Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
367. cca887cff8 (válaszként erre: 366. - Rozália)
2009. szept. 22. 08:25

sztem amit ő írt a százalékról az hülyeség...

eddig 67 vtam most ugynaz csak 54 és ugyanazt kapom mint eddig.

semmi nem változott.

366. Rozália (válaszként erre: 365. - Kiccicu)
2009. szept. 22. 08:17
Akkor ez most hogyan van? Hiszen csak 100 és 50 % van...
365. Kiccicu (válaszként erre: 357. - Cca887cff8)
2009. szept. 22. 07:49
Szia! én is most megyek felülvizsgálatra, és sztem hátrány ha van munkahelyed, ui. akkor van pénzed is, így nem is vagy rászorulva arra a kicsire, amit ők fizetnének. Amúgy teljesen kiakadtam azon a 8 oldalas nyilatkozaton, amit ki kell tölteni. Főleg az utolsó mondaton. De mindegy.már azon is gondolkodtam, hogy bemegyek,és megmondom , hogy meg se vizsgáljanak. megmentem magam egy megalázó tortúrától,az eredmény meg ugyanaz lesz.(gondolom) ui. ha jól értelmezem, a rokkantnyugdíj csak 80% felett jár. a rehabilitációs járadék meg nem jár a szakvéleménnyel egyértelműen, hanem igényelni kell. aztán azzal is csak a baj van . ui. álláskereséskor ezt azért meg kell említeni. ezek után biztos befutó leszek, most amikor egy állásra kb 500-an csapnak le egyszerre.
364. cca887cff8 (válaszként erre: 363. - Szera1)
2009. szept. 20. 18:54

hát én abban benne vok...

de a nyugdíjfolyósítót is felhívtam ott már azt mondták ill neten is olvatam, h a csökkentett munkaidő már nem számít csak az a keret, h mennyit kereshetek.

már fejből nem tudom mennyi ez majd utána fogok nézni.


csak azért kezdtem parázni mert akkora nyilatkozatot kaptam amit ki kell tölteni és csomó munkahelyi adatot is kérnek....

363. Szera1 (válaszként erre: 362. - Cca887cff8)
2009. szept. 20. 18:30

Ha nem haladod túl a TE OOSZI-tól kapott százalékodhoz hozzárendelt munkaidőkorlátot, és összeget, akkor a kutya nem foglalkozik vele, hogy TE hol dolgozol!!!

Minden százalékhoz hozzárendelik, hogy mennyi órát dolgozhatsz, és mennyi pénzért, jobban mondva, hogy mennyi lehet a maximumod!!!

2009. szept. 20. 13:15

én azt nem tudom most, h nekem menni kell felülvizsgálatra és ki kell tölteni azt a nyilatkozatot...


abban van szó a munkahelyről is, adatok róla stb..


tehát ha van munkahely ahol csökkentett munkaidőben dolgozom az ELŐNY VAGY HÁTRÁNY szerintetek?


mert majdnem felmondtam e miatt...

2009. szept. 20. 11:25

Jogos a reklamációja a többi hozzászólónak már azért is képzeljétek el nem régiben olvastam egy

olyan ujságcikket, ami kissé irritáló, de hallottam már olyanról is, akinek semmi baja és életében jól

keresett visszamegy dolgozni holott nem szorul rá és a többi ártatlan ő miattuk szenved. És az ilyeneket nem vonják felelősségre, mert ez, ha jól megvizsgáljuk szabálytalan törvényszegés. Az ilyen jellegű visszaéléseket senki sem vizsgálja felül. Aki csak azért szeretne, mert a rezsijét

szeretné kifizetni, mert tényleg alacsony a nyugdija és ott van nála az igazoló papir, azt egyszerűen figyelmen kivül hagyják. Sokan betudják bizonyitani a munkaképtelenségüket, mert az orvosi papirok bizonyitják ezt arra meg furcsán néznek és mégis mindenáron megpróbálják mégis, hogy próbáljon elhelyezkedni, de kérdem hová? Ebből láthatjuk mindig a szegény becsületes embereken csattan az ostor, akik semmiről nem tehetnek, a nagy méltóságu vezetőink ebből is nagy hasznot huznak. Ezzel a rendelettel is csak azt érik el, hogy mihamarabb növekedjen a halálozások száma, igy a kifizetésre váró pénzek szépen a zsebükben maradnak. Sajnos ezeknek vagyunk az áldozatai.

Köszönöm, hogy meghallgatattok üdv.Anyuci91.

2009. szept. 20. 05:33
Legyen szerencséd, én úgy vettem észre, szálka a rokkantnyugdíjas a társadalom szemében.
359. Szera1 (válaszként erre: 358. - 1ebb4c5670)
2009. szept. 19. 22:11

Így már tudom!!! Akkor hasonlóképpen jártam mint Te akkor!!!

Sajnos valamiért nem nagyon ugranak a témára az újságírók, de addig nem nyugszom míg meg nem találom azt a "bátor" újságírót aki megírja a történetet!!! Most megvárom, hogy mit írnak a

Reuma Híradó 2009/3 számában /dec. eleje/ -ban, és utánna ugrok tovább, vagyis addig is keresem a megfelelő bátor TV-st, vagy újságírót!!!

358. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 342. - Szera1)
2009. szept. 19. 09:32

Én voltam az akinek a G. B monogrammal jelzett felülvizsgáló micsoda egy kis 18 ml folyadékot nemtudott vagy nemakart kitapintani.

Csak ugy egy kis szöszenet.

190 /100 vérnyomást mértek amit a kardiológus is leirt , hogy magasvérnyomás!

De a diagnózisból hiányzik.

Vagyis ha beirja akkor megkellett volna adni a 50 % .ot.

Sőt az inkonitencia ami ő szerintük nem látható, vagyis nem pisiltem és nem sza..am össze a vizsgálat alatt akkor nincs !

Felháboritó , hogy ez a müintézmény ahogy müködik.

Még senki nemtudott fogást találni rajtuk pedig lehetne.

Egy jó ujságirő vagy olyan orvos - orvosok akiknek a betegeit minősitik szimulánsá.

Ez által egy szakorvosi szakvélemény hazugságnak , vagy lesemirják !

Az orvos társadalomnak is felkellene lépni ellenük mert emberéletekkel játszottak és játszanak.

2009. szept. 18. 14:12

azt nem tudom, hogyha az ember dolgozik - mert netán talál vmit - és beírja a nyilatkozatba amit most pl nekem is küldtek a felülvizsgálathoz...

akkor most előny vagy hátrány?!

de gondolom inkább hátrány!!!!!

fogalmam nincs....

2009. szept. 18. 09:25

Kedves beirók tényleg nehéz ez a helyzet és rettenetes mndenféle szempontból. Én átementileg le vagyok százalékolva járok állásbörzére rendszeresen s jelen szoktak lenni ilyen alapitványok azoktól érdeklődök és munkát nem igen tudnak felajánlani az egészségügyi állapotom miatt. Még az egészségeseknek sem könnyű az elhelyezkedés és igazuk van, azoknak akik leirják a véleményüket.

Tegnap személyesen érdeklődtem ugy hivják a Motivációs Alapitvány, aki pesti lakos, az már

nyilvánvalóan ismeri az tudja hogyan és miként müködnek. Nekem azt az információt adta az ügyintéző hölgy, ráadásul még a szociális szférából nagymértékű támogatást jelentősen csökkentik egyszerűen igazságtalannak tartom.

Inkább helyette lennének mindenki számára biztos munkahelyek, mert a megélhetésünket és a létfentartást jelenti számunkra. Igy ebben a formában nehéz eligazodni azon is, hogy igazából ki milyen munkakört tudna ellátni valójában. Egyszerűen a helyzet kritikussá vált ezt a választ kaptam tőle, különben nagyon kedves volt és barátságos, aki még szeretne dolgozni bizony sokféle akadállyal találja szemben magát. Az igazsághoz hozzátartozik a követelmények igen csak magasak és nehéz megfelelni bármi is legyen.

Ráadásul még az EUS szabvány szerint kell eljárni és az valahogy mindent felborit.

Köszönöm, hogy meghallgatattok.

Üdv.Anyuci91.

355. cca887cff8 (válaszként erre: 354. - Anyuca66)
2009. szept. 17. 15:39

hát eltudom képzelni a mai világban.

de mondjuk én is így vok vkivel ha tudok róla egy két dologot lecsekkolom.


az ember ott sok sok mindent kiír magáról - amit nem kéne....

354. anyuca66 (válaszként erre: 353. - Cca887cff8)
2009. szept. 17. 12:22

Nem csak azok nézik meg, szerintem.

Ha beadsz egy önéletrajzot ( akárhova ) biztosan megnézik. Sőt azt se tartom kizártnak ( ezekután )hogy azt is megnézik MILYEN ISMERŐSEID vannak!?. ( beindult a fantáziám )

Ennyire ráérnek??

2009. szept. 17. 10:30

felhívtam a nyugdij.ig-ot.

az a lényeg, h a megadott keretet ne lépje túl a fizetéssel.

állítólag nem jelent hátrányt ha dolgozom - lényeg a keretben benne legyek.

hát nem tom. már ijedtemben fel akartam mondani.

nem vok nyugodt - pedig nem lenne félnivalóm - de ez a szemét rendszer..soha nem lehet tudni.

na majd egy hónap múlva már izgulhatok, h mi is lesz a határozatban.


de azt is hallottam leinfózzák az embert még az iwiwen is..ha megtalálják fent akkor megnézik..

hát át is írtam minden adatomat már mióta megkaptam az idézést.

352. cca887cff8 (válaszként erre: 351. - Szera1)
2009. szept. 17. 09:02

szia

nekem 67 volt eddig - de most másképp van a százalék - de írták múlt évben marad minden csak mások a százalékok.

csökkentett munk.időben dolgozhatom rá volt írva határozatban.

de félek mert beszélgettem emberekkel és ha dolgozom hátha elveszik a százalékot.

a munka meg nem biztos és két szék közül a földre esem.

351. Szera1 (válaszként erre: 350. - Cca887cff8)
2009. szept. 17. 08:56

Szia Nikol!

Mindenképpen járj utánna, hogy az adott százalékhoz...mennyi munka engedélyezett, mert januártól változni fog!Ha annyit dolgozol / és annyival vagy bejelentve!/akkor nem veszik el tőled semmiképpen, csak ha túlléped ezt az időkorlátot, vagy összeget!!! De januártól mindenképpen változni fog, ez biztos, a NYUFIG-nam mondták. Hívd fel a NYUFIG-ot és kérj egy ügyintézőt, és tudj meg mindent pontosan!!! Én is megpróbálok keresgélni, hátha ráakadok valahol!!!

350. cca887cff8 (válaszként erre: 349. - Szera1)
2009. szept. 15. 10:23

szia.köszi a választ.

én pl aggályosnak tartom mi köze annak, h házas vok, milyen lakásban élek stb...


én dolgozhatom - még anno írták a határozatban de csökkentett időben.

de most félek mert ha tudják, h tényleg dolgozom akkor még ezt is elveszik hisz ha akkor bírok majd többet is.

gondolkodtunk azon, h azonnali hatállyal kilépek a melóhelyről - hisz ha továbbra is megtartom a százalékot akkor jövőre nem dolgozhatom atörvények szerint.

349. Szera1 (válaszként erre: 348. - Cca887cff8)
2009. szept. 14. 17:59

Szia Nikol!


Nem tudom, most hírtelen, hogy melyik sor az amit említesz, de én már le is adtam, mert egyelőre elfogadtam a 40%-ot amit ajánlottak. Szerintem amit nem töltesz ki azt számon fogják kérni, mint adatpótlás!!! De nem vagyok biztos benne, én kitöltöttem nekik mindent amit magamra vettem.

Remélem egyről beszélünk...:)

2009. szept. 12. 19:14

sziasztok.

én most megyek majd nem is olyan soké megint abizottság elé.

és most kaptam egy több oldalas nyomtatványt amit ki kéne tölteni.

de én aggályosnak tartom sok olyan van benne amit tudnak d van olyan is ami magánügy lenne sztem.

a nyomtatvány végén kérdezik, hozzájárulok e adataim és személyes dolgok kezeléséhez?!

hát én nem járulnék hozzá.


valaki kapott már ilyen adatközlőt a behívója mellé?

347. Szera1
2009. szept. 3. 09:03

Rendben, de várunk szeretettel itt a fórumon és az IWIW-en is, egy kis értekezésre, hogy tudjunk új eseteket, és új lehetőségeket ajánlani, vagy segíteni egymásnak!!!

Addig is vigyázz Magadra!!!

346. Babimami (válaszként erre: 345. - Szera1)
2009. szept. 2. 07:23

Mindenképpen jelentkezni fogok, de naponta csak néhány percet vagyok a gépnél, ráadásul az én ügyem most olyan stádiumban van, hogy egyik fórumon sem akarok írni róla. (Az iwiw-en is olvaslak benneteket.)


A cikk íróját nem tudom hol lehet elérni, én is véletlenül botlottam ebbe a blogba.


A legújabb, amiket találtam:


[link]

az olgalt legörgetve, az utolsó pontra kattincs:

"Tájékoztató az Egyenlő Bánásmód Hatóságról".


A hatóság saját honlapja:

[link]

345. Szera1 (válaszként erre: 343. - Babimami)
2009. aug. 31. 13:45

Csak a cím maradt le :))


szera2@citromail.hu

344. Szera1 (válaszként erre: 343. - Babimami)
2009. aug. 31. 13:43

Üdvözletem Babimami!!!

Ez tényleg nem semmi!!! Nem tudod véletlenül, hogy hogyan tudnám elérni, a "szerzőt"???

Fontos lenne a "lázadásunkhoz"!!! Hülyén hangzik, de tényleg erről van szó...mindenkinek tele van a hócipője az OORSZI-val!!! Adok egy privát címet, kérlek jelezz, ha tudod, hol érem el ezt a beteg embert!!! De ahogy látom, Te is közénk tartozol, hiszen azt írtad "sorstársak"!!!

Várom jelentkezésedet, addig is fájdalommentes szép napokat!!!

2009. aug. 31. 09:19

Üdvözletem sorstársak!


Ez se semmi:


[link]

342. Szera1
2009. aug. 28. 13:03
Képzeljétek, úgy jártam, ahogyan az egyik társunk /nem tudom már melyik fórumon volt, lehet hogy itt!!!/ hogy az OKOSORVOS azt mondta a bizottságon, hogy nincs folyadék a térdemben, és most jöttem haza a reumatológiáról, és le kell szívni belőle, mert nagyon felduzzadt tőle a lábam. 40%-ot adtak úgy, hogy megint meg sem vizsgáltak, csak így ránézésre!!! A szakorovsi véleményeim egy részét eltépte a rohadék OORSZI-s orvos, vagyis aki annak nevezi magát!!!
341. Rozália (válaszként erre: 340. - Szera1)
2009. aug. 27. 18:33

Még nem tudja.

Hát, vagy 67 lesz (jobbik eset), vagy 50 (rosszabbik). De a rosszabbik is jobb....

Éppen az előbb írtam neki, hogy örüljön, hogy megszabadul ettől a megalázó tortúrától...

340. Szera1 (válaszként erre: 339. - Rozália)
2009. aug. 26. 10:47

Szia Rozika!

Hány %-kal véglegesítették az ismerősödet???

2009. aug. 25. 06:52
Azért jó dolgok is történnek.... Egyik társunkat most véglegesítették le.
338. Rozália (válaszként erre: 337. - Szera1)
2009. aug. 22. 18:20

De jelöltetek és én is jelöltelek, és el is fogadtam....

Ott kell, hogy legyek.

Tegnap, vagy tegnap előtt.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook