Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 22. 09:30
Nem mindenkit fognak újra megvizsgálni.
96. mh07
2008. ápr. 22. 09:29

Más a munkaképesség csökkenés és más a rokkant nyugdíjas.

Ez az egész rendszer úgy rossz ahogyan van. A felülvizsgálat jogos. Miért kapjon az az 50 % munkaképesség csökkent havi 28.000 Ft-ot - az általunk befizetett adókból - ha mellette jól menő vállalkozó, aki Afrikába jár vadászni?

Nagyon sokan vannak.

95. ZITA9770 (válaszként erre: 94. - Win)
2008. febr. 12. 10:15

Szia!

Köszönöm válaszodat:)

94. win (válaszként erre: 91. - ZITA9770)
2008. febr. 12. 07:23

Nem köteles elmenni rokkant nyugdíjasnak! Olyan nincs, hogy én nem akarok rokkant lenni és valaki rám kényszeríti.

Az eljárást írásban, vagy szóban lehet kezdeményezni, de az ügyfélnek vagy törvényes képviselőjánek alá kell írni bizonyos papírokat, csatolni kell dokumentumokat, illetve meg kell jelenni az orvosi bizottság előtt. Ha a férjed mindezeket nem teszi meg, akkor a Jóisten sem fogja tudni rokkant nyugdíjba küldeni.


Azt viszont megtehetik, hogy olyan zárójelentést/véleményt adnak ki a kezelése után, amivel a munkahelyén nem alkalmazhatják, mert nem felel meg az elvárásoknak. De ettől nem kell rokkant nyugdíjasnak lennie, csak fennáll a lehetősége, hogy a jelenlegi munkahelyét elveszíti és újat kell keresnie.

93. ec63a7fc29 (válaszként erre: 92. - Otis)
2008. febr. 11. 12:02

Sok sikert a családhoz!


Talán az is belefér, hogy ő dolgozzon, s ne kelljen lemondani egyetlen fillérről se!


Azért sztem érdeklődjetek az apitól, talán van valamilyen egyedi megoldás...

92. otis (válaszként erre: 90. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 11. 11:58
Családot szeretnénk, ő pedig továbbra is dolgozni akar. Még nem vagyunk szülők, de minden percben azok lehetünk. És miért mondanánk le akár egy forintról is? Ezért nem értem a rendelkezés célját.
2008. febr. 11. 11:52

Sziasztok!

Nálunk pont fordítva van a dolog.Páromnak veleszületett szürkehályogja van,de eddíg nem volt olyan mértékű a látásromlása hogy ne dolgozhatott volna,még jogsit is kapott.

De nyáron megműtötték neki és sajnos roszabb lett mint volt lassan már 1 éve tp.van márciusban műtik másodszor.Ő eddíg nem akart tp.maradni hanem a 2 műtét között szeretett volna dolgozni,de az orvosok nem engedték vissza a munkahelyére.Sőt a műtét után sem mehet oda vissza,mert A veszélyességi fokozata van annak az üzemnek ahól dolgozik/kovácsüzem/,elindítja az orvos a lerokkantosítását amit mi nem igen akarunk mert hát még elég fiatal és itt van a 3 gyerkőc.Ezt el is mondta a háziorvosnak neki az volt a válasza rá hogy akár akarja akár nem ez így lesz.Pedig megvan rá az esély 90% hogy tökéletes lesz a szeme a műtét után.

Mit lehet tenni ebben az esetben?

90. ec63a7fc29 (válaszként erre: 89. - Otis)
2008. febr. 11. 11:21

Sajnálom, hogy rokkant lett az apuka.

Ilyenkor szerintem én felkeresném az Apit, s megkérdezném, hogy méltányosságból kivételesen nem lehetne-e eltekinteni az adó fizetésétől? Ugyanis erre van lehetőség, pláne ha kiskorút neveltek. Próbáljátok csak meg, ha nem gond, akár kérjetek időpontot, s személyesen keressétek fel őket.

Nekem ha ilyesmi helyzetbe kerültem, mindig nagyon segítőkészen segítettek, s olyan ötleteket adtak, ami soha eszembe sem jutott volna.

89. otis (válaszként erre: 88. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 11. 10:48

Értem.

De az öröm, amit a munka iránt érez, nem olyan erős, hogy akkor is dolgozzon, ha kevesebbet visz haza munkával, mintha semmit sem tenne.

Magyarázzuk meg a leendő gyermekeinknek, hogy mivel apukátok dolgozni akart, ezért kevesebb pénzből kell megélnünk, mintha csak itthon csücsülne rokkantan???

88. ec63a7fc29 (válaszként erre: 86. - Otis)
2008. febr. 11. 10:14

Alapban tanítói végzettségem van, s mindig vannak olyanok a környezetemben, akik kérik, hogy korrepetáljam a csemetéjüket matekból, nyelvtanból...

Ezért anno bementem az APIhoz, s megkérdeztem, milyen legális módja van ennek.

Adószámot kellett kérnem, s az adóbevallásom 12. sorában mint egyéb jövedelem kell bevallanom.

Ezért adót is akkor, évente 1x fizetek érete.


A mostani állásomban olyan elfoglalt vagyok, hogy nem nagyon jutott időm az ilyenekre.:(((

S a szabad időmben a saját gyerekeimet korrepetálom. Ezt le is szoktam írni az Apinak, akik emiatt nem is foglalkoznak ezzel.


Szerintem az ország jó-rossz törvényei mindenkire vonatkoznak.

Aki pedig rokkantsága ellenére tud dolgozni, abban legyen már annyi öröm, hogy rá még szükség van, a tudására, szorgalmára.

Én a bruttóm 56%-át kapom kézhez, a többi valamilyen jogcímen az államé. De ugyanúgy vizitdíjat fizetek, ha nagyritkán beteg leszek.:(((

87. otis (válaszként erre: 85. - Éden74)
2008. febr. 11. 07:52
A rokkantság mellett lehet dolgozni, ha tud.
86. otis (válaszként erre: 82. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 11. 07:51
január 1-jétől, tehát az ezévi bevallásnál már így működik
2008. febr. 9. 15:59

sziasztok.

Nálunk magszüntek a bányák x évvel ezelött. Akkor tele lett a város 35 éves rokkant nyugdíjjasokkal.Ma sem értem hogyan.Mára ezek az emberek menő vállalkozók.

Hogy csinálták?Ha rokkant akkor hogyan tud dolgozni?

Állítólag kevesebb járulékot kell fizetniük?Miért?

84. 0148b688d6 (válaszként erre: 73. - Spinneli)
2008. febr. 8. 20:58
Egyáltalán nem sértődtem meg! De kérlek te se sértődj meg,hanem inkább tanulj meg figyelmesen olvasni! SOHA nem írtam,hogy mi akár 1x is beálltunk volna mozgássérült parkolóba, hiszen miért tennénk? Nincs kártyánk és nálunk sokkal rokkatabbak is vannak. Addig övék a hely!!
83. 200a1d39d3 (válaszként erre: 81. - Otis)
2008. febr. 8. 15:54
Egyetértek,mert anyámnak is egy bizonyos nagyvállalat,amelyik betegeket foglalkoztat,azok is így csinálták,hogy összevonták a fizut,meg az 50%-ra kapott pénzét,és jól megadóztatták,majdnem le is fogták az 50%-ra kapott kis pénzét.Micsoda igazságtalanság.Pedig hangoztatják,hogy az 50% nem terhelhető jövedelmnek minősül.Bankoknál,egyéb helyeken sem veszik figyelembe sem.
82. ec63a7fc29 (válaszként erre: 81. - Otis)
2008. febr. 8. 15:34
Meg kell nézni az adóbevallásban, de szerintem ami az államtól alanyi / akármilyen jogon jár, azt úgy szoktuk számolni, hogy amit azután kellene adózni, azt le kell vonni a teljes adó összegéből. Tehát azután nem kell adót fizetni. Nem hiszem, hogy ez megváltozott volna.
81. otis (válaszként erre: 78. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 8. 12:38
A párom magas támogatáést kap. Mi a magas... 90 ezer forintot. De dolgozik mellette számítógépen, és telefonon otthon. Eddig csak azután adózott, amit dolgozott. Most, hogy összevonják a kettőt, és együtt adóztatják rosszabbul jár. Tehát----> kedves rokkant, ne dolgozz! Ne asszimilálódj! ne élj!
80. 94f5071827 (válaszként erre: 78. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 8. 11:54

Szerintem is igazad van. Azok kapjanak csak támogatást, akik igazán rászorulnak, és nem azok, akiknek a kocsmába és a flancra kell a pénz.

Az én édesanyám 40 évig dolgozott becsületesen, mire öregségi nyugdíjba ment, megbetegedett, havi 30 ezer forintot költ gyógyszerre, és most ebben az évben azért nem kapta meg a gyógyszer ellátási kedveményt, mert 20 forinttal túllépte a nyugdíja a maximum összeget, ami után még jár a kedvezmény. Aki meg rokkantnyugdíjas, az megkapja a közgyógyellátási igazolványát, még akkor is, ha nem veszi igénybe, mert nem kell neki a gyógyszer csak az alkohol, ki sem váltja a gyógyszereket. Ezt nagyon felháborítónak tartom. Inkább azoknak adná az állam a rokkantsági nyugdíjat, aki tényleg rászorul, és nem játsza meg magát, és nem a kocsmába hordja a nyugdíját.

2008. febr. 8. 11:46
Teljesen jogosnak tartom a rendszer váltáskor több tízezren menekültek a munkanélküliség elöl a rokkantsági nyugdíjba ma már elviselhetetlené vált, hogy a dolgozó társadalom finanszírozza az ők nyugdíját, persze aki valóban rokkant azt továbbra is maradjon ellátásban. Nem is oly régen történt, hogy egy helyi foci csapat minden tagja le volt százalékolva röhej és egyben elgondolkodtató hogy hány orvost kentek meg.
78. ec63a7fc29 (válaszként erre: 77. - Otis)
2008. febr. 8. 11:27

Én nem a tolószékesekre mondom azt, hogy felül kellene vizsgálni.


De egy rendszer úgy lehet teljesen megtisztítani, hogy minden elemét átnézni.


Természetesen akik ezek után bent maradnak, azok kapjanak akár magasabb támogatást is, akik meg a munkanélküliség elől menekültek ebbe a megoldásba, s rontják a többiek hírét, azok kapjanak munkát és fizessenek adót, hogy a ténylegesen megrokkantak emberhez méltó támogatást kaphassanak.

77. otis (válaszként erre: 75. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 8. 11:17
A főállású anya VÁLLALTA a gyermekét. DÖNTHETETT! A párom nem dönthet affelől, hogy most tolószékben marad, vagy dolgozik. Ez nagy különbség.
76. otis (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2008. febr. 8. 11:15

ezt nem értem


nem az lenne a cél, hogy integrálódjon? Minek veszi el az állam, ha egyszer már kiutalta???


A párom ebben az esetben jobban jár, ha nem dolgozik. Vagy, ha feketén dolgozik :(

75. ec63a7fc29 (válaszként erre: 72. - Otis)
2008. febr. 8. 11:08

A főállású anya is dolgozhat, neki is így jár.

Teljesen jogos, hogy azért az összegért, amit az államtól kap ne kelljen adóznia, amit pluszban keres mellé meg, az után fizessen adót, úgy mint mindenki.

Gondolom, ez akkora összeg, ami után ők adózni az I. sávban fognak.

74. spinneli (válaszként erre: 72. - Otis)
2008. febr. 8. 11:08
a rehabilitáció.
73. spinneli (válaszként erre: 50. - 0148b688d6)
2008. febr. 8. 11:08

min sértődtél meg, azon hogy nektek is idszippetek van?

vagy mi?

ha a férjed nem váltotta ki, ne álljon mozgássérült parkolóba tiszta sor.

72. otis
2008. febr. 8. 11:06
Január elsejétől, ha egy rokkantnyugdíjas dolgozik amellett, hogy nyugdíjas, hozzácsapják a fizetését a nyugdíjhoz, és úyg adóztatják!!! Na, ennek mi az értelme?!
71. ec63a7fc29 (válaszként erre: 69. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 8. 11:05

Természetesen, akinek valóban jár, az kapja meg, de aki csak lustaságból csinálja, azt nem díjaznám.

Én is ismerek komoly eseteket.

70. otis
2008. febr. 8. 11:04
Hová tűntek Lyzzike hozzászólásai??
2008. febr. 8. 11:04

Számos embert ismerek, akik a rendszerváltáskor eljátszották főleg idegi alapon a dolgot.


Pénz--->Idegosztály--->leszázalékolás --->67.5%---> TELJES nyugdíj.


Nem mindenki szeret dolgozni.:((

68. otis (válaszként erre: 67. - Supin)
2008. febr. 8. 11:01
Én nem ismerem őt. Miért ne hinnék neki??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook