesz megint?!

Tudom, hogy neki sem könnyű...a hormonok is dolgoznak....és az én hormonjaim? :))))

39. Cand Ida (válaszként erre: 32. - Judyt00032)
2010. aug. 27. 20:34
Sok türelmet és kitartást kívánok neked is...te legalább már a felén túl vagy. Nekem most 14 éves és csak nézek, hogy képes az egyik pillanatról a másikra ennyit változni...ez a lányom. A fiam 17 éves...volt némi nehézség 14-15 éves korában, de most látom, hogy egy angyal. Szinte mindent elmesél, megbeszél, tanácsot kér...tudok a barátnőjéről, ismerem, többször nálunk aludtak...míg a lányomról azt sem tudhattam, hogy szerelmi bánata van...mert annyira nem beszél. Bármit, bárhogy próbálok kérdezni...barátnőként...ha olyan témát érintek, itthagy azonnal. Pedig rájöttem, hogy sminkelés közben és csajos dolgoknál jókat lehet/ne beszélgetni, mert ketten vagyunk...de nem nyílik meg, hazudozik, átvág, kijátszik...szégyell, letiltott a facebookon...sorolhatnám. A fiam pedig büszke rám, még azt is bejelölte, hogy az anyukája vagyok. Próbálok türelmes lenni és nem elfelejteni, hogy én is voltam kamasz...de én sosem viselkedtem így. Kitartást neked is :)
38. Cand Ida (válaszként erre: 24. - O.melinda)
2010. aug. 27. 20:26

Egy fiú teljesen más...nekem 17 éves a nagy fiam és szinte könnyen átvészeltük a kamaszkort...a lányomhoz képest, aki 14. De azt hiszem, nem csak fiú és lány között van különbség...de mindenki más és más. Sajnos itt nem a szereteten alapul az, hogy mennyire kezelhető...azt látom, hogy inkább a tiszteleten.

Az én lányom csak próbálgatja a szárnyait, de a hazudozás, nem beszélés, bezárkózás, nem tanulás, csak a net, flegma, undok stílusa megvan. A barátnője viszont képes elmenni akkor is otthonról, ha nem engedik el...s visszaszól közben: "Miért? Ha elmegyek, akkor mi lesz?"

És itt gondolkoztam el én is...hogy tényleg, akkor mi lesz? Semmi...és innentől ő fog diktálni. tehát, ha idáig fajulnak a dolgok, mert nincs tisztelet, akkor sajnos nem sokat tudunk tenni. Én anno nem mertem volna ilyesmit megtenni, de olyanokat sem, mint a lányom...igaz, nem is ilyen liberális világban éltünk, ahol a tanárverés a divat.

Én minden kamaszt nevelő anyukának sok türelmet és kitartást kívánok!

2010. aug. 25. 09:01
Türelem és ne felejtsd,hogy te is voltál kamasz!:-)
2010. aug. 24. 20:51

Sziasztok!

Az én lányom, még csak 10 éves, a fiam meg 4, úgyhogy még pár évem van, bár a kiskamaszkor a lányomnál lassan kezdődik.:) Bevallom, félek tőle!!!!!!!!! És tudjátok, hogy miért????? Mert túl jó kislány. Már születése óta egy angyal. Most meg, hogy nagyobbacska, olyan....mindent elfogadok ami történik velem, nem lázadok, nem hisztizek, nem vagyok akaratos, segítőkész, jó tanuló, senkit nem utál, nem csúfolódik....stb. De félek, hogy egyszer csak robban. És teljesen az ellenkezője lesz. Bár bízom benne, hogy a félelmem alaptalan, és remélem előbb utóbb ez be is bizonyosodik.:)

A fiam miatt meg azért félek, már most, mert ő meg teljesen az ellenkezője a lányomnak! Nagyon eleven, sőt még annál is jobban, hisztis, semmi félelemérzete nincs....stb.:(

És, hogy én milyen kamasz voltam? Igen, volt, hogy én is azt mondtam, hogy ki nem állhatom a szüleimet. Rocker cuccban jártam, aztán alteros lettem...rock zenét hallgattam....anyám hagyta, de figyelt!!!!! És tudtam, hogy bármikor, bármit elmondhatok neki!!!!! 16 évesen mehettem először discoba, egyszer!!!!!!!!! Aztán fél évig semmi, csak az általunk rendezett babazsúrok, éjfélig!

Soha nem mertem késni otthonról, bár soha nem anya mondta meg, mikorra menjek haza, hanem megkérdezte, mikor jössz? Mondtam, hogy mikor, és mindig hozzá tette:"Tudod, inkább két perccel előbb, mint később! Ha szeretnél, inkább még kéretőzz vissza, de akkor is jelentkezz le." (akkor még nem volt mobilteló)

Soha nem mertem volna visszabeszélni!!!!!!! Az öcsém, már más volt, ő már volt, hogy visszaszólt.

Én is csináltam hülyeségeket, de soha nem kerültem bajba, és mindig tudtam, hogy minek, hol a határa.

Sajnos, a mai fiatalok...pffff Nem irigylem egy kamasz anyukáját sem. Azt hiszem, magamat sem fogom!:(

2009. jún. 15. 09:47

Szia!


Nekem is volt ilyen időszakom, nekem 15 évesen. Ezen szinte valamennyi fiatal átesik, nem egyedi az eseted. A legfontosabb, hogy mindig mutass türelmet és segítőkészséget irányába, ne akadj ki, ne kiabálj, mert csak az ellenkezőjét éred el.


Nem kislány már, ennyi idősen pontosan érzi a tettei következményét. Ne hajszold bele még jobban ezekbe a dolgokba, hagyd, hogy szép lassan elcsituljanak a dolgok, le fog állni ezzel a viselkedéssel, de csakis saját magától. Amit addig tudsz tenni: türelmes, megértő, kedves vagy vele, próbálj közös programokat szervezni.

2009. ápr. 4. 10:23

KERESSETEK MEG EZT A KONYVET:THOMAS GORDON-P.E.T.-A SZULOI EREDMENYESSEG TANULASA

nagyon ertekes konyv,ha a szuleim az ott olvashato modszereket hasznaltak volna a kommunikalashoz akkor en se lettem volna olyan szemtelen es szofogadatlan a szuleimmel...ha vkit erdekel irjon privibe

33. bucili (válaszként erre: 8. - Zsikee)
2009. ápr. 4. 10:01

Ezt én is megpróbáltam. Semmit nem értem el vele, sőt!

Csak néztem ki a fejemből, mi mindenről képes lemondani.

Nincs zsebpénz, nem tudok elmenni szórakozni a többiekkel? Sebaj, olvasok itthon. Nincs kedvenc kaja? Sebaj, van kenyér, májkrém. Nincs tiszta ruha? Ja, akkor nem tudok iskolába menni. Hiába mondtam, hogy nem adok igazolást!


Szerencséd volt, hogy a fiad észhez kapott a viselkedésed hatására!

2009. ápr. 3. 17:21
Köszi a tanácsokat,most egy kicsit jobb a helyzet remélem igy is marad!Néha összekapunk de probálok türelmes lenni!
2009. márc. 4. 16:46
Én a mai napig haragszom anyámra, amiért annakidején beleolvasott a naplómba, meg hogy a másik telefonkészüléken belehallgatott a beszélgetéseimbe. Undorító dolog, és a legtöbb ilyen szülő csak a kíváncsiságát elégíti ki, és alantasan a gyerek érdekei mögé bújik.
30. $ézi
2009. márc. 4. 16:31

Szijjasztok!!!

Sztem az a legrosszabb ha beleolvasol az msn-jébe. Ettől csak kiborul és még jobban fog hargudni és azért is azzal a személlyel fog barátkozni. Szal sztem ezzel ne próbálkozz. Sztem az a legjobb ha elbeszélgetsz vele.

29. manócska16 (válaszként erre: 12. - Kiss Ildikó)
2009. márc. 4. 15:53

Az a leges-legrosszabb, amit tehetsz, hogy beleolvasol a beszélgetéseibe. Eléggé kétlem, hogy ennek bármelyik kamasz örülne, hogy "informálódik" a drága szülő...


Én 15 éves vagyok, és megutálnám érte rendesen anyumat, az 10000%. Szóval, ha engem kérdezel kedves Judit, próbálj vele beszélgetni higgadtan, és elmondani neki, hogy minek mi a hátránya, stb.

2008. nov. 13. 10:18
Nem egyszerű a kamaszkor...sajnos sem a gyereknek, sem a szülőnek...Nekem ugyan a lányom még csak 16 hónapos, így nem tudom,hogy milyen egy lány, ha kamasz....de gondolom az sem lehet egyszerübb, mint akinek ugyanennyi idős kamasz fia van...mint nekem....sajnos elég sok vitáink vannak nekünk is...amit időközönként én sem úgy reagálok le mint kellene...de utána észhez térünk mind a ketten...és olyankor visszafogja magát látványosan és belátja, hogy igazam van vagy volt...szóval ha vannak problémák...mindig van megoldás...én örülők, hogy ilyen a fiam...a maga kis hülyeségeivel eggyütt...sokat segít mindenben...pl: vigyázz a húgára, takarításban, bevásárlásban....úgyhogy ...ennyi...
2008. nov. 12. 16:32
Most már semmit. Jó 10 évvel ezelőtt lehetett volna belekezdeni.
2008. nov. 12. 16:30
Hello!14vagyok,szal átérzem a lány helyzetét is:) tényleg csúnya dolog beleolvasni a naplóba vagy "csak" a beszélgetős-msnes naplóba!azt nem szabad!az én naplómat elolvasta a "cukipofa és drágalátos" apukám...úgy peiidegeltem h egy hétig nem szóltam hozzás csak nagyon beszólogatósan,meg lehordta mindenért,utalásokat tettem rá hogy borzasztóan gyűlölöm érte.szét kellett tépnem darabokra a naplót.az első oldalt meghagytam és ráírtam:"jó olvasást!"...a türelem a legjobb"fegyver".csak az én anyum lenne ilyen figyelmes,hogy tanácsot kér mástól...nem is foglakozik velem eleget a legtöbbször mert sokat kell dolgoznia.tanár...:S ha nem piszkálna annyit,már az is jólesne...pedig jó tanuló vagyok!jó suliba járok...stb...mindegy!sztem is a nyugalom és az összebarátkozás a legjobb:)ügyesen!sok szerencsét
2008. aug. 28. 13:26
hát Zsikee- vel és Kiss Ildikóval sem értek egyet! persze ez én vagyok! barátnőm anyukája olvasott bele mindkét lánya dolgaiba, nem hiszem, hogy ez jó ötlet! állati kellemetlen és ciki, ha amúgyis kamaszodik és "rossz" a gyerek, még ilyet is tenni vele, hogy magán dolgai se lehetnek. sose tudtam naplót írni, de ha írtam volna, az magamnak lett volna, nem azért, hogy a szülő beleolvasgasson (barátnőm húgával ez történt). a másik Zsikee, tényleg ne vedd bántásnak, de velem is ezt játsza/játszotta apám, állatira nem ért el vele semmit, csak, hogy gyűlölöm és nagyjából ő is engem. ha akarod csináld, remélem neked bejön, de itt nincs meg az, hogy apám erősebb lenne, szerinte az, engem meg pont nem érdekel! ha a fiad meghunyászkodó fajta, akkor szerencséd van, ha olyan mint Te, nehogy rossz vége legyen! mert ő is mondhatja, ha Te így, akkor én is így, és ez végeláthatatlan vita lehet, egyik se enged és végül a fiad megtalálja a módját, hogy Nélküled is meglegyen ami kell neki. és onnantól nem fogja érdekelni! én csak őszintén kívánom, hogy ne így legyen!
2008. aug. 28. 12:49

Szerintem nem érdemes belenézni a dolgaiba,mert elveszti benned a bizalmát,inkább üljetek be valahová egy jó kis dumapartira,ha barátnődként kezelhet,bizalmasabb lesz hozzád és megbeszéli veled a dolgait.

Nálunk így működik a kamaszkezelés,igaz,az enyémek fiúk és még csak a nagy kamaszodik.

2008. aug. 28. 12:25

az én lányom a naplózást letiltja:)

de én nem is olvasnék bele.:)

22. **Rita** (válaszként erre: 21. - Supin)
2008. aug. 28. 07:16

Ha a gyerek nem veszi észre akkor is kiderül

Borítékolom, hogy beszélgetéseknél, esetleges vitáknál a szülő hivatkozni fog a látottakra, olvasottakra

21. supin
2008. aug. 27. 15:05
Csak ugy nézz bele a dolgaiba ,hogy ne vegye észre!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook