Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Calcimuscot adtatok náthára? fórum

Calcimuscot adtatok náthára? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 22. 22:12

Bármilyen problémával megyünk a dokihoz, mindig ajánlja a lányomnak, de nem igazán szoktuk használni. Én akkor adtam neki amikor megcsípte a darázs, mert nem tudhattam mit vált ki belőle. Egyébként megfázásra vannak lényegesen jobb, természetes gyógymógok, nem kell rögtön mesterséges dolgokkal tömni a gyerkőcöt.

Természetesen mindenki maga dönti el.

2012. szept. 22. 21:24
De jó, hogy benéztem ide! Több éve használjuk, de megfázásra még sosem adtam. Sajna most aktuális kipróbálnom a fiamon... :(
2012. szept. 21. 11:13
Adhatsz nyugodtan, mert a duzzadt nyàlkahàrtyàt lelohasztja. Abban a pár napban míg adod nem lesz baja a vesèjének !
13. zsanci79 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. szept. 21. 10:47

Ezzel nekem csak az a bajom, hogy a gyerekemet elég nehéz rávenni nagy adag C vitamin fogyasztására, pláne ilyeneket, amit te írtál, meg sem eszik.

Én adok neki C vitamin cseppeket, muszáj.

Még nem volt náthás, mióta megy az ovi, és ez nálunk nagy szó!

Calcimuscot pedig mindíg ad a doki.

Múltkor nekem is nagyon elkezdett fájni a tokom, reggel és eset bevettem 2-2 ampulla Calcimuscot, aludtam egy hatalmasat, citromos teáztam, és másnapra semmi bajom nem volt.

2012. szept. 21. 10:44

Calciumot azért ír fel az orvos, mert egy-egy megfázásnál a nyálkahártyák duzzadtabbá válnak, a calcium viszont ezeket a duzzanatokat enyhíti, ugyanúgy, ahogy teszi azt egy allergiánál.


A calcium a mérgeket köti meg a szervezetben, amire allergiával, vagy allergia szerű tünetekkel reagál a szervezet.

Persze más szerepe is van, de most a náthánál maradtam.

2012. szept. 21. 10:43
Hogyne! Az egyik leghatásosabb!
2012. szept. 21. 10:37
Erről még nem hallottam, de mindig tanul az ember. Tényleg összefüggésben van a nátha gyógyításával, ha kalciumot viszel be a szervezetbe, vagy a calcimusc tartalmaz mást is? Én is használom a gyerekeknek, de csak akkor adtam eddig, ha megcsípte őket valami és csúnya lett a csípés.
2012. szept. 21. 10:25
nekem kruppos a kisfiam és mindig azt adok neki,sőt a gégész orvosunk is ezt ajánlotta,de még soha nem volt gond a veséjével,nekem azt mondta a doki nénink h maximum 5 napig adhatom...de addig el is mulik neki mindig a nyavalyája :)én csak reggel szoktam azt adni estére mi cetirizint kaptunk mert az az allergiát csökkenti és nyugtatja a nyálkahártyát.
2012. szept. 21. 10:04
nekünk legtöbbször ajánlja a gyerekorvos más gyógyi mellé is:)
2012. szept. 21. 10:04

Nem. Nagy adag C-vitamin bármilyen formában, legyen az savanyú káposzta, kiwiw, citrom.

Náthás időszakban dőzsölök: hatalmas nagy adag gyümölcssaláta mézzel. Ugyanígy vegyes saláta csak citrommal és olívaolajjal. 3 nap és volt, nincs nátha.

2012. szept. 21. 09:59
nekem is mindig mondja.most meg szinte lehordott a patikus,hogy ilyen felelőtlen vagyok.
5. zagaba (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2012. szept. 21. 09:56
Nekünk szinte mindig ajánlja nátha esetén a Gyerekorvosunk.Ehhez gyakori orrtisztítás és emelt dózisú C vitamin kúra párosul.
4. scorpiolady (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2012. szept. 21. 09:55
ez érdekes mert az én nagyfiam veseproblémával született(amit már azóta elnőtt), és kezdettől szedhetett Calcimus..ot.
2012. szept. 21. 09:55
Igen, nekünk szokta javasolni a gyerekdoki.
2012. szept. 21. 09:54
most mondja a patikus,hogy tönkreteheti a lánykám veséjét:(ha náthás mindig ezt adom:((a dokinő mondta:(
2012. szept. 21. 09:54
Calcimusc.-ot adtatok náthára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook