Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nikotinelvonási tünetek... fórum

Nikotinelvonási tünetek... (beszélgetős fórum)


2012. szept. 24. 20:08
Én is most vagyok leszokóban, nekem úgy sikerült, hogy beteg lettem, köhögtem.Valami vírus.Szóval, én ha beteg vagyok nem kívánom a cigit, ahogy most sem.Amikor elkezdtem az kb 3 hete.Most azzal próbálkoztam, hogy rágyújthatnék, de nem.Nem vártam meg, amíg elfogy a dobozból a cigi, még most is van benne, sőt ha "kívántam", akkor szívtam, ez kétszer volt, és két slukk után eloltottam.És még az elején.A lényeg:rájöttem, hogy engem maga az érzés nyugtat,hogy a kezemben van, és midig is bűntudatom volt a füst miatt,hogy mérgezem magam, vagyis féltem a betegségtől.Tudatosítani kell magunkban, hogy nem jó az semmire, nyugodtabb nem leszel, be kell beszélni magunknak egy másik nyugtatót.Egy jó forró csoki így, hogy jön a hideg, stb.Persze jó hogy van itthon szotyi és ha unatkozom, akkor előveszem, a vírus miatt mindenféle cukorka, amit ha eszembe jut, jó lenne rágyujtani, bekapok.Ja és találtam egy hobbit, körmözök és inkább erre költöm a pénzt amit spórolok.Én napi fél dobozzal szívtam, viszont ha buliban voltunk elment eggyel simán.És biztos hozzátett az is, hogy előtte nyaralni voltunk, ahol napi 1 elment tuti.Szóval nekem ez a történetem és nem mondom, ha meg fogom kívánni lehet 1 slukkot szívok, de az íze miatt is leraknám, és már nem látom értelmét.Szerintem jól haladok, mindenkinek sok sikert!:)
12. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 19:39
Tudom hogy nem javasolt,de nekem bevalt:nikotinos ragot ragtam,mikor 'beszedultem'..Aztan szep lassan elhagyram azt is..Ma mar almat ragcsalok csak.Napi 1-2 kilot:-)De akkor sem gyujtok ra!
11. Cippora (válaszként erre: 1. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 15:53
Sajnos ez természetes,néhány nap és jobb lesz.Én is szédültem,erőtlen voltam,alacsony volt a vérnyomásom,a kedvem rossz,de ki lehet bírni.Kitartás,csak ügyesen :)
2012. szept. 21. 15:07
Én is nagyon szédültem:-)de ha egyet rágyújtasz, akkor utána jön a többi, szerintem.Kitartás!
9. de Luca (válaszként erre: 8. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 14:43
Nem mondanám leszokásnak, mert 1 hétig egyáltalán nem szívtam, viszont pár napja a napi kávéhoz elnyomok 1-1 szálat. De egyébként igen, most kezdtem pár hete.
8. samsungtv15 (válaszként erre: 6. - De Luca)
2012. szept. 21. 14:41
Te is most szoktál le?
7. samsungtv15 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2012. szept. 21. 14:31
nem iszok szeszt...a vérnyomásom meg, na igen, amúgy alaőpban alacsony, szóval, kiderül.
2012. szept. 21. 14:15
Osztom MOncsa tudományos magyarázatát, miszerint a vérnyomásod esett le. 2 hete nekem még 95/60 körül mozgott nap végére, egész nap pörgött velem a világ, most már dobom el az érrendszeri gyógyszereimet is.
5. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 14:07

Szia!


Eloszor is engedd meg, hogy gratulaljak. Remelem, sikeres lesz a leszokas hosszu tavon is.

Ami a tuneteidet illeti, egeszen biztosan pszichesek. A nikotin nagyon keves emberben okoz fizikai fuggoseget, ezert nem er a nikotintapasz kutyafulet sem (dohanyosok kb. 10%-a), es mivel nagyjabol 30 percenkent kell az utanpotlas, az igazi nikotinfuggo gyakorlatilag lancdohanyos, meg ejszaka is tobbszor felebred ragyujtani.

Ha te 1, sot fel dobozzal kibirtad hosszu tavon, nem lehetsz fizikailag fuggo.

Az idegesseg ertheto, a szedules meg lehet attol is, hogy a vernyomasod instabil (a dohanyzas erszukito hatasu, ha abbahagyod, eshet a vernyomasod). Igyal egy kavet :) Az alkoholt meg hanyagold, az ertagito.


Sok szerencset, majd ird meg, mi ujsag :)

4. 00a194caf9 (válaszként erre: 2. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 14:05

Természetes, hogy szenvedsz, ez egy darabig így is lesz. De gondolj az elhatározásodra, meg arra, hogy ezen szükségszerűen át kell esne, ha le akarod tenni!

Viszont a jó hír, hogy előbb vagy utóbb elfog múlni, és jól fogod magadat érezni! :)

Jobban mint valaha, mert irtó büszke leszel, és a közérzeted is sokkal jobb lesz, mint amikor dohányoztál. Plusz a pénztárcád is vastagabb marad!

3. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Samsungtv15)
2012. szept. 21. 14:04

Igen, ezek elvonási tünetek... Sokat nem tudsz tenni vele. Nekem a citromfű tea bejött, meg az, hogy mélyeket lélegeztem.


Nekem kb. 3 hétig volt nagyon durva, 3-4 hónap után meg szinte már nem is hiányzott! De egyet jegyezz meg, olyan sosincs, hogy csak egy szálat elszívsz!!! Én fél év füstmentesség után így szoktam vissza, és a csak egy után minden előröl kezdődött!


Ügyes vagy, nagyon szép teljesítmény a 3nap! Kitartást kívánok! :)

2012. szept. 21. 14:01
ja, és szenvedek...bevallom.
2012. szept. 21. 13:58

3, napja nem gyújtottam rá.lehet pszichés, de szédülök, kissé ideges vagyok, olyan" minden valótlanszerű" érzésem van, nem esik jól az étel, de a legrosszabb az a szédülés.

Szeretném tudni, kinél mi volt az elvonási tünet, meddig tartott, és hogy "élte túl" :-D

Napi 1 doboz cigimet fél éve már fél dobozra csökkentettem, ennyit szívtam mostanság.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook