Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fél- vagy teljes szocpol jár e bővítésre? fórum

Fél- vagy teljes szocpol jár e bővítésre? (tudásbázis kérdés)


19. szelid
2009. febr. 12. 08:47

Sziasztok!


Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a két gyermek után járó félszocpol összegéből, lakásbővítés esetén ki lehet e hozni azt az 1 szobával nagyobb, plusz alapterületet??? Vagy kb... mennyibe kerülhet egy ilyen jellegű lakásbővítés? Mert szeretném hitelfelvétel nélkül megúszni...

18. teleki_2007 (válaszként erre: 17. - 8da8a563b7)
2008. okt. 23. 15:05
Mi is bővítésre igényletük, de ehhez kellettek a tervek, mert minimum egy szobával kellett növelnünk az alapterületet és nem haladhatja meg a szobák száma a majdaniakkal együtt és a nappalival eggyütt a négyet.Ha túl nagy egy nappali vagy szoba alaptrerülete akkor azt kettőnek veszik.Mi magasítottunk is a házon és egy pár négyzetméteres előszobát bővítettünk közel 50 négyzetméteresre.Így nőtt az alapterület és az a lényeg,hogy a terveken ne legyen több írva a nappalival együtt 4 szobánál.Magyarul másnak kell,hogy elnevezze a tervező.De ezt ők már tudni szokták.Amúgy nagyon nehéz ügy ez az egész és csak készültség arányosan folyósítják szemle alapján.A szocpol összegét 75%-ban folyósítják ki, a maradékot csak akkor ha már megvan a használatbavételi vagyis lakhatási engedély.A szocpol miatt kellene számlák is a költségvetés 70 százalékáról.Remélem tudtam valakinek segíteni....
2008. szept. 5. 10:56
növelni és vízszintesen. úgy tudom felfelé építkezésre nem adnak.
16. dindin19 (válaszként erre: 14. - Eszti1118)
2008. aug. 30. 19:05
nem, növelni kell a négyzetmétereket
15. supin
2008. aug. 30. 18:56
Fél!
2008. aug. 28. 18:45

Lenne egy kérdésem:szocpol-t lakásfelújításra fel lehet venni?Pl:fürdő(csempézés,stb),meg ilyesmikre?

Nem bőviteni akarunk,mert panel lakásunk van.

Előre is köszi!

13. anan
2008. aug. 15. 11:27
Bővítésre csak fél szocpol igényelhető!
2008. aug. 14. 16:48
Én annak szeretnék utána járni, hogy bátyámék most bővítették a házukat, megfelel a méltányolható kritériumoknak. Van már egy meglévő hitelszerződésük amit ez évben kötöttek. A kisfiuk most született meg. Meglévő hitelszerződés esetében is jár bővítésre szocpol?
2008. márc. 4. 21:48
Sajnos ez nem minősül bővítésnek szerintem sem.De ki tudja? Megkérdezni nem árt.A bővítésnél minimum 1 lakószobával kell bővíteni a már meglévő ingatlant.
2008. márc. 4. 10:47

Köszi a választ.Jelenleg minden helyiség egyben nyilik nálunk.Van egy terasz rész,amit szeretnék befalaztatni,hogy legyen egy folyósó,és onnan nyilanának a helyiséget.De tudtommal erre nem kapom meg a szocpolt,mert ez nem számit bővitésnek :(

Hát nehéz eset a szocpol,az 1x biztos

9. JázminBarnuska (válaszként erre: 8. - Sajt1979)
2008. márc. 3. 21:29
Ha 30%-ban meg van a bővítés,már igényelheted a fél szocpolt,de azt ajánlották nekem is ma,hogy minél többet csináljunk meg,mert ha már 30%-nál igényeled,nem csak mondjuk a 60%-nál,többször mennek ki hozzátok a banktól,és egy-egy kiszállás súlyos tízezrekbe kerül(levonják a szocpolból).Ugyanis nem adják oda egyszerre a pénzt+az összeg 10%-át nem használhatod addig fel,míg a lakhatási engedély nincs meg.
2008. márc. 3. 21:02
Én is bővitésen gondolkodok,azt tudja valaki esetleg,mikor kapja meg az ember a szocpolt?Úgy értem,mennyire kell késznek lenni a bővitéssel?
2008. febr. 25. 10:40
csak fél.
6. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 5. - JázminBarnuska)
2008. febr. 25. 08:05

Nem tesznek:)

Mi is régi házat akarunk bővíteni, arra adnak félszocpolt, csak minimum egy szobával (12 nm), vagy két félszobával kell bővíteni a házat.

2008. febr. 25. 08:01
Szia! Biztos hogy csak fél,és a bővítendő ingatlan minimum 50%-ban a te neveden kell,hogy legyen.Nem tudom hogy tesznek-e különbséget régi és új ház között,remélem nem,mert a mi házunk régi,és mi is most akarjuk bővíteni.Én nem tudok különbségről.Azért utána kell járni!
2008. febr. 20. 15:45
Én úgy tudom,hogy fél,de én olyat is hallottam,hogy régebbi ház bővítésére nem igen akarják megadni,vagy ha megadják,nehezen!Nem tudom,hogy ez igaz-e,de gondoltam leírom,inkább járjatok utánna!
2008. febr. 3. 14:52
fél
2008. febr. 3. 13:27
Én úgy tudom hogy csak fél,mi is épp előtte állunk
2008. jan. 29. 13:21
Tudja e valaki, hogy fél- vagy teljes szocpol jár e bővítésre? És megellőlegező kölcsönt igénybe lehet e venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook