Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett szőkéből sötétbarna, hajszínezővel?! Tapasztalatok? fórum

Festett szőkéből sötétbarna, hajszínezővel?! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 21. 14:47

Sziasztok!


Igazából, tegnap elmentem egy fodrászkellékeshez és a bácsi nagyon lebeszélt.. :) azt mondta, hogy gyönyörű ez a szín és nem állna olyan jól a barna és megbánnám... mivel most kezdődött a havi bajom (:), de már eléggé le volt nőve, úgy döntöttem, hogy befestem még szőkére inkább, az a tuti. (Nem tudom, hogy igaz-e, hogy menstruáció alatt kevésbé fogja be a festék a hajat?! fodrász mondta.. :)) szóval, épp most ülök itt festékes fejjel :) de a legközelebbi festésnél tuti kipróbálom a barnát! Igazából sötétbarnát szeretnék, de gondolom sehogy sem lesz ilyen szőkéből sötétbarna, max második festés után. Valószínű nem színezni fogom, hanem festeni, mert nagyon megijedtem ezektől a hajszínezőktől :)

Nagyon félek ettől az egésztől, mert lehet, hogy nagyon bénán fogok kinézni :)

Tindigo, látom sok mindenen átestél már, ami a frizurádat illeti, de legalább találtál egy tökéletes fodrászt :)

Én is bp-i vagyok és nagyon megköszönném, ha megadnád a fodrászod elérhetőségét.. egyszerűen senkit nem találok, aki olyanra csinálta volna, amilyet szerettem volna.. voltam már 3 mesterfodrásznál is, akik közül az egyik egyenesen olllllyan mester volt, hogy oda sem nézett, hanem beszélgetett 1 ismerőssel, miközben a hajamat vágta és végig rá figyelt... :D na, olyan is lett!

Mindenképp írok privátot, nagyon köszönöm! :)

10. 04d410066e (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2012. szept. 21. 13:50
Azért csak óvatosan. Nekem befogta, csak ledobta. A sötétbarnánál bele sem merek gondolni, milyen lett volna, amikor dobja le a szőkített hajam. Szóval mindenki más szerintem... Bár amit én próbáltam barnának, az nem drogériás volt, hanem profi fodrászkellékes.
9. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Nori124)
2012. szept. 21. 13:37

Ugyanígy voltam, mint te, viszont a sötétbarna jó választás, mert a világosbarna, középbarna nem fogná be olyan színűre. A sötétbarnától is szerintem csak maximum középbarna lesz...

Én úgy jártam, hogy világosbarnát vettem és konkrétan malacrózsaszín lett a hajam! Gondolhatod, egyből mondtam anyumnak, hogy hozzon egy sötétbarnát:) Abból lett olyan középbarna szerűség.

A mai hajszínezők már eléggé tartósak, de valószínű, hogy kopni fog erősebben, azért undi színe nem lesz és zöld sem lesz:))


Majd írj, hogy mi történt!

8. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Nori124)
2012. szept. 21. 09:24

Hát nem csodálom. Én is így voltam ezzel. :) Amúgy amikor hirtelen befestettem barnára a hajam, mindenki megszokott azzal, és mikor visszafestettem szőkére, akkor meg az volt furcsa nekik. :D

A kálváriádat is nagyon megértem. 6 éve költöztem Bp-re. Előtte vidéken volt egy fantasztikusan jó fodrászom. Aztán Bp-n egyszerűen nem találtam. Ezért is kezdtem el megnöveszteni a hajam, mert a végén már totál kiborultam, hogy állandóan elrontották. A növesztési fázisban viszont csak 2-3 havonta mentem, ahogy el tudtam intézni a szülővárosomban. Agyrém volt, mivel a rövid haj havonta igényel fodrászt, ezért kezdtem megnöveszteni, miután kb. 4 évig nem találtam fodrászt. Aztán tönkrette egy remek fodrász a hajam, letört több helyen tőből, akkor visszavágattam. Végül egy éve találtam meg a mostani fodrászom, akit imádok, tényleg nagoyn szuper. Már a húgom haját is ő vágja, akinek hosszú haja van, és teljesen más stílus, mint én. Meg a páromét is, bár neki nincsenek nagy igényei. ;)

Amúgy a fodrászom egy 35 körüli csaj, mesterfodrász, Milánóban tanult évekig, és egy csomó olyan különleges dolgot tud, amit Magyarországon csak nagyon-nagyon kevesen, pl. hajszabásmintát, hajtetoválást, shine-melírt, extrém-stylingot, és nagyon különleges vágási technikákat. Ő inkább hajsytlist, sem mint fodrász, tanácsadó, kitalálja a hajad stílusát. :) Ráadásul szuper jó fej, családias, mindig főz nekem kávét, teát, megmasszírozza a fejemet, szóval olyan full szervíz van, szeretek odamenni, jól érzem ott magamat. Ha Te is bp-i vagy, akkor szívesen megadom az elérhetőségét. :)

2012. szept. 20. 21:43

Igen, meguntam, pici korom óta szőke vagyok, most már szeretnék valami változatosságot :) Csak hát nyilván mindenki így szokott meg, furcsa lenne hirtelen a barna.. De a legtöbben azt mondták, hogy szerintük nem lenne olyan jó a barna, maradjak szőke.. :(

16-17 éves korom körül elkezdtük melírozni a hajamat, mert addigra már eléggé besötétedett az eredetileg tejfölszőke hajam :) 1-2 évig csak melíroztuk, aztán már egyre több melírt akartam és végül a teljes festét mellett döntöttem, így vagyok másfél éve totál szőke :)))

Sajnos óriási csalódás volt most a fodrászom. Ő a 14., akinél voltam és nagyon örültem, hogy rátaláltam, mert először vágott egy szuper, rövid, hátul felnyírt frizkót, aztán utolsó alkalommal olyan frufru-t vágott nekem, hogy vállalhatatlan volt.. (még most is az, csak félrefésülöm kicsit.. meg lakkozom)

még mondta is, hogy jaj, ha még valamit akarok rajta igazítani, menjek vissza, vállal rá 1 hét garanciát (????) érezte, hogy elcseszte, nem kicsit..

most keresek majd valaki újat..

megkérdezhetem, Te pesti vagy?

2012. szept. 20. 21:16
Megnéztem a fotóidat, és szép vagy szőkén. :) Nagyon jól áll. Gondolom, meguntad, én is folyton megunom. De amilyen szép vagy, barnán is rendben lennél. ;) Meg melírt is el tudnék neked képzelni, valami shine-melíros technikával.
5. 04d410066e (válaszként erre: 4. - Nori124)
2012. szept. 20. 21:03

Nekem is le kellett szívni egyszer, le lett blancholva. De nagyon jó fodrászom van. Szivatás után festés jött, és utána kreatinos hajpakolást kaptam. A hajam nagyon gyorsan visszaállt normálisba a pakolásoktól. Viszont drága olasz hajfestékkel dolgozik, szóval az se mindegy, miilyen minőségű a festés. Alapból zsíros hajam van, szőkére festetve normál, szivatás után száraz lett a hajam, de egy hónap alatt teljesen rendbejött. Szuper hajpakolások vannak már, ha jó a fodrászod, ettől nem kell félni.

Furcsa, hogy ezen gondolkozol amúgy. :) Bár ez csak most tűnik annak, hogy kb. egy éve megtaláltam életem fodrászát. Ráadásul nem is drága, középáras, szóval nekem tökély. Ő eldönti helyettem, milyen színű haj fog jól állni. Eddig szőkéket festett, különböző árnyalatokat, de azok mind jók voltak, és egyszer még rózsaszínes lilát is tett bele, amint kiakadtam, aztán szuper jól állt, és még punkos sem lett, csak elegáns, ami meglepett. Őt azért szeretem, mert nem csinálja meg, amit mondok feltétlenül. Pl. kértem vöröset, azt nem kaptam, mert mondta, hogy hülyén fogok kinézni, de télre kitalál valami új hajszínt. Ha jó a fodrászod, akkor ő meg tudja neked mondani, hogy jól fog-e állni vagy sem. Illetve a barnának is ezer árnyalata van, egyáltalán nem mindegy, melyiket választaná. Nem tudod vele megbeszélni?

4. nori124 (válaszként erre: 3. - 04d410066e)
2012. szept. 20. 20:56

Szia!


Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, letettem a barnáról.. :( de egyszer úgyis kipróbálom! csak félek, hogy nem állna jól, utána meg nem akarom kiszivatni és tönkretenni a hajamat..

2012. szept. 20. 17:42
Még valami: a vörös hajszínező az én szőke hajamból narancsot majd borzalmas sárgás kanáriszíneket csinált, ahogy kopott. A húgom sötétbarna hajából meg észrevétlenül etűnt... Szóval világos hajat igaz, hogy jobban befogja, de gáz, mikor kikopik.
2012. szept. 20. 17:39

Szia!

Tényleg gáz... Én próbáltam, bár vöröseset, és szerencsére rövid a hajam, szóval annyira nem volt emiatt gáz, de ha hosszú lett volna nem tudom, mit csinálok... Nekem is sötétszőke amúgy a hajam. Az a baj, hogy a világos hajon látszik, ahogy kikopik. Szóval én nem mernék már otthon sem szivatással, sem színezéssel próbálkozni, max. a már próbált árnyalatú fodrászkellékesben beszerezhető profi hajfestékkel festeném csak a hajam otthon is. Amúgy nekem be lett festve a világosszőkére festett hajam középbarnára, fodrásznál, de a gond az volt, hogy a hajam ledobta a színt, szóval folyamatosan fakult, csak kb. 2 hétig volt olyan szép színe, 4 hétnél már eléggé fakó volt, nem mély és csillogó. Akkor épp kleopátra voltam, meguntam, levágattam, és befestettem vissza szőkére.

Szerintem menj fodrászhoz, még egy színezésre is, majd ő megmondja, hogy mi történhet, lehet-e foltos, stb.

Az is a gond, hogy ha valaki másnak bevált esetleg hajszínező, és szépen kikopott, akkor sem biztos még ugyanannál a terméknél sem, hogy neked is majd szépen fog kikopni, hogy egyáltalán ki fog kopni, hogy nem lesz foltos, st b., mert teljsen egyénien reagálunk. Ezért van az, hogy ugyanattól a hajfestéktől sem ugyanolyan lesz a hajunk.

2012. szept. 20. 16:35

Sziasztok!


Az eredeti hajszínem sötétszőke/nagyon világos barna, amit másfél éve festek világosszőkére. Kicsit unom a szőkét, s gondoltam kipróbálnám a sötétbarnát. Nem szeretném befesteni, csak színezni, mert ha nem tetszik, legalább lekopik róla, lejön több mosással.. Milyen tapasztalataitok vannak a hajszínezőkkel kapcsolatban? Olvastam szörnyűségeket, hogy hamar ledobja, undorító színe lesz, bezöldül, stb.. ebből mennyi igaz? :)


Köszi a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook