Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügy, pincér, gyógyszerész tavábbtanulás fórum

Pénzügy, pincér, gyógyszerész tavábbtanulás (beszélgetős fórum)

2012. szept. 27. 16:38
Pestre vagy Debrecenbe akarsz tovább menni?
2012. szept. 27. 16:29
Értem.... most a Pénzügyi Szakügyintéző és a Számviteli Szakögyintéző érdekel, tudtok erről valamit írni? A 2011-es ponthatárokat találtam csak, valaki tud újabbat?
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 45b4ec3330)
2012. szept. 27. 14:01
fogjuk rá.... a gyógyszerész jobb választás lenne mindenképpen... (vagy először asszisztensi képzés, aztán meló mellett az egyetem.... )
2012. szept. 26. 21:59
Gyógyszertári asszisztens piacképes?
2012. szept. 23. 11:24
Van köztetek BGF-es?
2012. szept. 21. 13:41

Szerintem is inkább a pénzügy felé lehetne kacsintgatni, ha érdekel.

Én pincér tuti nem lennék, egész nap talpon lenni (visszér és lábdagadás), éjszakázás, esetenként ittas, obszcén vendégek...Nyelvtudás ugyanúgy kell szerintem!

De amúgy a vendéglátásba szerintem mindig kellenek emberek, csak húzós a munka :/

2012. szept. 20. 14:30
én a gyógyszerészt választanám a helyedben. Pincérkedni az egyetem mellett is tudsz, nme is rossz pénzt szednél vele össze. Viszont, hosszútávon (látom a mindennapokban) nem éri meg, mivel az ember nme fiatalodik, és gondolom te se azt tervezed, h 40-50 évesen egy mocskos kocsmában leszel csapos.... Ezért javaslom, mint egyetemi bevételi forrás (nem rossz pénz, jól élnél belőle), viszont egy komoly szakmád mindenképpen legyen! Pincérkedni/ pultozni ilyen irányú végzettség nélkül is elmehetsz (max. végezz el egy mixer tanfolyamot, h ital ismereted legyen, és kész).
2012. szept. 20. 14:10

Gyógyszerész végzettséget egyetemen lehet megszerezni, szóval akkor az sem játszik.


Ha jó vagy matekból, közgázból akkor én könyvelőnek, tb-snek, bérszámfejtőnek mennék a helyedben, oda nem kell nyelvvizsga (bár a nyelvtudás sehol sem hátrány, pl pincérnél kifejezetten elvárható egy bizonyos fok nyelvismeret) ha jól tudom van OKJ-s képzés, nézz utána

2012. szept. 20. 14:03
Most közgazdasági szakon vagyok, utolsó év. Most tudtam meg, hogy gazdasági területen minden fizetős. Főiskolára (államira) nem tudok már menni mert nyelvizsgám nincs, sem emeltből nem érettségizek. Ezekbe belevágni már késő lenne!? Milyen szakmát ajánlotok amivel el tudok helyezkedni? Valami irodai munkára gondolok de bármi érdekel amiből majd meg tudok élni. (Havi 80-100.000 Ft körülre gondolok) Légyszives adjatok tippeket, tapasztalatokat, a tanárok egyfolytába zaklatnak hogy döntsünk már én meg nem tudok semmit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook