Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes e szépségszalont nyitni manapság? fórum

Érdemes e szépségszalont nyitni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 3. 00:09
Hasznosnak találom az itt talált beszélgetéseket!
57. tsysko
2014. szept. 2. 13:23
?
56. tsysko
2014. szept. 2. 13:22
Végül sikerült nyitnod szépségszalont?
55. Meababa (válaszként erre: 54. - Veronika27)
2012. szept. 25. 10:51

nagyon szépen köszönöm :) így van, ez az előzmény sokat számított, de ha a párom nem nógat, még mindig valahol asztalt bérelnék :) de a legszerencsésebb így, mert a vendégkört a segítségemmel meg tudom tartani a baba mellett is :)

félre ne érts, a babó az első :) csak hát ez volt eddig az "első gyermek" sokat szenvedtem érte :)

54. Veronika27 (válaszként erre: 53. - Meababa)
2012. szept. 25. 10:39

Mondjuk 9 éves vendégkörrel el is hiszem, hogy ki tudjátok termelni a pénzt.


Sok sikert, a babához pedig jó egészséget!:)

2012. szept. 25. 09:19

Szia! Azt javaslom, akkor vágj bele, ha olyan összeggel rendelkezel, amire nem feltétlen vársz megtérülést rövid időn belül :)

Én idén februárban nyitottam meg üzletemet. Van a környéken két szalon, de kisebbek, egy szoligéppel.

Mi 3al kezdtünk, + az én 9 éves műkörmös vendégkörömmel.

Két alkalmazott viszi a szolit, az egyik körmös szintén, ő már alám is dolgozik, mert májusban kiderült, hogy babát várok. Szerencsére mindkettőneknek van bőven vendégk, sőt....

Az üzlet elejétől fenntartja magát, de az tuti, hogy az alaprezsi (járulék, villanyszámla...egyebek) kb 300.000,. Ft/hó!

52. Veronika27 (válaszként erre: 50. - Debóra)
2012. szept. 23. 15:20
Igen. Nem beszélve a berendezésről, gépekről, kezdőkészletről. Ha ezt is beleszámítjuk, akkor évekig is nullás lehet a vállalkozás.
2012. szept. 22. 20:46

Szerintem nem. Iszonyatos anyagköltségek vannak, plusz bérleti díj, ha nem saját a hely, valamint a saját bér után is jól le kell járulékozni és akkor még ott van a könyvelő, közmű díjak, engedélyek, folyamatos továbbképzés, tanfolyamok, új technikák.


Én múlt héten mondtam a kozmetikusomnak, hogy azért tök jó hogy neki még megy, alig győzi a vendégeket. De mondta ha tanulói nem lennének már nem csinálná :S mert nem kérhet annyit, amennyivel tényleg jól keresne, mert szépen elmennének tőle a vendégek, hisz egyértelmű hogy ha olyan problémák vannak, hogy valaki villany-, gázszámlát fizessen vagy kozmetikai kezelést akkor nem az utóbbit választja

50. debóra (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2012. szept. 22. 20:39

Erről beszélek én is.

Ezeket a kiadásokat csak az tudja, aki már benne volt.

Ha még ezen felül marad valami, az már jó.

Nekem volt olyan hónapom, hónapjaim, hogy örültem, hogy a kiadásaimat ki tudtam fizetni és mellette ingyen dolgoztam, mert nem volt bevételem.

Sajna a mai helyzetben is ez van.

Én nem vágnék bele.

49. Veronika27 (válaszként erre: 47. - Debóra)
2012. szept. 22. 20:09
Pontosan, ezek mellé jön még a könyvelői díj, meg az anyagköltség, nyugodtan lehet számolni 100-110 ezerrel és akkor még hol van a saját bevételed?
48. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 46. - Debóra)
2012. szept. 22. 20:09
nekem körmösként a bérleti díjon felüli kiadásom 160 ezer havonta.
47. debóra (válaszként erre: 45. - SzánI.)
2012. szept. 22. 19:40
Ha pedig vállalkozó vagy, akkor a havi fix kiadásod majdnem 70 ezer /nyugdijjárulék, TB., stb.../
46. debóra (válaszként erre: 45. - SzánI.)
2012. szept. 22. 19:39

A rezsi és anyagköltségre nem gondoltál?

Vannak a bérleti dijon felül más kiadások is.

45. SzánI. (válaszként erre: 43. - Anda39)
2012. szept. 22. 18:27

Ha két év után csak minimálbért tudsz kitermelni magadnak (pedig bérleti díjat sem kell fizetned), ott komoly gondok vannak. - lehet hogy szakmailag.


Ha belegondolsz, egy nap ha csak 5-6 vendég fizet neked 3-4 ezret ..... bőven túl lennél a minimálbéren.

44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - Anda39)
2012. szept. 21. 14:55

Na igen, az rengeteget jelent, hogy nincs bérleti díjad! Én az első helyemen 2003-ban 32 ezer forintot fizettem, az még most is rengeteg!

Fodrászoknak némileg könnyebb, hisz nekik valóban elég egy szék is... Szóval a bérleti díj se magas, ha így számoljuk.

43. Anda39
2012. szept. 21. 13:52

Érdekes, amiket írtok, én is megosztom a tapasztalataimat, véleményemet veletek.

Két éve dolgozom fodrászként. Az első évem mínuszos volt, tehát amit beruháztam, az sem jött vissza. Második évben már akkora lett a vendégköröm, hogy hasznom is lett végre. Most tartok ott, hogy amennyit keresek, az kb. a minimálbér. Tehát még nem kell abbahagynom, mert ha elmennék máshova mást dolgozni, akkor sem járnék jobban. Ráadásul nem is ez a célom! Nagyon szeretem a szakmámat és igencsak el lennék keseredve, ha ennyi anyagi és szellemi befektetés után fel kellene adnom...

Nekem nincs bérleti díjam, mert rögtön le is húzhatnám a redőnyt, elvinné a hasznomat.

Nem mindegy, milyen környéken lakik az ember, a potenciális vendégeknek van-e pénzük a szépészeti szolgáltatásokra? Kevés kuncsafttal nem lehet mit kezdeni.

42. Veronika27 (válaszként erre: 41. - Veronika27)
2012. szept. 21. 13:30
Még valami: az ismeretségi körömben 2 kozmetikus és egy műkörmös zárta be az üzletet idén...
2012. szept. 21. 13:27

No, elolvastam a hozzászólásokat és a véleményem a következő:


Manapság eleve mások az üzletnyitási szabályok is, mint 10 évvel ezelőtt. Érdemes utánaérdeklődni a helyi önkormányzatnál, nálam pl. nem engedték, hogy a saját lakásomban alakítsak ki kozmetikát úgy, hogy én is ott élnék. Sokat szigorodtak a higiénés szabályok is.


Én 5 évig dolgoztam és minimálbért kerestem, ez volt a legtöbb, amit ki tudtam hozni. Szerintem aki már volt vállalkozó, az tudja, hogy miről beszélek. Pedig dolgoztam együtt híres fodrásszal is exkluzív szépségszalonban, de mégsem indult be úgy az üzlet, ahogyan kellett volna. A műkörmössel közösen összefogva kuponoztunk mi is, de abszolút nem volt sikere!! Marketinges végzettségem is van, így igyekeztem mindent kihasználni, amit csak lehet, de akkoriban még nem igazán volt elterjedve az internet. Szórólapoztunk is, voltunk egy kiállításon, ahol a színpadon mutattuk be a szalont, meg hogy mit tudunk, mik az újdonságok, kérdésekre válaszoltunk. Hirdettem ingyenes újságban is, tájékoztatókat írtam, nyomtattam és kiraktam elérhető helyekre, valamint osztottam olyan helyekre is, ahol megengedték. Közben szakmai továbbképzésekre jártam és mivel a szüleimmel éltem, ezért szinte minden pénzt visszaforgattam az üzletbe, új termékeket és kezeléseket iktattam be. Én úgy érzem, hogy mindent maximálisan megtettem, de akár fejre is állhattam volna, hisz ugyebár az üzlet nemcsak tőlem függ, hanem a vendégektől is. Mondjuk én a dél-keleti régióban éltem, ahol munkalehetőséget jóformán 1-2 gyár ad. Manapság, ha hazamegyek, egy kb. 10 fős mag még mindig jár hozzám, így 4 év távlatából is.


Összefoglalva: ha van megfelelő anyagi háttered, kitartó vagy és hajlandó vagy dolgozni is érte, akkor megpróbálhatod, de én 100%, hogy nem nyitnék szépségszalont ezekben az időkben.

(Nálunk az állam támogatna pénzzel bizonyos feltételek mellett, de még úgy sem vágnék bele.)

40. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Livair)
2012. szept. 21. 13:12
Gondolom azért, mert minimálbért kínálnak. Lehet, hogy aki meg kijár házhoz, az többet összeszed, mint aki rendesen be van jelentve. Legalábbis én tudok ilyenről.
39. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - SzánI.)
2012. szept. 21. 12:07
Nagy szalonokban vannak alkalmazottak, ahol dolgoznak 20-30-an, mindenféle területen.. addig, amíg bele nem tanulnak annyira a szakmába, hogy ellépnek, és csinálják maguknak. Vagy csak be van jelentve, mint alkalmazott, de mindent maga után fizet, tehát csak papíron alkalmazott.
38. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Livair)
2012. szept. 21. 12:05
Egyetértek.
2012. szept. 21. 09:31

Szia!

Nekem van több szakmám, és régi álmom volt, hogy kozmetikus leszek... Amint volt saját keresetem és el tudtam végezni a sulit, megcsináltam, így most kozmetikus vagyok...

Főállásban nem kozmetikusként dolgozom, de otthon igen... hazudnék, ha azt mondanám, hogy megélnék belőle, de azért kereset kiegészítésnek tökéletes...

Szépen lassan alakul a vendégkör, ez sajnos nem megy egyik percről a másikra...


Ha igazán jó vagy, és okosan csinálod, és persze olyan helyen nyitsz, ahol van forgalom és fizetőképes lakosság, akkor működik.

A legfontosabb szerintem a pozitív hozzáállás, és hogy mindig legyenek új célok. Nagyon fontos az is, hogy szeresd csinálni, mert anélkül nem megy...


Ne hallgass senkire

36. Livair
2012. szept. 21. 09:11
Hát köszönöm lányok a hozzászólásokat, majd kitalálom hogy legyen.. :)
35. Annie1130 (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2012. szept. 20. 20:28
Nem "még mindig", hanem inkább egyre fontosabb szerepet kap az online marketing, legyen szó akármilyen vállalkozásról. Manapság egy vállalkozás értékét nagyban megmutatja, hogy mekkora az érdeklődői listája. A potenciális vásárlókat/vendégeket online síkra kell terelni, mert online bármikor(!), költségkatékony elérheted őket. Ez egy szépségszalon esetében pl. úgy nézne ki, hogy egy kis kupont a kezébe adsz a vendégnek, hogy töltse ki az adataival, e-mail címével és cserébe kap pl. egy ingyen fejmasszázst vagy szemöldökszedést, vagy mit tudom én mit...Ha már el tudod érni online, onnantól kezdve nyert ügyed van...de persze csak akkor, ha van egy jó eladási stratégiád...:)
34. michelle.r (válaszként erre: 31. - Annie1130)
2012. szept. 20. 20:19
Az hiba is lenne ;) Teljesen átformálódtak a médiafogyasztási szokások. A web még mindig nyerő.
33. Cippora (válaszként erre: 19. - Livair)
2012. szept. 20. 20:16
Igen nagyon szomorú.Én kozmetikus vagyok,jelenleg gyeden,bár előtte is mást dolgoztam.Szívesen belevágnék újra,de nem tudom...nem merek...
2012. szept. 20. 20:13

Kozmetikus vagyok,és most belevágok:DD

Felvettek volna az óvodába ,de csak közmunkásként,havi 35 ezerért bakker:O

Itthon van az üzlethelyiségem,amit tíz éve csináltunk,de eddig nem dolgoztam különböző okoknál fogva.Megvannak a gépek,zuhanyzó,wc,stb.

Mivel nem kell bérleti díjat fizetnem,úgy gondolom 35 ezernél azért többet fogok keresni:D

Kuncsaftkört nem nehéz kialakítani,mert korábban rengetegen jártak hozzám szoliba,napi 10-20 vendég.Alig győztem egyedül-akkor is azt mondták-ne csináljam,mert ráfizetek.:o

Ha bérelnem kellene,akkor megfontolnám-de szerencsére meg tudtuk oldani itthon:)

2012. szept. 20. 19:57
Egy másik ismerősömnek meg epedig egy 16 székes fodrászata van, és ő maga is fodrászként dolgozik. Nagyon jó helyen van a szalon,a berendezése is igényes, tehát könnyedén ki tudja adni a székeket...Egyébként meg egy jó marketing csodákra képes. A webet sem zárnám ki a marketing stratégiából, sőt!
2012. szept. 20. 19:53

Én is fodrász vagyok és jelenleg nem abban dolgozom, mert nem éri meg. Voltam vállalkozó is, de sok a kiadás, kevés a vendég. Mindenki ezen spórol, nincs az embereknek pénzük, inkább otthon festik a hajukat.

Jelenleg más szakmában dolgozom, de mellette fodrászkodom is, házhoz járok igy nem kell fizetnem vizet és villanyt, igaz olcsóbban, de igy van egy kis plussz a főállásom mellett.

Én nem vágnék bele saját üzletbe.

29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - Korteforma)
2012. szept. 20. 19:52

Egyáltalán nem mindegy, milyen környéken nyitna üzletet!

Van-e fizetőképes kereslet ez a fontos szerintem.

A weboldalak annyira itt nem számítanak, mert ugye én sem mennék Mucsalyröcsögére.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook